Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
29. nov 2008

jéééj, sa máte, že na večeru. mňa sa tiež naši stále pýtajú, či nechceme niekam ísť, na silvestra a tak, že by chceli strážiť. ale ja by som z toho nič nemala, by som sa bála, že tam reve a volá ma. posledné 2 dni zaspal o 20,00 ale vždy sa o 21,00 zobudil a akože Dobré ráno. tak som vždy do pol jedenástej uspávala a zaspal až vtedy. a to pri nás v posteli. už akosi samozrejme spáva s nami, ja ho tam radšej nechám ako vstávať každú polhodinu k nemu do postielky

miselin
29. nov 2008

No ja radšej vstávam každú pol hodinu, lebo mám kámošku čo má dve deti a spávajú všetci 4 v jednej posteli 😀 Tak mi už od pôrodu vraví aby som si ju k nám spať nedávala, lebo oni sa vôbec nevyspia. A to tá staršia má už 5 takže majú v noci zábavu keď kopú jedna cez druhú 😀 A na Silvestra by som teda bez malej určite nikde nešla. Veď mi pôjdeme maximálne do 23:00 šak som aj tak unavená 😀

zuzka99
29. nov 2008

fakt a kam dávate malú na silvestra? a kam idete na večeru?

miselin
30. nov 2008

Asi s ňou budeme doma na Silvestra a len k nám niekoho zavoláme 😒 Ale ešte sami nevieme. To sme boli len tuto na Rozkvete v pizzerii lebo tu majú výbornú pizzu a nakoniec sme došli už o deviatej. mala našich poslúchala ani raz neprotestovala a aj hneď zaspala. A zase som k nej vstávala len 3 krát už je to akosi často a stále mi to nejde do hlavy lebo už je 4 dni dobrá, síce včera bola mierne umrnčaná ale potom ju to prešlo 😒 Ale kúpila som jej v pondelok od Hami čaj na celkovú pohodu a od utorka je dobrá tak teraz neviem či jej aj ten čajík nezapol 😀

zuzka99
30. nov 2008

no nám by nepomohlo na upokojenie ani hektolitre čaju. včera zaspal o 22,45, ale pekne sme sa dovtedy hrali, a prvýkrát som v noci kojila až o 5,00 a potom spal do 8,30. myslím, že nám viac vyhovuje ked ide spať neskor a spí tvrdo celú noc ako ked zaspí o osmej a stále sa budí 🙂

miselin
30. nov 2008

No ja Domču kŕmim až o pol tretej ale ja ju musím medzi tým pretáčať na bruško a potom keď sa našej herečke zunuje spať na brušku tak potom zase naopak a tak to ide celú noc. Ale inak mi plakáva každú chvíľu v noci takže tam ju musím aj čičíkať a tak, ale posledné 4 noci úplne super, keby to tak aj ostalo tak by som sa vôbec nesťažovala 😒

kaciatko68
30. nov 2008

Zuzka, napíš nejaké kombinácie na obed pre malého. Dochádza mi inšpirácia 🙂

zuzka99
30. nov 2008

tak napr. dnes mal jahňacinu so zeleninou, to som výnimočne kúpila Sunarku aby som skúsila jahňacie maso a k tomu mal cícerovú polievku (cícer, zemiak, mrkva, zeler - ten som len vyvarila, petržlenová vňať a olivový olej)
inak opíšem ti z denníka čo mal posledné dni: (dúfam, že budeš skratkám rozumieť)
1. broko - mrkva - zem - králik - pohanka - petrž. vnat - olivový olej
2. zeleninovo - kuracie rizoto
3. kura - tarhoňa - cuketa - mrkva - pohánka - oliv.olej
4. králik - zelená fazulka - batát
5. kura - zemiak - cuketa - cviklový šalát
6. cestoviny - králik - cvikla
7. šošovica - zemiak - žltok
8. mrkva - karfiol - pohánka - kura
9. králik - zemiak - broko - ovs. vločky - oliv. olej
10. karfiol - tarhoňa - žltok
11. karfiol - tarhoňa - králik
12. broko - mrkva - žltok - ovos - cestoviny - olej
13. špenát - zemiak - žltok
14. kaleráb - zemiak - kura - oliv. olej
15. králik - zemiak - broko - ovsené vločky - oliv. olej
16. mrkva - hrášok - kura

tých kombinácií je milión, možem ti doniesť celý jeho jedálniček, proste vždy nejaké masko, k tomu nejakú prílohu (zemiak, batát, cestovina, tarhoňa, ryža, kuskus, pohanka...) a nejaká zelenina, vždy dochutím petržlenovou vňatou a olivovým olejom. teraz sa chystám na baklažán, ružičkový kel, ten kuskus. a ešte som zabudla na ten kelový prívarok

kaciatko68
30. nov 2008

Zuzka, ty si píšeš, čo mu varíš ? Ja zatiaľ nie, ale musím si popísať aspoň tie kombinácie. Ja zatiaľ nedávam polievku a druhé jedlo, ale máme to takú mäsovo - zeleninovú kašu, v ktorej je nepomixovaná ryža, cestovina, popučené zemiaky, alebo pohanka.
K tomu jej dávam ešte vývar z mäsa a zeleniny na zapitie - to má v podstate ako polievku.
Dávaš mu už nepomixované kúsky jedla, alebo ešte mixujete ?

kaciatko68
30. nov 2008

My sme boli včera u mužových rodičov v Žiline. Od rána sme nemali doma plyn ( nejaká centrálna porucha, ktorú opravili až večer), bola tu zima ako v chladničke, tak sme sa radšej išli tam.
Ozaj a malá začala konečne štvornožkovať a už sa sama aj posadí ( na videu ešte nie, ale potom sa jej to už podarilo).
To sme konečne vytešení 😀 😀 😀
Kuk video :
http://n-joy.cz/#/video/uz-konecne-stvornozkuje...

kaciatko68
30. nov 2008

Zuzka, ďakujem za inšpiráciu 🙂

miselin
1. dec 2008

Jééj Kačiatko Linduška je šikulka, ja by som tiež chcela aby Domča začala štvornožkovať, mne sa to strašne páči na bábätkách 😀
Moja Domča je posledné dni ako vymenená, plače minimálne a ešte ako bonus aj dobre spí v noci. Normálne stále musím rozmýšlať, že čo na nás chystá keď je už skoro týždeň taká dobrá 😖 Dnes mala na raňajky žemličku s maslom a normálne som jej len odrhala take väčšie kusy a pekne si to žuvala a veľmi jej to chutilo 😀
A od kedy jej už môžem dať strukovinu do polievky, my prikrmujeme už od 4 mesiaca

zuzka99
1. dec 2008

miselin s tými strukovinami ešte počaj, čo mám tabulku tam je od 10. mesiaca pre kojené deti, ale niekde píšu až od roka. ja to ani moc nedávam slávkovi, mal len červenú čočku a dnes ten cícer bude mať. a raz som mu dala ochutnať zelený hrášok. ale bojim sa aby ho nenadulo a nebolelo bruško, možno začnem naplno po roku, teraz len tak cvične.
kaciatko gratulujeme k 4nožkovani, to musíme ísť do včielky nejaké závody vymyslieť 🙂
náš malý už stojí sám, postaví sa vo volnom priestore bez pridržania hocičoho. ale vydať sa na cestu sa bojí, to až ked sa aspon jednou rukou može niečoho pridržať. dnes som ho zobudila o 8,00 a postupne budem skor a skor. teda do takej 7 - 7,30. do včielky nejdeme, ideme von na prechádzku ja idem potom na to kožné brúsenie, tak nech sa nestresujeme a pekne stíhame. ved je vonku teplo a pekne tak škoda sedieť vnutri.
v sobotu máme objednaného Mikuláša s čertom, som zvedavá ako bude reagovať 🙂
kaciatko a skušala si kuskus?

kaciatko68
1. dec 2008

Miselin ďakujem, aj tvoja bude, neboj. Len ju často dávaj na bruško, aj keď sa jej to nebude páčiť. Až si precvičí svalíky na chrbátiku.
Zuzka, na závody ešte nie sme - to sa nám tak nie vždy podarí 😉 .
Kuskus som ešte nevarila ani pre nás. Ešte jej uvarím vločky - tie som neskúšala.
Ale stále máme ešte soplík - to odsávanie je hrúza - ale skôr to znesie po sediačky, ako po ležiačky. Máme odsávačku na vysavač - je dobrá, nemusí sa strkať do nošteka, iba k nosnej dierke. Ale ešte keby ten vysávač tak nehučal ☹ .
Aj my začneme ráno budiť. Ja ju v noci nepretáčam, ale prikrývam, keď sa pretáča sama, takže som hore aj tak aspoň 10 x a potom som nevyspatá a večer chodím strašne neskoro spať - je aj 24.00 hod. A potom som grogy.

kaciatko68
1. dec 2008

Miselin, s tými strukovinami ešte počkaj, písané sú od 10. mesiaca - pre vás od 8. mesiaca, takže ešte máte čas. My sme zatial jedli len červenú lúpanú šošovicu a tá vraj tak nenadúva 🙂.
Tu je odkaz na tabulky : http://www.rodinka.sk/index.php?id=489276

kaciatko68
1. dec 2008

Tento odkaz je lepší : http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa... - tu fungujú aj jednotlivé mesiace.

kaciatko68
1. dec 2008

Uf tam píšu, že aj nedojčeným deťom od 10. mesiaca. Takže ešte máš časuuuuuu.

miselin
1. dec 2008

Diky Kačiatko a ako jej dávaš ten žĺtok, to jej pridáš do polievky alebo uvaríš vajco na mäkko alebo na tvrdo a dávaš jej len ten žĺtok

kaciatko68
1. dec 2008

Ja si rozbijem vajíčko, oddelím žĺtko od bielka - aby som mala istotu, že je dobré a uvarím ho vo vode - ako stratené vajce. Potom ho popučím a pridám do rozmixovanej zeleniny.
Ale ak by to bola polievka - dá sa to tam pomaly vliať a uvariť. Má sa variť ( niekde som čítala - min. 10 minút).

zuzka99
1. dec 2008

ja dávam to vajce tak, že ho uvarím celé natvrdo, aj 20 min. a potom ošúpem a oddelím už z uvareného bielko a žltok. baby a dokedy sa to dodržuje, že 1x týždenne vajco?
ja letím do včielky, vonku začalo pršať tak ideme tam, ak to čítate ešte dojdite 🙂 please

kaciatko68
1. dec 2008

My máme ešte soplík, takže dnes ešte neprídeme.
Ja to vajce varím tak, aby som naisto vedela, že je dobré. Pri natvrdo uvarenom vajci neviem, či by som to poznala. Kamoška tak raz dala nejaké pokazené vajce malej a bolo jej zle.
Musím to niekde nájsť, neviem dokedy sa to tak má jesť. Ale niekde v tých tabuľkách to bude.
Otrasné počasie. Malá je u našich, idem rýchlo upratovať skrinky.

zuzka99
1. dec 2008

som bola vo včielke ale dnes bolo zatvorené pre verejnosť, bola angličtina. tak sme sa prehnali v tom daždi a ešte aj v tej doprave po Považskej. jaaaj. teraz varím na zajtra malému obed, ale akosi mu nejde nič na chuť. tak mu dám len brokolicu s cestovinou a ešte neviem či žltok alebo kura do toho. lebo dnes maso nechcel, tak neviem či ked jeden deň nemá masko či to vadí. ale asi nie. ozik, však papal lososa na obed, som mu dala trochu ochutnať a hrozne mu chutil. tak už viem čo bude na vianoce

kaciatko68
1. dec 2008

Ryby sú v tabulkách až od roka, tak my ešte neskúšame. Z mäska jej dávam králika, kurča a kúpila som telacie stehno. Mám to nakúskované a zamrazené. Najskôr dám variť mäsko a asi tak po pol hodine zeleninu.
Keď jeden deň nezje mäsko, to určite nevadí.

zuzka99
1. dec 2008

no ved toho lososa mal len tak na prst džibek aby ochutnal, lebo on jačí keď niečo jem a chce tiež. a aké to bolo keď bola Janka malá? robilo sa všetko takto isto? a ešte som sa ťa chcela opýtať ak nechceš neodpovedaj, ako zobral Miro Janku a naopak?

kaciatko68
1. dec 2008

Keď bola Janka malá, tak sa všetko robilo úplne ináč. Od tretieho mesiaca sa dávali šťavy z pomaranča, jablka ....
Varila som skôr polievky a nie také kašovité zeleninovo-mäsové jedlo. Z tých vecí čo sú teraz skoro nič nebolo, takže keď som kupovala veci pre Lindu, tak som bola ako Alenka v ríši divov 😀
A hlavne prali a žehlili sme plienky ...
No ale ja tak si z toho už moc nepamätám.
Zo začiatku dobre, potom keď som otehotnela Janka už horšie, pretože súrodenca zrovna nechcela - bola jedináčik a zvyknutá, že všetko dostala iba ona.
Muž zasa chce s ňou byť skôr kamarát ako " otec" a do výchovy zasahuje málo. To sa zasa nepáči mne, keď s ňou robím poriadok, že sa niekedy nepridá a len tak počúva.
Myslím si, že ho Janka stále považuje za votrelca aj s malou. A keď som jej hovorila, že sa mi nepáči jej priateľ, tak mi jasné že povedala, že jej sa nepáči môj manžel a nikto sa jej na nič nepýtal ....
Inak keď máme dole dvojizbový byt, tak vlastne kým neprišiel manžel spávala so mnou v spálni. Ale bolo to už na šlaktrafenie, lebo ma dosť rušila. Večer už chcela ponocovať, kopala ma, zabrala skoro celú postel - no hrúza.
Teraz má konečne svoju izbu, ale na poschodí u rodičov, čo tiež nie je dobré.
Je to pestré, ale zasa myslím že ešte v znesiteľnej forme 🙂 .

miselin
2. dec 2008

Stal sa zázrak, Domča sa mi zobudila prvý krát až o polnoci tak som ju len pretočila na bruško a potom až o šiestej a to som jej už dala papať no sa neviem spamätať 😲

miselin
2. dec 2008

Zuzi ty máš teraz pre Slávka akú autosedačku od koľko do koľko kíl. Dá sa ti ešte polohovať? Lebo čo som kukala tak od 9-25kg sa dajú aj polohovať a tie od 9-36kg sa nedajú, ale asi je lepšia keď sa ešte dá aj polohovať, že? Hlavne keď sa ide na dlhšie trasy

jana30
2. dec 2008

ahojte maminky, tak ja píšem príspevok do tejto témy prvý krát, kedysi som to tu čítala ešte keď som bola tehotná ale bolo tu akosi pusto, tak som myslela že téma už ani nefunguje, a dnes trochu šmejdím po koníkovi a nakukla som sem a tu sa veselo vypisuje, tak vám idem aj ja niečo napísať
náš Maťko spáva už sám v izbičke a prespí celú noc asi od 20,00 do 5,00 o piatej mu dá muž mliečko keď odchádza do práce a potom spí ešte asi tak do 7,00, 😀
S jedením je to už horšie , už mu nechutia tie jedlá čo som mu varievala tak som ho začala krmiť tým čo jeme aj my, varím menej slané a to mu strašne chutí, nedám mu zase úplne všetko ale polievky , omáčky to mu už dávam v pohode, chodí zatiaľ len po štyroch ale už sa semtam púšťa aj sám stáť ale chodiť sa ešte sám bojí, Katka v jeho veku už dva týždne behala, 🙂
to by bolo asi tak všetko v skratke o nás 😀

zuzka99
2. dec 2008

ahoj Jani, ja viem kto si, hneď som podla pasu spoznala. mám plný počítač vašich fotiek, tvoja segra ma statočne zásobovala, kým nebola PN. dnes som na ňu myslela, ako jej dopadla operácia? chcela som aj Jančovi napísať, musím si nájsť jeho adresu.

miselin
2. dec 2008

Tak vitaj medzi nami Janka a od kiaľ si z PB? Kukala som ti na fotky a všimla som si, že ste boli s malým už aj na dovolenke, ako to znášal lebo aj mi chceme ísť cez leto len mám trošku obavy lebo mojej Dominike zabudli pridať do vienka poslúchanie, takže neviem ako to tam prežijeme a zatiaľ s nami nikto kto pozná našu dcérku ani nechce ísť, lebo sa boja že im tam bude celú dovolenku mrnčať 😖 A máš golfky Moon že ja mám kočík Moon