Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
21. feb 2009

Tak u nás dneska super noc, vstávala som k nej iba 2 krát, čo je teda po týždňovej šichte k nezaplateniu, síce sme už od šiestej hore no ale nevadí. Domču už od včera nemôžem kŕmiť rožtekom, jej tu ždipku musím dať do ruky a ona si ju do hubky s božou pomocou nejako trafí a keď jej ho tam náhodou vopchám ja tak si ho vytiahne a dá si ho naspäť sama 😀

miselin
21. feb 2009

Dadulka už je Kubkovi lepšie?

zuzka99
21. feb 2009

aj so myslela na kubka, že ako?

ja som vstávala v noci len raz 🙂

dadulaa
21. feb 2009

Baby, tak ja som v noci vstávala asi aj za vás ani neviem kolko krát, čo ho tak dusilo a nemohol poriadne dýchať, čo mu sople tiekli vzadu v krku a naťahovali ho. Chúďa moje, už stráca aj hlas.. ☹ Dík, že na nás myslíte. Ak sa mu to nezlepší, tak skočíme večer na pohotovosť pre ATB, len neviem, či mu ich dajú, keď nemá teplotu. Bojím sa, aby mu neopuchli hlasivky, to je nebezpečné. 😒

zuzka99
21. feb 2009

a Kubko má už sám izbičku?

HAsleerka, vy to ako máte poriešené s detskou izbou v 2-izb. byte?

dadulaa
21. feb 2009

Už dávno má spravenú detskú izbu, no vôbec v nej nechce spávať a nevieme, ako ho tam máme naučiť. Spí ešte s nami v spálni na svojej posteli. Inak ak by mal niekto nejaký nápad, sem s ním! 🙂

kkaattkkaa
21. feb 2009

Dadula, na to ATB nepomozu, a sama by som ich ani neziadala, pokial to nie su horucky trvajuce dva, tri dni. Len potlacaju obranne reakcie imunitneho systemu.
Z vlastnej skusenosti - ked sme kvoli takymto infekciam lezali na detskom, nikdy nam nedali ATB. A tunajsi lekari ma ubezpecovali, ze 90 % tychto chorob je virusovych a ATB su neucinne, ba priam skodlive, lebo potlacia prirodzenu reakciu organizmu.
Ked som vsak prisla k nasej doktorke, dostali sme ATB hned aj pri lepsom stave synceka, bez testov, bez teploty... Ale rozumiem, ze su pod velkym natlakom, a ked sa ma za dve minuty rozhodnut ci ano, ci nie, radsej ich da "preventivne".
Dadula, a ked hlasivky opuchnut maju, tak sa to moze zhorsit za pol hodiny. Ale zase velmi rychlo sa to upravi, len treba skocit do nemocnice, pokial je to vazne. syncekovi len pichli nieco na zmiernenie toho opuchu a viditelne sa to potom lepsilo. Na druhy den bol uz OK.
Drzim vam palce.
Citala som pribeh maminy, ktorej sa to stalo so 6 rocnou dcerkou. Takze tri roky asi nie su hranica.

dadulaa
21. feb 2009

Kkaattkkaa,ja tiež nie som moc za ATB, tiež si myslím, že potláčajú obranné reakcie imunitného systému. Pokiaľ nebude mať horúčky, nebudem ich žiadať, ale ak mu opuchnú hlasivky, tak s ním radšej skočím na tú pohotovosť, nech mu niečo pichnú proti opuchu. Lenže ja s našou pohotovosťou nemám moc dobré skúsenosti, vždy tam natrafím na nie moc dobrú dokinu, čo mu hneď šupne ATB a hotovo. 😒 Veď uvidím, ako mu bude do večera... 😉

hasleerka
21. feb 2009

dadula a boli ste aj na krčnom ... to som dosť prekvapená, že ked má opuchnuté hlasivky, že mu nedali žiadne inhalácie ... my sme raz boli so zuzkou nad ránom na pohotovosti, mala to už lepšie, ale dali jej vtedy na oddelení aspoň inhalovať ... inak ako píše katka ani my sme na to nemali ATB

kaciatko, tiež sa pripájame ku gratulácii ... ako dobre, môžme tých našich sopliakov trošku oklebetiť

zuzi my to máme veľmi jednoduché ... mama má tu izbu s balkonom a my máme tú väčšiu izbu rozdelenú sadrokartonom, my máme takú maličkú spálničku s telkou a baby majú tú väčšiu polku pri okne, je to aj na fotke ... ale už namiesto postielky mám miška postel a vedľa poschodovej je PC stolík ... musím to nafotiť ... nie je to moc veľké, ale na platenie nájmu a upratovanie mne to bohate stačí ... deti sa majú kde hrať, aj bordel narobia

zuzka99
21. feb 2009

hasleerka, ja som zabudla, že vlastne bývate s mamou. My máme asi ten istý byt, v izbe kde je balkón máme obývačku a tú vačšiu chceme v lete predeliť na 2. Na našu spálňu a potom pri okne malému urobiť izbičku. Obe izby budú mať samostatný vchod, len naša spálňa bude bez okna. Len si neviem predstaviť, keby sme mali druhé kde by malo postielku, v spálni by sa asi nezmestilo ☹

zuzka99
21. feb 2009

škoda, že sem už nechodí tajka, oni majú asi tiež 2 izbák a 2 deti, tak tajka, ak to aspoň čítaš, prosím napíš mi ako ste to poriešili. Chcem si to na leto naplánovať 🙂

hasleerka
21. feb 2009

no ved si pozri fotky, deti majú celkom dobrú izbu ... na a do spálne my nevošla postielka, bola v detskej, ja som tam spávala s nimi, našťastie miška bola zlaté dieťa, tak zuzka sa v pohode vyspala ... no a k manželovi som chodila 8mesiacov na návštevy 😀

ale ved vy ked bývate sami, prečo im nespravíš balkonovú izbu a vy si rozdelte na obyvačku a spálnu

zuzka99
21. feb 2009

ked nám by obývačka nevošla do rozdelenej izby, máme gauč na mieru, aj komody sú velké 🙂

hasleerka
21. feb 2009

no to je škoda ... no ved niekedy pribehni, ja ti ukážem ako fungujeme ... v podstate tiež v tej maminej izbe je obyvka, ked niaka veľká oslava ... a ked dofrčia niake kámošky s detmi, tak aj tak sedíme bud v kuchyni alebo s nimi v detskej ... mne sa ten môj bytík hrozne páči, maličký, útulný a hlavne nemám veľa roboty 😀

hasleerka
21. feb 2009

no útulný, to by som dala asi do """"", lebo je tu kopu bordelu - teda sú tu samé hračky, takže to za bordel nepokladame že? 😀

zuzka99
21. feb 2009

hasleerka,ale tie fotky máš nové? či som len bola slepá? si tam mala len izbičku.

zuzka99
21. feb 2009

kati, tu sú odfotené tie články, som dala tie čo sa mi zdali, že by mohli byť tvoje: http://rapidshare.com/files/200734273/P1000226.zip

zuzka99
21. feb 2009

kati, tam klikneš na free users, a čakáš niekolko sekúnd, ti to bude odrátavať, ak by si nevedela daj vedieť

hasleerka
21. feb 2009

zuzi možno si pozerala ked som menila fotky asi pol dna tam neboli žiadne

hasleerka
21. feb 2009

no moje zlaté kde ste všetky?.. my sme sa boli vyblázniť, taká som uzimená ... kúpem babule a ideme papkať 😀

zuzka99
21. feb 2009

už som doma, boli sme na prechádzke a potom na pizzu. ja varím kašu a tiež ideme chystať spánok.

jana30
21. feb 2009

dadula helicobacter sa u mňa začal prejavovať ked som bola v 8 mesiaci tehotná, strašne som sa vyhádzaala na tvári, myslela som si že to sú nejaké hormony, ale ked to neprechádzalo ani tri mesiace po pôrode, tak som šla na kožné a tam mi to zistili z krvi, nasadila liečbu - strašne hnusné lieky - trojkombináciu a pliaga z tváre mi zmizla tak som si myslela že je po ňom, a potom sa musí ísť opakovane na odber krvi či to klesá, a prvý bol pokles ale potom to nehorázne vyskočilo tak ma teraz poslali na gastro, že tam to zistia presnejšie a dávajú na to liečbu ale až nejakú štvorkombináciu, tiež je to niečo strašne hnusné - tak už sa teším - z hadice zatiaľ strach nemám, veď čo všetko nás ešte v živote čaká ... aspoň budem vedieť na čom som, dúfam že mi nezistia niečo horšie ...

jana30
21. feb 2009

kaciatko tak to tá mužova sesternica pracovala asi na našej chodbe, lebo z nášho oddelienia prepustili v piatok 5 ľudí a oznámili im to len v piatok, jednanie za 100 bodov 😒

hasleerka
21. feb 2009

ja už mám fešandy vykúpané ... zuzi chodíte sa už sánkovať, prídite k nám za barák 🙂

olinka332
21. feb 2009

tak vy uz ste aj vykupkane baby,moja starsia uz spi.

hasleerka
21. feb 2009

jej čau oli, si to ty? kto už spí Dianka?

olinka332
21. feb 2009

ano som to ja,nasla som ta,len sa kukam na ten profil co si tam mam dat.Ano to spi Dianka,zaspala s tatinom na gauci 🙂

hasleerka
21. feb 2009

malá sa riadne vyblaznila ... keby to aj na moju platilo, tá sa veselo díva na telku, Miška tu tiež vymýšla ...

a inak vitaj medzi nami maminami 😀 😀 😀

miselin
21. feb 2009

Mne už Domča tiež spinká od 18:50, sme boli tiež vonku 2,5 hodiny a potom sme sa bláznili, okúpali a len tak odkvacla, dneska som mala ukážkové dieťa 😀

hasleerka
21. feb 2009

miselin, daj si do kalendára spokojné slniečko, ked ti bude ťažko, tak si spomenieš, že máš aj zlaté dieťa

baby to je hrôza, počúvate správy ... že 12 mŕvych 😢 😢