Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

fialllka
13. júl 2009

ahojte maminky

misel: aj my si poprosime cuketky 😉 😉 dakujeme

zuzi: ani mne mala teraz nechce nejako extra jest .... stale len mlieko a ovocie na kila ... obcas do nej dostanem polievku alebo zeleninu s maskom ... a vecer az kasu 😉

hasleerka
13. júl 2009

babulky aj u nás sa je dáko pomenej, tiež si myslím že to je teplom, tak len nútim piť

ludka jej tvoja svadba, tak dufam že ti budeme môcť prísť osobne zablahoželať 😉 ... daj vedieť presne kedy a kde máš

hasleerka
13. júl 2009

ozaj misel ak ešte ostane cuketka aj ja si prosím 🙂

jankabambulka
13. júl 2009

misel ja teda tú cuketu nebudem brať 😉

zuzka99
13. júl 2009

jani, si sa zľakla, že sme sa všetky prihlásili? si zober namiesto mňa

jankabambulka
13. júl 2009

ty si ťapa , nie

jankabambulka
13. júl 2009

baby chlapa mám zasa v holandsku a boli sme na ihrisku sama s deťmi. nebyť takých maminiek tak neviem ako by som to tam zvládla . deti zo začiatku pekne na jednom mieste ale potom 😖 . skade ruka skade noha. jeden tam druhý tam. fakt MAMINKY ĎAKUJEM ešte raz ! i ke´D to nebudú čítať ale poďakovať som musela ešte raz

kaciatko68
13. júl 2009

No ja si to teraz vôbec neviem predstaviť s dvomi deťmi a hlavne vonku. Doma som mala 2 hodiny 2 detičky - známa tu bola z Luxemburska a má o tri dni mladšieho chlapca. Ale doma boli strašne zlatučký. Von by som si s nimi netrúfla.
Naša jedáva stále rovnako, len občas nejaké jedlo nechce. No a už konečne ju nekojím, ale ešte nejaké mlieko mám. Našťastie mi ale prsia netvrdnú.
Ozaj, dohodli ste sa nejako na tú grilovačku?
My sme teraz mali pracovný víkend - robil sa kamenný múrik. Ja som bola celé dva dni v kuchyni a svokra opatrovala malú. Tak som si od nej aspoň trochu oddýchla. Inak je na mne strašne nalepená.
Ludka, vítam ťa medzi nami. Blahoželám ku svadbe.
A už chystám veci na dovolenku. Na budúci týždeň - tj.j 23. večer odchádzame.
Fialllka, daj vedieť, keď sa presťahujete, prídeme na ihrisko.

miselin
13. júl 2009

Dobre tak keď bude tak dám vedieť 😉 Aspoň prídete aj na Rozkvet na ihrisko 😝

miselin
13. júl 2009

Ozaj kedy to má byť tá grilovačka? Môj MM teraz robí cez víkend ale budúci má volno. A neprepustili ho tak sa vytiešam 😀

miselin
13. júl 2009

Ráno idem s malou na odbery kvôli tej alergológii to zase bude zábava 😖

jankabambulka
13. júl 2009

kačiatko - my ideme 24 asi až lebo borka príde 22 s tábora. miesto nemáme rezervované ale ak nebude ten váš apartmán obsadený tak asi pôjdeme doň. ale v podstate ak aj nezajednáme tak môžeme ísť od 24.7 a takaby sme sa vrátili najnesklr do 17.8. na borkine narodky lebo ona potom ide ešte do talianska s chlapov.rodičmi

miselin
13. júl 2009

Bambulka ty máš decká zapísané v pase? Mňa teraz napadlo, že šak ja nemám pre malú pas a mne už prepadol. Kebyže idem niekam do EÚ tak musím mať pre malú pas alebo stačí aj rodný list alebo niečo také? Veď aj tak sa už teraz nekontroluje na hraniciach 😒 Lebo sa stále nevieme rozhodnúť či to s Domčou risknúť, alebo len sedieť doma, no a teraz keď nemáme pre ňu pas tak asi budeme len doma ☹

hasleerka
13. júl 2009

miselin no cez hranice pas nepotrebuješ bo ťa nikto nekonroluje, ale čo ked ťa nekto zastaví tam, by som neriskovala ...

kačiatko a kedy dáme tú kávičku na terase ? ak už je múrik hotový 😉

jankabambulka
13. júl 2009

moje máme v pase . men o dva či tri dni ale prepadne OP 😀 . neviem, ale my aj ked ideme do CZ máme 1pas!! i ked ťa na colnici nekontrolujú ale vo vnôtri hoc akého štátu ťa môžu skpntrolovať alebo Polícia - hliadka zastaviť .. a ako dokážeš , že sú tvoje?? teda ani nás ani jedna krát zatiaľ nezastavilliale čosti teoreticky sa to môže stať. a rodný lisť pri sebe nosiť predsa nebude.. a kartičku poistenca neuznávajp ako doklad . ..

jankabambulka
13. júl 2009

to ako ja ťa nechcem strašiť alebo nebodaj odradiť - je to čiste môj názor

jankabambulka
13. júl 2009

v cz sa dohovoríš.. ale čo rakúsko?? tam by soms anevedela a jedniný kto má z okolitých štátov prepojenie na našu evidenciu obyvatľstva je LEN NEMECKO! čiže tam naťuká do čítačky kto je otcom toho a toho dieťaťa ale aj to.. uznajú to??? neviem...

jankabambulka
13. júl 2009

dúfam, že som ťa nesklamala ☹

ludka_r
14. júl 2009

Ahojte...
Juj, Janka, teraz si ma tak trochu naľakala... My teiž ideme do CZ budúci víkend, a veru nemáme vôbec žiadny doklad pre malého.. Ani ho nemáme zapísaného v pase.. 😒 😖 tak som zvedavá, ako to dopadne...
S tým jedením je to u nás rovnako.. Oveľa menej jeme, vlastne všetci traja 😀 Ja ale aj málo pijem a potom sa sťažujem, že mi nie je dobre... 😨
Inak, svadbu máme 1. augusta v PU. My síce bývame v PB, ale sme stále srdcom Púchovčania, v PB bývame len nejakého pol roka...

miselin
14. júl 2009

No veď to Bambulka, že preto nás to stále odrádza sa tiež bojím, takže budeme asi fakt len doma ☹

miselin
14. júl 2009

Ale aj tak si idem dať urobiť ten pas, veď možno pôjdeme až koncom augusta no dovolenku človek nikdy nevie

jankabambulka
14. júl 2009

misel- a koncom augusta to budeš mať najlepšie- lebo už bud evyhriate more. aj my , keby nešla borka s nastávajúcimi svokrovcami do talianska tak stopro idem posledný augustový 😉
neboj spraviš pas a pôjdete si oddýchnuť k moru . vraj sa tam deti menia ak sú tiché ostané ukecané, ak sú choré ostanú zravé , ak sú .... ale či je to pravda , takto ti neviem povedať ale s tým zdravím je to pravda a na borku platí že tá jej hyperaktivita sa tam vždy stlmí 😀 😀 a večer padne ako zbitý pes 😀 😀 😀

miselin
14. júl 2009

Inak to som už aj ja počula,aj kámoška má malého hyperaktívneho a pri mori ani nevedia, že ho majú. Tak dúfam, že to bude aj v našom prípade tak.Ešte som inak nebola na dovolenke koncom augusta, väčšinou vždy ideme v júly tak mi je to také divné, že by som išla tak neskoro 😕

jankabambulka
14. júl 2009

hehe a y práve chodíme len tak neskoro i keď je pravda že sme boli v apríli už v egypte - aby som ostala tehu a nič 😀 😀 a páčilo sa mi aj v septembri na Tasose a nič sme nepremeškali, tak teplunké more som v živote nezažila a teploty?? tak tie zrovna vteedy boli 45°C ale dalo sa vydržať. tam nám to až tak neprišlo i ke´d asi 2 dni sme mali sakra horúco a to sme tam boli 14dní s nástupom 2.či 3.9 !!

jankabambulka
14. júl 2009

ono hodne záleží do akej destinácie ideš... a po ďalšie niekto hovorí že vtedy sú už kratšie dni .. ale veď si zober o kokľko sa ti skráti ten deň?? o hodinu?? a čo to je .. veď to nie je veľa , tak si poobede nezdriemneš 2-3h ale len 2 a hotovka 😉 🙂 😀
ja hovorím jedno : Keď sa nechce -hľadá sa milión dovodou PREČO ale ak sa chce a je chuť tak hľadáš milión plusov a výhod a nevnímaš tie negatíva. to máš ako s destináciou, hotelom, stravou... ak ste partia tak ti je jedno či máš skriňu z dosák alebo z ebenu 😀 .. i ke´d sú ľudia čo musia mať tip top všetko a za každých okolností a situácii 😀 😀 😝

miselin
14. júl 2009

Do Egypta by som aj ja strašne rada išla, ale s malou sa tam ešte bojím ísť, inak by sme tam určite išli toto leto 😵

jankabambulka
14. júl 2009

skrátka nedaj sa ničím odradiť , sprav pas a choď i ke´D len na predĺžený víkend- tebe to pomôže , nebudeš len ty na malú sama ale už budete dvaja a malej to tiež pomože, možno sa rozje ako môj brat. nejedol skoro nič, bol ako s koncentráku a po prvej návšteve mora ... uf, radšej šatiť ako živiť. pri mori mu síce nebralo ale potom doma... tak hlavu hore a už píš zoznam čo balíš, tak ako ja 😀 😀

miselin
14. júl 2009

Veď nad ničím iným s MM ani nerozmýšlame, len škoda, že sme pozabudli na ten pas dopekla. Ani ma to nenapadlo, mne prepadol tušim na jar alebo kedy 😠 Veď toto by už bolo druhý rok bez mora kebyže nejdeme to neviem či by sme zvládli 😀 😀

kaciatko68
14. júl 2009

V Egypte je krásne, ale s takto maličkými deťmi by som tam určite nešla. My sme tam každý deň na dezinfekciu pili tvrdý alkohol, ale čo by som dávala malej? Isto by tam dostala nejaké hnačky.
Známy chodia od 2 rokov s deťmi do Tunisu a zatiaľ im nikdy nič nebolo.
Ale myslím, že je lepšie ísť do okolitých krajín s morom, ako takto ďaleko a hlavne s úplne iným jedálničkom a hygienou.
Mne urobili pas za dva dni - som bola úplne v šoku. Platila som ako za mesiac. Dcére to už trvalo dlhšie - 2 týždne, ale aj tak je to pomerne rýchle.

jankabambulka
14. júl 2009

aj ja som si zaplatila za mesia a mala som ho za 10dni 😉