Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

fialllka
30. mar 2009

bambulka: diky 😉 vloz a kuknem vase 😉

fialllka
30. mar 2009

bambulka: pekne ho mate aj vy 😉 😉 tak budeme oslavovat v rovnaky den 😵 😵 teda tie oficialne oslavy, my sice s Terezkou oslavime presne na jej narodky ale oficialne az 12-teho 😉

jankabambulka
30. mar 2009

aj my 😵 😵 😀 😀

miselin
30. mar 2009

Jééj Bambuljka pekné oznámenie 😵

zuzka99
31. mar 2009

super krásne oznámka. aj bambulka. miselin, tebe sa to už tiež kráti, aspoň sa možeš inšpirovať keď ste najmenší. My sme nemali žiadne, lebo to mal na starosti mm a robil to v Coreli a v polovici sa na to vykašlal, že ho nič nenapadá a nemá na to čas 😠
teraz som vysávala a som si recitovala tú fialllkynu básničku. 🙂 to by sa hodilo aj ďalej....že "skríklo: mama už mám jeden rok...a mamička žabka milá veľmi sa mu potešila. Zavolala zakrátko, poďte že k nám žabky, babky, poďte že k nám na posiedky....a dátum - ale to by už bolo asi moc dlhé 🙂

jankabambulka
31. mar 2009

zuzi - ty hviezdiš 😵 😵 rozkošné doplnenie - vymysli aj niečo na dvojčatká, ja vymýšľam básničky bežne ale akosi mi to pri tej dvojíčkovskej nejde 😀 😀

fialllka
31. mar 2009

ZUZI: mna to tiez napadlo, len presne, uz sa mi to zdalo dlheeeeeeeeeee 😎

kaciatko68
31. mar 2009

fialllka a jankabambulka : pekné oznámenia.
Zuzka, ani my sme pozvánky na oslavu nemali. Ako bolo v pondelok vo včielke ?
Ja sa zasa trápim s prsníkom. Zasa mi tvrdne, bolí ma, ale teraz mám aj zvýšenú teplotu. Ani neviem, čo to je. Najskôr som myslela, že celkové vyčerpanie, lebo malá zle spáva, keď jej idú stoličky. Potom, keď som si prečítala príznaky na zápal prsníka, tak sa mi zdá, že sedia, ale žiadny výtok z prsníka nemám. Tak teraz si od včera ešte prikladám tvaroh a víno. No a ešte skúsim kapustný list. Prsníka ani nemám nejaký tvrdý, ale bolí ma.
Bože, ja už chcem konečne prestať kojiť ☹...
Včera som si kúpila aj ricinus communis CH30 a šalviový čaj - vraj ten je na zníženie tvorby mlieka. Volala som aj gynekológovi, ten mi povedal, že lepšie bude, ak si to nejako zastavím ja, lebo po liekoch, ktoré na to sú, mi bude zle. Dnes som tam chcela ísť, nech mi sonom pozrie prsník a zasa odchádzal operovať. Inak cítim sa ako pri chrípke, celý človek ma bolí ...
Ak viete niečo na zastavenie mlieka, tak poradte ...
Miselin aj ja sa chystám pokúpiť malej niečo do piesku - ale aj to pieskovisko a chcela som aj nejakú šmýkalku.
Už sa teším do včielky, keď sa dám trochu dohromady.

zuzka99
31. mar 2009

kaciatko, to ma mrzí. Ale veď malá už je veľká a mliečka si užila dostatok, kľudne ju odstav, dúfam, že to pochopí a nebudete mať ešte problémy, že bude chcieť. No ja poznám na zníženie tvorby len to čo si popísala, plus skús obmedziť tekutiny, pi len toľko aby si neumrela a nebolo ti zle - na chvíľu. A ešte si stiahni prsia, elastickým obvazom napr. Ale je aj tému tu na MK ako znížiť tvorbu mlieka.
Bambulka, tú básničku som ja nevymyslela, ona tak skutočne pokračuje 😀 Veď ty máš peknú básničku na pozvánke, čo chceš meniť? Ale napadlo ma niečo ako napr.:

Dnes do sveta posielame,
jednu (túto) krásnu vetu,
že Kačenka s Mišenkom,
jeden (prvý) rôčik majú
a preto Vás úprimne
na oslavu pozývajú. 🙂

zátvorky - vyber čo ti lepšie pasuje 😉

fialllka
31. mar 2009

zuzi: ty si basnicke crevo 😉

dadulaa
31. mar 2009

caute babule,

tak dnes som sa dozvedela, že mi malého do škôlky u nás na Rozkvete nezoberú (vraj preplnený stav a veľa predškolákov s odloženým nástupom do školy), ale prijali mi ho do mesta na Železničnú, kam chodí aj sestrina malá. Tak sa teším, asi to tak malo byť. 🙂 budem ho síce vodiť hore dole Rozkvetom, ale je to lepšia škôlka, tak nevadí.. 😉

jankabambulka, fiallka, pekne vymyslené oznamka 🙂

kaciatko, ja som si kedysi zastavovala tvorbu mlieka zo zdravotných dôvodov tak, že som brala lieky + som mala asi 2 týždne totálne stiahnuté obviazané prsia + octanové zábaly na boľavý a spuchnutý prsník. Inak z tých tabletiek mi nič nebolo. 😉

zuzka99
31. mar 2009

idete zajtra do Včielky?

dadulaa
31. mar 2009

ja nejdem zajtra do včielky, až budúci týždeň. 😉

miselin
31. mar 2009

Čaute, kto teda ide zajtra do Včielky? Ja by som išla ale iba ak ešte niekto pôjde. U nás sa to zase vrátilo do normálu, Domča zle spí a väčšinu dňa prereve ☹ Inak som ráno prišla na to, že som stratila zlatú retiazku z ruky a neviem kde ☹ Možno mi aj vo Včielke niekde spadla z ruky, to už je druhá čo som stratila 😝
Ja nejdem robiť žiadne pozvánky, obvolám a hotovo 😉
Dadula aspoň keď budeš chodiť hore dole Rozkvetom moc nepriberieš keď už budeš čakať to dievčatko 😉
Kačiatko ja poznám tiež len to čo si už napísala, tak snáď ti to pomôže. Mne veľmi pomohol ten šalviový čaj a to som dojila dosť mlieka sa mi do dvoch týždňov stratilo

zuzka99
1. apr 2009

miselin, tak ja by som šla, ak pojdeš

zuzka99
1. apr 2009

daj vedieť či ideme

miselin
1. apr 2009

Zuzi ja nejdem, malá tu zase piští, tak s ňou pôjdem von bez kočára nech sa poriadne unaví, lebo v noci som vstávala asi 10 krát ☹

zuzka99
1. apr 2009

ok, jasne, keby sa niečo zmenilo daj vedieť. A koľko asi budete vonku? A kedy?

miselin
1. apr 2009

Ja vôbec neviem, keď sa Domča umúdri a prestane pišťákovať tak vtedy, ale je aj možné, že ju dám do postielky nech a bude pokoj 😒

zuzka99
1. apr 2009

miselin, aj my máme posledné noci hrozné, ani sa nebudí moc, skor sa len prevaluje a fňuká a mňa to strašne budí. Ja som hore, len sa otočí v postielke, hneď sa idem pozrieť či sa neodkopal, lebo sa snažím mať v spálni chladno, tak aby neprechladol. Ale včera som mu našla tretiu stoličku sa rezať tak asi kvoli tomu (spolu máme 9 zubov) A vy?
Akorát tu bola poštárka, doniesla mi balíček z jednej firmy na spodné prádlo. Mi volali, či nechcem za 6 EUR 3 nohavičky vyskúšať, tak som to zobrala a dnes to prišlo. Vám nevolali?

Neviete presne ako lietajú lietadla zo Žiliny? Asi to pozriem na nete, len keby ste vedeli. Rozmýšlam, že sa pojdeme s malým pozrieť ako letí lietadlo, minule sme tam boli len bol sviatok a žiadne v ten deň nešlo ☹

miselin
1. apr 2009

Zuzi my sme nakoniec neboli ani vonku, som ju šupla do postieľky tak zaspala,ona mi v noci aj plače ale tiež sa aj moc mrví a tiež sa kôli tomu nevyspím, ale väčšinou ju musím brať aj na ruky alebo pretáčať no ☹ Asi jej tiež idú zúbky lebo má vždy takéto stavy a zatiaľ máme 6 zúbkov, mne ona nechce dať pozrieť diasná takže neviem

kaciatko68
1. apr 2009

Zuzka, aj moja malá spí tak strašne. Má von už jednu stoličku a idú jej ďalšie. Tiež sa stále prevaluje a mrnčí. To bude určite z tých zubov. Ale kým všetky vylezú, tak budem na prášky. Dohodla som sa ale s mužom, že cez víkend bude spať pri nej on a ja budem v obývačke. Aspoň sa trochu vyspím. On sa len tak nezobudí, ale asi budem musieť dať malej spací vak, lebo pochybujem, že sa zobudí na to, že je odkopaná 😉.
Už som myslela, že chcete niekam letieť. Ale isto to bude niekde na nete.
Nám odišli známi do Luxemburska a chcú, aby sme prišli na návštevu. Tak rozmýšľam, že by sme išli, ale ešte neviem, či autom, alebo lietadlom.
Konečne mám s prsníkom trochu pokoj - nakoniec pomohol tvarohový obklad.
A už ste kúpili nejakú veľkonočnú výzdobu ?
S nohavičkami mi nevolali, ale videla som to na nete. Boli dobré ?

miselin
1. apr 2009

Nám ide asi očný zúbok, lebo tam má takú hrčku a nikde inde nemá a to som jej len tak narýchlo pozrela, ale šak v stredu idem na poradňu tak tam jej to lepšie omrkne, idú nás aj očkovať, to zas bude revu 😔

Kačiatko aspoň, že sa ti ten prsník zahojil 😉

zuzka99
1. apr 2009

miselin, aj slávko má na mieste očných zubov hrčku, minule jak mal teplotu som myslela, že sa mu trepú von a preto má teplotu, ale dokt. to pozerala a povedala, že to ešte nejdú. tie hrčky tam asi majú byť 🙂
dnes som stretla aj tajku, hovorila, že nestíha sem chodiť, ale že možno zbehne

miselin
1. apr 2009

Zuzi ona má hrčku len na ľavej strane, preto som si myslela, že to ide asi on, ale nám aj tie trojky išli asi mesiac, trvalo to od jednej poradne do druhej 😀 Ale opišťala ich jak keby jej ich išlo 100 naraz 😝

zuzka99
1. apr 2009

trojky spodné?

miselin
2. apr 2009

Dobré ránko, konečne nádherné počasiéééééé 😵 😵 😵 😵
Zuzi trojky sú horné, tie spodné sú až štvorky, teda tak to mám aspoň písané v tej knižke 😨

hasleerka
2. apr 2009

ahojte babulky - včielkarky ... budete chodiť aj budúci týždeň ked už bude pekne?.. my sa vám pochválime, už spíme v noci bez plienky 🙂 🙂 🙂

zuzka99
2. apr 2009

myslíš akože spodné 4 sú očné? či o čom sa bavíme? 😀

no konečne, ja balím von, pojdeme sa prejsť doobeda, som stretla spolubývajúcu z porodnice včera, tak sme sa dohodli na prechádzke, ak niekto idete von, budeme asi pri fontáne, tam trávime najviac času. pri fontáne pri Msu

zuzka99
2. apr 2009

hasleerka, tak gratulujeme....ušetríte na plienkach 🙂 to už potom nemá vobec plienočky, že?

Do Včielky asi pojdeme aj keď bude pekne, veď keď bude teplo možeme byť vonku na tých preliezkach. Alebo sa možeme stretať vždy na nejakom ihrisku, raz na Rozkvete, raz na Strede, na Lánskej, SNP a tak. Vždy sa dohodneme, to by bolo supiš.

My sme sa dnes v meste stretli všetky z porodnice, teda boli sme len 3 na roomingu a všetky sme sa stretli . Tá jedna žije v Taliansku a zrovna prišla na Veľkú noc sem, tak to bolo o to vačšie prekvapko.