Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
27. okt 2008

ahoj maji, no konečne si zavítala aj do PB. jedna trápna otázka po 100x - nezájdeme na kafčo všetky? miselin ako kočík?
dnes majú akciu v Lidl na detské šály za 69 Sk myslím, pojdem malému kupiť, som zháňala ale nikde nemali, si predstavte a včera som videla na letáku v Lidl, že oddnes. aj náš malý sa hrozne zmenil, už je taký normálne múdry, pamatá si kde čo je, kde čo máme, čo už ide papať, podla obalu, všetko rozumie a urobí ako povieme, len nevie rozprávať. stále na všetko ukazuje ručičkou a pýta sa - ee a všetko vysvetlujeme, ukazujeme. naučil sa sfukovať sviečku, ukazovať fuj kako, ked je niečo špinavé, alebo zlé, všetko mi podáva do ruky, ked nájde smietku, mi ju donesie a podá do ruky aby som ju zahodila
😀 malý vysávač

miselin, vy kedy vstávate?

zuzka99
27. okt 2008

maji, ako ti malý chodí? lebo Slávko už stojí a chodí okolo postielky od 7,5 mesiaca, ale dlho nerobil nič viac, lebo mu rýchlejšie to ide po štyroch, v tom je odborník, a teraz cez víkend začal sa už púštať sám za jednu ruku a ked chce tak prejde. len potom zistí, že po kolenách bude rýchlejší, tak sa spustí na 4 a valí kam chce. sme boli tiež teraz u našich od štvrtka do nedele, tí sa na ňom nasmiali jak kone, čo on robí 😀

miselin
27. okt 2008

No tak to už máte o zábavu postarané ja sa už tiež teším keď už bude štvornožkovať, Domča sa teraz naučila napodobňovať vysávač keď mala tú nádchu a keď vidí, že beriem hadicu do ruky tak už vysáva aj ona 😀 a celý deň sa jej tá hubka nezastaví stále brble a brble a najradšej už o šiestej úžasné a ona nemá ani kedy spať , v piatok urobila rekord v nespaní od pol siedmej do pol siedmej do večera spala len pol hodinu lebo ona nemá kedy spať pretože musí stále smíkať a brblať a tam kde sa niečo len trošku pohne alebo zarachotí hneď si ide hlavu pomali až vykĺbiť čo sa tak obzerá no normálne FBI ona dáva pozor dokonca aj keď náhodou zaspí 😒
No a dúfam, že kočík bude do konca týždňa doma, šak snáď im to nebude trvať celých 30 dní to by ma poriadne naštvali. A keď ho budem mať doma tak môžeme ísť aj hneď lebo sa už neviem dočkať

miselin
27. okt 2008

Ozaj dnes ma malá pokúsala skoro až do krvi 😀 😀 😀 a taká som bola z toho šťastná až som ju vybozkávala tak sa teším z tých zúbkou, že ja asi odpadnem od šťastia keď sa mi postaví alebo ma vystíska už sa neviem dočkať

majka.sibka
28. okt 2008

🙂 ahoj babky, nepoyerajte kedy to pisem, doteraz som robila tie ulohy na ten kurz...ale chcem vam este odpisat...miselin,kombinezku malemu kupila segra v prahe...este minuly rok v decembri...a predstav si, ze ju nosil aj v marci, sice mu bola riadne velka, a teraz na moje pocudovanie sa do nej este oblecie... 🙂

zuzka...oddychla si si u tej kadernicky? o tom stvornohovani sme sa bavili...presne aj marek robi to iste co slavko...ked sa tak skoro zacal stavat na nozicky myslela som si, ze bude chodit uz 10 mesacny, ale on ma vlastne cas...onedlho mame 11 a on robi krocky popri posteli a gauci, aj sam stal niekolko krat, nejake tie sekundy...ale ovela radsej stvornohuje...a uz to robi tak rychlo, ze ja sama nestacim...

...idem spinkat...obaja milacikovia krasne buvaju...len ja tu buntosim...vy isto spinkate ako sipove ruzenky, tak nech sa vam nieco krasne sniva...brumky brum... 😀

zuzka99
28. okt 2008

majka, majka, na aký kurz chodíš? si nespomínala, alebo som prepočula. u kaderníčky som si oddýchla, ale len hodku, aj slavo ma pochválil, ale nechávam si dlhé vlasy, tak ma nestrihala, len ofinu pristrihla, upravila, nafarbila...
s tým chodením presne tak, ale som si všimla, že za ruku nechce isť ked ho držim zo zadu, ale ked som spredu tak krásne prepletá. ked sa 7 mesačný postavil, všetci že bude po tebe, 10 mesačný bude stabilne behať. včera som ho skúsila sadnuť na nočník, no 1 sekunda čo tam bol je veľa, okamžite sa zobral na 4 a hybaj za toaleťákom. inak super hračka, kotula ho po byte a naháňa a tolko radosti neurobí ani 1000 korunová hračka

zuzka99
28. okt 2008

baby ešte ma napadlo, chcu sa deti s vami hrať? ked moj je sám v izbe, hrá sa s vysávačom, predlžovačkou, cestovinami a tak. a ked sa s ním chcem aj ja hrať, si ma nevšíma. teda niekedy hej, si podávame hračky a ďakujeme, to ho baví, ale myslím že si vystačí sám. mám z toho výčitky. asi pojdem vo štvrtok do toho cvč nech sa zahrá s inými detmi alebo do včielky. nepridáte sa niekto?

tajka1
28. okt 2008

zuzka mozes byt len rada, to je parada ze je maly taky samostatny, mna Niky nenechala vydychnut ani chvilku, co mi stale nosila nejaky caj, kavu a take veci, alebo sme si museli spolu stavat, teda presnejsie ja som stavala a ona burala 😉 , teraz ked su dve tak sa biju o jednu hracku...naozaj som moc rada ak vydrzia v izbe sa pekne hrat a ja mozem nap. v klude uvarit, alebo nedajboze upratat.

miselin
28. okt 2008

Baby ako dlho počas dňa Vám spia deti, lebo ja som z tej mojej už naprášky. Dnes zase spala len pol hodinu a to som s ňou musela 15 minút skákať na lopte kým ako tak asi na 25 minút zaspala. Keď spí hodinu denne tak to už ideme osôavovať.
Zuzka môžeš byť šťastná, že sa ti hrá sám, lebo ja sa od mojej nepohnem ani na chvíľu a keď má bláznenie ako dnes tak ju pol dňa nosím na rukách alebo musím byť na nej úplne nalepená no dnes to už bol fakt extrém. Od 13:30 som ju vláčila na rukách po byte až do šiestej, lebo inak bačala ako šialená keď som jej robila jesť tak sa skoro zašla od baku a ráno vstáva už o šiestej takže des 😖

zuzka99
28. okt 2008

miselin, mne malý dnes spal 1,5 hod. za celý deň. vstal ráno o 8,00, zaspal potom o 11,30 do 13,00 a potom bol hore a zaspal teraz o 19,30 už dufam na noc. je okupaný, najedený, tak mu to snáď dojde že už je noc. ale včera išiel spať o 22,30. ale spí tak zhruba okolo tých 2 hod. denne a 11 hod. v noci.
Veď ja som rada, že sa zahrá, len potom mám výčitky svedomia, že sa mu nevenujem, tak sa mu stále vtieram. ale on si vypýta keď ma už chce. teraz skuma vysávač, lebo je vytiahnutý ked ho odsávam, tak asi preto má plné ruky práce 🙂
miselin, a manžel čo? ten ju neponosí? nezahrá sa s ňou? či ho nechce? má maminkovské obdobie asi.
ja idem zajtra na kontrolu do nemocky, tak malý bude dole v lekárni u segry, dufam, že tam nič nechytí od nejakých nachorených ľudí, ale starý slávo nemože odísť z roboty...
dnes nám volali jedny, že maju záujem o náš byt, len chcu dole z cenou tak nevieme ešte čo urobíme...baby ak my raz postavíme ten dom, tak prídete na záhradu a budeme s deckami grilovať celé dni. len sa bojim, že vtedy už budú všetky na internáte a so starými matkami nebudu chcieť. tak s vnučatami... 🙂
som sa rozkecala, ale je tu švagor a sedia pri koňačiku v obyvke a ja nemožem kukať moje VKV ☹ a to malý po 100 rokoch zaspal tak skoro. ☹

kkaattkkaa
28. okt 2008

Kazde babo je ine, a kazde babo je kazdy den ine.
povzbudenie (dufam) pre Miselin, ze v tom nie je sama. Nas Matusko spaval 2krat 15 minut denne ked mal pol roka, pokial ovsem nebol v satke. To spal aj dve hodinky. ale musel sa po cely cas nosit.
Vtedy este nebol tazky a brala som to ako predlzene tehotenstvo,
normalne som s nim robila doma co bolo treba, varila, upratala, oprala(u nas pracka bola v pivnici a vesali sme na povale)...
Trvalo to asi do 10 mesiacov, roka - pokial sa nenosil- nespal, ked sa nosil-spal. (Na kvalite ani kvantite nocneho spanku sa tym nic nemenilo). Ked uz som bola v koncoch (a mal blaznenie, ...)zobrali sme sa von, najlepsie do lesa, tam bol naozaj klud a mala som istotu, ze sa dobre vyspi. V satke uspavame doteraz(ja vecer porobim co treba, a Matusko zatial zabuva )
U nas zacalo samostatne hranie sa az po roku, aj to len kedy-tedy. Teraz je to uz lepsie a Matusko sa dokaze zabavit chvilku aj sam.
Inak "hranie sa spolu" u nas predstavuje hlavne prezeranie kniziek, stavanie z kociek moc nefici, co fici su auta, auta a auta.
Momentalne uz druhy tyzden Matusko zaspava pri dojceni (musim zaklepat), takze poobedne a vecerne nosenie nam odpadlo.

majka.sibka
28. okt 2008

no kocky...hlavne miselin...dnes s tebou sucitim...marek sa este neposunul v case a tak vstal o 5tej rano...moj manzelik ho sice o 6 prebral...ako stafeta to vyzeralo...ale kedze som sla spat pred 2 v noci vstala som o pol osmej ako ovalena mechom...marek uz tiez spinka, ako zvycajne sa odobral do snivajkova o 20,00...len ak rano vstane o 5...to bude pecka...

miselin, neboj, to ze nespinkala je len prechodne...mozno zajtra bude spinkat, aby to dobehla...

zuzka...bola som v piatok na kurze IKT s babami ucitelkami, prihlasili ma, a tak budem mat nejaky certifikat...len nam dali dost ulohy na doma a ja poctivka...
...inak aj ja sa niekedy citim tak, ze sa maruskovi moc nevenujem / ale niekedy sa fakt chce hrat sam...ale bavi ho ked s nim beham po byte a ukazujeme si napr> hodinky a spievame o nich pesnicku...alebo sa nahaname po stvornozky...a to prezradzam len vam, to keby niekto videl... 🙂

joj idem este zehlit...tak caute...zuzka ta grilovacka zneje superacky...nech ti vsetko vyjde tak ako o tom snivas...ja tiez tak snivam, dufam a verim...

pa 😀

miselin
28. okt 2008

Zuzka muž má teraz poobednú takže som sňou prakticky sama. Inak grilovať môžeme od jari do jesene aj u nás na záhrade máme ju tam pri osobitnej škole, takže môžeme začať u nás a keď postavíte dokončíme u vás. A koľko má rokov tvoja segra, lebo aj kámošová frajerka tam robí a ona má tušim 23 alebo 24
Katka no to si ma potešila, že som neni sama lebo ja som z toho môjho decka už niekedy na prášky. Najprv problémy po pôrode lebo bola dosť pridusená takže stále nejaké kontrolné vyšetrenia a odbery, potom dostala od 3 týždňa koliku a do toho musela užívať železo takže o to bola kolika silnejšia, takže do 4.5 mesiaca plakala od rána až do večera a v noci som k nej vstávla ešte do minulého týždňa aspoň 7 krát a ešte ako by to nestačilo tak nechcela byť ani v kočíku takže keď sme šli na prechádzku tak som hodinu vozila kočík s deckom na rukách aby si tam potom na pol hodinu zdriemla a to mi raz aj ušiel dole kopcom ale našťastie zišliel z cesty do trávy takže našťastie lebo ešte by som tam niekoho zabila a išla ešte aj do basy 😒

zuzka99
28. okt 2008

segra má 24, bude mať o týžden 25. ona robí v Závodnej nemocnici v Citypharme, ale robila v nemocnici v Anji. teraz ma napadlo ako sme sa nasmiali, ked sa išiel malý kúpať. On keď počuje napúšťať vodu, to sú iné behy do kúpelne, normálne mi po nohách za ním nestíhame. tak tam dobehol, postavil sa holý, len v plienke, ku vani, zahryzol zubami do kraja vane a nohami sa začal štverať hore, no sranda. inak tiež si ukazujeme hodiny, naháňame po 4 a hrozne ho baví rozprávať do flaše, ked to tak znie. on urobí že aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a začne sa smiať, že mu to zmenilo hlas.
miselin, si si užila poriadne, ale už bude len lepšie. aspon sa možeš tešiť na druhé a hovoriť si, že horšie to byť nemože. Ja zase naopak sa strašne bojim, že druhé bude urevané a mať koliky a zlé a nebudem vedieť si dať rady, lebo to nepoznáme. a už ste asi začali aj papať, že?

miselin
28. okt 2008

Mi papáme už od štvrtého ale teraz sme na týždeň prestali úplne lebo sa jej urobil akýsi ekzém a už neviem z čoho takže zajtra začíname odznova. No mi sa na nej tiež riadne dosmejeme 😀 A dnes som jej kúpila taký klavírik a vždy keď som na ňom začala hrať tak začala strašne plakať, tak som zvedavá či aj zajtra bude ručať lebo dneska nemala svoj deň 😒 A nevolá sa tvoja segra Katka? No a stým, že horšie už nemôže byť tak na to sa ja moc nespolieham, lebo ja takéto veci priťahujem takže by ma neprekvapilo keby to bol ešte väčší extrém ako Dominika, ale to už bude svokra na dôchotku tak by musela pomáhať, keď si tak strašne želala vnúčatá 😀

tajka1
28. okt 2008

tak citam dievcata, ze sa naozaj nenudite, nase baby maju tiez taketo chvile, doobedu som Viky tiez nosila, bola nejaka unavena, neviem ci je to pocasim, lebo vecer zaspala celkom pekne, o 19:30 uz spala...vzdy ich radsej zoberem von, tam sa vybehaju...ale vo vytahu uz boli zase v sebe a ukludnili sa az ked mi prisiel avon a mohly triedit balicky...predstavte si...Niky ma len 3,5r. a uz pozna vsetky veci okolo malovania, dokonca musi mat svoj balzam na pery a ked ideme von, natrie sa a ked ma pristihne v kupelni s parfumom v ruke, tak vyzaduje tiez navonat...
u nas teraz, teda u Viky leti hojdaci konik...ledva nan vylezie, ale ked sa rozhojda-najdem ju az na druhej strane izvy...
baby uz pisete jeziskovi?u nas len pocujem kolieskove korcule, kolieskove korcule a nic ine-dufam ze to napatie este do vianoc vydrzi..
s tym spankom je to naozaj individualne, Niky spavala 2krat po pol hod. az kym nepresla na jeden spanok, potom sa jej darili aj 2-3hodky...Viky je lepsi spachtos, na jeden spanok presla az pred mes. a to spavala 2krat po 2hod., teraz tak od 1-3hodin potiahne, ale su rozne obdobia, staci ak jej sli zuby, nevedela dychat ked mala soplik...proste naozaj kazdy den je iny...ale prajem vela trpezlivosti, ono sa vam ta opatera raz vrati....som sa cudovala ked som mala seknuty chrbat, karhala som baby aby posluchali a Niky hned-maminka daj si lieciky, pomozu ti...a kazdu chvilku sa ma chodila pytat ci mi je uz lepsie a ked som asi po 7mom raze konecne povedala ano-tak vaznym tonom riekla-to som rada, uz mozem ist spinkat... 🙂

miselin
28. okt 2008

No veď ja som už zvyknutá na to, že je uplakaná nejako už nato ani nereagujem, vždy to na mňa dolahne až keď som moc unavená a vyčerpaná a to je práve dnes lebo som už skoro týždeň zle spala a ešte k tomu buntoší už o šiestej, no a keď už konečne večer zaspí tak mne sa v tú ranu spať nechce a len si tak oddychujem alebo sem tam dostanem taký upratovací záchvat 😒 Keby som šla spať do tej desiatej tak by som taká unavená nebola 😕

zuzka99
29. okt 2008

volá sa Katka, a nevolá sa tá kamoška MAjka? lebo dnes spomínala, že tam bude sama s Majkou.
tajka, to bolo zlaté od malej že sa tak bála, som sa zasmiala 😀

tajka1
29. okt 2008

ano, ona je dost citliva a zvlast na mna...no a hrooozne ziarliva, tato sa nemoze ani len priblizit 😝

miselin
29. okt 2008

Zuzka jak chodí z Janom tak je to určite ona, lebo keď sa tak na teba dívam tak sa mi zdá, že sa na teba aj podobá, viem, že tiež býva na SNP ale tuším už začali spolu bývať teraz už neviem čo si mi také brácho spomínal, lebo keď už na Lánskej nebývam tak už toho o susedoch moc neviem 🙂 A do tej včielky možem ísť aj ja s Domčou, lebo ak by si tam išla tak môžem ísť s tebou.
baby normálne, že Domča dnes už spala 2,5 hodiny, to sa jej hádam ešte od narodenia ani nestalo lebo ona nespávala ani keď bola bábätko, no musím na ňu asi častejšie nadávať 😀 Už sa teším na to jej večerné predstavenie hodné oscara keď je cez deň taká dobrá, lebo ona mi to vždy vráti aj s úrokmi 😝

zuzka99
29. okt 2008

ano, chodí s Jankom Šrancom, teda asi už nie, sa rozišli asi po 10 rokoch, ale stále k nám chodí a sú stále spolu tak nikto nevieme...
super do včielky by som šla hocikedy, kedy pojdeme? možem aj zajtra, alebo piatok, alebo bud. týžden... tak povedz kedy sa tam može isť, kedy to je otvorené, alebo ako to funguje?
mne malý dnes zaspal v čakárni u lekára segre na rukách, uplne odkvecol, lebo vstal ráno o 7,00 a o 13,00 zaspal prvýkrát a to odpadol na rukách. ja dufam, že dnes pojde pekne spať lebo spal len to v čakárni za celý deń, tak snáď bude unavený

zuzka99
29. okt 2008

som to pozerala zajtra sú aj do obeda aj poobede...

miselin
29. okt 2008

Ja zajtra nemôžem lebo som už dohodnutá s kámoškou ale v piatok poobedede alebo nabudúci týždeň hocikedy. Novidíš je to ona a aj sa mi na teba podobá 😀 A to myslíš vážne, že sa asi rozišli 😲 Inak ono to väčšinou tak dopadne keď dvaja spolu dlho chodia a začnú po 8 rokoch spolu bývať, lebo oni začali spolu tak nejako ako ja s Rasťom, lenže mi sme spolu bývali už po1,5 roku takže tam bola ešte tá hlava oblbnutá strašnou láskou 😀 😀 😀 Tak sa všetko prepáči ako keby sme išli spolu žiť teraz človek už rozmýšla všeliako ako keď má dvadsať 😒

miselin
29. okt 2008

Blahoželáme Slávkovi a Domča posiela vééééééľkú pusu 😵

zuzka99
29. okt 2008

Slávko ďakuje, hlavne za pusu 😝
v piatok je zatvorené 😢

miselin
29. okt 2008

No škoda, že je piatok zatvorené ☹ Tak potom nabudúci týždeň, dúfam, že už budem mať aj kočík doma lebo ma trafí, aj by som bola rada keby mi vrátili radšej peniaze ale to sa bohužiaľ nestane, lebo tá firma ti bude radšej donekonečna opravovať ako by dala peniaze. Ty máš cassualplay, že? A si sním spokojná, lebo ja by som si ho asi tiež kúpila keby mi vrárili prachy, lebo sa mi strašne páči 😵

zuzka99
29. okt 2008

je super, krásny, ale na zimu bude asi na figu. strašne malý, neviem ako tam napchám fusak a overal a ešte malého príp. nejaku deku. nánožník už je malý teraz, mu tam zavadzajú už nohy, ho nezapnem. dobrý na leto...by som aj kupila druhý ale tento bol strašne drahý a už nechcem investovať zase do nového, no ved uvidíme.
tak ja bud. týždeň pojdem určite do toho cvč a včielky, bude aj vonku hnusne, musíme nejako zabiť čas, lebo sa doma zbláznime

miselin
29. okt 2008

Ja neviem čo to teraz vyrábajú za kočíky strašne malé, preto som si môj kupovala lebo je dosť veľká aj vanička aj šporťák, ale zase sa mi stále kazí no 😖 Ale napríklad ako quinny tak tam sa ti nezmestí už pomaly 3 mesačné dieťa 😒 Tak ja by som na ten budúci týždeň išla a ak budem mať kočík tak aj do cvč

majka.sibka
30. okt 2008

dobreeeeee rankooooo...kocky aj ja by som sa pridala, ak pojdete do tej vcielky...ci cvc/cka...budem sledovat stranku, ak sa vyberiete napiste...
zuzka...som sa usmievala, ked si pisala o slavkovia jeho radosti z kupania a z lietania, ked pustas vodu, ako by som citala o marekovi...tie nase deticky velmi lubia vodu...tak krasny den prajem vsetkym...pa

zuzka99
30. okt 2008

jééé, super maji, ja by som šla do Včielky hneď v pondelok, sa neviem dočkať a do cvč vo štvrtok od 10,00 do 11,30. pojde s nami aj Gabika - poznáš ju, čo má Alexa, ale začína od pondelka pracovať, tak ak nebude mať v tom čase pojednávanie tak pojde. Inak vraj sa v tom cvč platí za 1/2 roka, ale my budeme až od novembra a prvá hodina je zdarma, aby sme sa pozreli ako to je a či nám to bude vyhovovať.
mirky som sa pýtala, tá nechce chodiť, možno ju ešte ukecáme, ak to čítaš ---pooooooooooď. tak si cez víkend dáme vedieť komu to v pondelok vyhovuje a kedy. dnes pojdem aj do mesta tak sa možno stretneme s niekym, len teraz varím a poobede má pršať už. dnes chcem dať malému prvýkrát hrášok, už strukoviny može, kupila som si aj to sitko aby som mu robila všetko na pare, tak sa činím. nám chcem urobiť niečo s cícerom - to bude muž rád, ho nenávidí 😉 ale ideme zdravo žiť 🙂
mirka, včera som kupila pangasiusa v hypke, mali ho tam, fakt ho kúp malému, bude sa zalizovať až za ušami a vy tiež 😝