Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

tajka1
17. sep 2008

ahoj, kedy to cakate?

zuzka99
17. sep 2008

tak čaute babky, sa ozývam po dlhšej pauze, majka aj slávko sa budí asi po hodine spania večer so strašným plačom, potom ho hodinu ukludnujeme a zaspí a už spí normálne. už mám nervy celý deň čo zas bude večer. možno ho len bolia tie zubky, alebo sa mu ťažko dýcha jak má tu nádchu, alebo sa len preberie a zistí že som tam neni. fakt neviem, hrozne sa na mna naviazal, nemožem bez neho ani na wc. ☹ a o varení ani nevravím, to mi sedí pod nohami a ťahá za nohavice a chytá ma a vyťahuje sa hore.
dnes pojdeme na chvilu konečne von, 2 dni sme neboli, tak sa nabambušíme a pojdeme aspon na nákup, lebo už zašibáva aj mne.
nemáme ani nič na tu svadbu čo ideme cez víkend, ani dar, ani nič na oblečenie, som rátala že bude ešte pekne a zimný variant nemám.
baby neviete kde sa dá kupiť nejaká pekná supravička teplá na jeseň pre malého? taká na tu svadbu, teplučká 🙂

tajka1
17. sep 2008

Zuzka skus sa pozret v tom detskom svete vedla orange, alebo ja som vcera kupila Nikolke bundu na teraz v tom detskom butiku dole v bancu..mi sme tiez boli vcera len na chvilku vonku, je horzna zima. uz som aj skovala ten letny kocik a zase budeme chodit v centre...

miselin
17. sep 2008

Baby dnes som bola s malou už dvakrát vonku a ani raz som ju neniesla na rukách, taká som šťastná, že až no 😀 a to som bola aj v meste a ani necekla, normálne je jak vymenená už vôbec neplače až mám z toho strach aby to zase nebolo ticho pred búrkou. Keď bude teplejšie tak už sa môžeme konečne stretnúť, súhlasíte?

zuzka99
17. sep 2008

no ja suhlasím s tým stretkom, asi jej bolo zima tak radšej čušala. slávko tiež neprotestoval že má čapicu, ked sme vošli do obchodu, si ju dal dole a ked sme vychádzali pekne som ju nasadila a súhlasil. aj ruky mal pod dekou, sme s mamou nechápali.
som mu nakupila vecičky - body, že "maminka ma lubi", s takým srdiečkom, supravičku na jeseň (nohavice a mikinu) a ešte taku prechodnu bundičku krásnu. ja som si kupila 2 svetre. teda všetko mi to mama nakupila 🙂

videla som v meste mirku a majku a tajkinho manželíka 🙂
ale prechádzka padla super aj v takej kose, už som ju potrebovala a hlavne tie nákupy

zuzka99
17. sep 2008

inak dnes je malý akýsi ospatý, ráno zaspal v hojdačke, na obed pri obedovaní v chodítku, normálne postojačky, tak ako ked su v TV tie videá ako deti spia pri jedle 😀 no a teraz len tak na rukách
ale keby ste ho videli v tom choditku ako spal, som sa nasmiala

tajka1
18. sep 2008

ahojte, tak som vcera bola v porodnici pozret male babo, susede sa narodil chlapcek, no ten je uplne uzasny..ale to asi kazde malicke babo, ze...

miselin
18. sep 2008

My sme dnes boli na odbery, no malá tak vrieskala, že sa skoro zašla, ani krvička sa jej nemohla zastaviť, čo tak strašne plačkala 😢 Tak mi jej bolo ľúto chudiatka, dúfam, že aspoň výsledky budú v poriadku, aby ju už viac krát nepichali ☹

tajka1
18. sep 2008

a co vam je miselin?

miselin
18. sep 2008

To kôli tomu železu, že ako je na tom, či sa jej to zlepšilo a tak.Jej berú odbery každý mesiac chudiatku ☹

tajka1
18. sep 2008

no tak to si teda uzijete...ozaj chudatko, to Nikolke brali asi len raz, a chudatko ani prstekom nepohla

miselin
19. sep 2008

No veď práve, od pôrodu chodí len po vyšetreniach, všetky jej museli robiť aj kontrolné, keď bola pridusená a do toho mala aj koliku, no stále čosi, tak dúfam, že budú výsledky už konečne v poriadku aby jej už krv nebrali 😢 No a v stredu ideme na poradňu, kde ju budú zase očkovať aj základné aj proti pneumokokovi tak si zase užije ☹

tajka1
19. sep 2008

ja som zase bola teraz s Viky na pohot. v lekarni som nechala 5stovku, ale co clovek pre tie deti neobetuje....a sme na ant.vraj je dost zahlienena, tak aj doma nosime ciapku...ale stale ju nahanam aby si ju na ten hlavicke nechala 😀

miselin
20. sep 2008

No ja sa bojím len toho, aby sme neochoreli, lebo v tom byte je taká kosa, malá ma stále studené ručičky a taká je naobliekaná že až no 😒

tajka1
20. sep 2008

tento prechod je asi najhorsi pre deti, kym sa zacnu poriadne kurit...noc sme ako tak prezili, ale poplackavali, teraz konecne zaspala, ale cely den sa len nosi na rukach...drzte a hlavne vela zdravia 😎

miselin
23. sep 2008

Je tu nejak mrtvo Považská 😠 A treba aby ste podopĺňali fotky do albumov!!!!!!!!!! 😝

zuzka99
24. sep 2008

no čaute, ja sa konečne ozývam, akási som hotová, len by som spala a spala. fotky podoplňam, len mne sa tááááááák nechce ☹ asi to bude počasím

majka.sibka
24. sep 2008

no veru to pocasie je uplne otrasne...miselin mas pri tvojich prispevkoch novu fotku, pekna 🙂 zuzka u mna je to s tym spanim podobne...pocasie ma podporuje v lenivosti...tak caute... 😉

januska11
24. sep 2008

Ahojte dievčatá...Ja mám termín na konci januára a by som sa vás chcela spýtať, čo hovoríte na porodnicu v PB? Teda pokiaľ ste tam rodili...alebo mi môžete odporučiť nejakú inú???

miselin
24. sep 2008

Čaute tak dnes sme boli s malou u doktorky, pôvodne sme mali ísť na poradňu, ale od včera má teplotu, tak sme ráno išli, chúďatko, taká je hotová, len spí a plačká 😢 Zatial jej nedala antibiotiká, lebo nemá ani soplík, len ju bolí bruško a sem tam ju naťahuje a má trošku ružové hrdielko, tak sa máme prísť ráno ukázať, že čo ďalej, mám jej dávať paralen každých 6 hodín, tak dúfam, že jej to prejde 😒 No a konečne má výsledky železa v poriadku tak som šťastná ako blcha, preto jej tak začalo aj chutiť papať 😀 A už sa teším na fotky baby, tak šup šup 😀 A dík Majka za pochvalu fotky 😉
Januska ja som bola spokojná s Považskou, no len tie sestričky z novorodeneckého by trošku mohli zmeniť prístup ale inak v poho 😉 S doktormi som bola veľmi spokojná, i keď by som ocenila, keby pred pôrodom robili aj ultrazvuk, lebo moja mala omotanú šnúru a tak bola dosť pridusená, možno by to potom dopadlo trochu inak, ale našťastie je v poriadku a fakt jediné čo mi vadilo tak to boli tie sestričky 😖 A izby na roomingu sú úplne nové, takže tam je pekne čisto a novučko

januska11
24. sep 2008

miselin no tak to si ma moc nepotešila. Ja som tiež počula, že tie sestričky sa správajú k malým ako k handrám, kamoška rodila v auguste no a že jej doniesli malú pogrckanú, pokakanú, a ked išla vynadať sestričkám, tak tam mali nafajčené...som rozmýšlala nad ilavou...

miselin
24. sep 2008

No to je pravda, že sú také sprosté, tej čo bola so mnou na izbe malého doniesli s opuchnutou ručičkou a očkom, lebo ho nechali spať celú noc na jednej strane a keď sa sťažovala tak sme mali o zábavu postarané až kým sme neodišli, no ten ich prístup je hrozný, ale ten týždeň sa dá vydržať, zase by sa mi nechcelo trepať až do iného mesta, teda ak si priamo z Považskej.

mercy
24. sep 2008

Ja som tam rodila pred vynovením roomingu, tie spoločné záchody a najmä sprchy boli dosť hrozné.Sestričky boli ako ktorá, jedna tam bola taká blobndína,ktorá povedala, že moje dieťa je najhoršie zo všetkých,lebo stále plače 😕 😀,asi mal chudáčik dôvod. Tiež sa mi stalo, že si pocikal košieľku, chcela som čistú a povedal mi, že veď ich budú za hodinu prebaľovať.To som ho podľa nej mala nechať v mokrej handre 😠 A valstné veci sme bábätkám dávať nemohli.Ale boli aj milé a ústretové sestry.ja som bola veľmi spokojná s doktorom Kutišom,rodila som v PB, lebo môj otec je v nemocnici primár na inom oddelení,ale okrem lekára som protekciu nemala žiadnu 😉

tajka1
24. sep 2008

ahojte dievcata, tak mi sme uz ako tak zdravy, sice este sme na antb.ale uz ich len musime dobrat. To pocasie je fakt na spanie...len nasa Viky uz spi asi 3dni len raz za den, co je uz taka ulava...aspon mi to pekne vychadza ked idem po Niky do skolky. Od okt.by mala aj Niky spat v skolke, tak to fakt neviem co budem doma robit s jednym dietatom 😉 😉 🙂

miselin
24. sep 2008

Tak to je super Tajka, že už vám je lepšie, u nás to asi ešte len začína ☹ , malej stále kolíše teplota, tak uvidím zajtra čo rozhodne doktorka ☹

tajka1
24. sep 2008

uha, tak to ti nezavidim, u nas nastastie ta teplota nebola, ale sopliska sme mali az za usami 😀

majka.sibka
24. sep 2008

ahoj januska11, ja som rodila v decembri 2007, porod bol super rychly...uz som pre vysoky krvnu tlak lezala v nemocnici od utorka, rodila som v nedelu...najskor mi bola pri porode taka mlada p.doktorka s cudzojazycnym menom, ktora tahala 24...vyzarala hrozne unavene, ale vystriedal ju p.doktor Kutis...mala som aj vdaka tomuto doktorovi pekny porod...sestricky z gynekologie boli fajn, aj tie na porodnej sale, fakt klobuk dole...na sestricky z novorodeneckeho mam 2 nie prilis pozitivne spomienky, raz ma jedna riadne sfukla, ze nemam vsetko tak prezivat...druha spomienka je horsia, aj ked sa bytostne tykala mojej spoluleziacej...obliekla svoju dcerku pri odchode do vlastnych veciciek sama...no to bolo kriku a nervov, ja som sa normalne bala, ze nieco schytam...inak nemozem dopustit na nemocnicu...a to som si ich so svojim zdravotnym gyn.tazkostiam presla niekolko...fakt vsetci lekari, ktori sa tu o mna starali boli profesionalni a mili... 🙂

kocky, mate chore deturence? joj tak vam prajem vela trpezlivosti a hlavne, nech sa cim skor tie teploty stratia...ja som bola uplne mimo, ked mal nas drobcek tie vysoke teploty...joj drzte sa...brumky brum

majka.sibka
24. sep 2008

...a prepacte tie chyby v predchadzajucom prispevku...pozerala som aj panelak a takto to dopadlo... 🙂

januska11
25. sep 2008

Dobré ránko...diky za rady, no neviem ešte mám čas si to premyslieť...a na tehotenské kurzy sa začína chodiť od ktorého týždňa? myslím, že bývajú v stredu a piatok...chodili ste niekto?
Do pôrodu mám ešte skoro 4 mesiace ale už teraz mám taký strach...dúfam, že všetko dobre dopadne.

tajka1
25. sep 2008

ahoj januska11, ja som rodila dva krat a strach som mala vzdy, nepoznam taku maminu, ktora by ho pred porodom nemala, takze toto je uplne normalne. 😝