Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
4. feb 2009

Dadula Domči som dala hneď mlieko a normálne mi zaspala pri fľaši, to sa jej ani v noci nestane, že by takto odkvacla 😀 😀 Bola úplne hotová tak som sa tešila, že bude dlho spať a po hodine už bola hore, líca mala ružovučké tak sa aspoň dobre vyspala. Nakoniec sme už von nešli keď je také sprosté počasie ☹ Dúfam, že zajtra už bude pekne 😉

jankabambulka
4. feb 2009

ahojte
babebky tak mne po pôrode ostalo 12kg a jedna známa mi odporučila brušné tance a ona a jej maminka tam chodia už ani neviem koľké roky. ja som rozmýšľala , že tam začnem chodiť., lebo chodili sme na volejbal s chlapom ale deti skrátka vždy tamboli nervavé , lebo chodia do postieky o 18 a keď ich dáme čo i len o 15 min neskôr tak sú mrzutí, zlí,.....

inak vítam všetky nové členky považsko bystrického koníka 😉

lenka ja ťa poznám i keď len z videnia asi 2x som ťa stretla v Udiči

leninka75
4. feb 2009

ahojte, tak som zasa tu.... jankabambulka, nabudúce keď ma stretneš tak do mňa buchni, lebo ja chodím ako slepá!!! 😝 ja som chodila na brušáky ako teho, na gympli bol vtedy kurz a viedla ho tusim nejaka Rena alebo tak nejako. je to fajn, ale nemala som pocit, že by som z toho za normálnych podmienok schudla! ja mám tiež asi 10 kg naviac a začala som sa teraz pravidelne stravovať, 5x denne, veľa zeleniny, málo pečiva,... už vidno aj výsledky, ale chcelo by to ešte pridať cvičenie, ale ja som vždy večer odrovnaná a inokedy sa mi cvičiť nedá... ☹

dadulaa
4. feb 2009

Miselin, no vidíš,že bola riadne unavená, bolo to na nej vidieť, tá Včielka ju vždy poriadne zmorí 🙂 Aj Kubko odkvacol ako hruška, síce až večer o osmej, ale bol tiež unavený. Ani my sme poobede už neboli vonku kvoli počasiu.
Ufka, Rozkvet je na kopci, dá sa ísť aj pešo, ale sa zapotíš, kým tam vyšlapeš, tak je lepšie ísť busom. Ja bývam pri Včielke, ale keby išli nejké iné žienky z mesta, tak by si mohla ísť s nimi. Inak budúcu stredu je tam karneval, tak ak by ste chceli prísť... 🙂

leninka75
4. feb 2009

no jankabambulka hneď som pozerala tvoje albumy, ale netuším kto si... máš tu nejakú rodinu? alebo muž? inak, dvojičky...uf .... makačka, čo?
dadulaa, kedy presne je ten karneval??? dá sa tam niekde rozumne parkovať? ako to funguje vo Včielke? môže prísť kto chce.....

dadulaa
4. feb 2009

Leninka, ja som presne tak schudla ako píšeš. Tiež som mala nejakých 11 kíl naviac, a už sú dole. 🙂 Pravidelne som jedla, veľa zeleniny, ovocia, no hlavne som obmedzila večerné jedenie, teda vynechala + pravidelné prechádzky a naháňačky s malým po vonku, v lete nejaká turistika a za cca 9 mesiacov boli dole. 🙂

leninka75
4. feb 2009

vieš ja mám ešte problém so sladkosťami...normálne závisláčka 😀 ...aleeeee..... tou pravidelnou stravou sa moje chúťky na sladké strácajú!!!!!!.... práve som bola na stránke MC Včielka, kde je tá škola? to nie je tá pod Rozkvetom? asi niekde vyššie, že? ja tam hore moc nechodievam!!! 😝

dadulaa
4. feb 2009

Leninka, jasné, že môže prísť kto chce. Je to stredu poobede od 16. - do 18.hodiny, parkovanie je pri Včielke. Ak vieš, kde je 8. ZŠ, tak včielka je hneď vedľa. Každý rok to býva zaujímavé, D.J. hrá pesničky pre deti, súťaže a hry.

leninka75
4. feb 2009

uvidíme, čo bude do stredy...ale rada by som išla.... idem ja do postele, struhla som si jedno teraflu, lebo mi je nejako čudne, bolia na svaly vzadu na krku a pomaly začína aj chrbát... dúfam, že to nebude chrípka ☹ ☹ ☹ , tak dobrúúúúúú

dadulaa
4. feb 2009

Tá škola je ešte vyššie, ak vieš, kde je pošta, tak nad ňou o 2 ulice vyššie. A z tých sladkostí si nič nerob, aj ja si dám, ale len cez deň, večer nie, no niekedy neodolám a dám si aj večer 😒

miselin
4. feb 2009

Ja by som tiež chcela schudnúť, už som konečne prestala jesť večer, už od šiestej nejem iba ovocie a zeleninu a niekedy sa mi podarí večer aj cvičiť, ale väčšinou som z toho môjho decka hotová, potrebovala by som dať dole aspoň 8kg aby som mala konečne dušu na mieste, ale neviem či sa mi to podarí, lebo mám aj štítnu žľazu a preto sa mi stráááášne zle chudne, keby som mala aspoň zvýšenú činnosť štítky tak by som zase moc chudla, lenže ja musím mať samozrejme opak, aby som musela len diety držať 😠

miselin
4. feb 2009

Dadula takže tam môže ísť na ten karneval úplne hocikto?Lebo som už volala kámoške aby prišla, tak dúfam, že ju neotočia? Rozmýšlam akú masku by som Domke spravila rozmýšlam aj nad červenou čiapočkou, má také červené šaty, tak ešte nejakú čapicu alebo čo, alebo potom tú kravičku https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... Ale to zase ako kostým nevyzerá, no ale zase ona je ešte malá a maska je sama o sebe samozrejme po maminke 😀

dadulaa
4. feb 2009

Miselin, aj ja sa liečim na štítku! Ale ja mám zápal, beriem Euthyrox a ty asi L-Thyroxin, že? Konečne niekto, kto sa lieči na štítku ako ja. Kľudne obvolaj aj všetky kamošky, nikoho tam neotočia. 🙂 Myslím, že aj tá červená čiapočka by malej pristala.. 🙂

miselin
4. feb 2009

Ja mám tiež zápal ale ešte mi lieky nedali, lebo ešte nemám až tak a už sa tam snažím objednať od kedy som porodila a že neberie ani prioritne lebo je tehotná no hrúza a už cítim ako ma zase dusí a som strašne malátna a stále si dávam kelp to sú tie morské riasy, to mi kázala stále užívať, ale máti už berie tabletky takže to raz čaká aj mňa, lebo mám to autoimúnne či čo to je a vždy keď som chorá tak mi telo ničí tú štítku či tak nejako mi to hovorila 😒

dadulaa
4. feb 2009

No aj ja mám to autoimúnne ochorenie, beriem na to lieky už 2,5 roka a spustilo sa mi to po pôrode. Podľa mňa by si mala začať brať lieky čo najskôr, uľaví sa ti a nebudeš už malátna, mne dosť pomohli. Tá Dr. je jediná v bystrici, chodila som k nej, ale odkedy je tehotná, tak už ani mňa nechcela objednať, tak som sa na ňu vykašľala a začala som chodiť do Ľubochne do NEDU. Tam je to super, som spokojná. Ak chces, kuk www.nedu.sk. Počula som, že tá naša už končí, ide na MD.

miselin
4. feb 2009

Inak to pekná haluz, že tu nikde na okolí sa nedá ísť na tú endokrinológiu, asi tiež skočím do tej Ľubochne, lebo aj vravia, že sú tam o moc lepší ako tieto dve no vlastne už len jedna, táto mladá mi naposledy len tak pozrela, že som ani necítila či mi to sono robila.

miselin
4. feb 2009

Dík za link veru sa tam aj objednám 😒

dadulaa
4. feb 2009

Tam je to o 1000x lepšie než u nás. Síce tam musíš byť už na 6.30 ráno, lebo je tam vždy strašne veľa ľudí z celého Slovenska, ale stojí to za zo. Objednávajú tak cca za mesiac, aj za menej a sú tam fakt profíci.

miselin
4. feb 2009

No to som chcela vedieť, že za ako dlho ťa objednajú, takže to je super, že už za mesiac ťa zoberú a ako dlho tam trvá cesta keď tam musíš byť už o 6,30 😖 Tak skoro stávať to neni bohviečo

dadulaa
4. feb 2009

My sme išli z domu o piatej a boli sme tam o 6.30. Malého som budila pred piatou, to som ho len prezliekla, naložila do auta a spal ďalej. Ale je to o držku tak skoro vstávať. Priprav sa na to, že tam stráviš celé dopoludnie, lebo čakáš najprv v rade na evidenciu, potom sú hromadné odbery krvi, potom k lekárovi čakáš, na sono čakáš a zas k lekárovi. Výsledky sú ešte v ten deň a pošlú ti ich domov poštou na druhý deň.

miselin
4. feb 2009

Už som si to našla na mape takže to je okolo 85km takže asi tak hodina cesty, aspoň by sme si výlet urobily, lebo aj moja máti by mala ísť

jankabambulka
4. feb 2009

baby´nky ja anbi chudnúť ešte nemôžem - keď kojím čo by som najradšej bola keby sa mi aspoň o polovicu mliečko stratilo. dnes som varila puding s pol litra mliečka, aby som ho nemusel avylievať. a práve som doodstrekovala a naťahala som 5,4dcl, no povecte je toi choréééé aby somv takomto čase toľko dala. 😠

kaciatko68
4. feb 2009

Teda Janka a pri dvoch deťoch, klobúk dolu. Mala by si sa zamestnať ako dojka 🙂.
Inak na tie brušné tance by som určite šla. Skúšala som to v Egypte a páčilo sa mi to. Šatku mám. A však by to nebolo len pre moje potešenie, ale aj manželove 😀.

leninka75
5. feb 2009

Teda Janka, ako kukám, tak kukám, ale na tej fotke z prijímania Barborky vyzeráš super, kde máš tie kilá čo potrebuješ dať dole??? To fakt si taká "mliekarnička"??? 😉 To je super, asi máloktorá dvojičková mama to takto zvláda!!! 🙂 Jejda kočky, tak to s tou štítnou nemáte bohviečo!!! ☹

zuzka99
5. feb 2009

Babenky, ďakujem za podporu. Malý včera zaspal bez metódy našťastie o 21,00 čo bol velký úspech, lebo cez obed spal len 50 min. tak bol unavený. Ráno som ho o 7,00 zobudila a teraz spí od 11,30. To snáď večer sa podarí, aby zaspal už okolo tej osmej.
Ja by som tiež išla na karneval, už som aj malému vymýšlala masku, v Mame a ja sú tipy na doma robené masky. Napr. zubná pasta, teplomer, strapec hrozna - nafúkané zelené balóniky poprivazovať na oblečko a na hlavu zelenú šiltovku a z tvrdého papiera na šiltovku nalepiť listy z hrozna 🙂 Ale ja dnes pojdem poobede do Dráčika a do Julky (pozriem aj tú 3kolku) a mrknem nejakú masku. On doma nič také nemá čo by mohlo byť ako maska. Akorát má čapice z narodeninovej oslavy, to by mohol mať niekto ako šašo ak by ste chceli. Len Slávko to nechce mať na hlave 🙂 si to strháva a sa bojím, že si s tou gumičkou vyrazí oko. Len dovtedy dúfam, že tá chrípková epidémia trochu poľaví, bude tam kopu detí v jednej miestnosti...ak by ste niektorá čo sa nemáte ako dostať chceli tam ísť napíšte a vás vyveziem.
Maminy, kuchárky, ešte som sa chcela opýtať, čím zahusťujete polievky pre krpcov? Nechcem mu tam moc pchať múky, dnes som mu paradajkovú zahustila zemiakom, ale zajtra chcem brokolicovú krémovú spraviť, čím by ste to zahustili? Ako sa to robí majzenou?

leninka75
5. feb 2009

Zuzi, ja som zahusťovala kukuričnou múkou, ........... a teraz ma napadlo....nedalo by sa aj nejakou celozrnnou alebo grahamovou alebo takým niečim??????

ufka
5. feb 2009

ahojte zuzka ja som zahustovala solamylom-kukuroňičný,alebo krupicou v pohodke,cestovinami tú rajčinovú aaj brokolicovú,a super ked zahustíš napr solamylom a dáš tam knedličky-krupica,vajíčko,trochamlieka,štipku soli.
karneval no neviem masku nemáme 😎 uvidím
s chudnutím to mám v pohode ja som pribrala počas tehu 15kg a kedže som kojila v prvých mesiacoch som schudla 20 to bola bomba a prestala som kojit v 20m a teraz je to v pohode som chudšia ako predtým aspon zatial 😎

leninka75
5. feb 2009

ako je možné, že si schudla počas kojenia ufka!!!???..... mne toto tvrdila svokra, "neboj sa schudneš, ani nebudeš vedieť ako" a ja ani gram!!!... a to som poctivo kojila do 10. mesiacov 😀 😀 😀

leninka75
5. feb 2009

možno to bolo aj tou sekciou.... som bola ako balón skoro rok!!! 😠 až potom mi brucho spadlo... 😀

kkaattkkaa
5. feb 2009

Zuzka, ak som spravne pochopila, mate dva problemy
spanok v noci
a vzdor, alebo nieco podobne cez den
Poradit ti netrufam si, len mozem napisat co bolo u nas.
Spanok-Matuska doteraz uspavame a plne nam to vyhovuje, len sposoby sa menili. Od nosenia sme presli cez dojcenie znovu na nosenie a teraz zaspava pri prsniku. Do piatich minut. Pevny rezim sme nikdy nemali, riadila som sa instinktom. Skusili sme aj spominanu Estivillovu metodu- vydrzal by plakat hodiny a hodiny a nie plakat ale zufalo revat. Take pre nas - nevhodna.
Vecer vecera, kupanie a potom kludna hra-ked vidim, ze je unaveni-ide sa spat a v normale je to 5 minut, co podudla prsicko a zaspi.
Ked uz ja nevladzem (manzel chodi na tyzdnovky), necham ho hrat sa, lahnem si do postele. A Matusko prilezie, ked uz chce spat. Ziadny plac.
Samozrejme, su vecery i noci, ked to tak nefunguje ale na 90 % ano.
Add "vzdor, neschopnost sam sa zahrat cez den, a.... tym si asi prejdu vsetci rodicia.
M. sa sam nezahral do roka a pol. Teraz to dokaze obcas. Inak vsetko mama (moze byt i tato obcas) Tak vsetko robime spolu - varime (on "skrabe" zemiaky svojim detskym nozikom, hadze cestoviny do hrnca, miesa cesto), perieme, vesiame, kurime (kurime drevom v peci).
A toto nam celkom funguje - su obdobia, kedy sa s nim cely den nehram, lebo mame vela roboty, ale on je spokojny-nieco sa deje, on je pritom a to mu staci. Zato vecer si to vynahradime obaja pri tom zaspavani a citani.

Janka30 - ak si myslis, ze teploty su reakcia na ockovanie a trva to viac nez dva dni, urcite chod k lekarovi- tolko stanovisko odbornika. Zevraj v tom moze byt nieco vazne (ale i nemusi-dufam) a dietatka by mal vysetrit minimalne pediater, a ten by mal tieto neziaduce ucinky nahlasit dalej....