Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
11. máj 2009

bambulka dík

tak dadula už snáď odpočíva a má to za sebou tú operáciu

fialllka
11. máj 2009

ahojte maminky

tak uz aj ja som po troch dnoch online 😀 boli sme v Tatrach na wellness a bolo supeeeeeeeeeeeeeeeeer 😵

na opekacku by sme sa aj my pridali 😉

kaciatko: je mi luto, ze Linduska spadla, nech sa jej boliestka rychlo zahoji 😉

bamulka: Miskovi tiez rychle zahojenie boliestky 😉

zuzi: vraj 30 sekundovy plac, to je dobreeeeeeeee, to nemaj vycitky 😀 😵
zuzi: od buduceho tyzdna by som chcela byt na cely v PB u nasich na SNP, bo svagor ma akademicky tyzden, tak ho nechceme rusit 😉 a asi pojdeme ku nasim, tak ak budete chodit na ihrisko, dajte vediet 😉

kaciatko68
11. máj 2009

Zuzka, pekné fotočky. Tortička krásna a iste bola aj chutná. To oranžové oblečko Slávkovi sekne.
miselin : už pridávaš narodeninové foto?
No tak baby sodoma gomora. Šak mám vymyslený jedálny lístok na celý týždeň. Dnes som na večeru robila vyprážané kuracie rezne plnené šunkou a plesnivým syrom, mali byť k tomu hranolky, ryža, obloha a syrová omáčka. No hranolky som im ani nedala, robila som ich na dva krát a obidvoje boli akési mäkké a divné. Asi blbé zemiaky. Ostatné bolo fajn.
My máme riadneho chalaniska - 115 kg, ale chdák, keď dostal plný tanier kuracej polievky so zeleninou, cestovinou a mäsom a k tomu jedny veľké kuracie plnené prsia s ryžou a oblohou, tak to ani nedojedol ... 🙂.

fialllka
11. máj 2009

kaciatko: tak to bola ina uvitacia vecera 😉 co ponukas zajtra? 😀 😵

kaciatko68
11. máj 2009

fialllka : určite pôjdeme aj my na ihrisko, už sa tešíme, že vás konečne uvidíme. Uf, ešte malá v noci akosi zle spala, najskôr začala strašne zo spania plakať - asi sa jej niečo snívalo a potom sa mi stále zdalo, že je akási teplá. Chcela som jej odmerať teplotu v ritke rýchlobežkou - to bola hrúza, metala sa, hádzala nohami. Potom som ju trochu povyzliekala - asi bola moc oblečená, vypila veľa čaju a už sa mi ani na pohmat nezdalo, že je nejaká teplá. Potom sme s mužom nenamerali 36 st. Tak uvidíme zajtra.
Ako meráte detičkám teplotu ? Keď bola menšia, nebol žiadny problém ...

kaciatko68
11. máj 2009

Zajtra robím špagety, potom pečenú krkovicu, kapustu, knedľu, potom čínu s ryžou, bryndzové halušky a nejaké dusené mäsko s ryžou.

kaciatko68
11. máj 2009

A ešte som chcela do toho niečo upiecť.

fialllka
11. máj 2009

kaciatko: aj moja vyvadza pri merani teploty, sa mi normalne sponuje 😒
kaciatko: super, tak sa stretneme .... my isto budeme chodit na ihrisko na snp a uvidime, ci sa nam zadari aj do mesta sa prejst 😀 😵

kaciatko: to vsetko zajtra varis????? 😕 😕

fialllka
11. máj 2009

babulky: chcela som sa spytat, uz davate detvakom kratky rukav navonok? .... bo ja som z Tatier este akasi popletena a davam malej dlhe body .... bo sme v Tatrach trocha soplili ale vraj tam sa vsetkym detom pustaju sople, ked tam pridu, hold klima je klima 😵 ale dnes bolo u nas tak sparno, ze dumam, ze zajtra dam malej uz body s kratkym a ziadne pancusky 🙂

jankabambulka
11. máj 2009

babenky musím Vám niečo poslať, viem toto sa netýka dvojíčiek ale myslím , že mi to admin odpustí ale musím Vám to poslať.

jankabambulka
11. máj 2009

bude to také na nervy čítať a myslím , že aj veľa z Vás nebude mať na to nervy to prečítať na prvý krát. ja som to čítala na etapy - lebo cez slzy sa to nedalo dočítať

jankabambulka
11. máj 2009

dokonca raz som musela bežať na Wc pri predstave ako sa to stalo a ten spôsob ako sa to opisuje !!! je to niečo neskutočné !!! naozaj pevné nervy v čítaní- kto ich nemá - nech nečíta

jankabambulka
11. máj 2009

samozrejme slzy od smiechu

jankabambulka
11. máj 2009

Pracovný úraz (opis deja pre poisťovňu):

Vážená poisťovňa,

v odpovedi na Váš list, v ktorom ste ma žiadali o upresnenie môjho úrazu, Vám uvádzam nasledovné:

Do oznámenia o úraze som uviedol, že som si pracovný úraz spôsobil sám. Som zamestnaný ako murár a v uvedený deň som pracoval úplne sám na stavbe domu. Po dokončení práce mi zostalo asi 250 kg tehál na streche dokončeného domu. Zišiel som teda dolu, tam som cez pripravenú kladku vytiahol prázdny sud, do ktorého som chcel uložiť tieto zostávajúce tehly. Lano som dolu pevne zabezpečil a šiel som na strechu naložiť tehly do suda. Po naložení všetkých tehál som zišiel opäť dolu, aby som ten sud s tehlami spustil.
V poistnej zmluve máte uvedené, že vážim iba 75 kg. V momente, keď som lano odviazal a držal ho iba v ruke, uistil som sa o tom, že zemská príťažlivosť (inteligenti tomu hovoria že „gravitácia“) existuje.
Ako som už vyššie uviedol, sud, ktorý má sám o sebe 25 kg, bol naložený ďalšou tiažou – 250 kg tehál. Ako si veľmi ľahko domyslíte a predstavíte, bol to márny súboj – moja váha 75 kg nemohla odolať tak ťažkému sudu – a než som si uvedomil tieto súvislosti, bol som už v prudkom pohybe nahor (pomer síl cca 1 ku 4) a sud (sviňa jedna) ktorý bol pôvodne na úrovni strechy baraku, padal smerom dolu. Samozrejme na úrovni asi tretieho podlažia sme sa stretli – ja a menovaný sud. To vysvetľuje tú zlomeninu kosti lebečnej a lícnej, ako aj vykĺbenie ramena.
Po tomto stretnutí so sudom som však pokračoval stále nahor, až som sa zastavil – zastavil som sa s prstami uviaznutými v kladke. Napriek veľkej bolesti a plackatým prstom som sa stále držal lana – nebolo čoho iného sa držať. Ale – v tom momente sud s tehlami dopadol na zem a rozbilo sa mu dno!
Ako som už uviedol, sud sám o sebe váži 25 kg a ja, ako máte uvedené v poistnej zmluve vážim 75 kg. No a keďže gravitačný zákon medzitým ani nezrušili, ani nenovelizovali, stále platil. Ľahko si domyslíte nasledujúci dej – ja s mojimi 75 kg hore na kladke a sviňa sud – už vyprázdnený a vážiaci iba 25 kg – dolu. Neviem koľko to trvalo, ale bolo to rýchle – znovu sme sa stretli. Ja (75 kg) letiaci dolu a sviňa sud (25 kg, rok výroby 1978) nahor. V okolí tretieho poschodia sme sa teda znovu stretli – následkom sú zlomeniny oboch členkov. Členkov preto, lebo som padal v pozore.
Padal som teda ďalej smerom nadol, kde som prudko dopadol na zem (tvrdú, nepršalo už 2 mesiace), čím vysvetľujem rozdrtené kolená a panvu.
V týchto strašných bolestiach som už nedokázal lano v rukách udržať, preto som ho pustil. Priznávam, že som mal viac uvažovať, ale nešlo to. Tým sa stalo, že sviňa sud v spolupráci so sviňa gravitáciou sa ocitol v prudkom pohybe nadol, presne na miesto, kde som ležal – to vysvetľuje tie moje tri zlomené rebrá.
Dúfam, že som Vám dostatočne vysvetlil priebeh poistnej udalosti. Čo si ešte pamätám, sud po dopade na mňa sa skotúľal a zlomil mi palec pravej ruky.

Na ďalšiu zaujímavú spoluprácu s Vami sa teší .................................

fialllka
11. máj 2009

bambulka: uz som sa zlakla, ze ake slzy 😵

fialllka
11. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka
11. máj 2009

babmulka 😀 😀 😀

zuzka99
12. máj 2009

kaciatko, ja som kúpila v lekárni čelový teplomer, lebo v ritke mu merať teplotu to je za trest a sa bojím, že jak sa hádže že si ho rozbije a vytečie mu ortuť do zadku. Ten čelový používam len keď spí, že ho nechcem budiť a sa mi zdá, že je teplý, alebo mu idú zuby, tak pre istotu a pod. Stál iba asi 40 Sk a je super. Meria teda len na 0,5 stupňa, ale orientačne na zistenie či má alebo nemá teplotu to stačí.
tak to teda pekne vyváraš, ja sa tiež chystám na tie prsia s plesňovým syrom, už som to v kuchárke obdivovala 🙂 som si minule na Vychylovke kúpila takú kuchárku - klasické slov. recepty, tak teraz urobím niečo z toho. Malému idú očné vrchné zuby tak nechce jesť, ale ináč nemá žiadne iné príznaky. Baby kamoškina malá majú kiahne, tak ak by ste chceli to mať za sebou možete ísť na kávičku. Ja som rozmýšlala, či ho nakaziť, ale sa bojím, chudiatko moje, ešte do toho tie zuby...

bambulka aj ja som sa zlakla, že čo sa stalo, poisťovňa a slzy 😀

fialllka, ja som tiež v tomto opatrná, Slávko sa potí stále v pančuškách a dlhom rukáve, ale posledné 2 dni už som dala ponožky a krátke body

v noci má klasické pyžamko a pod tým krátkorukávové body, keby sa vykasal aby nemal holé kríže a sami zdá tiež spotený, aj sa v noci odkopáva a vyzúva si ponožky. No len on je taký pyšný na to pyžamko mackové, sa furt obzerá v zrkadle a je sám so sebou veeeeeeeeelmi spokojný

potom fialllka napíš kedy pojdete na to ihrisko a dorazíme aj my.

zuzka99
12. máj 2009

mne príde aj tá rýchlobežka v porovnaní so Slávkovým hádzaním sa neskutočne pomalá. A ešte máme aj digitálny, to keď bol chorý som mu skúšala aj pod pazuchou merať a výsledky celkom sedeli.

zuzka99
12. máj 2009

fialllka a kde ste boli v tatrách? My sme raz boli na Štrbskom a chodili sme na wellness do takého hotela tiež na Štrbskom

hasleerka
12. máj 2009

zuzi čau, čo porábaš, si krásna??? hod foto

liluvie
12. máj 2009

ahojte kocky, prepacte, ze sa vam sem miesam do pokecu, ale mozno mi budete vediet poradit
existuje v povazskej nieco ako prispevok pri narodeni dietata od mesta?
ak ano, ako sa k nemu clovek dopracuje?
dakujem a prajem vam krasny den

zuzka99
12. máj 2009

hej, hej, len teraz som si neni istá či to bolo 1500 alebo 3000 Sk. A pri uvítaní do života hovorili myslím, že dávajú vkladnú knižku s 500 Sk. Ale to bolo v roku 2007. Možno ma aktuálnejšie baby opravia 🙂 My sme na uvítaní neboli, mali sme krst v kostole

liluvie
12. máj 2009

zuzi dik, a nevies nahodou, kde o to treba poziadat?

zuzka99
12. máj 2009

na Mestskom úrade, nám dali myslím šek, keď sme boli vybavovať rodný list a zápis do matriky a potom som už len v pokladni vyzdvihla prachy. Je to na prízemí v Msu. veď na tých informáciach ti poradia

dadulaa
12. máj 2009

tak babule, už som konečne doma! 🙂 ak ste včera počuli vonku hroznú ranu, tak to mne padol oooobrovský kameň zo srdca 😀 chvalabohu to mám za sebou, aj keď dobré to ešte nie je, mám spuchnutý nos, nemôžem ním vôbec dýchať, ale postupne by sa to malo vrátiť do normálu. Operácia prebehla v poriadku, som si krááásne pospinkala 😉 idem si trocha ľahnúť,bo som total nevyspatá z noci, sa mi nedalo spať a ešte som dolámaná z tej postele, akoby ma prešiel parný valec 😒 😉

kaciatko68
12. máj 2009

Inak tie kuracie prsia s plesňovým syrom a šunkou sú výborné, Či už vyprážané, alebo zapekané. Ešte k tomu robievam syrovú omáčku z plesňového syra.
Ja tiež dávam malej pančušky, až keď je moc teplo, tak má ponožky. Na sebe má bodíčko s krátkym rukávom a tričko s dlhým rukávom a keď treba, tak jej rukáv vyhrniem. Krátke sme ešte nemali.
Na spanie má overal z TESCA a body s krátkym rukávom.
liluvie : V roku 2008 bol príspevok mesta 3000 Sk a pri uvítaní 1000 Sk.
Ja idem kaderníčke zajtra - nejakej Rumanovej - prvý krát, tak uvidím. Chcem ale len trošku podstrihnúť a tá moja sa mi zdá, že mi to stále nevie urobiť tak, ako chcem. Tak som zvedavá.

kaciatko68
12. máj 2009

dadulaa : takk to je fajn, že to máš za sebou a si OK. Aj Linduške už pusinka odpuchla.
Tak idem zasa variť a ešte chcem aj upiecť taký smotanový koláč s ananásom. Tak zasa večer ...

miselin
12. máj 2009

Dadulka super, že to už máš za sebou 😉 A nech sa ti to rýchlo zahojí až môžeme ísť zase na piesok 😉

miselin
12. máj 2009

Včera som už konečne objednala tú sedačku a nakoniec je to tá Britaxka a muž mi dovolil kúpiť len červenú, lebo naša Dominička je za červenou zahynutá http://www.hej.sk/display-photo/833028.jpg , fotky pridám až dnes večer lebo ešte ich musím upraviť a dopísať na ne vek tak sa s tým budem piplať až večer