Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
20. okt 2009

baby, ešte som vás chcela poprosiť. Sesterka má 6 mesačné bábo a chce si kúpiť už športový kočík. Vyhliadla si Chipolino, ja som o ňom nič dobré nepočula, nečítala. Máte s ním niekto skúsenosti? Ide jej hlavne o šporťák, ktorý má prehadzovaciu rúčku, neviete poradiť niaky s tou rúčkou? Ivka, ty viem, že máš taký. A miselin má ten Moon, ale neviem určite či sa dá prehadzovať

ludka_r
20. okt 2009

Škoda babenky, že nejdete do Včielky zajtra. Už som sa aj tešila, že tam pôjdem. No, ale sama tam moc nechcem ísť... Uvidíme... 😖 Vidíš Ivka, a ja som chcela ísť zasa pešo.

ivka000
21. okt 2009

zuzka ja mám baby design smart a je super som s ním spokojná a má ho malý od narodenia.Ja som chcela tiež preklápaciu rúčku 😉
no to je škoda že nepôjdete na ten karneval a ludka idete aspoň vy, alebo ide niekto vôbec? sami isto nepôjdeme. ☹

kaciatko68
21. okt 2009

My určite nejdeme na karneval. Poobede mám angličtinu a ešte musím upiecť pre svokra šľahačkový koláč na 60 tku. Ideme tam v nedeľu.

dadulaa
21. okt 2009

Zuzka, o Misel neviem nič bližšie, len vravela, že ich možno už dnes pustia domov, veď uvidíme, či sa sem ozve...
A ja takisto nekúrim v spálni, ešte tam pred spaním poriadne vyvetrám, aby mal čerstvý vzduch a hlavne teraz, keď má nádchu. Myslím, že tak je to lepšie, než spať v prekúrenej izbe. 😉
Tá včielka ma štve, už som mala nachystaný aj čarodejnícky klobúk a plášť, no škoda že nejdeme ☹

kaciatko68
21. okt 2009

Babule a keď nekúrite v spálni, tak to tam potom ako detičky spia. Moja je stále odkopaná a spacie vrece nechce. Tak by asi zamrzla a ja s ňou. My totiž v noci nekúrime, len keď sú poriadne mrazy. A spálňu používame aj na hranie, tak nechcem, aby tam bola zima.

hasleerka
21. okt 2009

zuzi a chce len s prehadzovaciou rúčkou ... ja predávam to chicco04 ... ak by nechcela kupovať nový???

ja v detskej tiež nekúrim celú noc, len im večer vyvetrám vykúrim a vypnem ... a nezdá sa mi žeby mali moc zimu

zuzka99
21. okt 2009

ja nechám kúriť v kuchyni a otvorené dvere a ono sa to tak rozptýli a je v noci akorát. A spí snami v posteli tak ho prikrývam priebežne. Hasleerka, ona má práveže podmienku, že musí byť tá ručka a nový, lebo hlboký mali po Slávkovi použitý tak chcú teraz nový

hasleerka
21. okt 2009

a kdeže ste všetky???

miselin
21. okt 2009

ČAute už sme konečne doma ale pustili nás až o pol šiestej, som mala už nervy 😠 A aj ja som už chorá ako šľak ☹ Ja v spálni tiež nekúrim,len trošku prekúrim lebo pod nami nikto nebýva tak tu máme dosť kosu a Domina je celú noc odkopaná 😒 Tú laryngitídu dostala asi v minulý pondelok keď sme boli hodinu u doktorky v čakárni a asi 3 deti tam dosť kašlali. A malá už vo štvrtok dostala nádchu no a v sobotu ráno už len tak piskľavo dýchala tak som s ňou bola doobeda na pohotovosti tak ju pozreli a predpísali nejaké lieky od kašlu no a poobede sa už ledva dýchala a sa chvílami trochu dusila tak sme išli znova no a behom chvíle jej vyskočila ešte aj teplota na 40 tak som tam už revala lebo som si myslela, že či zas nedostala aj tie obličky ale našťastie ich má v poriadku, bola dva dni na JISke a potom už v pohode, ešte trochu kašle a bude ešte 5 dní užívať ATB a dúfam, že už budeme mať pokoj, len ešte minimálne 3 týždne s ňou radšej do Včielky nebudem chodiť aby zase niečo nenachytala.

Jakubkovy želáme všetko len to najlepšie k narodeninkám, hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka 😵 😵 😵 😵 😵

kaciatko68
21. okt 2009

Uf Miselin, tak to si si zasa užila ☹. Tak želám skoré uzdravenie.
Ozaj baby, neviete čím sa lepia nafukovacie veci. Začala nám fučať TESCO žaba a máme v nej loptičky, tak je z toho malá celá nešťastná.
Dnes som kúpila už knižky na vianoce pre malú v nemocnici. Strašne sa mi páčili. Jedno je knižka a každá druhá strana je aj puzzle a druhá je knižka s magnetkami. Je tam jedna stránka s magnetkami a potom stránky s obrázkami, kde sa dopĺňajú k obrázkom obrázkové magnetky. Tak sa mi páči, že to nie je len knižka, ale sa s ňou dá aj niečo robiť.

miselin
21. okt 2009

Došľaka som si zabudla v nemocke v chladničke probiotiká 😠 A skoro celé som ich len minulý týždeň kupovala, musím tam ísť v piatok zaniesť ATB tak dúfam, že mi to odtiľ nikto nešlohol 😖

Kačiatko aj ja mám pre malú pod stromček takú knižku s magnetkami 😵

zuzka99
22. okt 2009

juj misel, moc som na vás myslela, som rada, že ste doma. teraz teda asi ani nebudeme nikam chodiť, normálne sa bojim. tie probio ti hádam nešlohnú, veď nevedia, že si ich zabudla, si budú myslieť že sú nejakého pacienta.

kaciatko, tých knižiek s puzzle máme aj my veľa, len sa to rýchlo postráca a furt na to musím dozerať aby vydržali kým sa to naučí skladať, lebo jednu takú knižku už zničil totálne

sebastianela
22. okt 2009

Ahoj Misel. Som na vás stale myslela. Ja ďakujem Bohu,že som ešte nebola v nemocke s malým. By ma kleplo. Želám skoré uzdravenie!😲

sebastianela
22. okt 2009

Môj Sebi ma dnes v noci prekvapil a bol iba 5 krát hore.
Bol asi unavený chudáčik. Včera bol do večera do šiestej v Pu. Sme mali nákupný deň.

sebastianela
22. okt 2009

Na našom dvore pred domom máme také jazierko a moj starý tam stál pri ňom aj s malým,zazvonil mu telefón a člup do vody. Tak mobil je k.o. Ani nepípne. No a hneď na to ideme do auta a malý mal celú topánku od psieho hovna! Samozrejme aj ja mikinu,ako som ho niesla.😠

sebastianela
22. okt 2009

Išli sme do Tesca a na parkovisku som požičala staremu moj mobil,aby si zavolal kamaratovi. Išla som nakupovať a povedala som mu,keď dovolá,nech mi ho pride vratiť. No, ja si kupujem,nakúpila som aj 2 paplony mali v akcii aj obliečky a výdem von pred Tesco a ani stareho ani mobilu nikde. A ja ako vianočný stromček s perinámi a s taškami a s kočíkom som tam ostala trčať!😠

sebastianela
22. okt 2009

Ešte budem pokračovať,len ideme za prababkou do starobinca,tak napišem neskôr. Ešte mám toľko toho. Hotový román.😅

miselin
22. okt 2009

Seby 😀 😀 😀 😀 Ty si prípad 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miselin
22. okt 2009

A ešte som zabudla napísať, že vlastne sa malej v nedeľu už dosť polepšilo tak nás v noci preložili na normálnu izbu no a ráno keď sme sa zobudili tak malá stále mrnkala no a zachvíľu ju začalo príšerne triasť no ale hrozne, ja som už bola psychicky úplne hotová no tak som rýchlo aj s ňou bežala za sestričkami , tak jej rýchlo pichli diazepam, lebo jej išla vyskočiť teplota tak behom pol hodiny jej vystrelila na 40 tak som to rýchlo bežala povedať sestričke a keď sme sa vracali tak už sme cez okno videli, že začala vracať po ležiačky, ale našťastie sme dobehli včas a nestihlo jej to vbehnúť do dycháka no úplné psycho ☹ Ale našťastie to mala len reakciu na tú kanylu (to je stále pichnuté v žile a na to sa napája infúzka a aj lieky pichajú do žily, ak by ste náhodou nevedeli) tak jej ju vybrali a potom už dobre 🙂

Zuzi neboj malá je oslabená po tých ATB preto isto ochorela, lebo šak ja som s ňou chodila vždy takto do kolektívov a koľko krát bola aj medzi chorými deťmi a aj tak nič až vlastne teraz jak užívala ATB a to ich ešte užívala aj keď ochorela takže jej už asi ani moc nezaberajú 😒

Aj ja som na vás všetky myslela, len sa mi nechcelo moc volať lebo aj ja som chorá dnes ledva rozprávam a ide mi hrdlo utrhnúť keď kašlem ☹

miselin
22. okt 2009

A ako sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré tak minue čo sme ležali tak mi malá začala krásne papať a prestala toľko pišťať no a teraz už zase musí spať sama v postieľke, som si ju chcela dať spať k sebe a ani bohovi 😀 A zobudila sa len raz o pol štvrtej a to som jej dala mlieko lebo večer málo papala a ATB no spali sme až do 7:45 😀 😀 A ešte som si tam našla dobrú kámošku tu z Rozkvetu a ona má malú o 4 dni staršiu ako Domča 😵

zuzka99
22. okt 2009

super tak ju nakoníkuj aj k nám a doveď do Včielky 😉

zuzka99
22. okt 2009

baby ešte jedna vec. Neviete mi niekto povedať ako často vám deti chodia cikať? Lebo Slávko chodí akosi často. Teraz už od rána od 7,00 bol 5x a sa bojím aby nebol nejaký prechladnutý. Mi to príde strašne často. Budem to dnes počítať. Aj na hudobke behom hodiny 2x išiel.

miselin
22. okt 2009

Zuzi a koľko už vypil keď tak často ciká? A sleduj mu moč ak ho taký tmavší ako obvykle tak by potom mohol byť prechladnutý, ale ak keby bol a išla by si k doky tak hneď zober aj moč zo sebou, lebo to trvá asi 4 dni kým sú z neho výsledky. Ale možno toho len veľa vypil tak sa nestresuj 😉

zuzka99
22. okt 2009

ale to už je niekoľko dní, ale vypil veľa nadránom mlieka. Moč má taký slabunko žltý, dosť zriedený, tak možno len veľa pije. Len asi 3 noci dozadu mal v noci chvilu 37,5 a potom mu to kleslo a už nemá teplotu.
Sesterke sa v piatok narodil Filipko, rodila v Bratislave, normálne išla na poradňu, aj keď už mala termín a zistili, že malý má 2x obmotanú šnuru okolo krku a sa dusí. Tak robili okamžite cisársky, len nevedeli, že má nízku zrážanlivosť a obrovské problémy zastaviť krvácanie, tak nakoniec ju museli nechať v umelom spánku na ARO 3 dni, potom na JISke a už ju preložili na oddelenie. A malý bol 10 min. bez kyslíka, tak zisťujú aké to bude mať následky ☹

miselin
22. okt 2009

Bože to je hrozné 😲 😢 Dúfam, že budú v poriadku, ale 10 minút bez kyslíka je teda veľmi veľa ☹

Inak malý Adamko je strašne zlatučký, som včera kukala fotky, taký malý bobček, to už si ani nepamätám, keď bola Domina taká prďolka 😵

ludka_r
22. okt 2009

ahojte.
Miselin, Dominiky je mi veľmi ľúto, chúďatko, čo si to musí prežiť.. ☹ Ale hlavné je, že už ste doma....
Tak sa dlhšie ani vo Včielke neuvidíme. Ja som tam bola včera, a boli tam len štyri deti. Dúfam, že nabudúce nás tam bude viac. Ale Vilkovi sa aj tak páčilo, a zas sme odchádzali s plačom. Našťastie, už som si pre neho dopredu pripravila piškótky 😀
My na tú diskotéku tiež neprídeme. Akosi zas nie je čas... ☹

sebastianela
22. okt 2009

Zuzi, až mi je do plaču,keď to čítam. Nech sú v poriadku obidvaja. Posielam im cmuk a nech to všetko dobre dopadne. Napis este potom čo nové. Dufam,že iba pozitívne.😲

ludka_r
22. okt 2009

Zuzka, ako o tom píšeš, je mi veľmi smutno... Držím prsty, nech sú v poriadku. Ja si vždy spomeniem, na kamarátku, ktorej malá tiež bola bez kyslíka a doteraz (má takmer tri mesiace) sa v podstate ešte neprebrala. Sú stále v nemocke v PB a už to asi lepšie nebude. Doktori jej dávajú 5 rokov. No a vraj za to môžu pôdorníci v PB ☹
Tak držím prsty, nech sesternica a Filipko budú na tom lepšie...

zuzka99
22. okt 2009

ludka fakt? A ako dlho nemal kyslík? to som ani nepočula o tom prípade. A malá je na detskom či kde leží?