Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

sebastianela
14. feb 2010

Včera sme boli aj na detskom karnevale. Malý bol tiger. No a potom si pospal a išli sme s ním o ôsmej zase na zábavu,ale iba na hoďku. Mal zážitkov až až až.🙂

jankabambulka
14. feb 2010

pekného VALENTÍNA 😵

sebastianela
14. feb 2010

Aj Vám!
Ja ho mám od rána pekného. Starý ma sere,ako nikdy.

xsunx
14. feb 2010

dobre ranko koceny, krasneho Valentina, nech vas manzelkovia posluchaju a hlavne lubia 🙂

andulkau
14. feb 2010

ahojte prajem Krasneho Valentina.Ja uz som dostala v piatok kyticu ruzi.Normalne som bola prekvapena.Lebo ja akosi nemusim tento sviatok.
Babulka obdivujem ta.!!!!!!!!Nech sa rychlo vyzdravite.
JA mam dilemu.Mala mi odmieta jest lieky som s toho na nervy.Ani po dobrom ,dohovarania, prosenia,proste sa zatne a ja nic neurobim.HROZA.Vobec ju nespoznavam.

Fialka gratulujem.Sa vam rychlo podarilo. Moja mala je 7.10 skus sa trafit. 😅 Krasny datum by si mala 10.10.2010. 😀

kreksina
14. feb 2010

gratulujeme Fialka -ja mám obe baby októbrové 😅
sebi, to vy ste vyhrali naj maskú??? Ak áno, tak naše deti tancovali spolu pol karnevalu a mám aj foto 😵

ivka000
14. feb 2010

krásneho valentína aj vám aj ja som dostala včera valentína tiež som nečakla - bombošku srdiečkovú 😵 mm bol včera hrať futbal po dlhom dlhom dlhom ... čase s chalanmi a asi všetci kupovali tak aj on 😀

ivka000
14. feb 2010

zuzka a peťa idete zajtra na karneval?

sebastianela
14. feb 2010

Nie Kreksina. To sme neboli my. My sme boli na karnevale na Lysej pod Makytou. No bodaj by sme vyhrali,ale nie. No pobavila si ma,to sa musí uznať!😉

zuzka99
15. feb 2010

ivka, ideme dnes o 16,00 do ZUŠ

hasleerka
15. feb 2010

fialka ja teraz čítam že budete mať mimčo, to je super ... to bude ako moja Miška oktobrová ... mooooooc blahoželám

zuzka99
15. feb 2010

fialka, aj my sa pripájame ku gratuláciam 😵 . a zle ti nebýva? to si neviem predstaviť pri druhom malom dieťati

dadulaa
15. feb 2010

fiallka, aj my sa pripájame ku gratulantom, hlavne nech je všetko o.k. a dotiahneš to do šťastného konca 🙂 😵

kreksina
15. feb 2010

Sebi, ale bol by to "gol" 😀
hasli: už som na FB len sa ho učím ovládať -rada by som sa pripojila k vašim farmám















































































😅

fialllka
15. feb 2010

ahojte maminky

dakujeme za gratulacie 😉 😉 😉 😉 😉 ja som to tusila uz na Linduskinej oslave, ze sme uz tehu a tam som si dala asi posledny alkohol ... aj ked som zvazovala, ci ano alebo nie 🙂 🙂 🙂 🙂 no kazdopadne aj toto babatko je pokrstene skor ako aj Terezka bola, ked sme o tom netusili este 😵
ale teraz mam stop alkoholu a aj kave a ta mi popravde prestala chutit, aj ked som si kupila bez kofeinu kavu ale byva mi po nej tazko, tak som aj tu vysadila, aj ked som si robila strasne slabu a s polovicnou davkou mlieka ...
snad ked sa prehryziem prvym trimestrom, tak potom mi zachuti ...

zuzi: no byva mi zle ale zatial sa to snazim vzdy nejako ustat a predychat ... hlavne musim po troskach jest a pit, lebo ak ostanem hladna, tak to je sodoma gomora ... tak teraz jedavam ako Terezka, pekne ranajky, ptoom si dame nejaku desiatu ovocie, obed, olovrant a veceru a ja potom este jednu lahku veceru pred spanim ... 😵
zaital som bola objimat misu len raz ale to bol nastastie uz manzel doma, tak ma Terezka nevidela ... ale neviem si tiez predstavit, co by robila, ak by som vracala pred nou ... ale uz mam pripravene, ze mi zabehlo a bola som neico vyplut a to ona chape 🙂

inak sa strasne tesi na babatko, kazde rano mu dava pusinku ako dobre rano babatko a aj mne, dobre rano mama a pomalicky sa uci prespat celu noc a hlavne bez dlheho dojcenia ... tak uvidime ako sa to zadari, ja by sok kludne dojcila aj v tandeme, len gynekologicka mi povedala, ze tak maximalne dojcit do 5. mesiaca a ptoom skoncit ... tak uvidim ... kazdopadne idem preluskat vsetku moznu info o dojceni v tehotenstve, plusy aj minusy ..

no a okrem ineho strasne reagujem na pachy, takze u nas v sobotu manzel umyval aj wc a aj kupelku celu a priprava suroveho masa je teraz na nom ... bo ja by som asi sablila ...

vcera sa mi prvykrat podarilo zdrhnut od Terezky a uspal ju vecer tatinko ... som jej dala trosku mliecka a bolo mi blbo, potrebovala som ist nieco zjest, tak jej vravim, ze sa musim ist najest, ze ma boli brusko a aby babatko nebolo hladne, tak ma nechala odist a ja som ptoom po 15 minutach prisla budit tatinka, bo spal sladko s nasou babou v posteli a nemal ani sajnu, kedy zaspala 😀 😀

no babenky, kedze mne byva obcas blbo, tak vas jedine ku nam mozeme pozvat na kavej .... ja sa teraz tazko prvy trimester niekam dostanem 😖

kreksina
15. feb 2010

tak chcem niečo inteligentné napísať a v spolupráci s mojou malou vypadám ako debil 🙄

fialllka
15. feb 2010

kreksi: to je dobreeeeeeeeeeeeee .. sikula babula 😉 😉

kreksina
15. feb 2010

fialka mne pomáhal zázvor-ked som mala mat rande "s keramikou"(wc), že vrej je to málo zinku v organizme no neviem lebo kamoska mala turecký pochod ešte 1h pred porodom-to ta nechcem strasit len niekomu pomože zazvor a niekomu ani.....
ja som kojila do 4mesiaca potom som aj tak mlieko stratila a rady dr boli rôzne od- do 6mesieca ak nie sú vážne problémy až do porodu, ale dr radili ´väčšinou do 6m. lebo tam je problém s hormónom, ktorý sice tvorí mlieko pre jedno bábo no stahuje maternicu druhému. ja by som to moc neriešila-uvidíš- ono sa to samo ukáže držim palce

kaciatko68
15. feb 2010

Fialllka : tak to teraz budete mať trochu veselšie. Mne nebolo nič ani mi nevadilo nič - teda okrem toho, že som začala v 8 TT krvácať a bola v nemocke a potom doma na rizikovom. Ale keby som bola mladšia, tak aj my máme isto ešte jedno - veď kto sa bude s tým drobcom stále hrať 🙂. Ja som bola jedináčik a mne sa to vôbec nepáčilo ( malú rátam zasa ako jedináčika, lebo staršia je veľká a už sa s ňou tak hrať nebude).
Inak ja by som určite nekojila, keby som bola tehotná. Ono síce hovoria a píšu všelijako, ale ten výdaj živín do materského mlieka a pre bábätko musí byť podľa mňa obrovský, čo zanechá isto nemalé stopy na organizme matky a mala by som obavu, aby som nejako neochudobňovala malého drobčeka o živiny. Terezka je už dosť veľká a je krásne, že ju kojíš doteraz, ale podľa mňa ju už o nič neochudobníš 😉. Ale všetko záleží na tebe ...
Tak my by sme vás mohli prísť pozrieť na to kavčo, len napíš, kedy môžeme ....

andulkau
15. feb 2010

Ahojte no ja nejdem davat rady, sama som nekojila dlho.
Adamka len 3 mesiace a Tamku 3 tyzdne-(obidva som mala cisarske).Kaciatko ma pravdu asi by som tiez nekojila, keby som bola tehotna a Kreksinka ,ako pise sa maternica sa stahuje a ty potrebujes aby sa roztahovala pre druhe babenko.Mala Terezka je velka baba 🙂 a podla mna je to tiez stacilo.
Ale Fialka klobuk dole ,ze tak dlho kojis. 😉 Ale to je len moj nazor ,aby si sa nehnevala 😉 .....

Kreksina mame skoro stare baby, ze sme sa nestretli v nemocnici.?

kreksina
15. feb 2010

Andulka- isto sme boli spolu aspoň chvíľu-už som to študovala aj v kalendári- my sme tam boli 2t pred porodom-tak sme sa tam asi aj stretli-to by bolo-keby sme sa poznali osobne aspoň zvidenia 😉

sebastianela
15. feb 2010

Kreksina. Aspoň sme sa nasmiali.😀
inak Fialka,ja si myslím,ako aj baby,že by si ju mala postupne odnaučiť. Ja kojím stále,ale ja byť tebou,tak to pomaličky odstavim,aj ked to nebude lahke. Kojenie aj vyčerpáva,tak to je iba moja rada.😉

sebastianela
15. feb 2010

Inak baby. Malý má 14 mesiacov a má 14 zubov. 8 dole a 6 hore. Veď to je iná šelma. Už iba 6 a možno sa aj vyspíme.x-)

kaciatko68
15. feb 2010

Sebi, malý je riadna šelmička 🙂

petra5258
15. feb 2010

ivka my sme nesli na karneval lebo som chora a nechcela som tam chrchlit na deti 🙂 inak baby kupujete niektora Bebu?lebo mam taky poukaz do tesca ze kupite jedno balenie a dostanete 2 ale ja davam malej nutrilon. Linduska uz vie davat ťapu. Ukazem jej ruku, poviem čau a ona mi po nej tapne 🙂

ivetka007
15. feb 2010

Ahojte kočky, nebola som tu celý víkend, akosi som nestíhala.
Fialka, srdečne blahoželáme k drobčeku v brušku. Hlavne nech ste zdravučkí, to je najdôležitejšie 😵 Inak ste šikovní 😉

ivka000
15. feb 2010

tak na karnevale bolo super malí sa vybláznil a o devietej odpadol ako zdochlinka 😀 zuzi kedy ste išli domov?posledný? 🙂
sebi to máte dobré ale čo mi malí má 15 takmer 16 mesiacov a má len šesť zubov ☹ tak už len 14 a je pokoj ale u nás to neni až také hrozné ( aspoň zatiaľ)

ivka000
15. feb 2010

peťa malá je šikulka náš už vie žmurkať na baby 😉 tak pri najbližšiej priležitosti sa tešte ako vám bude baliť slečny 😀

ivka000
15. feb 2010

fialka a s tým kojením počas tehotenstva sú rôzne názory a priznám sa ja som nedávno nad tým rozmýšlala ale ja by som asi tak do roka a pol chcela malého odstaviť a potom možno ... 🙂 ( na presviečaní mm sa už začalo pracovať 😀 )

xsunx
15. feb 2010

fialka tak s tym kojenim suhlasim s kockami, keby som bola tehotna tak by som malu asi odstavila, nepoviem keby bola mensia, ale Terezka je uz velka baba, a vsetky dolezite vitaminy uz moze papat v tuhej strave 🙂 to je moj nazor 🙂
inak si mi pripomenula moje zufale zaciatky tehotenstva, ja som zvracala tak ze som namiesto priberania chudla a mala ist na infuzky do nemocnice lezat ☹ a este som aj cestovala do prace az do TN, najskor busom co bolo nezvladnutelne a potom som mala k dispozicii firemne auto ale to nebolo o moc lepsie, veru prve styry mesiace som zvracala do Tesco tasky na dialnici 😀 sice okolo toho piateho mesiaca to uz bolo lepsie ale vobec mi nechutilo jest (co bolo aj dobre aspon som vela nepribrala, horsie je ked sa clovek musi ovladat lebo by zjedol vsetko v dosahu a priberie aj 20 kil 🙂 vsetko mi chutilo nejak inac ako by malo, preto som sa skor musela nutit nieco zjest ...