Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

kaciatko68
9. mar 2010

Tak všetkým chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie. Liduška je našťastie zdravá a zatiaľ aj my.
Miselin : tak už to len zasa vydrž, isto bude aj lepšie. Aj Linda jedla sama lepšie pred pár mesiacmi, teraz keď je sama, tak sa v tom hrabe, vylieva a robí všetko iné ... Tak ju teda kŕmim ja ... Dnes som bola konečne v Kike. mali tam všeličo zlacnené - kúpila som Linde takú peknú tuniku s dlhým rukávom a taký bavlnený kabátik - bolo to každé za 3,19. Ale veci na detičky tam majú celkom pekné.
My sme nikdy také cibuľové čaje a šťavy nerobili - to asi preto, že mama bola magistra v lekárni 🙂.

sebastianela
9. mar 2010

No Misel. Ja čítam samú seba v tom čo píšeš. Napis mi číslo do IP.

ivka000
10. mar 2010

tak tú cibuľu s medom a cibuľový čaj si kľudne môžem aj ja naliať tak akurát do kvetov 😠 😀 po včerajšku nechcel sa chúda ani napiť čistej vody tak som volala maminu nech to skúsi ona lebo okrem toho čo som mu dala zapiť vodu za liečikmi tak nepil nič a to bolo možno tak deci tak som sa bála až sa neodvodní ale nula bodov neuspel nitko sa bál že mu zasa dáme nejakú hnusobu piť tak pre istotu nepil celý deň no dnes už je to lepšie lebo kalciový som mu začala striekať tou odmerkou od nurofenu priamo do hrdla 😝 a ten fenistil s homeopatikami primiešam do vody a to sa ešte dá okabátiť 😉 tak už sa tak strašne nebojí piť lebo ja som mu ten kalciový skúšal včera aj do čaju aj na pekných lyžičkách a všeliako a to som nemala on sa potom všetkého doslova bál a takto vie že musí utekať len ked vidí tú odmerku 😀

ivetka007
10. mar 2010

Aj ja chcem vyskúšať tú cibuľu, ale mám pocit, že dopadneme podobne ako u Ivky ☹ Malý včera večer tak strašne kašľal, až sa pogrckal. Musela som ho prezliecť aj plachtu vymeniť. Ale ako keby sa mu uľavilo a zobudil sa asi len raz a čo som bola prekvapená, že nekašľal. Inak aj náš krpec nechce piť, musím stále chodiť za ním a núkať mu. Lebo on by bol schopný nepiť aj celý deň. A to mu ani nedávam kalciový sirup - neviem, ako by som ho do neho dostala, lebo je strašne hnusný. Minule som ho ochutnala, či sa mu náhodou nezmenila chuť 😀, ale bohužiaľ.
Ivka, a ako dávaš malému tie homeopatiká, čo sú v tabletkách? Rozpustíš ich vo vode?

miselin
10. mar 2010

Ja dávam tiež malej kalciový v odmerke od nurofenu a hneď to zmiešam aj s fenistilom a aj so sinupretom a dám jej to všetko naraz. a mám pokoj. Aj v nemocnici jej to takto dávali všetko v jednej odmerke

zuzka99
10. mar 2010

miselin, mne zase povedali, že nemám všetko miešať dokopy, lebo ja som tiež tak robila, že som do trochy čajíku zmiešala všetko čo mal užívať a jedným vrzom dala vypiť. Ale už to nerobím, postupne medzi jedlom mu dávam po jednom druhu. A Slávkovi zase strašne chutí tá cibuľa s medom, on by zjedol aj niekoľko lyžičiek po sebe. A kalciový tiež ľúbi. Minule ako bral Vercef - ružový sirup, som ho ešte v noci budila na lieky a on v tom polospánku mi vyprával, že tieto liečika strašne ľúbi. Čo sa týka liekov zje všetko, najviac mu chutí oscillococinum. Ale zase napr. keď som mu dávala zemiak na dutiny, obklad, alebo ho chcela napariť to jačal ako tur.
Ivetka, ja dávam homeopatiká do trošku vody rozpustiť, do štamperlíka a potom to prelejem na lyžičku a dám mu.

miselin
10. mar 2010

Zuzi ja som sa to tiež bála dávať všetko spolu ale keď jej to mohli tak dávať v nemocke 4 dni tak jej to môžem aj ja aj tak by som jej to dala všetko tak do pol hodiny tak to je aj jedno 😒

zuzka99
10. mar 2010

ja tie tomu nerozumiem, aj Slávkovi dávali všetko spolu, ale som myslela, že sú to také lieky, ktoré sa možu dávať spolu

zuzka99
10. mar 2010

a už je lepšie domči? a ostatní sú na tom ako?

ivka000
10. mar 2010

zuzka tak to máš dobré ale aj on my do teraz všetko pekne papal a pýtal mama ham-ham ale teraz uteká 😒
aj ja mu tie homeopatiká rozpúšťam v troche vody a tie čo sú na cumlanie my doktorka vravela aby som mu po lyžičkách počas dňa dávala.

miselin
10. mar 2010

Zuzi Domča už má len trochu sopel ale aj tak to prežíva, ako keby mala maláriu alebo čo, no a mne je zo dňa na deň horšie sa cítim strašne vyšťavená, sa mi už ani spať nechce čo som taká unavená 😒 A Slávkovi je už lepšie, boli ste aj u dr alebo ho liečiš len sama? Inak sa mi zdá, že teraz má Domina ten sopel akosi dlhšie ako minule 😒

ivetka007
10. mar 2010

Ja malému lieky spolu nikdy nedávam. Myslím si, že by to nemali robiť ani v nemocnici, ale aby si uľahčili robotu, tak to tak robia 😠
Tak to vám závidím, že drobci vám pekne jedia lieky. Môj malý nechce dobrovoľne nič. Sinupret mi grcká, kalciový sirup radšej neskúšam.

xsunx
10. mar 2010

nech uz toto zimne obdobie prejde konecne a s nim aj tie choroby 😠 my sme nastastie zdravy, ale prednedavnom sa nas ta choroba, teda skor soplik tiez drzal poriadne dlho 😠
zajtra ideme na ockovanie, nech to uz mame za sebou, normalne sa na to musim psychicky pripravit ☹
inak vcera bolo v ZA na Carmen super, najskor sa mi to zdalo zvlastne ale nakoniec som tomu vystupeniu prisla na chut 🙂 potom sme boli este na veceru 😵 taky pekny vecer som uz pekne davno nemala ... este ze Olivia je taka zlata a zaspi aj pri mojej mamine 🙂

hasleerka
11. mar 2010

ahojte .. tak aj my sa pripájame ku chorým ... Miška je soplavá, teploty našťastie nemá, ale nechala som ju radšej dnes aj zajtra zo škôlky doma, ved som doma, tak nech tam radšej viac ešte neochorie

fialllka
11. mar 2010

ahojte dievcata

no ako tak pozeram, tak tu je doslova lazaret deticiek ... len my a Olivia a Linduska su zdrave ... no nech sa cim skor vyliecia 😵

ale to pocasie je doslova besne ... to co ma byt, ze zasa snezi .... 😠 😠 😠

ivka000
11. mar 2010

ja už sa nad tým počasím ani nepozastavujem lebo aj tak s tým nič nespravím a len by som si vrásky narobila 😀 aj tak musíme trčať doma tak teraz mi to je akosi jedno 😖 Jakubko mi dnes doniesol bundu svetrík a čapicu a presviečal ma aby sme šli von bolo mi ho ľúto ☹od soboty sme ho ešte nekúpali aby sa to náhodou nezhoršilo len ho vždy poutieram a on chúďa každý večer ked sa navečerá stojí pri vani a mama bac- bac akože do vody ale dnes už budeme musieť asi nám to len tak neprejde 😀

xsunx
11. mar 2010

tak ockovanie mame za sebou, myslela som ze bude plackat viac, celkom to zvladla 🙂
teraz sa tu uz jasi s loptou co sme jej dnes kupili v Hypke ako keby ju ani nepichali 🙂
nech sa deticky rychlo uzdravia a Terezka s Linduskou nech ostanu zdravucke aj nadalej 😵

kaciatko68
11. mar 2010

Všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie. Teraz akosi nestíhame. Sú tu na návšteve známy z Luxemburgu, tak sme každý deň s nimi, až sa detičky pohrajú.
Ozaj, kto budete chcieť, do Protetiky dostali novú kolekciu topánočiek na jar 2010, ale z každého čísla majú najviac dva kusy. Tak sa tam treba poponáhľač. My sme boli včera a kúpili sme topánky na jar pre Lindušku. A ešte budeme čakať na letný tovar - ten by mal byť na konci mesiaca vraj.
Ja som bola včera večer posedieť s bývalými kolegyňami, tak sme si aspoň poriadne pokecali 🙂.

ivka000
11. mar 2010

aj ja by som súrne potrebovala vypadnúť už mi začína hrabať s toho domasedenia ☹ čo v sobotu nepôjdeme si niekam sadnúť?
do tej protetiky musím kuknúť potrebujeme nejaké jarné botasky 🙂

a teraz ešte idem plniť dve tortičky tak spať pôjdem pôjdem až ... ale idem sa aspoň trochu odreagovať lebo už si pospevujem medveďku daj lapku ... 😝

miselin
11. mar 2010

Ivka prosím ťa kde kúpim to potravinárske farbivo? Chcela by som Domine upiecť tortu na narodky tak už pomaly zháňam, len ešte som tortu nepiekla a ni marcipán nerobila tak som sama zvedavá či to nepoletí rovno do koša 😅

ivka000
11. mar 2010

tak a mám hotovo 😎 hádam sa poberiem spať kde ste všetky akosi tu je prázdno 😕

petra5258
12. mar 2010

my sme mali ist na hudodnu a linduska ju celu prespala tak som sa potesila, zase sme neboli, v decembri sme boli raz a v januari ani raz ale zaplatit sme museli cely mesiac a teraz sme zase vynechali uz dvakrat. inak linduska ma vysledky vyterov dobre tak sa tesim a uz ani nesoplikujeme tak mozme zacat s vami doobeda kavickovat 🙂 a ivka ja by som zajtra aj sla ale ci sa k nam niekto prida neviem... my kym sa vsetky dohodneme tak to vidim tak na leto 😀

ivka000
12. mar 2010

peťa ani mi sme neboli a zabudla som jej aj volať a tiež sme už strašne veľa vynechali dúfam že dá aspoň nejaké náhradné hodiny.
a ak sa nieko ešte pridá tak by sme zajtra šli 😉

ivka000
12. mar 2010

ale ja by som mohla len tak poobede okolo piatej napr. lebo potom musím dať svojich chlapov spať 😉

zuzka99
12. mar 2010

miselin, my kupujeme farbivo pri stanici v tých potravinách, ak by si nezohnala, mám doma všetky farby, my s tým robíme doma s malým kadejaký ľadové kocky a plastelíny a pod. ale minule sme urobili obrovský kus plastelíny, čo dávala katka carska recept do časipisu a Slávko sa jej nechcel ani dotknúť, som to musela vyhodiť

hasleerka
12. mar 2010

kočky ja zajtra nemôžem, idem už na kávičku ku kámoške - ideme oslavovať, netuším kedy sa vrátim

zuzi ten pondelok platí, o koľkej pôjdeme??? lebo ja musím ísť ešte so Zuzku na tanečnú, to bude mať do šiestej....

petra5258
12. mar 2010

mne teraz volala katka z hudobnej ze ked sme tiez tak vela vynechali ked sme boli chore tak ze nam da april zadarmo co sa mi zda byt celkom ferove. boli sme s muzom teraz v sinai na miesany napoj a to nie je normalne kolko ozratych mladych je pred certom a pri duhe no hruza, musim sa priebezne pozerat na moje auticko z okna lebo minule mi po nom v piatok poskakali po streche... zuzi som dnes stretla tvojho muza v restike v hypernove ale nepamatal si ma 🙂

ivka000
13. mar 2010

tak dnes s toho nič nebude? ☹

kaciatko68
13. mar 2010

Baby, ja tento týždeň nemôžem ...

ivka000
13. mar 2010

tak sa dohodnime na budúcu sobotu a nič si neplánujte 😉