Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
6. feb 2009

Katka, podľa mňa, ak chcete pre Matúška súrodenca, mala by si najskôr prestať kojiť, potom aspoň pol roka nič - používať nejaké vitamíniky atď. a až potom otehotnieť.

kaciatko68
6. feb 2009

Ozaj Zuzka, tá konika - foto - to je to foto oproti Prioru, kde je tá ženská ? A foto ešte nemáte ?

kaciatko68
6. feb 2009

Kde ste dnes všetky ? ☹

miselin
6. feb 2009

Tak ja som už dala Dominiku spať, lebo od rána len reve a vrieska a ja neviem čo ešte, som úplne KO, boli sme aj v meste tak bola asi dve hodiny v kočíku a potom som ju musela niesť na rozkvet už na rukách, ešteže je ľahučká.Nakoniec som jej kúpila červenú látku tak jej tú šatku ušijem a možno jej vyjde aj suknička tak by som jej potom aj tú. Stretla som kámošku tak aj ona pôjde s nami tá ide zase babám ušiť margarétky, no tie budú na spapanie.Dúfam, že to má to moje decko zase len prechodné obdobie, lebo ma porazí zase nechce ani jesť, len piští a piští, no a o spaní už nejdem ani hovoriť, lebo už mi je to trápne sa stále len sťažovať 😒

zuzka99
6. feb 2009

Miselin neboj, snáď sa to raz všetko zlepší, v to aj ja dúfam. 🙂
Kaciatko, tak včera zaspal o 21,00, je to úplne jedno ako ho dám cez deň spať a kedy ho zobudím. Tak som sa tešila, že zaspí večer unavený pekne, no ani náhodou. Ale aj to je úspech. Dnes tiež sme ho zobudili o 7,00 a ešte teraz je plný energie, tak neviem dokedy sa budeme trápiť dnes. Konika, je oproti Prioru, je tam taká pani, tá fotografka. Ja vždy zabudnem tam ísť, čo nemám napísané, to neurobím 🙂 A nemala som napísané ani to cvičenie pozrieť a to som bola dnes aj v Hypke.
Ja sa tiež raz teším, keď bude mať aspoň 2 roky a bude chápať, čo je to maska a karneval, ako si vyrobíme masku spoločne, sami, v rámci hry doma.
K tej vizážistke - ja som kedysi bola v takom salóne vizážistickom, kde ma namalovala, robila mi farebnú typológiu, ale v podstate mi nič nepovedala a nebola som o nič múdrejšia. A raz sme si aj s kolegyňami objednali vizážistku, asi 4 baby, že si urobíme babský večer po robote. Šéf nám nechal kľúče od roboty a my sme sa tam celý večer malovali a rozprávali o šminkách a potom sme také nafintené išli do baru. Bola to vizážistka z Oriflame, robila to zadarmo, asi čakala, že si niečo objednáme 🙂

zuzka99
6. feb 2009

miselin, to jak, že dala spať? ty ju dáš spať a ona leží a čaká kým nezaspí? Slávko zaspal až teraz - 20,45 - ale úspech sa lepšíme, oproti tým nočným hodinám. Dúfam, že sa to bude posúvať k lepšiemu. Ale on kým zaspí, to sa hádže, vrtí, trieska hlava-nehlava, jačí...až odkvecne od vyčerpania.
Dnes mi volali z tejto stránky www.provea.com, majú tam akciu na spodné prádlo, zajtra mi bude baba zase volať či som si vybrala, ale nechápem, splietala čosi, že majú 75 % zľavy.

zuzka99
6. feb 2009

Neviete, kde sa dajú zohnať tie vákuové vrecia na uskladnenie oblečenia? Chcela som tam dať malého oblečko čo mu je malé, alebo na jar zimné na uskladnenie. Kamoška to má, vraj to bolo kedysi v Lidli v akcii. Alebo neviete ako sa to volá aby som to našla na nete?

zuzka99
6. feb 2009

už som to našla 🙂 ale ak by ste vedeli kde to majú tu v pB tak budem rada

miselin
7. feb 2009

Zuzi ona už bola unavená, lebo ona je naučená ísť okolo 19:00 spať a včera keď sme došli z mesta tak bola už unavená o piatej a to ju o piatej isto spať nedám , lebo by mi potom nezaspala ale už bola taká neznesiteľná, že som ju dala už o šiestej a prvý krát sa zobudila až o polnoci. Ja čím ju dám neskôr spať tak sa stále mrví a vstáva ešte skôr ako keď ju dám o siedmej. Ale teraz už zaspáva pekne, tiež si párkrát v minulosti porevala a musela som k nej chodiť aspoň každých 5 minút aj hodinu(ale to len tak mrnčala a tak vykrikovala, lebo revať by som ju nenechala,keď sa rozrevala tak vtedy som ju vždy na chvíľu zobrala na ruky)no a nejako sa to naučila a od vtedy ju tam položím a ona sa hrá ešte chvíľu s podlavčekom a zaspí a potom ju len prídem ešte pozakrývať keď sa odkope. A už sa konečne aj cez deň naučila, že keď ju tam položím tak za chvíľu zaspí a u našej Dominiky je to strašný úspech

zuzka99
7. feb 2009

aj ja chcéééééééééém takéto spanie, to ja keby som ho položila do postielky aj keby odpadával od únavy spať nebude, nieto ešte sa hrajkať a čakať kým zaspí. On chytí úplný hysák a v momente ked ho dám do mojej postele zaspí. Kolkokrát sa stalo že zaspal, dala som ho do postielky a normálne v spánku so zatvorenými očami sa postavil a dral sa von.
My sme ho vo štvrtok skúsili nechať plakať, ale ja som vydržala minutu aj to ma museli držať násilím v kuchyni 🙂 On neplače, on ručí a liepa sa von po tých tyčkách, sa bojím, že sa obesí a ešte si aj zlomí nohu medzi tými tyčami.

miselin
7. feb 2009

Tak nech to vyskúša tvoj muž ty choď vtedy na nákup a nech to vyskúša on aspoň ho nebudeš počuť plakať. Mne včera doobeda takto revala Domča aj na rukách lebo už bola urazená, že som ju nechala pišťať dve minúty tak potom predviedla hodinové vystúpenie som myslela, že ma porazí. A hlavne ho buď už o tej siedmej on sa to potom tak naučí a bude chodiť večer skôr spať.

miselin
7. feb 2009

Alebo ak sa ti to dá s tou postieľkou urobiť tak ako to má tušim Kačiatko, že dali dole tyčky z jednej strany a prisunuli si postielku ku posteli, takže bude mať pocit, že spí s vami

ufka
7. feb 2009

inak keby ste chceli aj ja pracujem s kozmetikou Mary Kay a robím aj prezentácie a velmi rada poradím tak sa mi možte nahlásit tak 3-4 ak chcete

kkaattkkaa
7. feb 2009

Miselin,
ja som si myslela, ze vsetky deti su ako Matusko, pokial som nevidela aj kludnucke babetko - pre mna to bol doslova iny svet ked kamaratka babeko polozila do kocika a vozila ho - a ono neplakalo.

dakujem za rady maminy, prejedat sa skusam uz treti mesiac, hlavne vecer, ale zatial bez vysledku-manzel sa mi uz posmieva, ze sa nemozem prejedat "zdravymi jedlami", ze od toho nepriberiem.

Zuzka,
mamina tie vrecka minuly rok kupila na SNP v galanterke (je to v tom miestnom "obchodnom centre"), ale vecicky co som tam davala minuly rok mi jemne zozltli a napachli umelinou, takze teraz davam len do papierovych skatuli. Zuzka a so spankom len vydrzte - myslim si, ze to nebude dlho trvat a ze ste za polovicou a teraz sa to bude len zlepsovat. U nas sa to vyrazne zlepsilo asi v 18 mesiacoch a teraz M. zaspi do 5 minut (dnes to boli asi dve) bez problemov a bez placu.

zuzka99
8. feb 2009

Kati, výrazne nám pomohlo budenie ráno o 7,00, včera zaspal o 20,00, ale s pol hodinovým uspávaním.

miselin
8. feb 2009

Katka pre mňa bola šokom Dominika, lebo doteraz som videla len kľudné bábätká, takže som z toho bola trochu mimo a žiadne bábo na Rozkvete som nevidela v kočíku plakať len našu Domču 😀 Ale čo aspoň som si precvičila nervy a hoc čo ma už nevytočí 😀 A aspoň si vieme s mužom hrozne vážiť tie dni keď je dobrá. A zase možno budem mať druhé bábätko dobré, čo ho budem konečne môcť voziť od rána do večera tak ako som sa tešila pri Domči 😉

miselin
8. feb 2009

Zuzi on si na to zachvíľu zvikne a vytvorí si takýto režim, ak pôjdete do Včielky v pondelok, tak ti porozprávam ako to bolo u nás lebo sa mi to moc nechce rozpisovať. A ja som neni moc zástancom nechať vyplakať aj keď už mám nervy v kýbli tak to vydržím max. 3 minúty a už ju beriem na ruky 😖

miselin
8. feb 2009

Inak ja som Dominiku tiež uspávala len na rukách aj trištvrte hodinu a teraz zaspí pekne sama

zuzka99
8. feb 2009

no tak už len preto, okrem iného pojdeme do Včielky 🙂 ak mi porozprávaš o zaspávaní 🙂

dadulaa
8. feb 2009

Zuzka, aj ja som mala problém s uspávaním malého, keď bol v Slávkovom veku. On mi zaspal iba v kočiari, keď som ho riadne v ňom učičíkala a uhompáľala, potom som ho preniesla do postele. Takto to bolo s obedňajším spánkom a večer som ho zas musela pri ňom ležať a čičíkať, aj to iba v našej posteli zaspal. No potom ma napadlo, že dáme dolu tyčky z jednej strany postieľky, prisunula som si ju k našej o odvtedy zaspával vo svojej, lebo mal pocit, že spí s nami. Doteraz ale musím byť pri ňom v posteli, kým zaspí, sám nezaspí. Neviem, ako ho to máme odnaučiť, sme to skúšali, ale nedá si povedať. 😒

ufka
8. feb 2009

zuzka to je super,že malý robí pokoky zo spánkom .
na katneval asi nepojdeme nemáme masku ☹ a tá z dráčika je od 3 rokov a je velká tak nič niekedy pojdeme ale určite do včielky

zuzka99
8. feb 2009

ufka, ja som kúpila v Julke , tam majú aj pre malé deti. Alebo len urob malej nejaké krídla z papiera na gumičke a hotovo. A bude motýlik. Alebo ti dám šašovskú čapicu...veď to nebudú kontrolovať či má a akú má masku...

miselin
8. feb 2009

Ufka alebo urob rohy z tvrdého papiera natri na červeno obleč ju do čierno- červeného namaľuj tváričku na čierno a bude čert.
Sa už teším zajtra do Včielky 😵 😵 😵

miselin
8. feb 2009

Zuzi ale vyskúšaj to aj s tou postieľkou, možno sa mu to tak aj zapáči

dadulaa
8. feb 2009

My zajtra nejdeme do Včielky, musím ísť do mesta. Pôjdem pozrieť do Julky nejakú masku, lebo v Dráčikovi už nemali našu veľkosť spidermana a malý bol sklamaný. ☹

miselin
8. feb 2009

Dadula ☹ ☹ ☹ ☹
Ja som jej včera ušila sukňu aj zo šatkou, ale sukňu musím skrátiť, lebo jej je dlhá a urobila som jej ju takú úzku no strihala som ju od oka tak som sa trošku sekla, ale šak na nej to zhorí 😖

zuzka99
8. feb 2009

Akorát som sa pripojila, či idete do Včielky? Ja by som šla, ak ešte niekto pojde.

Baby sa podržte!!!! Moj syn spí od 19,55!!!!! Normálne nechápeme. Som ho ráno zobudila o 7,00, potom zaspal 12,15, o 13,30 som ho zobudila, boli sme na návšteve, potom bola návšteva u nás a zjedol kašu, okúpal sa, vypil mliečko a odkvecol 🙂

zuzka99
8. feb 2009

Ako to robíte, kto máte vačšie deti a idete s nimi na výlet (do ZOO, ...) aby nezaspali cestou spať unavené v aute? My totiž nemožeme nikam chodiť poobede, aby malý nezaspal, lebo potom by nechcel večer. Len zase sedieť celé leto doma kvoli jeho spánku a režimu si neviem predstaviť ☹

miselin
8. feb 2009

Zuzi no vidíš každým dňom sa lepší, len ho vždy ráno zobuď a on si aj na to časom zvykne vstávať o tej siedmej. Ja idem zajtra do Včielky, už by mohla ísť konečne aj Kačiatko som ich dlho nevidela

zuzka99
8. feb 2009

Pojdeme, a kedy? O 10,00? Ja by som teraz mohla aj skor, ked ho budím o 7,00. Síce ešte musim urobiť ráno cestoviny k obedu, ostatné som si už navarila. Neviem Kaciatko, oni nemajú tú autosedačku asi ešte.