Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
19. aug 2009

ja som ani nešľahala, lebo malý spal cez obed a chyba asi to, že som piekla na 180

zuzka99
19. aug 2009

hej, hej, lebo my sme boli prihlásení a ona to zrušila, že je tehotná

akorát malý vstáva, tak ideme cikať, pa

ivka000
19. aug 2009

tak neviem to by až tak nemalo vadieť možno nebol ešte dobre dopečený alebo ťa chcel len naštvať 😀

ivka000
19. aug 2009

len neviem ako je to s vekom oni berú približne rovnako staré deti nie? aj my už ideme von, pa

sebastianela
19. aug 2009

Dnes skúsim dať tú hajaju a bez tabletky. Možno, ked uz ma aj tie zubky vonku bude lepsie.
Ale v každom pripade som šťastná aj za túto jednu noc. Pomohlo mi to aj fyzicky aj psychicky. Už som bola troska.

zuzka99
19. aug 2009

a už si krásna od kaderníčky? 🙂 či ty vlastne sa pripájaš aj tam, že?

zuzka99
19. aug 2009

ja rozmýšlam, že kúpim Nutrilon Good night, len ho nemožem zohnať, lebo potrebujem č. 3 a všade majú len 2ku

nany100
19. aug 2009

ahojte babule, bavíte sa o plávaní? už som sa vás tu pýtala asi pred mesiacom na to a bola by som happy, keby sa to rozbehlo...chcela by som s malou určite chodiť 🙂

sebastianela
19. aug 2009

Pripájala som sa aj odtiaľ. Ale už som doma. Taká som krásna. Škoda, že starého nemám doma!
Alebo, chvalabohu?😀

jankabambulka
19. aug 2009

sebast. -kde máš fotečky????

sebastianela
19. aug 2009

Fotečky tu v telefone nemam nejake super, na Dvdčkach mám albumy, keď budem mať čas, tak to hodim do compu a vycapím na koňovi. Zatiaľ len nová profilová foto.

ivka000
19. aug 2009

ahojte už som aj ja doma to s tým plávaním by bolo super ale všetky čo máte záujem by ste maly poslať prihlášku do hups byby klub a nypísať tam kurz PB ja som s tou babou volala a povedala že sa to bude konať až ked sa nás nazbiera dosť tak dúfam že sa to podarí. Aby v PB nebolo dosť detí ??? to sa mi nezdá. Iba možno je tu dosť lenivých mamín? 😢 Ale nie ved ja viem že nie každy na to má čas ani peniažky, ved to teda neni ani lacná záležitosť.

zuzka99
19. aug 2009

OK, pošlem prihlášku ešte dnes 😉

zuzka99
19. aug 2009

už som sa prihlásila, som zvedavá či sa mi ozvú

jankabambulka
19. aug 2009

jua som tu ais za rýpadlo. lebo v snažilkách písali o sone v pruskom a tam som napísala že NIKDY .
teraz vy píšete o plávaní- no my máme dve deti a síce by to bolo fin. náročné myslím si,že na to mám , aby sme mohli ísť ale nešla by som už teraz po skúsenosti čo mám. aj ja som naháňala kám,ošku , aby to už otvorili.... my sme boli s deťmi na plavárni sami-neboli kurzy a poviem Vám , že sme sa TAM VYBLáZNILI, RIEKANKY POvEDALI,.... boli tam ešte dve deťičky, tak sme to mali ako na kurze... 😀

hasleerka
19. aug 2009

zuzi to vieš, že čo je zdravé neni dobré 🙂

sebastianela
19. aug 2009

Tak dnes vypil len pol fľašky hajaji,ale už drichme. Uvidíme dokedy. Dokina povedala,že má otrasný krvný obraz,chýba veľa železa, tak sme nasadili aktiferin, trstinovu melasu a budem variť viac špenátu,brokolice,cvikle a dúfam, že sa to upraví.

sebastianela
19. aug 2009

Asi to má aj súvis s tou jeho mrzutosťou. Je aj taký bledučký.
Ten aktiferin mi predpísala už asi pred štyrmi mesiacmi, no po týždni som ho vysadila, že načo ho bude užívať. To bola ale veľká chyba. Už to budem dodržiavať.☹

sebastianela
19. aug 2009

Som počula, že každé dieťa, ktoré sa pri spánku spotí, tak by malo isť na vyšetrenie krvi. Ževraj vtedy chýba železo a treba ho dopĺňať.😕

zuzka99
19. aug 2009

no moj malý keď zaspí, je mokrý ako myš, až celý vankúš a perina je mokrá. A fakt je to pravda?

sebastianela
19. aug 2009

Vravela mi to tu u nás jedna predavačka, čo má dvojročného chlapca a mala s ním problémy koli železu. Ževraj je to hlavný príznak. Deti od pol roka a viac treba vyšetriť. Asi na tom čosi bude.

miselin
19. aug 2009

Ahojte u nás všetko po starom dnes mala Domina poobede teplotu 39,7 😒 Ale teraz pred spaním nemala, tak uvidím aká bude v noci a ráno, lebo doki vravela, že ak sa to nezlepší tak máme zajtra prísť.

Sebastianela aj mne malá musela brať aktiferin, ale hneď ako som jej prestala dávať MM tak sa jej behom 2 týždňou zlepšili výsledky a železo už brať nemusela, keby som to bola vedela tak by som jej moje mlieko nedávala vôbec a nemusela si pretrpieť to čo si pretrpela a ja s ňou ☹

zuzka99
19. aug 2009

a neviete či možem nasadiť malému železo aj bez vyšetrenia a odporúčania doktorkou? podľa mňa aj on ho má málo, podľa všetkých príznakov a zamerania jeho stravy

zuzka99
19. aug 2009

zajtra mu spravím brokolicu, mám aj hovadzie maso

sebastianela
19. aug 2009

Veď to! Ja som chudokrvná. Celé tehotenstvo som bola. Malý je od narodenia tiež. No neuvedomovala som si, čo to môže spôsobovať. Bolo to aj na malej vidno, myslím, ked jej stupla hladina Fe.?

sebastianela
19. aug 2009

Zuzi,určite može aj bez predpisu, uškodiť to nemoze. Nadbytok telo vylúči a po dvoch tyzdnoch uvidis,ci je zmena.😉

sebastianela
19. aug 2009

My sme ale M.u.d.r.
Dokiny, keby nás čítali, tak majú radosť.😀

miselin
19. aug 2009

Sebastianela, veď to, že ja som tiež bola chudokrvná a jeden doktor mi nadal, že od kial chcem aby mala železo keď ja ho nemám 😅 A ak ti mám pravdu povedať, tak ja vôbec neviem či to na nej bolo vidno alebo nie, lebo ja som bola strašne vyčerpaná , lebo mala strašne silnú koliku a vrieskala od rána až do večera a celú noc sa mrvil, že som aj tak nemohla spať a ešte som aj odsávala mlieko takže fakt ti nepoviem.

Zuzi to mu nedávaj len tak to železo 😨 Veď ho zober k doktorke a nech mu urobí rozbor a ona ti povie či to potrebuje alebo nie. Ja by som sa bála malej len tak nasadiť lieky 😒 A to železo je fakt silné, malú z toho aj strašne bolievalo bruško

sebastianela
19. aug 2009

Ja som čítala akurát na tej trstinovej melase, že sa tym neda predavkovat, tak preto som myslela, že to bude v poho. Veď aj v lekarni by ti vedeli poradiť.

sebastianela
19. aug 2009

Zuzi, najlepsie bude, ak maleho postaviš k plotu a ak ho začne oblizovať, tak mu isto chýba železo!😀