Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
8. feb 2009

Ja môžem aj o pol desiatej

zuzka99
8. feb 2009

tak teda sa dohodnime tak okolo tej pol, budem sa snažiť

jana30
8. feb 2009

Ahojte,
no Zuzi s tými výletmi to podľa mňa inak nejde, nám aj Katka cestou späť z výletu vždy zaspí, to sa asi inak nedá, ja už sa tiež teším keď bude trochu teplejšie tak určite pôjdeme do Lešnej už sme tam neboli asi 3 - 4 roky a je tam krásne, teším teším teším a hrozne som zvedavá ako bude Maťko reagovať na toľko živých zvieratiek, doteraz sme moc na výlety nechodili, lebo on z toho nič nemal ale teraz keď už bežká aj trochu už vníma svet okolo seba tak už začneme chodiť 😀

jana30
8. feb 2009

aj ja by som šla do včielky ale mám zajtra behačky po sociálke - UP - DÚ, teraz treba ku všetkému potvrdenia no hrúza

dadulaa
8. feb 2009

Miselin, to bude Dominka v tej maske isto podarená, som zvedavá, ale vlastne na všetky deti 🙂 My máme doma masku medveďa, ale malý si ju moc nechce obliecť, on chce byť predsa spiderman alebo duch 😀 Nejaký maco ho nezaujíma 🙂 Ale ak nič iné nezoženiem, tak si bude musieť obliecť aj maca.
Zuzka, nevieš, či v Julke predávajú aj také masky na 3-ročné deti? Inak s tým spaním v aute - ja som to robila tak, že sme vyrazili na výlet približne vtedy, keď mal cez obed spať a pospal si v aute alebo keď už bol väčší, tak som s ním sedela vzadu a som ho zabávala, aby nezaspal a doma som ho uložila večer skôr spať. Alebo keď som mala na výlete bugiňu alebo kočiar, tak pospal v ňom.Teraz už vydrží cestu v pohode bez spania, a to beháme teda kade-tade, máme prejdené všetky zoo na Slovensku, aj na Morave, okrem košickej, Tatry a veľa iných miest. Mňa nebaví len doma sedieť a s takým ročným dieťaťkom sa už dá prejsť všeličo.

dadulaa
8. feb 2009

Inak, ako píše Janka, zoo v Lešnej je zo všetkých najkrajšia, tam vám odporúčam ísť pozrieť. Boli sme tam 2x, no v lete ideme znova. 🙂

miselin
8. feb 2009

My sme boli v Lešnej 3x a vždy všetky zvery len polihovali alebo boli zalezené tak sme z toho nič moc nemali a jeden krát ju dokonca prerábali, tak tam kopu zvierat ani nebolo. My sme boli cez leto aj s Domčou v Bojniciach a strašne sa jej tam páčilo, keď tam videla toľko ľudí po kope, tak zabudla aj na bolenie bruška, lebo vtedy mala koliku v plnom prúde.
Dadula je v tom zlatučká, len čo keď šatka jej vydrží dve sekundy a košík drží v ústach 😀 😀
Choďte do mesta až poobede a poďte aj do Včielky

miselin
8. feb 2009

Dadula nevytáča ťa ten strom čo máte pod oknom? Vždy keď pozriem z okna tak sa tak strašne mrví od toho fúkania, že by som ho hneď vyrúbala, obdivujem tých čo bývajú na prízemí a trieska im do okna, ja by som ho hneď zlikvidovala 😒

jana30
8. feb 2009

ja sa vo Včielke možno stavím ak by som sa stihla vybaviť, do mesta poobede nemôžem lebo mi príde druhé dieťa zo školy 🙂

jana30
8. feb 2009

Miselin pekné nové foto, pozerám aké zábrany máte na šufloch v kuchyni, my sme museli všetky úchytky v kuchyni odmontovať, v obyvke zatiaľ neotvára ale skúma čo sa dá 😀

miselin
8. feb 2009

Janka veď ona si tam aj tak tie prsty každý deň pricvikne, no keď ju to bavi 😒

dadulaa
8. feb 2009

Miselin, nech im tam ten strom trieska do okna, lebo to sú príšerní susedia, každý tu s nimi má problém 😠 Mne zatiaľ nevadí, horšie to bude, keď povyrastie a bude mi zavadzať vo výhľade, ale to ešte nejakú dobu potrvá. 🙂
Do tej včielky asi fakt neprídeme, musím ísť aj s mamou do toho mesta niečo vybaviť na úrad ☹

jana30
8. feb 2009

no náš Maťko úplne prestal všetko otvárať ked sme to odmontovali, a my už sme si zvykli otvárať aj bez nich, no ked zbadá že je niečo otvorené tak hneď tam má vopchatú hlavu a skúma čo by odtiaľ vyšmaril 😅

zuzka99
9. feb 2009

miselin, IP

máme teplotu, v noci 38,5 v ritke pred odčítaním, neviete ako sa prejavuje chrípka?

zuzka99
9. feb 2009

sa bojim, chudiatko moje malé, neviem či mám nasadiť Oscilloccocinum

miselin
9. feb 2009

Zuzi a nedala si mu niečo od teploty? Či ten Oscilloccocinum je už priamo na chorobu?

miselin
9. feb 2009

Som volala so sesterkou a ona má tiež takú ročnú a od tretieho mesiaca jej spáva sama v izbe no a teraz posledný týždeň jej tiež začala strašne vrieskavať keď ju ide dať do postielky a dovtedy zaspávala bez problémov, tak to majú tie deťúrence zase len také parádne obdobie

zuzka99
9. feb 2009

dala som mu o druhej v noci panadol, teplota klesla, aj pekne spinkal, ale teraz ráno má znova. MM išiel do lekárne, si zobral aj dovču v práci, kúpiť ten oscill. Ono to je homeopatikum na prevenciu aj liečbu chrípky ako takej. Tak asi ked sa zobudí mu dám znova Panadol aj Osc. Len on nemá vysokú teplotu, tak do 38. A neviem či ju nechať tak alebo zrážať pre istotu.

miselin
9. feb 2009

Alebo skús zavolať doktorke ona ti poradí a nemusíš sa aspoň strachovať

dadulaa
9. feb 2009

Zuzka, ja by som mu teplotu zrážala, až keď bude mať 38 a viac, tak mi to vždy hovorila aj doktorka a ten oscilo je výborné homeopatikum, nám vždy zaberá pri prvých príznakoch nachladnutia. Keď mu začínajú soplíky, tak mu ho hneď nasadím a do 3-4 dní má po nádche, aj je miernejšia, nie taká silná. Pokiaľ nemá soplíky, ani kašeľ, tak by som mu ho zatiaľ nedávala. Možno bude mať iba 2 dni teploty ako to mal Kubko a hotovo. Držte sa 🙂

dadulaa
9. feb 2009

Ozaj Miselin, išli ste do Včielky? My sa chystáme do toho mesta 😉

miselin
9. feb 2009

Ni do Včielky sme nešli keď nešla Zuzka a ani ty 😒

zuzka99
9. feb 2009

jana išla 🙂

jana30
9. feb 2009

čaute,
no baby tak vy ste ma tu včera navnadili včielkou, tak ja behám po meste ako šialená SP, UP,MU, DU, to som všetko pobehala aj s malým aby som vás stihla vo včielke, a vás nikde, ale bolo tam máličko detí len 4, ale bola tam strašná zima, už v pondelok nepôjdem ale Maťkovi sa páčilo on sa pekne vyhral 😀

jana30
9. feb 2009

inak už ste boli na MU zaniesť potvrdenie že ste na RP alebo MD pre úľavu poplatku za smeti?
😉

leninka75
9. feb 2009

Ahojte kočky...rozoberali ste výlety... my vždy vyrážame čo najskôr ráno... a potom cestou späť si Lilka pospinká.. a doma je oddýchnutá a my sme KO... ale dá sa to Nám sa Lešná pre také malé dieťa moc nepozdáva, to je samé hore kopcom dolu kopcom, zvieratá sú zaspaté a ďaleko od ohrady... tento rok chceme skúsiť zoo v BA, v Ostrave, a udvidíme... Zuzi, super, že sa vám polepšilo spinkanie!!! My sme chceli ísť pozrieť na ten karneval do Včielky, ale máme zápal priedušiek, takže možno o rok... Oscilo je od akého veku?????? My sa dopujeme imunoglukánom...

kaciatko68
9. feb 2009

Miselin, ako si naučila malú samú zaspať a koľko to trvalo ?
Dnes odoslali autosedačku známemu v Čechách, tak dúfam, že cez víkend už bude, ak pôjde svokor služobne do Čiech.
Ja som sa tu celý víkend zasa trápila so zatvrdnutým prsníkom ☹. Inak sme všetci zdraví - iba ak tak ja na nervy 😀.
Kde je tá Julka ?

dadulaa
9. feb 2009

Leninka, my sme boli aj v zoo v Ostrave, aj v BA a v oboch nič moc, hlavne tá BA, to bolo o ničom. Tam mi bolo dosť ľúto tých zvierat, macovia boli zavretí v ohrade 2x2m, žiadny výbeh nemali chudáci. Tam je možno dobrý ten Dinosaurí park, ale pre maličké deti moc neodporúčam, by sa mohli báť. Oscillo je myslím od narodenia, ale kuknem ešte na leták. Keď beriete imunoglukán, tak to chodíte asi na alergológiu, že?

jana30
9. feb 2009

no my sme boli v ZOO v Ba rok dozadu, segra prišla z Anglicka tak sme ju chceli zobrať niekde kde sme ešte neboli no a 0 bodov, dinosarí park sa nám páčil ale jej malá , mala vtedy 4 roky sa tam triasla od strachu tak nás čakali pred ním a inak ZOO uplne oničom a to sme si mysleli že v Blave to bude lepšie ako v Bojniciach ale nesiaha im ani po členky 😉

leninka75
9. feb 2009

Dadulaa, nechodíme na alergológiu. Imunoglukán je na posilnenie imunity a ako podpora liečby pri ochorení.....