Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

ludka_r
26. aug 2009

Ahojte... Ivka, no, ja som sa nedávno teda vydávala... Je to síce otrepané, ale podľa mňa je najlepší darček nejaké to euro.... 😉 Ja som to potrebovala na školné, takže sa zišlo... 😀
Miselin, tak dúfam, že u Vás to bude lepšie, že nebude bývať Dominika chorá... Moja neter veru tiež bývala často chorá, ale ja osobne si myslím, že to bolo preto, lebo ju moc hýčkali (napr. jej zohrievali jogurt ešte aj keď mala 7 rokov)... Tak si myslím, že dieťa netreba moc pestovať, aby malo nejakú tú imunitu..

ivka000
26. aug 2009

zuzi ja jej pečiem tortu ale chcela som ešte nejakú maličosť k tomu. no uvidím či ma niečo osloví ak nie tak jej dám len tú tortu. nemáte nejaké vtipné básničky k svadbe na telegram?

andulkau
26. aug 2009

BAby boja mala brala antibiotika 6 tyzdnov ,ale to mala osem mesiacov.Kvoli uzlinke.Doberiete a budete o.k.
Aj kupujem detom biogaiu alebo nutrolin b.

Misel a nedycha sa ti tazko ,ked mas tu anemiu?Lebo mne hej.
Sebi a nebyva ti zle z tej melasy?Ja uzivam tardyferon.

kaciatko68
26. aug 2009

My užívame InfantsDophilus plus. Ale asi nevidím nič. Ale pri tých ATB jej stolica nejako inak smrdí sa mi zdá. My sme už probiotiká nemali a krčná detská doktorka doporučovala, aby sme ich kúpili. No tak ich je zasa. Ale už som y toho tiež na nervy. Od kedy sme prišli z dovolenky, tak sme len doma. A mňa akosi ešte stále trochu bolí hrdlo a už som doužívala atb.
Zuzka : volala som do toho Educatisu - tak mu mám napísať na e-mail, dúfam, že sa ozve, lebo raz, keď som chcela kurz pre dcéru, tak sa mi ani neozval. A do toho národného frontu sa ako dovolám ?

kaciatko68
26. aug 2009

Našla som dve takéto súpravy a teraz sa neviem rozhodnúť :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4006352 - táto je nová, poštovné je 3 eurá
alebo táto nosená :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6493671
Inak ešte dnes som poslala MM do Dubňa - tam je taký obchod s vetrovkami a pamätám si, že tam mávali aj malé vetrovky a nohavice a také ako veľké. Tak to som zvedavá, čo tam vypozerá.

miselin
26. aug 2009

Baby díky za podporu, lebo si to stále vyčítam, že to sme mali urobiť tak a to zase hentak ☹ Ivka ono sa na tú nespavosť dá zvyknúť, lebo skrátka musíš ale zo začiatku mi to robilo strašný problém, to som tu vkuse rozpisovala ako sa idem zblázniť, ale teraz už keď aj dva týždne nespí tak síce vyzerám a aj správam sa ako nejaký tatár, ale čo už 😅 Držím palce nech sa malý dnes v noci len pomýlil 😉

Ludka ja som práve malú nikdy na toto nehýčkala vždy papá jogurt priamo z chladničky a aj vodu pije väčšinou studenú, aj málo kúrime a cez zimu sme tiež chodili vkuse von tak ma toto aj preto tak veľmi dostalo, lebo to prišlo z čista jasna. Keby to mala radšej kašel a nie obličky 😢

Andulkau mne sa tiež ťažko dýcha a ale to aj preto lebo mám štítnu žlazu na prd 😖 Inak ak sa ti moc zle dýcha tak si daj radšej aj štítnu skontrolovať, lebo vtedy to väčšinou tak býva aj býva človek ospalý a tak

ludka_r
26. aug 2009

No, Kaciatko, súpravičky sú si veľmi podobné, takže to bude asi jedno... Keby som si mala vybrať (bez ohľadu na peniaze), tak asi tú prvú, lebo mi príde jasnejšia, a ja mám rada jasné farby... A malá čo na ne hovorí... 🙂
Miselin, tak to je fayn, že nehýčkaš... Máš pravdu, lepší kašeľ, ako obličky, to určite.. Silno držím prsty, aby to bolo už OK.
No, možno som aj ja tak trochu anemická, ale nikto ma ešte netestoval, tak to až tak neriešim... Ale už teraz sa hrozím toho, keď onedlho prestanem piť kávu... Tá jediná ma dokázala postaviť na nohy, aj keď pijem len jednu denne. 😅 Tak potom budem zažívať veľmi ťažké obdobie, asi budem len vylihovať na posteli.... 😖

kaciatko68
26. aug 2009

A ešte som teraz našla takúto :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6464163.

ivka : Tie básničky skús nájsť na internete, ja som hľadala k narodenenám, meninám, na vianoce a je tam všeličo. Určite si vyberieš, tu je aspoň niečo - http://www.akaska.cz/?page=199

miselin
26. aug 2009

Ludka a čo ideš už snažilkovať, keď už káva nebude? Ja pijem aj 4 za deň a poriadne silné 😅 A keď som bola tehu tak som si robila len jednu za deň a takú slabšiu, lebo by som ani z postele nemohla vstať 😀 A tá jedna slabá v tehu nevadí som sa Dr pýtala, vždy je to lepšie ako fajčiť a piť počas tehu 😉

Kačiatko súpravičky sú všetky veľmi pekné, ja by som si veru vybrať nevedela 😀 My máme ešte overaly, čo má z minulého roka, šak jej to je všetko dobré, len neviem čo budem robiť keď si zmyslí cikať 😖 Síce teraz sa mi úplne prestala pýtať cikať po tej nemocici, iba kakať sa pýta, tak možno sa cikať začne pýtať až za dlho no veď uvidíme ako to bude, hlavne, že kaká do šerbla, cikať nech si ciká do kedy chce do plienky, to nie je také hrozné prebaliť ako to kako 😀 😝

kaciatko68
26. aug 2009

Vidíš, aká je šikovná. My stále kakáme a cikáme do plienok ☹ . Ozaj a umývaš jej už zúbky zubnou pastou, alebo len mokrou kefkou?

miselin
26. aug 2009

Kačiatko ja jej umývam aj zubnou pastou ale dám jej tam fakt len pre chuť, lebo inak by si tú kefku do úst nedala 😀

miselin
26. aug 2009

Hašlerka tu sú aj nejaké fotky z tej nemocnice ako si chcela, len som tú izbu fotila mobilom tak kvalita je katastrofálna 😅 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

zuzka99
26. aug 2009

baby tak ja som akorát rozbalila malému Vianočný darček, čo dostal minulé Vianoce. Len dostal toľko hračiek, že sme to ani všetko neotvárali a dnes som sa rozhodla, že už mu ho dám. 😀 mohla som počkať do budúcich Vianoc

kac. ja neviem aké je číslo na tú Akademiu, ale sú aj na nete myslím. Inak tie súpravky sú krásne, ja ešte vyskúšam malému bundu z minulého roka, bola mu trocha veľká, tak teraz možno bude akorát a kúpim len oteplováky. a ja čistím zuby aj pastou - elmex baby

kaciatko68
26. aug 2009

To tam teda ale vyzeralo hrozne 😒

kaciatko68
26. aug 2009

Ozaj a čo si kúpila v Žiline a aký darček si to rozbalila malému ?

miselin
26. aug 2009

Kačiatko a keď je náhodou veľa detí ako bolo aj teraz tak sú dve deti na izbe a väčšinou jedna mamička spí na kresle, lebo izba pre matky je úplne inde a nenecháš predsa svoje dieťa samé. Mne dali na izbu poslednú noc čo som tam bola maminu s 2,5 mesačným chlapčekom a ona spala na tom kresle, ale aj tak sme s nevyspali, lebo Domča bola unesená z bábätka tak zaspala až o pol dvanástej, potom zase išla kŕmiť malého, potom zase moja pišťala, potom zase vedľa pišťali, ......

zuzka99
26. aug 2009

Nič som nekúpila, som nebola na nákupy, boli sme u kámošky a potom v meste posedieť. Dostal minulý rok na Vianoce také drevené ako keby puzzle, len sú to všetko štvorčeky a na každom je iný obrázok (rôzne ovocia, zvieratká, dopravné prost., ryby, hmyz.... - 6 stlpcov a 6 riadkov) a ku každému riadku je jeden štvorček kde sú nakreslené viaceré obrázky a on má postaviť vždy za tým štvorčekom do radu tie obrázky, ktoré sú na tom hlavnom štvorčeku nakreslené. Takže vždy musí postaviť 6 riadkov po 6 štvorcov. Aj mi niekto rozumie? 🙂

sebastianela
26. aug 2009

ZUZI,je to zložite, ale chapem.
Môj by ich pohadzal na zem a uz by bolo dohrate.😀
Z tej melasy mi je super. Asi mi vyvažuje to, čoho som mala málo.
MISELIN. Maly mi spal 3 noci super a vratilo sa to do starych kolaji. Zase som bola asi 7 krat hore. Ja sa na to vykašlem.
😠

sebastianela
26. aug 2009

U nas v dedine zije jedna,čo ma 11 mesačného a 2 ročneho a tej spia celu noc bez jedneho mihnutia.
Ona je taka chuderka, aj taka zaostalejsia aj vzrastovo zakrpatena.
Deti chodia zamurísané aj špinavé.😢
obidve ich vozi v jednom kočari v takom tragači a oni sú take zlate, take chudiatenka.A su dobre. Tak ja neviem.

sebastianela
26. aug 2009

Asi toho môjho faganiska moc rozmaznavam.😕

hasleerka
26. aug 2009

miselin dík za foto, veru sa tam nič nezmenilo za tie dva roky čo sme tam neboli ... ved som počula že kúpili nové postele ale mám pocit že sú to furt tie isté ... my sme ležali 3x na tej dvojke

zuzka99
26. aug 2009

chúďatko Dominička, ako tam poslušne sedká na tej posteli s infúzkou. To sa ti ako podarilo ju udržať? Neviem si to vobec predstaviť

andulkau
26. aug 2009

Ale ste popisali.
Misel ,ved ja sa liecim uz tri roky na stitnu.A to potom mam aj s toho.
Sebi neboj bude aj horsie 🙂.Ked zacne behat .

ja tiez musim kupit malej aj bundu aj oteplovaky na zimu.Vsetko je jej male.Dost podrastla.My plienky uz nemame 3 mesiace.Tak cikanie mame vyriesene.Aspon toto ,ked uz si vybera jedlo.
Zuby si umyva .Ona by si ich stale 🙂

sebastianela
26. aug 2009

Od rana nepojde v nasej super Vesnici elektrina. To bude parada. Dufam, že ju vypnu až po teleráne.😠

hasleerka
26. aug 2009

ahojte sedí niekto pri pc?

miselin
26. aug 2009

Zuzi ona to som fotila na druhý deň a mala v sebe diazepam tak preto tam poslušne sedela, mala si tam byť keď jej presatal účinkovať som bola už zúfalá a mamina čo bola so mnou na izbe len zírala, že som ešte neni v blázinci 😒 To bolo niečo strašné s ňou aj mobil mi rozbila 😠

Hašlerka to isto neboli nové postele, lebo keď som sa otočila, tak bola celá nemocnica hore 😀

Andulkau tak to máš istotne z tej štítnej

Sebastianela to tvoje dieťa je priam ako moje 😀 😀 Ja tiež vždy dúfam, že už sa konečne polepší a bude spať celú noc no a v tom ma zobudí 😀 😀 😀 My sme túto noc vstávali len 5 krát, takže to je super noc, to sa vtedy vôbec nesťažujem a som aj vyspatá 😀

ivka000
26. aug 2009

ahojte už som tu aj ja konečne ten môj čertík zaspal. tie posltle sú nové ale tie detské aspon na dvojke bola.

hasleerka
26. aug 2009

miselin si pamätám ako dnes, jak tie postele vrzgali a aká som bola dolámaná ... ale lepšie spať tam ako dole

a čo dáme to streto u švagrinej????. a s ostatnými pri tej fontáne ... my už ideme od stredy do škôlky, sme boli dnes omrknúť, Miška by tam už najradšej bola zostala

ivka000
26. aug 2009

hasleerka to je super že sa jej tam páčilo len aby jej to vydržalo. 🙂
my sme dnes boli na otočku v meste a ked sme čakali na bus tak kubko bol taký šikovný že chytil osu no a osa bola zasa šikovnejšia než ja a kým som zakročila tak ho stihla poštípať. tak sme celú cestu busom spievali spolucestujúcim. 😢

ivka000
26. aug 2009

andulkau ako sa ti podarilo odučiť malú tak skoro od plienok? ja ho dávam od sedem mesiacou na šerblík aj sa mi tam vyciká po každom spinkaní. tak asi tri krát za den. a kaká tak skoro každý den. dúfam že sa nezatne a neprestane lebo som počula že niektoré deti to okolo roka robia a potom aj do troch rokov nechcú. tak uvidím.