Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

jankabambulka
8. apr 2009

ona kedsi bol ataká že sa nechala v školke a tak sme jej povedali že musí , skrátka keď jej niekto pleskne musí vrátiť a jeden chalan za ňou behal a kvákal ju... a ex jej povedal bráň sa a takto a ukázal jej boxovanie a skúšal to s ňou. no a dievča prišlo do školky a chalan začal a borka nelenila a treskla ako sa patrí a ako vládala , sámoška bez krvi sa to nezaobišlo a tak sme boli predvolaní. hovorím , keď ju bili bolo zle keď sa bráni zle je .. tak som prišla dom a tvárila som sa že som smutná..... a ona si to chúďa zapamätala aj keď chodila do školy tak sme jej hovorili /keď spomínala, že sa tam bijú/ choď radšej bokom a nevšímaj si toho a toď to máš nechala sa...
uf tak som jej povedala musíš sa brániť , takú jej treskni ažsa jej hlav azatočí až si nedovaľuje druhý krát
ale zajtra tam pôjdme a vyjasním si to s tým deckom a som povedala borke a zajtra jej predomnou treskne

hasleerka
8. apr 2009

tak my už máme doma sandálky, kúpili sme o číslo vačšie, ale tá mladá pani nám chcela povedat že aby sme kupili menšie, vraj bude zakopávat ... ale zase naopak tá staršia povedala, že ich máme fajn, lebo do leta ešte nožička dorastie ... tak sme potom kúpili ešte aj také modré za 6,64€, aspon do piesku ... teraz beháme v tých ružových , dúfam, že v nich nebude aj spat 😀

hasleerka
8. apr 2009

a zajtra ideme k fontáne? .. bambulka dohadujem sa ešte s maminou, že kolko by sme chceli .... a kedy idete ?

fialllka
8. apr 2009

haslerka: kupili ste v protetike? my chceme ist zajtra tam 😉

hasleerka
8. apr 2009

fialka skús nech ta obsluhuje tá staršia pani, tá je úplne super, ja si ju nemožem vynachválit ... my sme kúpili také ružové, volajú sa Nina ...

fialka a kedy idete, neprídete potom k fontáne

fialllka
8. apr 2009

haslerka: pojdeme asi okolo jednej alebo druhej, som ukecala manzela nech si vezme pol dna dovolenku, lebo o pol tretej som objednana ku kadernicke do Puchova konecne sa idem dat po dvoch rokoch zafarbit a asi melir a po skoro roku ostrihat ...

dufam, ze v protetike nebude vela ludi, lebo je to tam male a neviem ako by sme sa tam vytacali aj s malou ...

jankabambulka
8. apr 2009

hasl-zajtra

miselin
8. apr 2009

Tak my sme boli dneska na poradni a Domčine miery sú : 7545g a 74cm no iný patíček 😖 Vrieskala samozrejme ako vždy ale dnes sa raz aj usmiala na sestričku z čoho bola aj sestrička dosť mimo 😀 Sa smiala, že čo sa s ňou stalo keď sa na ňu usmiala 😀 Budúci štvrtok ideme aj na odbery tak to bude zase zábava 😖

Ja by som tiež išla zajtra ku fontáne kto ešte pôjde?

hasleerka
8. apr 2009

miselin, ja isto dobehnem, ráno pôjdeme na poštu a potom tam sa stretneme

fialka, my sme dnes vymákli nikoho asi o 9,15, ale kámoška bola ráno okolo 7,15 a povedala že bol plný obchod že odišla

hasleerka
8. apr 2009

no moje zlaté čo už všetky drichmete, už aby ste mali deti v našom veku a budete tu sedieť so mnou a čakať kým ich dáte vycikať 😀

kaciatko68
8. apr 2009

My sme dnes boli v Protetike cca o 11.30 a nebolo tam veľa ľudí. Nechali sme si objednať tiež sandálky NINA č.22 - už ich v takej veľkosti nemali. Skúšali sme aj tie modré, ale drobča má takú pucatú nožičku - boli jej malé.
Ešte sme kúpili v lekárni tie čaje MEGAFYT - ale jeden 55 SK - to je sila. Šak by ich nemyseli tak perfektne jednotlivo baliť a isto by boli lacnejšie 😒.
My zajtra asi neprídeme k fontáne. potrebujem ísť do nábytku pozrieť stôl a stoličky do kuchyne a ešte do Tesca na nákup.
fialllka : koľko vážila malá na ročnej prehliadke ?
Mne sa už teraz zdá, že moja tak málo priberá, ale u tých väčších detí to už asi tak bude.

hasleerka
8. apr 2009

kaciatko, tak tie naše budú herečky, aj my máme tie NINA ... to sa dá ešte doobjednať ... a čo včera tá ženská robila chaos, že prídite rýchlo lebo už sa vypredávajú ... my sme aj tie modré kúpili, boli nám dobré

a čo to máš za dobrý čaj?

zuzka99
9. apr 2009

ja jak stihnem prídem ku fontáne, musím po parené buchty k našim na zajtra na obed.

Kaciatko a aké majú megafyty druhy? Lebo u segry ich majú aspoň milión druhov sa nedá ani vybrať. Kúpila som nejakú novinku - BIO jablkový s inulínom pre lepšie trávenie.
tak Bambulka už išli dnes? Som myslela, že v piatok.

kedy budete pri fontáne?

hasleerka
9. apr 2009

zuzi ja tak okolo 10 teraz idem na poštu

fialllka
9. apr 2009

ahojte maminy

tak my budeme mat dnes ocka pol dna doma, si vzal dofcu a ja sa idem dat konecne po dvoch rokoch skraslit ku kadernicke, melir a po roku zostrihat vlasy .... tesim sa na to ako mala 😀

kaciatko: my sme mali na rocnej prehliadke 9800 g a 76 cm a obvod hlavicky 47 cm 😉

fialllka
9. apr 2009

hura hura sandalky su kupene 😉

miselin
9. apr 2009

Fialka tvoja Terezka má ideálnu váhu na jeden rok, to moja bude toľko vážiť asi keď bude mať dva roky 😖

Kačiatko aj domča má takú tučnučkú nožičku sa včera doktorka na poradni dívala, či ju nemá náhodou opuchnutú 😀 a ja, že čo sa jej tak zle obúvajú topánky a aj čo som jej kúpila také botasečky v Tescu tak to tiež vôbec neobuje

kaciatko68
9. apr 2009

fiallllka : pekné miery. Aké sandálky ste kúpili ?
Zuzka : v lekárni Nový Život majú detské ovocné s príchuťou jahody, citrónu a pomaranča a ešte myslím nejaký jeden druh, ael ten si nepamätám.
Už dávaš malému vaše jedlo, alebo ešte stále varíš dvojmo. Mňa už z toho dvojmo varenia ide trafiť šľak. Stále len varím ☹.

miselin
9. apr 2009

A ešte ste nikto neskúšali dávať pribináčika, lebo ja jej ho dávam už dva týždne a ide mi aj ruku zjesť a to jej dávam toho veľkého a zje ho celého, ale dnes mi Zuzka povedala, že by sa ešte nemal dávať, tak teraz neviem no 😖
Kačiatko ja tiež ešte varím zvlášť a asi aj dosť dlho budem, lebo mne jedlo nechutí, keď sa dochucuje na konci varenia tak aj preto jej varím zvlášť

kaciatko68
9. apr 2009

miselin : my sme už pribináčika jedli, ale radšej má miláčika. Ale skúšala som až po roku. Od roka je povolený tvaroh, tvarohové krémy a to asi je buď smotanový, alebo tvarohový krém. Teraz ho tu nemám. Ale treba to striedať s jogurtami.
Ale ak to nepreháňaš a neje ho často, tak by sa podľa mňa nemalo nič stať. Ale to je čisto na tebe, či budeš odporúčania presne dodržiavať, alebo si ich trochu prispôsobíš, alebo si budeš robiť po svojom ...

zuzka99
9. apr 2009

teraz fialllka písala, že jej doktorka povolila jogurty a tvaroh nie. A to máme tú istú a mne tiež neodporúča pribináčiky, miláčiky, termixi a im podobné termizované výrobky. Ale hovorím, pokiaľ sa nepreháňa a papá to občas a navyše iné nechce, tak asi menšie zlo je dať pribináka ako nič. A ja som zase po rozhovore s miselin kúpila dnes Lipánka maxi malému, nech nie je chudiatko ochudobnený a má tiež niečo zo života 😀

kaciatko, stále varím dvojmo, tiež som furt za sporákom, cez obed ked malý spí, večer...ale aspoň polievky sa snažím variť jednotné a niekedy sa zadarí aj druhé že može aj on aj my. Napr. zapekaný karfiol

fialllka
9. apr 2009

maminky, tak uz som krasna 😀 😀 mala s ockom behala po celom namesti v Puchove, co som 2 hodky sedela u kadernicky 😵

kaciatko: dakujem ... kupili sme Nina c.21 a tohtorocna kolekcia ... ma v nich este tak cca 0,5-1 cm rezervu

miselin: mne tiez este lekarka neodporucala davat tvaroh a ani milacikov ci pribinacikov alebo termix ... len cisto biele jogurty s probiotickou kulturou ... uz mam nakupene ale este sme neskusali, zajtra skusime, ci nam zasmakuju 😉

kaciatko: tiez este varime dvojmo a mne uz dochadza fantazia, co uvarit malej ... hruza 😖

miselin
9. apr 2009

No tak ste ma upokojili ale ono v tom aj tak asi neni moc toho tvarohu, teraz už šetria zo všetkým 😀 Lebo ja som to spomínala včera aj u doktorky a nejak na to nezareagovala 😒 Možno je aj rozdiel v tom kojení a nekojení

Fialka hoď foto ako teraz vyzeráš

fialllka
9. apr 2009

miselin: zajtra sa cvaknem s malou 😉

zuzka99
9. apr 2009

miselin, ono ani nie je problém v pribináčiku s tvarohom, skôr so spôsobom výroby a termizáciou. fialllka, ja dávam už aj ochutené jogurty, biele len Activiu. Ale začala som bielym smotanovým Zvolenským asi keď mal 8 - 9 mesiacov.

kaciatko68
9. apr 2009

Babulky, mám dvoje tabulky. V jedných je od roka : jogurt, smotanový, alebo tvarohový krém,puding, tvaroh, kaša. Vhodné sú mäkké syry tvarohové. Tavené a tvrdé syry sa podávajú v menšej dávke pre vysoký obsah soli.
V druhej tabulke : tvaroh, tvarohové krémy, sladká smotana, syry - s nižším obsahom soli.
Ale podľa mňa treba čítať hlavne zloženie, aby boli čo najmenej umelé a bez všelijakých dochucovadiel.

zuzka99
9. apr 2009

dnes sme sa prvýkrát hrali na piesku a večer sme išli domov s takým revom cez celé sídlisko, čo tam ešte chcel byť. Hrozne ho to chytilo, zajtra musíme nakúpiť formičky 🙂

kaciatko68
9. apr 2009

Ja som sa tešila, že pôjdeme dnes do toho nového nábytku do Púchova, keď muž príde z roboty a niečo súrne mali a prišiel až o 19.00. Taká som bola vytešená, že konečne niekam pôjdem, a zasa som sa plietla len doma a pre domom ☹.
Tak budú skoro všetky babulky chodiť v rovnakých sandálkach 🙂.

miselin
9. apr 2009

My sme malej kúpili kýblik v tescu, tákého klauna a je tam aj dosť formičiek a stál iba 7 eur

kaciatko68
9. apr 2009

My musíme kúpiť aj pieskovisko - chcem také umelé s vrchnákom a aj kýblik a formičky. Tak neviem, kedy to bude ...