Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
24. jan 2009

Domča sa dnes naučila ťap ťap tak stále tlieska 😀 😀 😀 Som sa tešila z toho viac než ona 😀 😀 U nás v noci tiež katastrofa. V noci sa zobudila 00:19 a do jednej bola hore potom sa najedla a do pol druhej ešte kvákala no a o pol štvrtej sa zase zobudila a do pol piatej bola hore tam vykrikovala a skoro rozkopala postielku potom sa najedla a spala do pol siedmej takže dnes nič moc a dnes spala hodinu a zaspala až teraz o pol šiestej v aute tak som ju vo vajku nechala ešte spať tak uvidím kedy sa zobudí 😖

zuzka99
24. jan 2009

jani, objednala som 6 krabíc, ale 2 ti kludne posuniem. Ale možem kludne ešte skúsiť objednať ďalšie.

hasleerka
24. jan 2009

ahoj maminy, ja som tiež z PB, môžem sa k vás pridať na pokec 🙂

jana30
24. jan 2009

jasne hasleerka, myslím že v tejto téme je výtaná každá nová tvár, ja sem tiež nechodím dlho ale sem tam nakuknem,
Zuzi to by som bola veľmi rada keby si mi dve krabice posunula, ja by som v lete chcela prejsť celkom na plnotučné mlieko, pri katke som tak dával od roka, aj malému som už skúšala ale hned ochorel a vôbec mi v noci nespal tak to chcem potiahnuť do leta a uvidíme
Zuzi ked ti príde tak daj vedieť a ja by som si preň zbehla,
baby traktor sme zložili,Maťko samozrejme pomáhal a tá neskutočná radosť, to som bola normálne mimo, hneď si sám vliezol do vlečky a sedel a obzeral volant a krúril kolesami a aj sme ho vozili po byte, no super, musím hodiť nejaké foto do albumu,narodky má síce až za týžden ale darcek už dostal

miselin
24. jan 2009

Hasleerka vitaj medzi nami, len sa kľudne popridávajte aj tie čo len čítate aspoň pokecáme, a od kiaľ si z PB ja som z Rozkvetu

kaciatko68
24. jan 2009

jana30 - nádherný traktorík. Nečudujem sa, že sa Maťko tešil 🙂.
Zuzka - nemáme žiaden problém, ako potvrdil doktor Piaček. Len sa mi zdalo, že ešte stále, keď malá sedí, má dole taký okrúhly chrbátik, aj keď nie vždy. Ale doktor povedal, že vraj chrbtičku má v poriadku a netreba ani cvičiť. A spravil mi prednášku o tom, kedy treba dávať deti sedieť a kedy môžu začať chodiť.
No a malú som začala podľa tohto dávať sedieť skôr - keď sa začala priťahovať z vyvýšeného ľahu do sedu.
My spíme tiež nejako divno - teraz sa síce nebudí, ale spí nekľudne, stále sa otáča a hlavne odkopáva. Už som z toho grogy a ešte sa stále hádam so staršou dcérou a večer ju čakám, kedy príde domov, pretože samozrejme nikdy nedodrží čas, kedy má prísť domov.

kaciatko68
24. jan 2009

Hasleerka vitaj. Som rada, že sa zasa niekto pridal. Ja som z Dedovca.

kaciatko68
24. jan 2009

My uvažujeme dávať Nutrilon zatiaľ do 2 rokov a potom uvidíme. Normálne mlieko budem používať do varenia.
Jana30 - teším sa na foto.
Ozaj Zuzka, už môžeš pridať nejaké profi foto?

miselin
24. jan 2009

Janka krásny traktorík, sa teším na fotky ako sa na ňom Maťko vozí 😀
Ja začnem malej dávať normálne mlieko už od roka už ho používam aj na varenie krupice a pudingu a dva krát som jej ho skúsila dať aj vypiť také prevarené a veľmi jej chutilo. Mne sa zdajú tieto umelé mlieka strašne prachové 😝 Mne malá napríklad nutrilon nechcela pila ho strašne málo a keď som jej skúsila dať sunar tak mi od vtedy pila asi o 40 ml viac na fľašu tak sme skončili pri ňom a niektoré tie mlieka sú také nechutné, že mňa samú z toho naťahuje 😝 Už veru nechutia tak dobre ako kedysi ale to asi nič ani jogurty ....a to je škoda ☹

miselin
24. jan 2009

Jééj Jani šak už si fotky aj pridala, malý je bohovský strašne je zlatučký 😵

jana30
24. jan 2009

no sunaj je ževraj najsladšie mlieko, to deti ževraj majú najradšej , ale my dávame nutrilon od začiatku a malý si naň zvykol tak ho pije v pohode on nikdy nemal problém s papaním on by bol hned vypil aj 120 ked sme prišli z pôrodnice, ja som ho skôr musela krotiť, ale teraz mu ho dávam len preto že obsahuje všeliaké výživové látky a vitamíny, ktoré obyč. mlieko nemá

jana30
24. jan 2009

no na traktore ešte chýbajú nálepky ale to až zajtra, aj tak neviem či ich neotrhá, lebo katka zo všetkého ošklbala nálepky k čomu sa dostala v jeho veku,
ozaj včera sme pozhadzovali všetky úchytky v kuchyni, lebo všetko otváral a vyberal a skorovždy si tam privrzol prsty, tak sme to dali dole a je pokoj, kôš už je presťahovaný v špajzi aby nevyberal odpadky aj to bola jeho obľúbená činnosť 🙂

hasleerka
25. jan 2009

ked píšete o tých mliečkach, ja som staršej dávala bebu do roka a potom sme prešli na plnotučné ... u mladšej som dávala asi do roka aj 2-3mesiace a tiež sme prešli na plnotučné a teraz sme už na polotučnom, ked papká všetko ... inak ja som so Stredu ... aké sú tie deti rozdielne, tie moje nikdy neliezli do kuchyn.linky 🙂

majka.sibka
25. jan 2009

janka 30 mas prekrasne deturence...okadielka...a ten traktor nema chybu, necudo, ze je maly z neho mimo... 🙂 krasnu nedelu vsetkym... 🙂

kaciatko68
25. jan 2009

Janka30 - perfektné foto - malý riadny šikula ako pomáha tatovi montovať 🙂. Kedy sa narodil a chystáš nejakú oslavu ? A kde budete traktor skladovať? Ja mám pocit, že sa už do bytu pomaly nevojdeme, sú tu samé malej veci a jej hračky.
Majka.sibka - už si zdravá ? Pozerala som foto a máte taký istý kobár ako my. Je super - aspoň malej nie je zima, keď sa tam hrá, len dúfam, že vysávač vysaje z neho všetky nečistoty.

zuzka99
25. jan 2009

čaute, hasleerka ahoj, aj ja som zo Stredu 🙂 a kde presne?
kaciatko, fotky ešte nemám na CD, ale dobre že si mi pripomenula, zajtra zbehneme do fotolabu či už ho majú hotové. Ja idem zajtra na kontrolu, ale ešte zďaleka nie som zdravá, som to všetko prechodila a teraz sa mi to vlečie.
Ja budem kravské na pitie dávať až okolo 3 rokov. Tak mi hovorila doktorka, dovtedy chcem Nutrilon. Ale neviem, lebo malý pojde do školky skor ako 3ročný a isto im budú dávať na raňajky kravské. Tak to doriešim potom. Ale vlastne aj UM je kravské, len nejako upravené. Plnotučné používam na varenie - do zemiak. kaše, krupice a kašičiek na večeru...
Keď hovoríte o tých šufloch, Slávko si raz privrel prsty až ich mal červené a odvtedy neotvára žiaden 🙂 teraz má novú mániu, musíme mať všetci papuče, akonáhle niekto nemá, hneď mu ich donesie a nasadí na nohy. A keď poviem, že ideme von, vytiahne zo skrine svoje čižmičky a snaží sa sám obuť. On si ich teda len tak prikladá k nohe 🙂

jana30
25. jan 2009

oslavu narodenín ani moc nechystáme, v piato posedíme s krsnými rodičmi a so starými rodičmi a to je asi všetko, my sme taká rodina čo moc neoslavujeme, ale malému dala babka spraviť tortu a ja mu chcem spraviť tú plienkovú, len tak na fotenie a do nej mu popchám všeliaké malé autíčka, ten najhlavnejší darček už dostal, no pri Katke som robievala väčšie oslavy aj balóniky som fúkala vždy večer alebo cez obed ked zaspala aby keď sa prebudí mala prekvapko ale teraz sa mi vôbec nechce, a Maťko si to ešte nevie tak uvedomiť, možno na rok niečo vymyslím. V sobotu ideme na ples, tak preto robíme posedenie v piatok.
a kde budem skladovať traktor? no zatiaľ ho má v izbičke, a dnes ho videla prvý krát Katka, ked prišla od babky lebo tam od včera spala, tak vytešená hned sa na nom vozila a naháňala na ňom Maťka, ich obľúbená hra - naháňačka.

jana30
25. jan 2009

Inak a s tým mliekom? ja si myslím že keď dieťa je už všetko tak aj mlieko môže piť plnotučné, ja by som hneď prešla naň keby bolo iné počasie, bojím sa že by mi malý hneď ochorel, lebo ja už mu ho dávam len na noc, ráno pije už plnotučné, tak v apríli - máji ho skúsim vysadiť - podľa počasia

miselin
25. jan 2009

Dnes mi Domča prvý krát povedal mama, doteraz len baba a tata a mama ani pánovi, nemohla dočiahnuť magnetku na chladničke a tak zvrieskala mama až som sa zľakla 😀
Janka tak to je Maťko riadny papkáč mne Domča pila do 4 mesiaca okolo 80 a keď sa pomýlila tak 90 a teraz pije tak okolo 160 ale tento týždeň zase len 140 takže nič moc.Janka a to ako myslíš s tým mliekom, že aby neochorel? Či to preto lebo má viac vitamínov?

miselin
25. jan 2009

Zuzi ak si sa dala fotiť u tej ženskej tak si na to počkáš ja mi sme sa tam dali fotiť na svadbe a urobila mi ich asi po dvoch mesiacoch a to som tam každý týždeň chodila ako trubka lebo mi stále vravela prídite o týždeň už budú hotové a nikdy neboli, ale sú celkom pekné aspoň, že ma vyretušovala 😀

miselin
25. jan 2009

Dnes som dala Domči na obed najprv polievku,ktorá bola po celej kuchyni, lebo keď jej dám redšiu polievku tak vždy fúka do lyžičky 😒 A potom keď sa zobudila som jej dala ryžu s teľacinkou a inak to mastila, úplne kopcové lyžičky 😀 😀

jana30
25. jan 2009

ano s tým mliekom som to tak myslela že má viacej vitamínov a obranných látok vhodných pre dieťa, ja už som ho skusila vysadiť v 10 mesiacoch ale malý mi hned ochorel tak som nabehla do lekárne a aspoň na noc mu ho dávam a zase pohoda 🙂
lebo pri Katke som od 10 mesiacov dávala plnotučné a v pohode, len to bolo leto a to i to telíčko asi akurát do zimy zvyklo 🙂

kkaattkkaa
25. jan 2009

Janka, a vasa doktorka ma k tomu mliecku ake stanovisko? Mna totizto naplasila ze do troch rokov vobec nie, ak chcem, ze len UM. A pritom vysledky ma dobre - ani alergia na kravske mlieko, ani intelerancia laktozy.

miselin
25. jan 2009

Katka veď už som počula aj také názory doktoriek, že aj do 6 rokov, lenže doktori za odporúčanie UM dostávajú od tých firiem všeliaké dary, takže preto to tak odporúčajú a tak isto je to aj s liekmi a vitamínmi. A veď to je len umelý prach nabitý vitamínmi samozrejme umelými a keď som si čítala zloženie Francúzskeho mlieka a nutrilonu tak boli skoro rovnaké, úplne minimálne rozdiely v hodnotách, len nutrilon obsahoval prebiotikum a FM nie.To som porovnávala jednotky, takže neviem či sa to líšilo aj u ostatných.Mne nechutí ani jedno to mlieko 😝

miselin
25. jan 2009

Ja inak zajtra do Včielky nejdem, lebo som akási chorá a asi už aj na hlavu 😖

kaciatko68
25. jan 2009

Dnes si môže každý vybrať, čo si myslí, že je pre jeho dieťa dobré. Keď sa konkrétne spýtaš doktorky, tak tiež len odporúča a ty si máš vybrať a spraviť ako chceš.
Ale môj názor na toto je ten, že isto je mlieko pre deti sledované a skúšané viac a má prísnejšie predpisy pri výrobe, ako obyčajné mlieko pre dospelých ľudí. Potraviny sú tak prechemizované a trvanlivosť natiahnutá do neviem kedy, že sa nie je kam ponáhľať. Veď sa toho mlieka za celý život ešte napije dosť. My budeme určite na Nutrilone minimálne do dvoch rokov. No a ešte stále popri tom aj kojím, takže si myslím, že robím pre imunitu dieťaťa naozaj maximum.
Ozaj a prečo chcete tak rýchlo prejsť na plnotučné mlieko - myslíte si, že to je kvalitnejšie ako UM, alebo je to otázka finančná ?

majka.sibka
25. jan 2009

janka30 koberec je perfisny, fakt...my sme ho kupovali hlavne preto, aby mal Marek vybeh, na ktorom sa moze hrat, lebo ta plavajuca nie je veru najteplesia, nakolko mame len laminatku, nie drevenu... 🙂

a co sa tyka mliecka...my sa stale kojime, a myslim si, ze nas Marek sa tak rychlo neodnauci...momentalne mi stale lozi do vystrihu rukou a chce si "mliekaren" vybrat...normalna sila...len na navsteve mi z toho velmi do smiechu nebolo... 😀

zajtra ak sa podari ideme do vcielky...este nespim, lebo sme mali navstevu...ale uz idem spinkat...tak sa majte zajtra prekrasne... 🙂

zuzka99
26. jan 2009

čo sa týka plnotučného mlieka, súhlasím s kaciatkom a katkou - nie je sa kam ponáhlať, zvlášť pri dnešnej kvalite mlieka. Ja tiež budem dávať čo najdlhšie, mne sama dokt. povedala do 3 rokov a to mám tu istú ako Janka. Samo, že je to vec názorov. Ale ja mojej dokt. verím a verím, že to nehovorí kvoli úplatkom zo strany výrobcov UM. Raz som tam bola a tiež sa tam nanominovala nejaká pani od Sunaru a doniesla jej kopu vzoriek kašičiek, mlieka, presnidáviek...
mne sa Slávko už akosi sám odstavil teraz, pár dní už nekojíme, aj by som asi musela prestať sama, lebo som mala silné atb a lieky, tak som rada, že to bolo bezbolestné a bez plaču 🙂 "
miselin - gratulujem k slovku "mama", teraz to pojde ako na páse, u nás teraz fičí "bábo"

hasleerka
26. jan 2009

zuzka ja bývam pri hasičoch č.48 a ty? ... možno sa aj stretávame
janka, tvoja dcérka má narodky ked aj ja a tvoj syn zase na moje meniny, budeme si spolu navzájom priať ...
aj naša dr. nám odporúčala UM do 3 rokov, ale mojej prestávalo chutiť, tak sme prešli na plnotučné ...
miselin, super pocit ked ti Dominka povedala mama, zažila som to 2x, úžasné,
kaciatko68, pri prvej dcére som prešla na normálne mlieko kvoli financiam, druhej prestávalo chutiť, tak sme na kakauku

kkaattkkaa
26. jan 2009

maminy, no ved prave o tu chut ide-vobec mi UM nechuti - no skusala som len Nutrilon a Bebu, neskusala som ochutene.
Ale naposledy som sa s doktorkou "dohodla", ze stacia jogurty, tvaroh, kysle mlieko a maslo, ked to UM nechce.