Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

brisilda
10. dec 2009

ahojte mrkla som tu len nahodne a co nevidim preberate torty 😀 neviete ake su ceny? ja budem potrebovat taku vianocnu 😉 na stedry vecer lebo svokor ma vtedy narodky a rada by som ho prekvapila 😀

hasleerka
10. dec 2009

jáj veru sú krásne tie torty ... ved to je škoda aj krájať 😀

sebastianela
10. dec 2009

Brisilda,prekvap ho a upeč mu ty nejakú!
Haši, ja som najedená iba keď ich vidím. Zajtra sa prežerem toho marcipánu a ma odvezú hore kopytámi vykotenú zdutú.

hasleerka
10. dec 2009

sebi neboj, čo ja požerem sladkého, to by som bola už dávno vykotená ... aj ked je pravda, žeby som sa mala už trochu krotiť bo mám zvýšený cukor, a to by bola asi moja smrť keby som dostala cukrovku ☹

mbabulkam
10. dec 2009

Ahojte babeny🙂Som sice len vasa citatelka ale ked sa tu bavite o tom peceni tak vam poradim super recept namiesto marcipanu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8082 Klasicky marcipan treba vediet vymiesit a nie vzdy to ide a tato hmota je super tvarna a nie tak draha a mne chuti vic ...nie je tak sladka ale pozor dajte original maslo a tiez odporucim si ju urobit den vopred a zabalit do folie a supnut do chladnicky....lepsie sa valka a nanasa na tortu.....valkajte na solamile ....nelepi sa potom🙂vela stastia...keby nieco len sa pytajte rada poradim ...

zuzka99
11. dec 2009

mbambulkam, dík za recept, ja som tiež zháňala niekoho, kto by upiekol malému tortu na narodky, ale nechcem nikoho cez sviatky otravovať, tak som sa rozhodla, že to skúsim sama. a možno použijem aj tú tvoju hmotu.

brisilda
11. dec 2009

sebastinela kebyze ma poznas tak vies, ze ja som v peceni antitalent 😀 ja ani kolac neviem upiect neto este tortu ☹ to radsej zainvestujem a viem, ze ju budem mat podla zelania 😀 no tu hmotu vyskusam ci sa mi podari 😀 a ak ano tak si s toho bude maly robit panacikov 😀

hasleerka
11. dec 2009

šup na prvú stranu 🙂

petra5258
11. dec 2009

tak my zase budeme buduci tyzden trcat doma dnes sme boli u oktorky lebo uz aj kasle tak nemozme chodit ani na prechadzky ani vcielka ani hudobna ani navstevy lebo niekoho nakazime a moj chlap v robote v rakusku aaaa ja na vianoce urobim jeden pernik, dostanem suche pecivo od mamy a parizske rozky a konie lebo minuly rok som tehotna vypekala a pekne som to vsetko aj pojedla to by bolo zo mna riadne prasca a co udete vypekat vy?

hasleerka
11. dec 2009

peti tak sa rýchlo vyzdravte, až máte pekné vianoce ...

ja som s dievčatami urobila linecké, dnes budem zliepať a zajtra pooblievam ... ešte zháňam recept na fúkané rožky a snád grilážky urobím ... a ako každý rok žltkové a nanukové rezy

sebastianela
11. dec 2009

Dala som na FB tú tortu.😀

katka.carska
11. dec 2009

Peti, tak u nas presne naopak - tato je uz treti tyzden pracovne odcestovany (uz to ani nevolame tyzdnovky) a prave ked je prec stihnem aj upratat, aj navarit aj napecene uz mame. A ked je doma vsade neporiadok a este i nic nestiham. Akurat sa bojim aby stihol prist skor, ako sa mrnousek narodi.
A este mas u mna toho sprievodcu vyzivou deti z Mama a ja - lezi mi na stole a caka, obcas ho otvorim a veru dnes som sa docitala, ze do troch rokov je bravcove maso nevhodne. 😕

didi83
11. dec 2009

Ahojte kočky,

prepacte, ze otravujem - ale zhanam si pracu na privyrobenie, a kedze som uctovnicka (mam VS EU v BA) tak ak by ste vedeli o niekom, kto potrebuje uctovnicku, mzdovu uctovnicku alebo urobit danove priznanie - ozvite sa 🙂
dakujem

sebastianela
12. dec 2009

Tak a idem ešte čosi upiecť. Zase ma chytá mánia na kysnuté. Aj na prechádzke s malým som bola ráno na pečivo. Úzky to profil u nás zohnať po 8 hodine.8-)

hasleerka
12. dec 2009

no ja pomaly pôjdem zase piecť tiež, idem skúšať fúkané rožteky ... už mám nejaké linecké aj pozdobené

miselin
12. dec 2009

U nás sa na Vianoce nepečie, našťastie pre mňa, lebo starý moc koláče nemusí a ja tiež nie, radšej si dám čokoládu. A mam mi vždy dá na tácke len tak pre návštevu a zvyšok ide po Vianociach aj tak do koša, ešte ani jedny Vianoce sme koláče nepojedli 😝
Ja som teraz akási neschopná, lebo malá mi včera spala do deviatej čo je jej celoživotný rekord no a ja samozrejme s ňou a keďže som naučená spať tak asi 5 hodín tak sa z toho neviem akosi spamätať. Potom spala cez obed 1,5 hodiny čo už ma úplne dorazilo 😅 No ale ako som mohla predpokladať, tak všetko čo cez deň a ráno pospala si vynahradila večer a v noci, Išla spať až o 22:15 no a od druhej do štvrtej sme boli hore no a keďže som vten deň spala do deviatej tak som do tej druhej nemohla zaspať, no a keď sa mi už spať chcelo tak už bolo hore moje dieťa 😠 No a keď sme zaspali až o štyroch tak sme zase chrňali do deviatej, no hrúza 😅

sebastianela
12. dec 2009

Misel. No aspoň ste chrňali. Ja som bola teraz na chate zaviezť pečené mäso z jeleňa,lebo môj brat tam mám 3-dňovú párty,lebo 10.12.oslávil 20,tak ma tam aj stiahli na decák slivovice a som akási nadrúzganá. Ja ich zabijem!

sebastianela
12. dec 2009

A to máme o štvrtej oslavu na sebika.
Až mi je lúto. Hneď by som tam ostala s bráchom na chate. Majú to tam super. Aj koláč im pečem. Včera mali guláš a teraz vstávali a idú zase slopať. To je život.😢

sebastianela
12. dec 2009

Aj 4 litre vína mi nabalili. Ale ja víno nepijem. Ja iba slifku,alebo jabuko,tak som dala mame!😝

zuzka99
12. dec 2009

juj sebi, torta je nádherná, to ešte uvidíš moje veledielo, sa nasmejete 🙂 počuj ty kedy všetko stíhaš? A na oslave máte koľko ľudí? Ja som dnes upiekla biskupský chlebíček, ešte asi urobím večer také šľahačkové koláčiky a celkovo chcem asi 7 druhov, zbytok mi dá mama a svokra. Medzitým ešte upratujem kuchyňu, celú linku som vyhádzala, aj špajzu

miselin
12. dec 2009

Ja už sa tiež teším na upratovanie, ale musím ešte počkať kým nebudú mať moji rodičia dovolenku, lebo mi slúbili, že mi zoberú malú, no a starého niekam vyženiem nech nezavadzá a budem si konečne v kľude upratovať, lebo mne sa to pri malej nedá, keď vidí, že mám kýbel s vodou tak mi tam všetko hádže a keď zase utieram prach tak piští, lebo chce aby som stále striekala s prontom, takže aj to už som pri nej zatrhla 😀

hasleerka
12. dec 2009

zuzi čo si, že celú kuchyňu a špajzu si vyhádzala ... čo nemáte baby čo robiť ☹ ... a že 7 druhov ideš piecť a ešte ti aj mama nadelí ... waw ... no ja som upiekla z troch dávok, nejaký rez a hádam aj stačí

sebastianela
12. dec 2009

Tá torta bola taká ešte by som povedala celkom dobrá na to,že som to robila ako pokus a aj chuťovo bola dobrá. Už je jej iba kúsok. Na oslave sme mali asi 12 ludí.
No a Zuzi,stíham,lebo sa mi celý deň o dieťa stará starý. Len preto. Ja idem tiež piecť min. 7 druhov.x-)

sebastianela
12. dec 2009

No teda,oslavu ešte máme, ja len kojím medzičasom a píšem.😅

sebastianela
13. dec 2009

Moje decko konečne zaspalo. Tak dobrú noc/ránko. Ide ma z neho drbnúť!

zuzka99
13. dec 2009

čo? a čo robil do pol štvrtej?

adrykaa
13. dec 2009

No ahojte vy sa teda cinite ze sedem druhov no my sme s adrykou robili zatial iba medovniky este ideme medove sreiecka,labky fukane a uvidim co si zmysli. 🙂 A ozaj nemate niekto recept na linecke?chcela by som nejake odskusane nasa adryka ich ma velmi rada ale minuly rok sme vyskusali asi tri recepty pokial sme spravili nejake prijatelne 😒

hasleerka
13. dec 2009

sebi vy ste riadne oslavovali že do polštvrtej ... to ked sa malý asi toho tvojho slivovicového mliečka napil 😀

adryka ja mám tento odskúšaný:40dkg hl.múky, 25dkg hery, 12dkg práš.cukru, 1vanilk.cukor, trochu kypr.prášku, 1celé vajce, 1 žltko, nastrúhaná citronová kôra, urobiť cesto, dať na 2hod. do chladničky

adrykaa
13. dec 2009

Dakujem hasleerka uz dorabame srdiecka tak asi si spravime este toto cesto a vecer skusime este tieto diky 😉

sebastianela
13. dec 2009

No išlo ma z neho udrapiť. Ráno o pol ôsmej už bol fit a teraz sa ho snažím uspať,lebo vyzyvuje.
Haši,asi som si dala málo tej slifky,kej nedrichmal.
Aj ja spravím tie linecké. Thank you!