Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
18. aug 2008

ja som tiež rodila v PB, nemožem povedať zlého slova. doktori sú super, aj sestričky na porodnici,aj porodné asistentky okrem teda novorodeneckého, to je fakt, miselin má pravdu. ale len dve sú tam tie čo nazvala miselin pravým slovom. ostatné sú super, pomáhali mi kojiť, masírovať, odstrekovať a ešte za to dostali vynadané od tých p..., že sa nemaju čo starať o mňa. myslím, že všetky mamičky by ti na tie dve povedali, ešte teraz sa na nich smejeme a robíme si z nich srandu. ani nebudem písať čo mi urobili, aj som si pre ne poplakala, ale porodnica ako celok fakt 100 bodov a nikam inam by som nešla. pri druhom tiež tam, možno tam už tie dve stíhačky nebudú. rooming je super, krásne izby, toalety, sprchy, čistučko, strava mi chutila...

tajka1
18. aug 2008

ahojte, tak ja by som tu asi nerodila, nepocula som nic mile na tuto porodnicu, ale je to otazka rozhodnutia a protikladov, vsade je nieco co sa ti nemusi pacit..ja som rodila obe baby v Brne Bohunicich a to uz je zdravotnictvo, tam sa o teba doslova biju a predchadzaju si ta, to myslim dokt.a aj sestricky, prajem vsetko dobre a nech ste obaja zdravucky,pa

zuzka99
19. aug 2008

no veď ani ja som ni dobré nepočula, aj som rozmýšlala ísť inde, ale ostala som tam zo dňa na deň na sviatky a bolo od veci chodiť inam a nakoniec som bola milo prekvapená a zmenila som názor. ale kolko ludí tolko chutí

zuzka99
19. aug 2008

a ešte k tým ČR. ja som chodila na poradňu do ČR, aj by som tam ostala rodiť, v Zlíne alebo v Kroměříži, ale nechcela som byť sama celé sviatky tam, bol december by som sa bála keby za mnou muž stále cestoval autom. a je to dobre byť blízko. veď mi muž musel nosiť aj 5 krát za deň nejaké veci, ktoré sa vyskytli počas toho kým som bola v nemocnica a nepočítala som že ich budem potrebovať. tak lietal, nakupoval a furt mi to nosil a odnášal. fakt min 5 krát denne. a mohol prísť v ktorukolkvek nočnu aj dennu hodinu

miselin
19. aug 2008

A práve tie sestričky čo sa starajú o bábätká by mali byť milé a dobre sa o ne starať tak kašlú na ne, mojej malej jedna dokonca povedala s takým jedom že čo plačeš ty Mataľa a to jej povedala predo mnou tak nechcem vedieť ako ju volala keď som tam nebola 😠

miselin
19. aug 2008

Inak včera malú bruško vôbec nebolo, tak sa len smiala, dokonca aj v kočíku ležala, čo je za posledných pár dní u nej teda umenie. Až večer okolo ôsmej dostala taký polhodinový kolikový záchvat, ale to ani nerátam, lebo čo je polhodina proti celému dňu 😀
A ideme dneska k ortopédovi tak nám držte palce až to máme v poriadku a môžeme plienky zahodiť 😉

miselin
19. aug 2008

Hviezdička a prečo chceš ísť zrovna do považskej? Idete sem bývať? Lebo ty to máš blízko do Martina a tam si to všetci chvália

tajka1
19. aug 2008

mi sme v cr aj byvali, teda pri prvom porode, pri druhom sme tam mali podnajom a manzel mal dovolenku. mne len neni jasne, ako to ze niekde je personal milucky a ochotny a inde nie, o cr neni co rozmyslat, tam su ine platy-ved tolko sestier sloveniek tam bolo, ale som zvedava ako to zdrav.tu bude nap.o 10r.

hviezdickaz
19. aug 2008

Ahojte,
tak,poporade 😉 .Ked som ostala tehotna,bola som cca v druhom mesiaci,zacala som krvacat,tak sme sli na pohotovost do Ziliny,kde nam telefon zdvihla sestricka,ktora nam povedala-o deviatej vecer,aby sme prisli rano,ze do rana hadam len vydrzim,vraj pan doktor operuje,a skor ako o druhej rano by ma nevysetril... Ani sa len neunuvala na mna sa ist pozriet a nechala nas vonku stat ako keby sme boli ...
Hned v pondelok som sla k svojmu doktorovi-chodim do PB,lebo je to neporovnatelnejsie oproti doktorom,ktorych som ja osobne zazila.Behom pol hodiny som bola poslana do nemocnice,moj doktor bol velmi prekvapeny z pristupu v Ziline.V podstate vtedy som sa rozhodla,ze pojdem rodit do PB,ja byvam v Rajci,a to je asi rovnaka vzdialenost ako do Ziliny.Do Martina nejdem len z toho dovodu,ze kazda znama,co tam bola,to mala vybavene,a my "ostatne" by sme sa tam mali zrejme problem dostat...Tak neviem.Ved ono je to vlastne jedno,zacina ma chytat akasi "predporodna depresia" z toho co ma caka,tak hlavne aby to bolo rychlo za mnou 😉 . A vacsinou co som pocula nazory,tak boli baby viacmenej spokojne s touto porodnicou,tak uvidim aj ja...
Inak Miselin,pisala si,ze sa mam pytat na rooming- myslela som,ze to tam tak funguje automaticky,ze ma supnu na izbu aj s babom,takze to tak nie je?Mam sa tam pytat hned,ked sa pojdem "ubytovat"? 😀

hviezdickaz
19. aug 2008

Ozaj,Miselin,pouzivas tie protikolikove flase pre malu?Ja som si taku kupila,tak som zvedava,ci to bude aj fungovat.Pevne dufam,ze ano. 😀

zuzka99
19. aug 2008

hviezdicka, dávaju tam automaticky, pýtať sa musia len druho a viac rodičky. ja som bola na izbe dokonca s treťorodičkou a v pohode ked maju miesto ju tam dali. nemala som nikoho na porod vybaveného, proste som to nechala na službukonajuci personál a v poho, neboj. ja som chodila na gympel do Rajca, poznám tam kopu ludí, a baby odtial tiež nechodia do Žiliny rodiť, radšej tiež do Martina alebo inde. Ktorý si ročník hviezdička ak smiem vedieť? či sa nepoznáme

zuzka99
19. aug 2008

ešte ma napadlo, hlavnu porodnu asistentku robí dievča, moja spolužiačka z gympla z Rajca, ak si tam chodila a si náš ročník možno sa poznáte, a druhu robí kamoška - suseda, chodí mi aj domov za malým, pomáhala mi ho doma kupavať ked sme prišli z porodnice, ak by si chcela jej poviem, nech dá na teba obzvlášť pozor 🙂 ale to im netreba hovoriť oni sa staraju o každého tolko kolko je v ich silách 🙂
bože, normálne sa tešim ako tam pojdem rodiť moje druhé babetko, ste ma navnadili 😀

miselin
19. aug 2008

Hviezdička ja mám flašky od aventu ale zo zo začiatku som používala babynova a s aventom sa to nedá ani porovnať. Keď sme začali používať aventky, tak sa jej tá kolika očividne zlepšila, možno aj o polovicu, lenže čo z toho keď ju mala takú silnú, že ešte aj teraz je to horor. Mám aj aventové cumlíky, jedine tie mi chcela lebo zo všetkých iných ju naťahovalo a tie sú perfektné lebo sa jej nenacapia na líčka, takže sa pod ním nepotí. A ten nočný aj svieti takže ho nájdeš bez problému aj v noci 😉 No a mňa sa pýtali či chcem ísť na rooming a to som prvorodička 😒 tak mi to prišlo tak, že niektoré tam asi nechcú ísť 😨

miselin
19. aug 2008

Inak Zuzi aj ja chcem do troch rokov ďalšie, ale môj muž ani počuť. Takže neviem ako ho len ukecám a ja by som tak strašne chcela mať ešte chlapčeka 😵 No lenže po upišťanej Dominike ho asi tak jednoducho neukecám 😖
Hviezdička a aké máš vybraté mená? Mňa tam tá jedna pôrodná asistentka normálne asi pol hodinu prehovárala, aby som nedávala meno Kristian , lebo, že nieje pekné, no sila, že?

miselin
19. aug 2008

Jáááj a úplne som zabudla, nožičky máme v poriadku ale, že baliť ešte mesiac, tak som jej ich dala dole až keď som vyšla z nemocnice. Ja jej ich už nedám ani raz, nech si len pekne kopká 😝

tajka1
19. aug 2008

ahojte, gratulujem nozickam-aj mi sme boli presne tak isto na tom a tiez som uz nedala 😲 , bolo teplo a bolo mi jej luto, nechavat jej tak parit ritku...

tajka1
19. aug 2008

ozaj dievcata, kedy pojdeme na to pivo? 🙂

zuzka99
19. aug 2008

ja jedno akorát pijem - nealko, super na mlieko. ale šla by som. muž sa akorát vrátil, bol zapiť že sa malý dnes prvýkrát postavil sám na nohy, skoro sme odpadli. on teda nechce už sedieť len stáť ked ho držíme a dnes prvýkrát sa z lahu postavil 😅 nemchápeme
myslím, že po tejto kontrole som ani ja nedávala ortopedické. dufam, že to frnčo či ako sa volá nečíta 🙂

tajka1
19. aug 2008

mne tiez chuti nealko, ten schloosgold ci ako sa to vola, ale ked som kojila, pila som skor cierne, lepsie sa mi spalo. Tak uz stojite? parada, teraz to uz pojde raz dva, pockaj-ani nebudes vediet ako a uz budete chodit.

miselin
20. aug 2008

Zuzi gratulujem, no a ja s vami pôjdem na pivo až naša slečna vydrží v kočíku bez revu aspoň hodinu, lebo teraz chodíme von tak, že ju mám hodinu na rukách a tlačím kočík no a potom nejako zaspí na pol hodinu a potom keď sa zobudí tak zase strašne vrieska tak ideme zase domov na rukách. Ale minule ju naši vozili v šporťáku a sa jej lúbilo, ani nezaplakala, lenže mne sa šporťák nedá dať až do lahu, takže je v ňom v takom sede, leží tam vlastne po sediačky, takže neviem, asi je ešte dosť skoro, aj keď si už sadá 😒

zuzka99
20. aug 2008

ja som mala malého v športiaku presne od 4 m. ale dá sa dať uplne do lahu a tak len ležal ani som to nedvíhala. neboj miselin ani moj na pive nebude v kočíku, budem s nim pochodovať okolo stola a natriasať ho, ked kočik stoji on v ňom proste nebude.
som sa nasmiala na upišťanej Dominike, to je také milé, že upišťaná. inak pridala som foto z dovolenky

miselin
20. aug 2008

Pekné fotky, ja už som si pozerala dávno, aj sme chceli ísť aj do Tatralandie aj do tých Beskyd kde ste boli, ale keď sa nám vrátila tá kolika tak môžeme kurát tak sedieť doma na zadku. Lenže ja by som ju musela niesť na rukách aj dolu kopcom aj hore kopcom, lebo ona v kočíku nebude vôbec, jedine v tom šporťáku a to je zase také divné keď je tam v sede 😖

daniela84
20. aug 2008

Ahojte baby ja som presovcanka, urcie ste uz poculi o tom ze maminky sa obuli proti tomanovej nezmyslom a vyhlasili boj, vznikla peticia a mozte ju podpisat aj vy prostrednictvom netu, tu je link, pridajte sa k nam
http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

tajka1
20. aug 2008

a nerozmyslala si miselin, ze by si malu nosila v tom baby klokanke?myslim ze by to bolo pre obe lepsie ak ti v kociku nevydrzi, ved takto prides o ruky, no a ak by chcela spat, ja by som kocik zobrala nas a tak si aj pospi...

hviezdickaz
20. aug 2008

Zuzka,neviem veru,ci sme sa niekedy videli,mam 26 rokov 😀 .
Ale celkom si ma potesila,dufam,ze to tam v pohode prezijem,
mam poriadny strach,ale to mala hadam kazda z vas. 😉

hviezdickaz
20. aug 2008

Ozaj a k tym menam... Doktorovi som povedala,ze to nechceme vediet,co to bude.
Nooo,a potom som zistila,ake tazke je nieco neutralne pre to male kupit 😀 .
Rozmyslali sme nad Alexandrou,Viktoriou,alebo Lubkom- po ocinovi 🙂 .
Neviem veru,co vyberiem.Ozaj,ked ste rodili vy,boli pri vas aj vase polovicky?Ja na toho
mojho stale hadzem smutne oci,ale akosi sa mu tam nechce...

miselin
20. aug 2008

Hviezdička, ja som môjho k pôrodu nechcela, lebo mňa keď niečo bolí tak on sa ma stále vypytuje, či mi to už prešlo a či ma to moc bolí a....... no skrátka lezie mi pritom na nervy a keď som ho videla, aký bol hotový keď ma viezol do nemocnice, tak mi stačilo a to som nemala ani žiadne bolesti 😀 😀 Ale aj tak dobre, že tam nebol, lebo malá bola dosť pridusená a nevedeli sme 3 dni či nebude mať aj nejaké následky, ale našťastie je v poriadku až na to plačkanie 😀 Takže ja som mala tiež čo robiť, keď som ju vyrodila a žiadne plačkanie nebolo počuť a malá sa ani nehýbala a bola modrá ako šmolko 😢 No nebolo mi všetko jedno a keby tam bol aj on tak neviem ako by to zvládol veď preto rodia ženy, lebo chlapi nevydržia ani len ten pohľad

miselin
20. aug 2008

Tajka dnes som ju vozila hodinu a pol v športiaku a ani nemukla, takže jedine že by som išla tak a klokanku musím nosiť stále zo sebou, lebo moje dieťa je nevyspytateľné 😝

miselin
20. aug 2008

Inak neviem ako budem chodiť na to plávanie, lebo dnes som pozerala tie plienky a najmenšie sú od 7kg a my máme iba 5 😒

tajka1
21. aug 2008

tak je mozne ze sa jej uz v kociku nechce lezat, lebo nic nevidi