Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

lelocka
10. sep 2008

Ahojte kocky, miselin no zatial som ta este nestretla, budem mat teda oci na stopkach.Ale do kelu este neviem kde je ta osmicka 😔 😔 😔 😀 😀 😀 Takze niekedy na pokec mozme skocit.
Wow, tak s tou stolickou je fakt dobry napad.
Kocky, dneska je zase nadherne 😎 😎 😎

miselin
10. sep 2008

Lenočka ja som zabudla, že ty si vlastne neni odtialto 😨 Ak vieš kde je to materské cantrum včielka tak tam, alebo kde je prima zdroj a pošta tak zase nad tým 🙂 Je fakt nádherne aj ja pôjdem von ale až poobede, teraz varím tek nemám akosi čas

lelocka
10. sep 2008

jaaaaaj, ano uz viem kde to je, to je hned oproti nam 😀 😀 No mozno si budeme vyblikovat vecer s baterkami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tajka1
10. sep 2008

AHOJTE, Zuzka videla som ta v meste s manzelom pred priorom, asi ste tiez neodolali tomu pocasiu. dnes teda Viky vystrajala cely den, neje, skoro ani nepije, len sa tak tulka a poplakava, teplotu nema, tak dufam ze to bude uz len ten posledny zubok a nie nejaka choroba ☹

majka.sibka
10. sep 2008

tajka...aj nas marek je nejaky placlivy a nechcel velmi papat...hadam aj jemu idu zuby, hadam sa nesiri vzduchom nejaka viroza
...vy uz mate skoro vsetky zubky? teda mam cakat, ze v nejakych 15 mesiacoch mozeme mat so zubami pokoj ?😉 to by bolo super, aj ked viem, ze do 2 rokov si od zubadiel velmi neoddychneme...

ozaj kocky...viem, ze niektore ste blizko mat.centra Vcielka na rozkvete, tak pre vas to nebude take aktualne, ale vsetky, ktore byvate blizko lanskej a centra... na chodniku ma zastavila jedna Katka...organizovala v centre volneho casu stretavanie mameniek s detickami do 3 rokov...a ze by chcela, aby to pokracovalo, lebo ona ide vo februari do robotky, tak oslovuje mlade mamenky s kociarmi na chodnikoch 😅 bude to byvat vo stvrtok doobeda od 9-11 dakedy od oktobra v CVC...nepojdete? pisem to tu preto, ak by som vam to zabudla povedat...zatial tolko...

a este jedna neprijemna vec z dnesneho dna...spolu s vysusenym a vonavym pradlom som si dnu vniesla neskutocne skaredeho a velkeho pavuka... ☹ keby ste videli ako som hysacila...ja tie stvorenia neznasam, ale uz je mrtvy a to nebol doma moj manzel, ktory ich vzdy opatrne vezme do servitky a pusti na slobodu...nech sa vam ale o nich nesniva...oddychnite...pa 😉

zuzka99
10. sep 2008

tak mi sme akorát zaspali.
do toho centra by som šla, neviem je to ale blbý čas, slavko vtedy zrovna spáva 😠 ale skusila by som. tak sa už konečne stretnime my tu čo sme a hotovo. furt len o tom kecáme a skutek utek.
čo tak buduci týžden niektorý den? napište kedy to komu vyhovuje či doobeda alebo poobede, dajme tomu utorok?
nám nejde teplá voda a ja múdra som si včera povedala, že si umyjem vlasy dnes a musela som nahrievať ☹ ale teta z POV BYTU povedala, že ju zajtra pustia (štvrtok).
dnes sme kupili aj PBnovinky a je tam písané o plavárni, že bude dlho mimo provoz, tak už z kurzom nepočítam, miselin. jedine do tej dubnice, ale to kým zas vybavíme bude december. a to ma manžel nepustí cestovať s malým autom v zime

miselin
10. sep 2008

Zuzi to si ma teda nepotešila, škoda, že to tá ženská nepovedala hneď, boli by sme išli rovno do tej Dubnice 😠 Inak dnes bola malá taká dobrá, že tomu ešte stále neverím. Inak ja by som šla aj v ten utorok jak bude pekne, malá už je lepšia, tak by to už neml byť taký brutál. a mne to je jedno kedy pôjdem, lebo mne malá j tak nespáva cez deň, takže vy sa dohodnite a ja sa prispôsobím 😀 A už sa neviem dočkať.
Dnes som malej uvarila mrkvičku, no tak to jedla, že mi skoro aj ruku zjedla, strašne rada papá lyžičkou, sme ju normálne museli aj natočiť, lebo takú šťastnú sme ju ešte teda nevideli 😀

tajka1
11. sep 2008

ahojte, tak dnes je zatial mala celkom v pohode...dufam ze bude taka cely den, asi to bolo fakt ten zubok...ale Majka, beboj-uzili sme si svoje, Viky sa tlacili asi 4zubky naraz, takze tiez to neni bohvie co, vybali dni ked jej tie zubky davali ozaj zabrat...stretko???dobry napad, no tiez neviem kedy by sme to realizovali, lebo mne mala spi este dva krat a v kociku uz sa jej to nejako nedari 🙂

miselin
12. sep 2008

Tajka už sa neviem dočkať, keď jej tie zúbky pôjdu ☹ Prestanú plače z koliky a začnú zase zo zúbkov, no super 😒

miselin
12. sep 2008

Zuzi chcem sa ťa opýtať na tú materskú, ty to máš ešte také čerstvé 😀 6e či si po tých šiestich mesiacoch dostala zo sociálky nejaký papier o ukončení tej rodičovskej dovolenky a sním si behala po úradoch, alebo nič také neposielajú a môžem to ísť pobehať už teraz. Lebo moja teta patrí pod Bytču a tam im ten papier posielajú, tak chcem vedieť či mám čakať alebo nie, 😖

mirkabelaska
12. sep 2008

😝 ahojte baby, ako sa máte ? je tu teraz niekto ? alebo zase sama? ZUZI na akom bazáre si predala kočík ? ja chcem predať tiež ten hlboký ale zatial sa mi nedarí, tak poraď,

🙂 MAJKA ideš dnes pred ten mestský úrad, ja sa tam s miškom chystám, neviem či pôjde aj ocinko, ale ja by som tam chcela ísť, MIRKO už je domka?

tajka1
12. sep 2008

Miselin netrap sa, mozno ani nebudes vediet, ze jej nejake zubky rastu, nie kazde sa takto trapia... 😝

miselin
12. sep 2008

Tajka ja mám šťastie na takéto veci, takže u nás budú asi riadne revy 😉 Ale čo už ja som už zvyknutá, takže mi to môže byť v podstate aj jedno, len hlavne nech jej narastú pekné a zdravé 😀

tajka1
12. sep 2008

tak drzim palce nech vas to moc neboli 🙂 , inak kazde to dieta je ine, ja to vidim teraz ked mame dve baby...niky vysiel prvy zubok ked mala 9mes. a nestonala tolko co Viky...

zuzka99
12. sep 2008

miselin, ja som mala materskú z ČR, rodičovský mám zo SR plus doplatok z ČR. tak ja všetko vybavujem tam, ale žiadny papier som nedostala, no ako to je na SR fakt neviem.
mirka, kočik som predala tu na bazáre. ja som bola doteraz vonku, malý je chorý, už 2 noci sme nespali, spíme posediačky aby mu nezatekali sople, lebo nemože dýchať, tak spím len tak driemem. ja už nevládzem stáť na nohách. som mu dnes kupila kalciový sirup, neviete niekto ako ho podávať. v lekárni mi kázala 3x denne jednu lzžicu a v letáku je že 1/2 lyžice denne. mne je taká zima, normálne mám zimnicu, že vobec neviem čo obliecť malému, či je zima, alebo teplo.

tajka1
13. sep 2008

Zuzka aj ty mas matersku z CR?a preco nie aj rodicak????

zuzka99
13. sep 2008

tajka, no neviem, oni mi povedali na socialke tu aj v ČR, že si mám vybaviť rodičák na SR a potom požiadať o doplatok rozdielu o kolko je vyšší v ČR a budú mi ho posielať odtial. takže budem mať poskladaný rodičák z dvoch zdrojov. vraj to sa robí podla toho kde je zamestnaný manžel, v ktorej krajine. kamoška ma manžela v nemecku zamestnaného, ona robila tu v PB aj tu je na materskej a tiež poberá doplatok z nemecka v EURO.

zuzka99
13. sep 2008

mirka, ešte som sa ťa chcela opýtať, si spomínala, že ked malý bude mať rok, budeš mu dávať na ukludnenie harmančekový čajík. že až vtedy sa može. ja som kupile malému u segry v lekárni mali v akcii Hipp čaje granulované, 3 za cenu 2 a v tom balení je aj harmančekový a je na ňom napísané, že od 1. týždňa života. prečo to malému nedávaš? teraz som si neni istá, či mi ho možem dať.

miselin
13. sep 2008

Zuzka rýchlo sa uzdravte. A ja som malej dávala harmančekový čaj asi od 6 týždňov a nič jej nebolo, tak neviem 😒

mirkabelaska
13. sep 2008

ahoj ZUZI ja som čítala, v mame a aj alebo v mamine bolo písané že harmančekový čaj je dbré dávať bábenku na noc, ale až od jedného roka, tak ja neviem aký čaj tam mysleli, ale asi normálny nie granulovaný, asi tie granulované sú iné ako obyčajné čaje, ja neviem, ale zatial mu dávam detský čaj a ten feniklový, možno už začnem, ja sa stým juž asi ani nejdem prplať, veď miško má za dva týždne už rok, tak hádam to už nejako zvládneme,takže ja mu už aj na noc dám tú krupicu s mliekom, aj pomály mu začnem dávať mlieko obyčajné, miniem asi tie francúzske a začnem už od obyčajného,

ahoj TAJKA , prosím ťa od kedy si ty dávala malej mličko obyčajné? 😎 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀

zuzka99
13. sep 2008

mirka, ja som všade čítala, že kravské až od 3 rokov. ale čo poznám všetky mamičky dávaju od roka. ja osobne budem dávať po roku kravské možno tak do krupice ale na pitie neviem, moc som sa tým ešte nezaoberala. tiež si myslím, že granulovaný harmanček je asi iný koncentrát ako sypaný, tak asi preto, to tak mysleli v Mama a ja.

tak malému už je lepšie, dnes sa prvýkrát zobudil až o 3,00 v noci na papanie, potom až o 6,00 a vstal o 8,OO. sme ho násilím vysali, sopel z nosa, a asi sa mu lepšie spalo. ale ten rev ked ho vysávame ☹ teraz išiel s našimi nachvilu von, zase pre zmenu sme chorí my dvaja s mužom tak čajičkujeme a vitaminujeme. 😠

tajka1
13. sep 2008

zuzka som rada, ze sa vam polepsilo...ja som sa len cudovala tomu rodicaku, lebo ma mam tiez matersku i rodicak z cr...kravske som davala Nikolke ked som prestala kojit, to mala nieco cez 18mes. ale nie preto ze by som ja chcela,ale preto ze ona mi ine pit nechcela...skusali sme sunar, nitrac, proste vsetko dostupne a po dvoch dnoch absencie sa napila kravskeho a pije dodnes. ale vraj to az tak neprekaza, lebo sme dlho kojili-vravela doktorka. Viktroka este pije umele a to bude mat 16mes.

miselin
14. sep 2008

Zuzi dnes ma napadlo, že ak by si náhodou dávala malého na balkón do tej sedačky, tak ju aj nejako zapri, lebo tieto vysoké stoličky sa vedia prekacovať, tak až sa ti neprekotí, aj keď ho v nej budeš kŕmiť, tak ju maj radšej o niečo opretú, lebo kámoške sa tak malý skoro zahlušil ☹

miselin
15. sep 2008

To je teda za počasie, čo? 😖 No to sa dalo čakať, že bude pršať, keď sme sa mali stretnúť 😨 No snáď sa raz stretneme do konca materskej 😉

majka.sibka
15. sep 2008

miselin, to mas pravdu s tym pocasim...mne je akosi stale zima...uf...aj na Mareka posobilo to pocasie dostatocne...bol nejaky nesvoj, doobeda spinkal 2,5 hodiny...tak pekne snicky prajem...pa 🙂

mirkabelaska
16. sep 2008

ahojte babenky, aj dnes je hrozné počasie, a nyvyše aj zima, miško mi dnes už 2x spinká, neviem či to je tým počasím,a le má aj trošku zvýšenú teplotu, tak neviem či na neho čosi ide alebo možno ďalšie prekliate zúbence, tak neviem, ale táto noc bola príšerná, začali nám napúšťatť radiátory, tak to v celom byte žblnkotalo, a možno aj preto Miško nemohol spinkať, hrozne často sa budíl, to bolo príšerné, nad ránom som ho prebalovala, čo bol prečurkaný až úplne bol mokrý, a teraz ráno som ho bola celého umyť pod tečúcou vodou čo bol taký eeeeeeee, 😲 😀 😀 😀 , ale čo už, asi idú ďalšie zúbadlá,

MAJKA a vy ako ? škoda že ste neboli pred tým úradom v ten piatok, my s miškom sme tam boli asi do siedmej, bolo tam super, miško tam pretancoval asi hodinku, a potom mi tam aj zaspinkal a to sme boli vlastne hneď pri pódiu, že mu tom nevadilo, 😖 😖 😖 😖

happysmile
16. sep 2008

ahojte kočky, dlho som tu nebola 😒 , ale ste toho za ten cas popisali. Nemam to kedy ani citat. a vidim, ze pribudli aj nove tvare 🙂 . Tak vas vsetky zdravim...
Ja som si uz konecne urobila rezim, podla ktoreho s Emmkou fungujeme. Zatial je hrozne zlatucka a rastieme ako z "mlieka" kedza kojim ako diva 😀 😀 😀 . Emmka ma uz teraz 6,5kg. To je riadny macko hlavne ked sa chce nosit, ale nastastie mam fit loptu a na tej prehopsame, ked sa neciti mala vo svojej kozi.
Miselin neviem ci som ta nahodou nestretla u Piaceka, ked som bola s malou na sone klbikov v auguste. Bola tam taka simpaticka mamicka a pytala sa ma ze kolko na mala a vtedy mala Emmka 6 tyzdnou a 5,5kg a ty (ak si to bola ty?) si mi povedala ze tvoja ma tiez 5kg, ale mate uz 4 mesiace 😀 😀 . To, ze si to bola asi ty ma napadlo az ked sme boli uz doma ☹ 😅 , tak neviem .....(inak bola som tam aj s mangelom) Bola si to ty???
Ak budem mat trochu casu tak stiahnem fotky do pc a potom nieco prihodim aj do albumu.
Zatial ahojte, mame teraz super pocasicko, co je na Irsko neobvikle tak idem s malou von nech si uzije trosku slniecka 😀

miselin
16. sep 2008

Jééj Happysmile, to som bola asi ja. Lebo som sa tam furt vypytovala na váhu tých bábätiek, lebo šak ten môj bobek tam vyzeral priam ako tie 4- 6 týždňové bábätká 😀 Novidíš ani by ma nenapadlo, že sa to spýtam zrovna teba 😀 Lebo tam vedľa mňa bola jedna mamička a ja som sa jej pýtala na malého, že či už má 6 mesiacov a on mal len 4, keď ja to neviem odhadnúť, lebo nikoho nepoznám v rovnakom veku malej 😒 A som rada, že ti malá poslúcha a krásne priberá, my sme už v tom období mali nervy v kýbli, keďže sme už mali koliku a ešte aj málo papala 😖 Ale už je pohoda, malá je už na nepoznanie, konečne si materstvo užívam 😀 😀 😀 A teším sa už na fotky 😀

majka.sibka
16. sep 2008

mirka ahojkaj...nakoniec sme koncert prespali... ☹ skoda...teraz sa mi marek akosi budi s placom, neviem, co sa deje ☹

happysmile mas krasne dievcatka...nadherne ocka ma ta starsia 🙂 dobru noc vsetkym

nany100
17. sep 2008

dobré ráno maminy...ja som ešte len čakateľka, neviem či je tu niektorá kočka tehotko, všetky už máte asi bábätká...nevadí, aspoň si počítam čo si radíte a ako sa Vám darí s detičkami...pekný deň Vám prajem..paa