Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
29. apr 2009

Och mne to moje decko ešte stále spí 😖 A to som chcela ísť za kámoškou ale do štvrtej to asi k nej nestihnem 😖

zuzka99
29. apr 2009

aj mne spal 2 hod., to zase bude večer zaspávanie po 22,00 ☹ a teraz nechce ísť von, strašne má veľa práce v izbičke s hračkami a nemožem ho na nič nalákať

kaciatko68
29. apr 2009

Zuzi a čo by si si predstavovala?
Niekedy môžeme ísť pozrieť do Žiliny. 2 sedačky sa do auta zmestia, už len musíme vyskúšať 2 kočíky do kufra a môžeme ísť.
A niekedy by sme mali skúsiť tú plaváreň - http://www.msk.sk/index.php?id=29.
Alebo ak by si chcela sama, tak môžeme ísť do ZA ako babská jazda do obchodov a deti necháme doma s MM.
Teda baby, raz frflete, že nespia, potom zasa že spia, kto sa v tom má vyznať... 😀

miselin
29. apr 2009

Zajtra idem Domči skúsiť uvariť kelový prívarok tak som teda zvedavá či ju nebude bruško bolieť 😒 A dnes som kúpila aj sušený hrach tak jej zase na budúci týždeň urobím hrachovú kašu

jankabambulka
29. apr 2009

misel-neboj, bude chutiť, moji pre zmenu milujú červenú šošovicu

zuzka99
29. apr 2009

miselin, skúšaj také omáčky, to majú deti radi, aby to nebolo suché

kaciatko, no tak nejak by som chcela, babské jazdy a pod. Aj ma napadlo ísť do Žiliny na 1 deň, len tak v týždni, prečo nie, s deťmi sa poprechádzať, niekam na kávičku a obedík skočiť, obchody nejaké polabzovať a pod.

fialllka
29. apr 2009

ahojte maminky

zuzi: co by si robial, keby si byvala vo sverepci, to by si sa inak nudila 😎 teraz konecne mame kamosku, v ulici, ktorej sa narodil Matusko 15.4. a by sme mohli chodit kocikovat, ale si toho vela neuzijeme, kedze sa chceme stahovat do PB 😖 cely rok nic a teraz by sme mohli maminkovat spolu, to je ako naschval ....

mne Terezka tiez posledne dva dni chrni na obed od 13-15 tej ako drevo a o 20-tej ju nahaname do postele ale nastastie do 15 minut zaspi a dnes dokonca zaspala na mne .... uzasne to bolo, som si zaspominala ako bola malinke babatko a spinkavala na mne 😵 😢 😉 normalne ma chytila nostalgia 😉

bambulka: ja som nidke nevedela cervenu sosovicu najst .....

babenky chcela som sa spytat, tie ktore robite privarky a davate do nich umele mlieko ako to robite? umele mlieko si zarobite a potom to do toho vmiesate a este prevarite? alebo ako robite z umeleho mliecka puding? chcela by som malej skusit ponuknut aj umele mliecko, mam na vyskusanie vzorky Hami 3 ..... tak ze jej to budem davat do varenej stravy, lebo neviem, kedy jej to mam ponuknut pocas dna ....

zuzka99
29. apr 2009

fialllka a prečo chceš do varenej stravy UM? Po roku možeš do stravy dať aj KM plnotučné. Mne to povedala aj doktorka. Mne sa zdá, že som čítala, že by sa nemalo um. mlieko prevárať , ale nie som si istá či som to čítala o materskom alebo umelom. A navyše Hami je vraj najsladšie mlieko, neviem či by jej chutil napr. zem. kaša nasladko 🙂 Alebo daj do prívarku radšej biely jogurt alebo smotanu

zuzka99
29. apr 2009

ja používam na varenie od roka kravské a na priame pitie Nutrilon

zuzka99
29. apr 2009

fialllka a ešte čosi. tú červenú šošovicu kupujem v BIO kútikoch v tescu alebo hypernove

fialllka
29. apr 2009

😉 zuzi: mne lekarka este kravske ani do varenej stravy neodporucala ... tak neviem ale tiez sa mi marilo, ze umele sa ani nesmie uz prevarat .... inak ja jej zemiakovu kasu robim uz dlho a bez mlieka a chuti jej len varene zemiaky popucene s trochou vody a oleja a smakuje jej bez mlieka ....

ja som tu cervenu nevidela ani v tescu a hypernove netusim kde je bio kutik, lebo to tam stale premiestnuju, tam nerada nakupujem ....

vidis ale biely jogurt mozem dat ... smotanu este nechcem ale s bielym jogurtom by som to skusila .... 😉

kaciatko68
29. apr 2009

Čo varíte z červenej šošovice? Ja zatiaľ len polievku. Ja kupujem červenú šošovicu pri nemocnici v tej racionálnej výžive - či čo to tam je - tam pod schodami. Je tam aj všeličo iné. Však už musím urobiť malej tie sušienky z tej špaldovej múky, čo som tam kúpila. Ale inak majú tam všeličo, treba tam nakuknúť.
Fialllka, ja si tiež neviem predstaviť variť puding z UM. Kúp plnotučné KM a používaj ho do varenia. Ešte okrem toho používam smotanu a jogurt.
Tak teda niekedy môžeme do Žiliny skočiť. My sme už raz tak boli - to bola výprava - moja mama, ja, staršia dcéra a Linda. Ale inak to bolo fajn. Aj sme sa vonku na terase v MAXE najedli, malú som nakojila v aute, aj sme niečo pokúpili.
Aha čo som našla http://www.alinka.sk/c/baklazan-v-strave-babati... už ste niekto varili balkažán ?

fialllka
29. apr 2009

diky baby za rady

ja uz som baklazan malej robila dvakrat a chutil jej 😉

kaciatko68
29. apr 2009

A ako si ho varila ?

fialllka
29. apr 2009

kaciatko: presne tieto dva recepty som jej uz dvakrat skusala

Plnený baklažán
1/2 baklažánu, kúsok kuracieho mäsa, malý zemiak, 1 mrkva, 1 petržlen, petržlenová vňať, 1 ružička brokolice, olivový olej
Umytý baklažán prekrojíme na polovicu, vyberieme dužinu, ktorú nakrájame na kocky. Uvaríme mäso, očistenú mrkvu, zemiak a petržlen, pridáme brokolicu, pokrájaný baklažán, ešte chvíľu povaríme a scedíme. Zeleninu roztlačíme a naplníme ňou baklažán a dáme zapiecť. Pokvapkáme olivovým olejom a posypeme petržlenovou vňaťou. Recept je vhodný pre detičky od 9. mesiacov.

Baklažán so zemiakovou kašou
1/2 baklažánu, menšia cibuľa, vaječný žĺtok, 1 zemiak, dojčenské mlieko, drvená rasca, trošku mletej červenej papriky, petržlenová vňať
Dužinu z baklažánu pokrájame, podusíme na cibuľke s troškou červenej papriky a drvenej rasce. Podlejeme vodou. Pridáme vaječný žĺtok a ešte povaríme. Podľa potreby roztlačíme vidličkou alebo rozmixujeme. Posypeme petržlenovou vňaťou. Podávame so zemiakovou kašou. Recept je vhodný pre detičky od 12. mesiacov.

fialllka
29. apr 2009

babenky a ako mam toto chapat, ked je v receptoch

Pridáme mlieko, povaríme a dochutíme umytou petržlenovou vňaťou. ... a myslia tym dojcenkse mlieko ktore je v ingredienciach .... tak teraz sa v tom ma kto vyznat? 😖

kaciatko68
29. apr 2009

Kuk, čo tu zasa píšu :
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...
Tak sa teda už vôbec v tom nevyznám. Či sa teda môže prevárať UM, lebo ako ináč urobiť puding ???
Ja budem používať do varenia kravské plnotučné, ale nie trvanlivé mlieko.

fialllka
29. apr 2009

tak predsa len UM aj na varenu stravu ... som si aj myslela a preto som bola vykolajena, ked to bolo spominane v receptoch a si to nevedela predstavit ....

nikiarudi
29. apr 2009

ahojte kočky, mám na vás otázočku.. mali ste/máte niektorá MUDr. Kmeťka?? ak hej, ako ste s ním boli/ste spokojné??? hlavne ma zaujíma počas tehotenstva a chodenia do poradne a tak...ďakujem za info.. 😉 🙂 🙂

dadulaa
30. apr 2009

nikiarudi, ja ho síce nemám, ale myslím, že som to už kedysi v snažilkách spomínala, že mi bol pri pôrode a nikdy viac 😖 😠 niektoré kamošky, čo k nemu chodia, si ho tiež moc nechvália 😒 ty si s ním spokojná?

zuzka99
30. apr 2009

baklažán som dávala už aj ja. No ja neviem čo mám robiť s tým KM. Som bola taká rada, lebo mnohé veci mi to už uľahčilo, napr. som urobila zemiakovú kašu spoločnú pre všetkých a pod. Teraz budem zasa robiť jemu s UM a nám normálnu? Veď do 3 rokov variť zvlášť si neviem predstaviť. Asi budem viac používať jogurty (ale v nich je tiež KM), kyslú smotanu, kaše robiť z UM, a variť celkovo bez mlieka a hotovo. Kým sa vedci nedohodnú ako to je, tak to budem obmedzovať 😀 Keď človek chce najlepšie pre dieťa a zároveň variť zdravo, chutne a rýchlo aby mal čas aj na dieťa...ale na druhej strane nepoznám maminu ktorá by dávala UM do 3 rokov čo i len na pitie nieto ešte na varenei. Ja som myslela, že do 3 rokov bude piť UM a variť budem z KM. No čo teraz?

fialllka
30. apr 2009

😉 no zuzi: aj ja som z toho jelen ... ale isto nebudem davat malej do 3 rokov len UM ... skusim len do dvoch a potom prejdem na kravske mliecko .... aby som urobila ako taky kompromis 😉

nikiarudi
30. apr 2009

dadulaa- zatiaľ som s ním nemala žiadny problém... som u neho od 16tich..a aj mamina ho má už dlho a keď som sa jej na neho pýtala, tak nemala s ním žiadny problém...
zatiaľ chodím pravidelne na preventívne prehliadky..a ešte som si aj našla jeho mail, a keď som mala nejaké otázky a nechcelo sa mi trepať k nemu, tak som mu napísala a vždy mi odpísal a v pohodke...takže klop klop, aby som to nezakríkla.. 😅

jankabambulka
30. apr 2009
miselin
30. apr 2009

Zuzi z toho si nerob ťažkú hlavu ja už len čakám kedy vedci povedia, že UM musíš dávať do 18 lebo inak to a to 😖 Šak len magoria ľudí lebo každý mesiac radia niečo iné ja malej dávam do varenia len KM a niekedy jej ho dám aj vypiť a vôbec nemám výčitky. Väčšina mojich kámošiek dávala deťom KM na pitie už od 1 roka a v pohode. A časopisy pre maminy ani nečítam lebo v každom čísle odporúčajú niečo iné a potom mám len výčitky, že čo som jej už dala a čo zase nie. Veď ani doktorky sa nezhodnú na ničom jedna povie to no a druhá zasa to tak si potom vyber.

miselin
30. apr 2009

Zuzi a ja som malej robievala všeliaké omáčky už od šiesteho mesiaca a vždy jej chutilo len ona mi to nechce jesť posledné dva alebo tri týždne 😖

miselin
30. apr 2009

Bambulka ja som malej kúpila kýbel v Tescu za 200sk je to taký šaško a má lopatku, hrable, sitko, a 6 formičiek, lebo čo má ten šašo ruky a nohy tak to sú tiež formičky

miselin
30. apr 2009

Ja zase neuznávam všeliaké tie džúsiky pre deti ako je jupík a tak lebo je to plné chémie 😝 a okolo nejakej šťavy to ani nechodilo, ja mám alergiu na kys. citrónovú nie zase nejakú strašnú ale vždy keď vypijem tie detské džúsi tak ma do večera totálne bolí hrdlo čo je tam toho toľko nakydaného. Ani z ochutenej minerálky ma to hrdlo tak nebolí ako z tých detských 😝

dadulaa
30. apr 2009

niki, ak s ním nemáš žiadny problém, tak je to v pohodke, ale ja ho už nechcem ani vidieť, správal sa ku mne ako k handre, to je na dlho 😒

Inak malý pil UM asi do 2,5 roka, ale to len preto, lebo kupované nechcel, hneď zistil rozdiel v chuti a sa zaťal, inak by som mu dávala kravské už skôr.

Bambulka, skús pozrieť v Julke, tam mávajú pekné formičky. 😉

miselin
30. apr 2009

Bambulka inak ty si dobrá 😲 pri dvojičkách a máš tak strašne veľa mliečka to sa len tak často nevidí 😉