Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

ivka000
25. aug 2009

miselin to je super že ste doma. to mi ked sme tam boli bolo prázdno tak sa neponáhlali s prepúštaním a nechali nás tam aj ešte ked už nemal teplotu 😠

jana30
25. aug 2009

my sme boli pozrieť na helenských hodoch, Katka vystupovala z tanečného, tak sme išli kuk, ale kopu ľudí a Maťko ked si zmyslí tak sa zoberie kam chce, a to je ťažké stále za ním behať
😉

miselin
25. aug 2009

ATB budeme brať ešte asi tak 10 dní a ak bude mať aj potom ešte zápal tak možno ďalších 10 dní, je to strašne dlhá liečba niekedy aj mesiac a na kontroly budeme chodiť aj pol roka 😠
Dostala to v Podhajskej z bazéna a malým deťom sa na kúpaliská neodporúča chodiť, lebo veľa detí skončí s týmto bakteriálnym zápalom obličiek a zvlášť dievčatká sú na to háklivé, takže my sme s chodením na kúpaliská a plavárne minimálne do jej troch rokov už skončili už budeme chodiť jedine k moru.

hasleerka
25. aug 2009

jani v akom súbore je katka?

miselin
25. aug 2009

Hašlerka môžeme chodiť aj von, len by nemala moc behať a to je strašné ju udržať aj tak je vkuse na nohách a nieje to ani nákazlivé, len my ideme ešte budúci týždeň chodiť po vyšetreniach, odberoch, sonách takže až tak o dva týždne alebo potom už vo Včielke. Uvidím ako jej dopadnú v pondelok krvné testy a ak dobre tak už by sme išli aj do včielky keď to nie je nákazlivé. Inak ani na nej nieje poznať, že by jej niečo bolo 😒

dadulaa
25. aug 2009

Ivka, ano bola som dnes tam, aj som ťa videla chvíľu pri preliezkach, ale potom si sa kamsi stratila. Som sa dívala,či si to ty, keďže si mala nové háro 😀

Dnes som bola na Strede na tom novom ihrisku, aj som pozerala, či tam niektorá nebudete. Sme sa tam stavili, lebo som bola na 1. rodičku v škôlke a malý sa tam pohral.

Hasleerka, my nejdeme na žiadne zaúčanie na pár hodín, rovno na celý deň, lebo sme starší a veru sa toho obávam 😒

miselin
25. aug 2009

Ja sa už teším keď šupnem malú do škôlky. Toto je výhoda keď máte zlé dieťa, lebo keď vám vkuse piští za ušami tak ste radi, že sa ho na chvíľu zbavíte 😅 😝

Som bola s jednou maminou na izbe a tá sa len čudovala, že som ešte neni z toho môjho decka na psychiatrii, lebo samozrejme naša Dominička dostáva hysterické záchvaty kvôli každej kravine 😠

ivka000
25. aug 2009

no my sme museli bežať lebo drobec sa už zobudil a chcel papať a išli k nám svokrovci tak som bežala upratovať 😀 😀 😀

zuzka99
25. aug 2009

jeeeeeeeej, ahoj miselin, som rada, že si zase tu 🙂

ivka a ako máš vlasy, keď taká zmena? Veď aj mňa si už osobne videla 😉

akorát som došla zo Žiliny, konečne trocha veget, sme s babami posedeli na drinku a tak

miselin
25. aug 2009

Sebastianela a to si kde prosím ťa kúpila tú mela neviem čo to čo to obsahuje toľko železa, by som si to aj ja kúpila, lebo aj ja som chudokrvná a pri mojom dieťati potrebujem všetko čo mi aspoň trošku pomôže aby som vládala aj psychicky a aj fyzicky, lebo už meliem z posledného, už sa nevládzem ani rozčúliť a to je znamenie, že už som na tom fakt zle 😅

ivka000
25. aug 2009

jééj ano zuzi ale to bolo už dááááávno nie? 🙂 mám tmavé vlasi asi ako ty na foto v pase a zostrihnvté na mierne mikádo asi tak po plecia 😎

hasleerka
25. aug 2009

dadula a o koľkej si tam bola, čo si nehodila kamenom do môjho okna ... my tam budeme aj zajtra poobede

misel škoda my sa už vo včielke neuvidíme, kedže už ideme do škôlky, tak možno niekedy u mojej švagrinej, žeby sme dali stretko

dadulaa
25. aug 2009

Hasleerka, ja neviem, kde bývaš, ale predpokladám, že až za hasičmi a tam sme neboli, iba na tom ihrisku za našou veľkou škôlkou..

hasleerka
25. aug 2009

jáj ty si bola na tom osmijankovom tom kamienkovom ... ja že u nás na piesku

ivka000
25. aug 2009

to ihrisko je pekné ale počula som že na Rozkvete pri kaplnke je nejaké nové ihrisko 🙂 mali by sme ich íst niekedy obkukať malému sa piesok páči a ani ho nepapa 😀 a to nehovorím ked vidí nejaké deti je s nich celí hotoví. ešte toho nevie veľa povedať ale pri deťoch sa nestíham čudovať akým jazykom sa im prihovára 😕

ivka000
25. aug 2009

ozaj neviete mi niektorá poradiť v sobotu sa vydáva kámoška ja nemán pre ňu ešte nič kúpené ☹ asi len nejakú somarinku zajtra mám na to poslednú možnosť lebo potom až do soboty pečiem a pečiem a pečiem... 😝

zuzka99
26. aug 2009

ivka, keby si jej niečo pekné upiekla ako darček?

dadulaa
26. aug 2009

ivka, my sme teraz každý deň na tom ihrisku na Rozkvete,je fakt pekné, aj dnes poobede tam budem. Nechcete tam niekto prísť pozrieť? 😉

kaciatko68
26. aug 2009

Ahoj miselin, dobre, že ste už doma. S tými antibiotikami to je hrozné. Toľko ich brať. Malá teraz doberá druhé - t.j. 14 dní. Už sa to krčnej doki moc nezdalo, že je to veľa. A to sme mali prestávku pár dní medzi nimi. A užívate probiotiká k tomu ? My sme jedny dojedli a včera som kúpila druhé. len neviem, či som si to nevšimla, alebo to až teraz, ale zdá sa mi, ako keby malej zožltli zuby. Inak niekde som to čítala, že aj tie sladké liekové sirupy nie sú na zuby dobré.
Ale je to hrozné. Raz ideš na nejaké kúpalisko a potom z toho toto. Keby to človek vedel, tak tam radšej ani nejde ☹.
Tak sa len skoro vyliečte a stretneme sa vo včielke.

miselin
26. aug 2009

Kačiatko veď to keby to doktorky aspoň spomenuli, že aspoň do tých dvoch rokov keby sa s malými deťmi radšej na kupká nechodilo aspoň preventívne tak by sme určite nešli, ale aspoň budeme vedieť do budúcna a aj moji známi čo ešte ani deti nemajú to už vedia som ich už teraz upozorňovala 😅 Probiotiká užívame teraz somjej skúsila kúpiť ten Nutrolin, lebo užívala ten infansdophilus či čo to bolo a u nej som nevidela žiadny výsledok a z tohoto Nutrolinu sa jej aspoň stolica pekne upravuje lebo ju dosť zapekalo a bolievalo bruško. A výde to cenovo skoro rovnako, lebo vlastne Nutrolin stojí asi tak 4 eurá a je to na týždeň. A o zúbky mám tiež poriadny strach, no ale čo už dúfam, že sa jej moc kaziť nebudú, lebo mne sa teda strašne kazili ☹ Potom ti do Včielky donesiem na vyskúšanie také dva svetríky sa mi to akosi nechce fotiť. Veď možno tam pôjdeme už druhého keď ju budú otvárať ešte sa tam dnes pôjdem pre istotu pozrieť kedy ju presne otvárajú

sebastianela
26. aug 2009

Miselin. Kupila som to u vas v Pb v nemocke. Taky kram so zdravou vyzivou. Je to super. Uvidis.

miselin
26. aug 2009

Sebastianela a ako sa to vola? By som si to išla kúpiť 😉

zuzka99
26. aug 2009

kaciatko, ja som chodila na AJ do Akadémie vzdelávania (Národný front) a do jaz. školy Educatis. A videla som na Lánskej v takom rod. dome, pri tom kruháči od Námorníka je nejaká nová jazykovka. Skús sa tam opýtať príp. oni teraz v týchto súkromných ti urobia hodiny ako to tebe vyhovuje.

miselin, odpoviem za seb. ak by tu nebola nech si to kúpiš, myslím, že je to trstinová melasa. Inak v nedeľu prišla na detské ležať aj jednej kamarátky sesterka s malým. Koho si mala ošetrujúcu lekárku? A ja dávam každý deň malému probiotiká BioGaia - stoja asi 10 EUR a odstopujem koľko dní mi vydržia

dadi, ja prídem na ihrisko na Rozkvet len čo mi jeden deň ostane doma auto, lebo teraz s ním chodí mm na služobky

miselin
26. aug 2009

Zuzi a sú dobré tie Biogaia už som aj nad nimi rozmýšlala ale nám aj tak na bruško aj na ekzémiky najviac pomáha ten vločkový odvar ten je veru k nezaplateniu. A hovorila mi tam jedna doktorka keď som sa jej pýtala ako dlho jej mám teraz dávať probiotiká a ona mi hovorila, že to nemusím s nimi preháňať lebo predsa to je len liek, že to treba hlavne stravu poupravovať. A my sme mali ošetrujúceho takého mladého Peter Truchlý sa volal. A vnedeľu tam prišli asi 4 deti a tie išli na opačnú stranu ako som bola ja tak neviem 😒 A dík za tú melasu 😉 A keď pôjdete na Rozkvet tak dajte vedieť by sme aj my išli

zuzka99
26. aug 2009

keď už dávam tak dlho tú Biogaiu tak ja žiaden účinok nevidím, len ja som ju na leto vysadila a segra mi hovorí, že hlavne v lete nech to dávam, že aj keď papá melóny a ovocie veľa aby nejaké hnačky nedostal z toho, tak že radšej v zime nedávať tak neviem. Na tom detskom sú samí mladí lekári, že? Ten Truchlý je asi nový, toho som nevidela ešte.
Asi tiež začnem viacej ten odvar používať, urobím ho teraz večer. len keď teraz v lete keď sme dlho vonku už nestíham pred spaním mu dávať vločky, ale už budem.

miselin
26. aug 2009

Zuzi tam sú všetci lekári veľmi mladý, len na vizitu chodia tí starší. A veď do toho vločkového odvaru mu môžeš zarábať nutrilon , to mu dáš miesto vody, nemusí zakaždým tie vločky jesť. A to si môžeš uvariť aj teraz poobede keď spí veď to ti vydrží 24 hodín v chladničke v pohode a varí sa to len pol hodinu 😉

miselin
26. aug 2009

Ja sa len bojím aby to malej nebúralo imunitu, lebo do teraz nebývala vôbec chorá, mala len 2x nadchu zo zúbkov a inak nič ☹ A zase je aj anemická, to ju isto tá choroba zase oslabila, lebo v apríli jej robili testy a mala to v poriadku ☹

zuzka99
26. aug 2009

hej, hej, vločky už sa varia 😉 myslíš, tie atb. aby jej nenabúrali? Neboj, to doberie a bude dobre, koľko detí berie atb. aj každý mesiac

miselin
26. aug 2009

No toho sa bojím, veď tie deti čo berú ATB každý mesiac ju už musia mať oslabenú keď sú potom stále choré 😒
Zuzi a segra sa má ako? Už vedia čo budú mať alebo sa chcú nechať prekvapiť 😵

ivka000
26. aug 2009

ked sme nastupovali do nemocky tak ten doktor tam mal úplne prvú službu. zuzi my sme tiež užívali biogaia a mne tiež doktorka povedala že to stačí len pri antibiotikách, hnačkách , kolikách, alebo iních črevných problémoch... ak sú neni ťažkosti tak potom radšej pestrú stravu.
u nás bola rušná noc kubko bol od 2 do 3.30 hore. a ráno už o pol siedmej stál v postielke. tak uvidím čo sa s toho vykluje žeby konečne zuby??? 😀 už asi týžden často kaka myslela som si že sa mu to upravuje ked sme vysadili železo ale? no neviel ale teším sa na noc 😠
miselin neviem ako to zvládaš ja som už po prvej noci ako mátoha.a to myslím, že ak sú to tie zuby tak ich ešte zopáááár bude ☹