Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

majka.sibka
5. feb 2009

kkaattkkaa...ako keby si hovorila o mojom syncekovi...ja som sice necitala tu internetovu knihu, ale tiez by som sa asi zblaznila, keby Marek dlho plakal...teda raz som to skusala, ale ako pises, neplakal, ale zufalo reval... a kedze stale kojim, uspava sa mi lahsie, aj ked su vynimky, ktore potvrdzuju pravidlo 🙂 vtedy sa prevaluje v perinach, chce ist do okna mavat lampe na dobru noc, hra sa...

a s tym hranim je to aj u nas tak, chce robit vsetko to, co ja...od zametania, utierania, vsetko...a tak robim vsetko pomalsie, ale spolu s nim...a jeho to naplna...blaboce...smeje sa...

zuzka, nemaj strach...to je taky vek, aj marek mi je stale v patach, ani len na WCku neda pokoj 🙂 ale snazim sa ho zamestnat aj tam, necham ho odtrhnut trosku toalet.papiera...on ho pokuskuje na kopu malickych casti...potom mi ich podava, potom mu dovolim splachnut...potom si umyvame ruky... 🙂

...ani ja nechudnem pri kojeni babenky a som taka maskrtna, az strach... ☹

zuzka99
5. feb 2009

to je výstižné katka, nemožem ho nechať plakať, to nie je, že poplače, pomrnčí a zaspí. On tam má úplne hysterické záchvaty, sa normálne bojím to skúšať. A dlhšie ako minutu to nevydržím. Ale snáď zmena režimu zaberie. Aj my robíme cez deň všetko spolu, poviem ideme povysávať, on otvorí skriňu kde je vysávač a začne ho ťahať von, ráno si z nočného stolíka pospratuje flašky a veci čo v noci pil mliečko, vytiahne okenu, donesie mi ju ku sklenenému stolíku, povie "ccccc" akože ideme ho umyť. To cccc je ako strieka ten rozprašovač 🙂 Skladáme prádlo spolu, on nosí guličky ponožiek a dáva do šuflíka a to ho baví a mnoho ďalších...hračky spratuje už sám...

Dnes sme kúpili kostým supermana, ale asi mu bude velký 😠

dadulaa
5. feb 2009

Zuzka, aj malý chce ten kostým supermana z dráčika, ale neviem, či mu nebude velký. Aké máte číslo? Aj tak mu dám asi niečo, v čom mu nebude také teplo, lebo pri behaní by sa v tom spotil. Ten superman má masku aj na tvári?

jana30
5. feb 2009

Ahojte maminky ale ste toho popísali, náš Maťulko už je v pohode, dneska už som s ním bola aj vonku, vôbec mi nechce spávať v postieľke tak ho kočíkujem cez obed aspoň si dobre pospí aj 2 hodky, Včera už nemal teplotu a ani dnes, takže super, určite to bola reakcia na to očkovanie 😉
Inak mne Maťko od 8 mesiacov spával sám v detskej a už asi mesiac robí scény a vôbec tam nechce byť, musí zaspávať s nami v posteli a keď ho prenesiem do postieľky vydrží tam také 2 hodky a potom sa zobudí a hysáči a reve ako zmyslov zbavený a musím ho znova preniesť do spálne medzi nás, a takto sa to opakuje aj 3-4 krát za noc, a keď už nemám nervy na to tak ho nechám spať s nami, čo sa mi vôbec nepáči, a cez obed ho do tej postieľky vôbec nedostanem, a to predtým tam v pohodičke zaspal sám, aj tam v pohodičke prespal celú noc bez jediného zobudenia, vôbec neviem čo sa mu stalo ☹

ufka
5. feb 2009

ako ste sa rozpísali uf
leninka neviem šlo to tak samo vela som zo začiatku spala a nechutilo mo moc jest a poto som sa len zdravo stravovala a tak všetok zhon okolo malej odnarodenia som snou sama nikto mi nepomáhal muž celé dni v robote tak možno tým.
na karneval by sme radi šli len sa prosímta spýtaj či tam može príst hocikto ako napr. my.aký je tam priestor? kolko miestností? aké masky nbudete mat? ja ešte neviem.

ufka
5. feb 2009

to bolo pre dadulu -prosím ta spýtaš sa nám o ten karneval?

miselin
5. feb 2009

Čaute 😉 U nás zase upišťaná noc, ale cez deň v pohode, hento moje mazniatko, stále za mnou behá, dnes som jej robila naschvál, že idem do obyvky a keď došla za mnou tak som hneď išla do kuchyne a tak som jej to urobila zo 10 ráz a potom sa urazila a vykašlala na mňa 😀 Ja chcem malej urobiť červenú čiapočku, len čakám či svokra nájde červenú šatku ak nie tak bude kravička, no čo už a karkulka bude o rok.

dadulaa
5. feb 2009

Ufka, môže tam prísť hocikto, platí sa 50 centov za každý vstup. Je tam veľká herňa, miestnosť na papanie a tvorivé dielne, aj velká chodba, takže priestoru na vybehanie až až. Majú aj webovú stránku- www.mcvcielka.sk. 🙂

jankabambulka
5. feb 2009

ahojte
keď píšete o chudnutí , tak ja som hodne naozaj hodne čítala o tom ale aj dokiny mi hovorili následovné.

ženy, ktoré 1. rodia a koja ale dlhší čas - zväčša schudnú a majú nižšiu váhu ako pred tehu. je to spôsobené tým, že slobodné dievčatá nemajú starosti a spia i keď prebdia noci cez víkendy je to iné ako keď majú dieťatko. skrátka ide o to, že žena musí vstávať ku dieťatku nielen skrz kojenie a výnimočne aj skrz odstrekvanie. čiže vydáva dvojnásobnú energiu. preto žena chudne.
kdežto žena - keď je po pôrode 2x - už je na takéto situácie pripravená, nevyspatie, nočné kŕmenie a vydávanaie energie .. aj počas tehu. prvorodičky zväčša majú noci kľudné čiže sú v pohode anie v takom švungu ako ženy ktoré majú už domácnosť v "plnom prúde" kde musia sa starať už o dieťa poprídade deti a telo čiže to pozná a energiu si žiada v podobe chuti na sladké, slané alebo prejedanie sa, a stres už nespôsobuje úbytok hmotnosti ale prírastok......
neviem to tak opísať ale keď si to prenesiem na seba, čosi na tom bude
ja som pri dcérke išla na pôrod ako 93kg!! a dva mesiace po púrode 66kg, štyri mesiace po pôrode som mala 60 čiže o 1kg memnej ako po pôrode. počas tehu som pribrala neuveriteľných 32kg a teraz pri DVOJKÁCH som pribrala no nech 15 či 16kg a ostalo mi 12kg.

jankabambulka
5. feb 2009

ja som mala kedysi v materskm centre ešte keď bol pri studničke cca 6rokov nazad prezentáciu líčenia a starostlivosti o pleť a rozmýšľam , že to urobím opäť.

jankabambulka
5. feb 2009

baby neviete náhodou o nejakej pani čo by si chcela privyrobiť? jedná sa o žehlenie 60-70sk na hodinu- 1xtýždenne a čas a deň si zvolí sama. viem o jednej pani ale tá zo začiaktu žehlí fajn , pekne a rýchlo , žiadne flákanie a naťahovanie hodiny ale vždy po 2-3 raze si začne pre seba naťahovať čas. veľa kočiek sa naňu začalo sťažovať.

jankabambulka
5. feb 2009

božinku vždy keď som tu ja tak tu nie je nikto

kkaattkkaa
5. feb 2009

A co robit, ked potrebujem pribrat ? Nemate nejake tipy? Oproti mojmu normalu mam 10 kil dole a snazim sa udrzat si aspon tych 50 kil, ale je to stale podnormal. A kedze by sme chceli pre Mauska surodenca, je to viac nez ziaduce.

Miselin, ja mam cervene satky minimalne dve-mozem pozicat. Jedna je dokonca original pre dievcatko na 1 rok. A mozno by sa nasli i satocky...cervene...

miselin
5. feb 2009

Katka skús si robiť ten vločkový odvar ale začni jesť tie ryžové alebo vločkové kaše z toho isto priberieš, ja šatočky mám ale s tou šatkou ak by svokra nemala, by sme sa mohli dohodnúť a ty ideš s Matúškom na ten karneval ? Už ste zdravý?

miselin
5. feb 2009

Jankabambulka,veru tú prezentáciu urob išla by som , a keby si vedela aj účes poradiť alebo urobiť tak to by bolo ešte lepšie, lebo už vyzerám ako strašiak do maku, preto idem na karneval bez masky 😀

jankabambulka
5. feb 2009

hehe - ja o účesoch nemám ani páry 😀 😀 😀 , ale ak chceš vypadať ako nožnicový Edvard tak sa mi zver pod ruky.
kámoška hovorí, že by tiež šla líčiť ale tá až po skúškach ja ju chápem, ja som dnes bola tiež na zápís a máme 11 skúšok a do mája musím mať všetky lebo od polovičky mája mám štátnice
tak uvidím , ale rada by som to tam zopákla...určite dám vedieť

jankabambulka
5. feb 2009

ja tiež nemesela by som mať masku a svojou postavou by som mohla robiť pozadie. vieš prečo som taká strhaná?? moja mama tvrdí , že za to , že som stále hore, keď miško nechce spinkávať ale ako matka si chráni svoje dieťa - a nechce si pripustiť ,že som taká strhaná za to, že každé ráno keď idem do kúpeľky tak sa strhnem , že čo to za strašidlo je tam somnou a v chodbe máme obr skriňu a po celom je zrkadlo tak či idem do detskej alebo obývky vždy sa strnem , viem už som si mohla zvyknúť ale niekedy to nejde, ten strašiak je vždy inak oblečený 😀

miselin
5. feb 2009

Janka 😀 😀 😀 😀 U mňa podobne, ja mám veľké zrkadlo aj v spálni, takže ráno ten úžasný pohľad hneď po prebudení 😝

jankabambulka
5. feb 2009

vidíš ??? na to som zabudla !!!! 😉 ešte , že si mi to pripomenula

kaciatko68
5. feb 2009

Katka, skús užívať pangamin - užívala som ho, keď som mala tak cca 20 rokov a vážila som 50 kg. Mne sa síce po ňom nepodarilo pribrať, ale niektoré baby hovorili, že po ňom pribrali. Akurát som mala väčšiu chuť do jedla. Ale nieviem, či sa môže jesť pri kojení. Alebo vo väčšine prípadov je zaručená antikoncepcia. No a hlvane skús papať veľa a hlavne večer. To určite funguje. Keď som bola tehu, tak som teraz pribrala 17 kg a pri prvej len 9. Ale teraz som aj riadne žrútila 🙂. Všetko som mala skoro v bruchu, a trošku na stehnách a nohách. Ostali mi len 2 kg a tie zrovna na bruchu a k tomu úplne mlandravé brucho. Som z toho na prášky ☹.

jankabambulka
5. feb 2009

kačiatko mandlavé brucho mám aj ja a ako som bola na cisaráku tak mi to tak pekne cez ten rez previsá- presne ako mišelin vypadám taký dobrý závadník 😀

kaciatko68
5. feb 2009

Vidíte baby, my našťastie nemáme toľko zrkadiel, tak sa toľko nestrhávam 😀. Ale cvičiť alebo na tie brušné tance by som išla určite. Tak keď niečo vykoumáte, dajte vedieť.

leninka75
5. feb 2009

janka a máš spodok brucha necitlivý...

jankabambulka
5. feb 2009

čo ja viem?, ako necitlivý???

zuzka99
6. feb 2009

Dadi, ja som kúpila supermana v Julke, najmenšiu velkosť, je to len také oblečko, ako overal, masku by som mu na tvár nedostala, ani nič na hlavu. Inač vyzerá dobre - superman s cumľom 😀
Jani a s akou kozmetikou pracuješ? Ja by som tiež išla na prednášku. A to aj rodičia musia mať masku? 🙂 Hádam nie, že?

miselin
6. feb 2009

Zuzi rodiačia nemusia mať masku 😀 Slávko musí byť podarený v tej maske 😀 Dúfam, že dojdete 😉

miselin
6. feb 2009

Včera som si kúpila tie Huggies plienky s tou osuškou, inak sú tie plienku trošku vynovené, už sú neni také hrubé, tak som celkom aj rada ale na pampersky nemajú ani z ďaleka tie sú fakt najlepšie a teraz keď majú aj to pružné zapínanie sú fakt naj.

miselin
6. feb 2009

Katka keď čítam o tom tvojom Matúškovi tak naša Dominika je jeho verná kópia, len sa to od vás líši tým, že ja nemám tých 50kg 😀

jana30
6. feb 2009

ahojte,
no tak na prednášku a rady o líčení by som veľmi rada išla aj ja, Jani a ty si vizážistka? alebo sa tomu venuješ len vo voľnej chvíli, veru by som brala dobrú radu a tipy ako sa líčiť, 😀 😀
keď budeš robiť akciu, určite daj vedieť a pôjdeme sa poradiť, veď ženy chcú byť vždy pekné aj keď niekedy by boli radšej štíhlejšie ale aj nalíčenie niekedy musí stačiť 😀 😀 😀

kaciatko68
6. feb 2009

Zuzka, ako ste to zvládli včera a kedy zaspal malý ?