Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
6. máj 2009

mne nejde na videu pustiť obraz ☹

zuzka99
6. máj 2009

jani, som nevedela, že až také hrozné ste mali, že si bola v nemocke ☹ no mne to tiež asi hrozí, hlavne o 22,00, to je najhoršie, to už bývam taká vytočená...

miselin
6. máj 2009

Kačiatko to video je super nechám si ho uložené a ukážem mužovi čo bude mať z našej Dominiky ak neprestane reagovať na každý jej rev. Lebo to je toto jeho vizitka lebo keď je doma a Domina len zamrnčí už sa k nej musí hneď bežať a ja mám teraz doma malého tyrana 😠 a ja už tiež ďalej takto nevládzem. Lenže to je aj tým, že sa narodila pridusená tak sme sa oo ňu strašne báli, potom dostala strašne silnú koliku tak mala vkuse křče a to ju nemôžeš nechať plakať keď ju niečo bolí a samozrejme aj keď jej idú v noci zuby a vkuse reve tak k nej vždy vstanem a utíšim ale keď počujem, že reve naschvál a ja trubka k nej vstávam aj tak tak to už je moja vina, že je taká. Ale od dnes je tomu koniec už mi pohár trpezlivosti pretiekol a končí doma aj chodenie za ruky, lebo som ju pred chvíľou nechala na zemi revať a už sa aj chabrala ku stolíku a skúšala sa postaviť 😠 A keď dojde muž a bude ju zase ľutovať tak mu vždy pustím to video aby ho to rýchlo prešlo

miselin
6. máj 2009

Ono je to hrozné keď to trvá už tak dlho ja som už potom v takom štádiu, že už vkuse revem a vytočím sa aj na každej kravine a nakoniec ochoriem a skrátka úplne nevládzem a najhoršie je že už nemôžem ani zaspať a už potom pomaly ani neviem ako sa volám.Ja už som za týchto 12 mesiacov tak vyčerpaná, že si niektoré obdobia ani vôbec nepamätám normálne mám okno.Potrebovala by som pauzu aspoň na jeden týždeň, lenže keď ja nechcem nikoho otravovať keď je tak strašne zlá, lebo všetci ešte chodia do práce a vidím to na MM aký chodí stále nevyspatý a unavený, lebo aj keď k nej nevstane tak aj tak je s nami vždy hore a potom keď ráno vstáva o pol piatej tak to je tiež dosť a keď dojde z roboty tak aj tak počúva väčšinou len rev a je to niekedy fakt na palicu. Ja som ako decko bavila každú chvíľu deti v celom okolí koľko krát som ako 14 ročná mala vonku naraz aj 4 deti vo veku3 mesiacov až 4 rokov a ani jedno nebolo také zlé ako mám ja a to som ich bavila asi aj okolo 30 a teda si nespomínam, že by mi tam niektoré vkuse zavíjalo alebo sa hádzalo o zem a tak podobne a teraz si neviem dať rady z jedným ☹

fialllka
6. máj 2009

aj ja chcem videoooooooo 😉

fialllka
6. máj 2009

zuzi: diky za tip na recepty 😉

no my sme tiez teraz poslednu dobu viac umrncane a ani nehcce velmi jest ale hrabe sa jej von zub, tak sa jej ani necudujem a trosku dostala aj sopliky .... isot zo zuba, tak jej isto pre to nechuti

bambulka: to som nevedela, ze si bola az v nemocke .... ☹

my uz tiez klop klop spime cez den dobre a v noci sa posledne dva tyzden budime kazde 3 hodky ... predtym prespala aj 7 hodin vkuse a teraz kazde tri hodky je hore ..... niekedy zaspi sama, len sa chcce pritulit a niekedy si chce podudlat ... tak ju nechavam .... a cez den sa tiez kolkokrat stane, ze je upistana a najma ked jej nieco nedovolim ale to sa otoci a vzapati ide po svojom a je po placi ... necham ju nech place a ked vidi, ze tudy cesta nevede, tak prestane a robi nieco ine ... ale vacsinou je upistana zo zubov ....

aj dnes cely den na mne nalepena a sa mojkala a objimala ma a od rana nic ine len mama mama mama, co maminkuje o dusu ...

inak robia aj vam deticky to, ze ked vas napr. bachnu, ako mna dnes mala omylom, ked ma chcela cesat, tak som zjajkla a ona pustila hreben a ma hned objala a vystisala, akoby chcela povedat, mama prepac, nehnevaj sa, moja mama 😉

jankabambulka
6. máj 2009

nie ja som neležalôa v nemocke len som si išla dať ráno pustiť žilou 😀 a kyslím mám stále pri posteli 😉

kaciatko68
6. máj 2009

Babulky, tak mi pošlite do IP e-mailovú adresu, obratom pošlem.
Miselin aj môj MM je taký, že ju nenechá plakať, stále by ju nosil na rukách a hral sa s ňou. No našťastie nie je stále doma, lebo potom by ma z nej piclo.
Miselin, skús pred spaním piť čaj z medovky lekárskej, mne to pri prvej dcére pomohlo. Ona spala, ale mrvila sa v postielke ako ringišpír a ja som bola každú chvíľu hore a potom som už nevedela vôbec zaspať. Medovka mi pomohla.

kaciatko68
6. máj 2009

fialllka to máš super, moja to nerobí. Ona je ešte taký kúsavý typ. A skúšala som to, čo odporúčajú na psov pri výcviku 😀 zapišťať, alebo skríknuť au (že to bolí) a ona sa tomu ešte rehlí. Keď má zachvatku kúsania, tak ide po nás a kúše hoci kde ...

kaciatko68
6. máj 2009

Tie receptíky na tej stránke vyzerajú dobré. Už len hor sa do varenia 🙂

hasleerka
6. máj 2009

si spomínam, že aj moja Miška rada hrýzla, tak som ju mierne pohryzla, aby vedela že to bolí ... ale ešte aj teraz má občas mániu zahrynút ☹

jankabambulka
6. máj 2009

babýýý mne malá začala konečne štvornožkvaťa konečne prestala sa plaziťť ako vojak 😵 😵 😵

fialllka
6. máj 2009

bambulka: blahozelaaaaaaaaaaaaaame 😉

jankabambulka
6. máj 2009

ďakujem .som taká šťastná lebo ona nám umývala podlahu tým lozením ale musím uznať k posdku tak rýchlo sa plazila že ani miško štvornožkovaním nemal na ňu. konečne bude vyrovnaný boj v naháňačkách...
aj vaše deti sa tak radi naháňajú a rehlia pri tom?? 😀 😵
kačiatko-vidíš keď sme sa bavili v tescu, že vy musíte chodiť za deťmi , aby sa Linduška mala s kým hrať tak toto je výhoda dvojíčiek ale inak sa nevedia nejako zahrať spolu, pobiť hej no teraz aj občas pomojkať ale hrať... tak to nie. jeden má hračku chce ju aj druhý a pritom vedľa leží tak istá hračka o ktorú sa naťahujú ale nie tú si nezoberú, radšej sa hašteria o jednu. preto majú zväčša každú inú hračku /lebo kámošky čo majú dvojky hovoria, že toto je bežné/ tak radšej majú viac hračiek teda druhou, a len pár spoločných

miselin
6. máj 2009

Bambuľka blahoželáme Kaťuške 😵

Ja som už to moje decko dala spať lebo sa dnes čosi uvrieskala no a za poslednú hodinu to bolo hodné najmenej šiestich Oscarov 😠 Čím sa horšie cítim tým viac reve no šľak ma ide už trafiť jak naschvál 😢 Idem už aj ja spať lebo som úplne hotová, dúfam, že do nedele vyzdraviem lebo by som chcela robiť tú Domčinu oslavu 😝

kaciatko68
6. máj 2009

bambulka : aj my blahoželáme Kaťuške k lozeniu.
miselin : tak sa dúfam dnes v noci konečne trochu vyspíš.

kaciatko68
6. máj 2009

Babulky, máte video poslané 😉.

hasleerka
6. máj 2009

bambulka aj my blahoželáme k štvornož. , moje baby straaaašne rýchlo štvornož. a bola z toho zábava ... a neboj u nás sa baby hašteria tiež pre jednu hračku, ani nie sú dvojky a dokonca rozdiel 4 roky, to bude súrodenecká láska 😀

dadulaa
6. máj 2009

bambulka, aj my sa pripájame a blahoželáme Katuške ku štvornožkovaniu 🙂 🙂 Kubko toto obdobie preskočil a začal rovno chodiť.

Dnes a včera som sa nabehala po doktoroch na predoperačné vyšetrenia a v pondelok ma budú operovať. ☹ držte mi palce, babule. Už sa klepem, no dúfam, že to dobre dopadne. 😉

kaciatko68
6. máj 2009

dadulaa : držím palce, niečo vážne ?

fialllka
6. máj 2009

kaciatko diky 😉

dadulaa: budeme drzat palceky .. a na aku operaciu ides?

hasleerka: my sme boli na stretku mamiciek, co mame rovnako stare babatka, teda aprilovcatka 2008 a sme si pisali uz ako tehule, potom sme prezivali spolocne porody a prvy rocik nasich deticiek a teraz sme sa stretli .... a uz dumame,kde sa stretneme o rok 😀 😵

kaciatko68
6. máj 2009

Zuzka : kedy malý zaspal, alebo ešte nespí?

zuzka99
7. máj 2009

kaciatko, zaspal už o 20,15, ale noc bola hrozná, 2x jedol a furt fňukal. A miselin vy ako? Už je lepšie? A ty kaciatko?

kaciatko68
7. máj 2009

Ja som bola potom ešte v Hypernove, Dráčiku a Tescu. Malá zaspala klasicky o 21.00, ale tiež sa viacej mrvila a odkopávala ako včera. No a vstávala o 8.30.

dadulaa
7. máj 2009

idem na operáciu nosa a prínosových dutín, mám v nich cudzie teleso, presnejšie kovovú guličku, ktorá sa mi spravila z výplne koreňa zuba..dobré, že? 😒 nikdy by mi nenapadlo, že sa môže takéto niečo stať. ☹ a v nose mi musia zúžiť nosové mušle, lebo ich mám riadne spuchnuté, volá sa to turbinoplastika. Mala by som tam ležať len 1 noc, tak dúfam, že to tak aj bude.

Miselin, ako? už ti je lepšie? 😉

zuzka99
7. máj 2009

kaciatko to si ešte postíhala, keď sme odišli?

dadulaa, fúha, normálne som myslela jak som čítala, že cudzie teleso, že si si vopchala guličku do nosa ako ja keď som bola malá a museli naši bežať so mnou na pohotovosť 🙂 a to sa tam ako zo zuba dostane do nosa?, moja, drž sa, budeme na teba myslieť. to budeš na ORL?

zuzka99
7. máj 2009

ozik, Kaciatko, kde ste kupovali ten klavír? Sme sa včera o tom doma bavili, že by sme to krpcovi kúpili. Asi niekde v Žiline?

zuzka99
7. máj 2009

Slávko vstával o 6,30 tak ho dám teraz skor a potom pojde snáď aj večer skor, lebo chcem ten kobár vytepovať, len ho musím preniesť do inej izby, lebo v jeho izbe by som ho budila. Alebo to nechám na zajtra a vyšlem chlapov na prechádzku a ja budem tepovať. Ešte musím aj okná umyť, už nám domalovali barák. 😠 A to má byť krásny víkend. Jeden deň ideme na grilovačku na chatu, mama aj oco majú narodky, tak minulý týždeň sme boli na obede všetci na tom salaši a teraz ešte pojdeme grilovať a odovzdávať darčeky

kaciatko68
7. máj 2009

Keď ste odišli, poumývala som riady, šup ho malú MM a vrátila som sa o 19.30 a to som pochystala kúpanie. No ale večerali sme až o 21 hod, keď malá zaspala.
Klavír dostala malá na vianoce od svokrovcov, isto ho kúpili v Žiline. Môžem sa opýtať kde.
Dadulaa, tak to som ešte nepočula. To sa ako mohlo spraviť ?

dadulaa
7. máj 2009

hej, budem ležať na ORL. Ja som vôbec nevedela, že tam niečo mám, zistili mi to náhodou pri panoramat. snímku zubov a CT potvrdilo, že je to cudzie teleso a musí ísť von, lebo sa mi tam robí zápa 😒 inak to vzniklo tak, že tá výplň koreňa prešla hore do prínosovej dutiny a telo si ju obalilo no a je z toho kovová gulička. 😒