Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

ivka000
8. jan 2010

fialka náročná otázka ale ak si sa pýtala na farmakoterapeutickú skupinu tak fytofarakum expectoranus, mukolykikum

fialllka
8. jan 2010

hasli: 😀 😀 😀 si mozu podat ruky 😀 😀 😀 mne vcera zahlasil, ze ak bude platit do socialky aby som mala lepsiu matersku, tak si to vyberie v naturaliach odo mna 😀 😀 vraj ked uz bude platit, tak nech z toho nieco je 😉

hasli: ja by som tiez pri 40 tkach hnala na pohotovost, alebo skor volala zachranku ku nemu 🙂

fialllka
8. jan 2010

no tak hedelix a stoptussin spolu nemozes davat ....

lebo hedelix je mukolytikum, cize na vlhky kasel a stoptussin je antitusikum, cize na suchy kasel ....

ivka000
8. jan 2010

misel ja som zasa možno trochu prehnala ked sme vtedy ležali v nemocke a možno by sme to v pohode zvládli aj doma ale kubko mal teplotu nad 39,5 a vôbec mu neklesala ani po zábaloch ale klesla ale až ked sme boli už v nemocke a to nás už nechceli pustiť ked bol taký malí a nevedeli sme prečo má teploty lebo nič iné mu nebolo nakoniec to mal šiestu chorobu

ivka000
8. jan 2010

nie spolu ja som mu ho dala na začiatku ked mal vlhký kašel, zdá sa že hlieny vykašlal už ani soplík taký silný nemá tak som mu premenila na stoptusin lebo stále kašle ale tak skôr suchu a záchvatovo ked ho to chytí tak kašle aj 5 minút som to trochu domotala

fialllka
8. jan 2010

ivka: jasne, uz rozumiem ... tak mu ho davaj, ak ma suchy kasel zachvatovy ...

miselin
8. jan 2010

Mne našťastie tie kŕče nedostala, ale raz mala zimnicu čo ju strašne triaslo a behom asi 20 minút jej to vyskočilo na 40 a to už v sebe mala 5ml Nurofenu a diazepam proti kŕčom, šťastie, že sme boli vtedy zrovna v nemocke lebo isto by vtedy dostala aj kŕče ☹

sebastianela
8. jan 2010

Baby,on má po odčítaní 39,3. Čo mám robiť. Dala som mu ten čipok.

miselin
8. jan 2010

Fialka hej to mala po odčítaní, už mala po odčítaní aj 40,5 a vtedy už bola aj taká hotová, lebo ona keď mala 39,5 tak lietala ako by jej ani nič nebolo, aj preto som nešla k doki lebo som si tiež myslela, že to má isto šiestu chorobu, lebo jej išli očné zuby a ani vo sne by ma nenapadlo, že to bude zápal obličiek, lebo žiadne iné príznaky nemala 😒

Ivka radšej byť prehnaná ako niečo zanedbať, to vôbec nevadí, že mal vtedy len šiestu chorobu, ale kľudne to mohlo byť aj niečo iné a vtedy by to dopadlo horšie. Ja si radšej tie 4 dni s ňou poležím v nemocke lebo stav sa môže zhoršiť behom pár minút a doma toho moc človek nezmôže. Aj keď mala tú laryngitídu ma poslali domov a behom 1,5 hodiny sa mi 2x dusila a teplota jej vyskočila na 40 po odrátaní a tak ju dali JISku, monitorovali dýchanie a ja som sa aspoň nemusela báť, že sa mi niekde zadusí alebo čo 😒

miselin
8. jan 2010

Seby tak počkaj či mu teplota neklesne tak do tej pol hodinky ak by mu to stúpalo, tak radšej volaj záchranku. Ja som dávala malej vlažný obklad z mlieka na čelo a vtedy sa jej pekne teplota zrazila a ak má studené nožičky a ručičky tak ho riadne pozakrývaj, kým ich nebude mať zase teplé, stále musí mať teplé ruky. A ak máš nejakú susedu čo má malé deti tak si choď požičať ešte nejaké čípky alebo Nurofen,lebo mu môže zase tak po 4-6 hodinách tá teplota znova vyskočiť keď prestane čípok účinkovať tak aby si mala radšej po ruke niečo 😉

adrykaa
8. jan 2010

Ak sa mozem spytat co je to ta siesta choroba?My sme s adrykou nikdy nezazili nastastie(klop,klop)skoro ziadne take choroby okrem takych klasickychako chripka,kiahne uska ale nikdy nic ine.No a este dutiny 😒 Trosku hlupa otazka ale prosim o vysvetlenie 😅

miselin
8. jan 2010

A choď s ním radšej zajtra aj na pohotovosť pre istotu. Ja som už teraz taká pokakaná som si dala záväzok, že už budem chodiť radšej dva krát zbytočne ako neskoro.

ivka000
8. jan 2010

ja viem misel ale ako ja som tiež bola spokojnejšia ako doma ale to čo si tam chúdatko zažilo a to jednanie s ním ako s nejakou vecou to ma zarážalo a doteraz sa bojí doktoriek ako čert kríža . ked ťa niekto priviaže a desať ľudí sa na teba díva ako reveš a všetko si začali chystať na napichnutie infúzie až potom zakiaľ sa on išiel od strachu zájsť ... ved ste to isto zažili aj vy 😢 a mňa vyhnali vraj hysterka 😠 😠 😠 ked som ho utišovala vraj trochu plaču mu neuškodí

hasleerka
8. jan 2010

no ja si tiež myslím že radšej budem prehnaná starostlivá nech na mňa aj kukajú jak na dementa, ale hlavne aby som nič nezanedbala a potom si to nevyčítala

baby držte nám palce, ideme druhú noc bez plienky ... už som ju dala vycikať, tak dúfam, že vydrží už do rána

ivka000
8. jan 2010

šiesta choroba sa prejavuje 4-5 dní teploty a na 5 deň sa osype po telíčku a je fuč

fialllka
8. jan 2010

sebi: pockaj, ci mu teplota neklesne .... ci ten cipok zaberie alebo nie .. ak by to slo hore, tak volaj zachranku pre istotu, a prsne ako pise miselin, skus omrknut nejaku susedu, ci nemaju paralenove detske cipky

adrykaa: siesta choroba je vysoke horucky asi dva dni, ziadne ine priznaky nie su ... ani kasel, sopel nic, potom zrazu teplota zmizne a dieta sa vysype .... a po dvoch dnoch je vysyp prec ... aspon my sme to tak mali, ukazkove podla knihy 😉

baby: preco dali Zoznamte sa Joe Black, tak neskoro 😠 ved to konci az o jednej ... hruza .... 😠

ivka000
8. jan 2010

držíme hašlerka 😉

hasleerka
8. jan 2010

ja napr. natieram moje baby alpou, to mi poradila moja mama ... jej osvedčená receptrúa ešte pri nás ... čelo, pozakrk, ruky nohy ... a hlavne mať čosi ešte doma v zásobe, ked po 3hodinách neklesne ... ja viem striedať nurofen a paralen-tabl.

ivka000
8. jan 2010

my sme mali šiestu teda akúsi dlhú 😨

miselin
8. jan 2010

Adryka to sú 3 dni vysoké teploty a potom sa na ďalšie 3 dni osype a býva to väčšinou pri očných zuboch 😉

Ivka ja som práveže bola spokojná s prístupom, aj som vždy pri nej bola keď ju pichali, vždy som ju najprv držala na rukách kým si to nenachystalli a až potom som ju pokladala a ja som ju vtej postielke privezovala len na noc a aj to len tú ruku kde mala infúziu a to mala infúziu 3 dni vkuse, cez deň som ju mala odviazanú a stále som si ju brala aj na ruky a v pohode.

Hašlerka držím palčeky nech máte dnešnú noc v suchu 😉

miselin
8. jan 2010

Hej Hašlerka aj to stiredanie liekov je dobré, mňa teraz vôbec nič nenapadá, mňa tieto veci čo robiť napadnú až v stresových situáciách inak mám okno, sa snažím už hodinu rozmýšlať čo som všetko vtedy Dominke dávala a robila a vôbec si nespomeniem do šľaka 😒

ivka000
8. jan 2010

misel to bol ,,uvítací rituál ,, a reval tam chúda asi 10 min. a nedovolili mi dať ani dudlík vraj to aj tak nepomôže inak potom to bolo v pohode myslím prístup sestričiek aj doktorov ale mal infúziu v hlavičke tak som musela vždy opatrno s ním.

ivka000
8. jan 2010

ale ja už bežkám spinkať pa pa

fialllka
8. jan 2010

bru nocku ivka 😉

adrykaa
8. jan 2010

tak my se nastastie tu chorobu nezazili a dufam,ze nas obide aj tentokrat 😨 dobru noc 😉

hasleerka
8. jan 2010

misel to striedanie liekov po troch hodinách som si dobre zapamätala, bo mi to kámoška kedysi poradila (Lenka Svorad.) a dosť sa mi to vrylo inak tiež neviem kedy čo ako???

no ja som príjem s mojimi babami nezažila, bo ju sestrička odviedla a mňa poslali domov pre veci ... len mi vravili, že pri Miške mali problémy, vraj sa im nechcela dať pichnúť aby jej dali infúzku, že sa hrozne vzpierala a to mala len 4 mesiace ...

sebastianela
9. jan 2010

Baby,amen.
Po tom čipku mu to na chvilku prešlo. Teda o druhej už mal 40-tky. Tak som napisala kamoske z horneho konca a moj stary tam išiel v noci o tretej pre nurofen. Celú noc ho preháňalo a teraz má tiež teplotu,ale už je čulejší. Žeby čosi divné zjedol? Alebo tie očné mu idú? Čo si myslíte?

sebastianela
9. jan 2010

Aj obklady som mu dávala,ale to zjapal a stŕhal mi to. Aj na hlavu ten mliekovy.
V noci som volala k nemu aj moju mamu a tá je totál flegmoš. Tá povedala,že to neni také zlé,keď má 40. Ze neumre. Asi až keby mal 42,tak by to bolo zlé.

petra5258
9. jan 2010

ste mali inak perny vecer baby 🙂

sebastianela
9. jan 2010

Stále má teplotu a preháňa ho. Dala som mu Hylak a uvidím. Žeby tie zuby?