Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
15. máj 2009

ja do krpca do obeda nedostanem nič, až prvé jedlo má polievku o 11,00

fialllka
15. máj 2009

bre ranko babule

tak dnes je pocasie zasa o nicom ... sa s Terezkou doma zozerieme, kym pride niekto domov z prace 😀 neznasam, ked je skaredo a nemozeme ist von, to aj ona je nervozna a hracky ju bavia len chvilu ....

zuzi: hej hej koji sa este ale tuto noc som z nej mala dost .... akurat som vcera s bambulkou kecla, ze uz by som chcela prestat ... tuto noc to bolo 4x a aj to si len trochu cucla a 2x vobec, len sa chcela dudlat ... ale mam podozrenie, ze nam vysiel zub, len si nedala este kuki do pusy, tak neviem skontrolovat 😝 😀 tak asi preto bola v noci zurka s placom tak velmi vela 😉

zuzi a kaciatko, diky za cisla, ozvem sa ked pojdeme na ihrisko, dufam, ze bude pekne 😉

zuzka99
15. máj 2009

tak držím palce pri odstavovaní, mne sa slavko sám odstavil v 13 m, zrazu si ani nespomenul, a keď som išla kojiť tak sa bránil a nechcel, vždy mi ušiel a išiel sa hrať a z fľašky si vypil v pohode, aj mi mlieko samo odišlo postupne, takže ideálne odstavovanie.

som mu v noci dávala ten odvar, ráno sa hneď pokakal a spapal mi jogurt, tak to snáď pomože. Uvidíme ako bude jesť obed.
Ja som rada, nech sa trochu vyprší, už mi bolo divné že mesiac bolo krásne a nepršalo, tak už si to príroda zaslúži

fialllka
15. máj 2009

aj teraz uz spapala pol chlebika s maslom a lekvarom domacim ... strasne ju bavi, ked si moze sama natierat lekvar a potom len tak otvara pusu ... samo, ze lekvar na obleceni a aj na cele a celej stolicke, ale co neurobis, aby sa dieta pekne najedlo 😀

prave idem dumat, co jej spravim na obed 😵

fialllka
15. máj 2009

zuzi: hej hej, len keby skor prsalo v noci a nie cez den ....

no mne mala ma tiez svoje chvilky, ze sa mi niekedy brani ale niekedy ma doslova vyzlieka, takze to budeme mat zaujimave a skusala som jej davat aj mlieko z flasky, ale nehrozi ... potiahla len 10 ml a koniec ... ani za svet 😅

zuzka99
15. máj 2009

no to ja premýšlam vždy deň vopred aby som nakúpila 🙂 ja mám brokolicovú polievku s cestovinou, čo som večer varila a ideme ku kamoške a tá volala, že robí fliačky s kaputou na olivovom oleji deťom, alebo masko na mrkve, tak druhé sa napapá tam

ja zase listujem v knihách čo na zajtra uvarím, zatiaľ som sa rozhodla pre fazuľovú polievku a malému spravím králika na zelenine a chlap si dá buď králika, alebo si ma inšpirovala tými kolienkami s vajcom a cviklu alebo uhorku, len to neviem či bude chlap chcieť. On nechce takéto veci, ani knedlu s vajcom neznáša. a v nedeľu urobím tie kuracie prsia s plesňovým syrom a bude.

Ozik baby, do fazuľovej polievky dávate kyslú smotanu? mne sa to vždy tak zdrcne a tá smotana ostane taká guličkovaná, ako to tam mám dať aby bola pekne krémová?

fialllka
15. máj 2009

ja idem malej urobit ryzovy nakyp s jablkami a bananom a slivkami a na obed budu zemiakove placky 😉

zuzka99
15. máj 2009

mňam, mňam, aj malá papá zemiakové placky? to budeš variť dve jedlá dnes na obed? sa máte

hasleerka
15. máj 2009

zuzi ja zatriepam iba mliekom

fialllka
15. máj 2009

zuzi: malej som este nedavala zemiakove placky .... 😉 a ten ryzovy nakyp som len malej urobila som nasla recept v mama a ja .... tak som zvedava, ci to bude 😉

fialllka
15. máj 2009

zuzi: moja mamina dava smotanu na varenie 😉

fialllka
15. máj 2009

ja som este priznam sa tu u svokrovcom poriadne nevarila, len obcas ... a svokricka dava zatrepku s mliekom 😉

kaciatko68
15. máj 2009

fialllka : to sa máš!!! Ja bývam u rodičov - síce samostatný byt a varím stále. Občas sa najem ja v týždni cez obed a inak nás pozvú len keď niečo oslavujú.
Fazuľovú polievku robím bez kyslej smotany a mlieka. Ale mne sa raz tak zgrcla tekvica, lebo mamina povedala, že tam nemám dať múku. Takže ak chceš dať kyslú smotanu, musíš fať aspoň trošku múky. potom mi to nerobí. Inak ja dávam trochu kyslej smotany a mlieko, keď robím na kyslo.
Aj ja dnes varím malej ryžový nákyp - ale dávam tam slivky a marhule. Fialllka, aké to je s jablkami a banánom? Postrúhané jablká a pokrájaný banán, či ako ???
No baby, tak ja sa včera serinkám s haluškami, narobila som ich plný hrniec, inak boli výborné a André zjedol jednu lyžičku - to som mu dala najskôr ochutnať - a skoro sa mi tam dovracal 😠. Tak som potom volala známych na večeru, aby sa halušky pojedli, lebo odložené sú už nanič. Skoro ma z toho porazilo ...

fialllka
15. máj 2009

kaciatko: no u svokrovcov sa vari na "kyble" 😀

my robievame fazulovu polievku aj na sladko a aj na kyslo .... a ked robia na kyslo, tak svokricka dava zatrepku s mliekom a samo, ze aj muka a moja mamina zasa dava smotanu na varenie a muku 😀 ... u svokricky je taka redsia a u mojej maminy, zasa taka fajna husta smotanova ....

kaciatko: dala som nastruhane jablko, roztlaceny banan a slivky a vsetko som zmiesala a dala to na vrstvu ryzovej kase a posypala trochou skorice ... je to mnamka, ale mala zjedla len 2 lyzicky a tvari sa kyslo, ale asi nie je este hladna, tak ju necham vyhladovat a potom to zosrotuje isto 😀 ... to jablcko bolo take nakysle aj s tymi slivkami, tak mozno pre to sa tvarila kyslo 😀 😝

kaciatko: holandan pohrdol haluskami? a ake si robila?

kaciatko68
15. máj 2009

bryndzové

fialllka
15. máj 2009

kaciatko: ja ked som tiez prvykrat jedla bryndzove halusky, tak som skoro grcala a teraz v pohode ich milujem doslova 😉

hasleerka
15. máj 2009

kaciatko mnam halušky, si mala dať echo aj nám, ja by som hned dofrčala ... inak moje baby tiež nechcú bryndzu

miselin
15. máj 2009

Baby chcem sa spýtať tých čo už majú stoličky vyrastené, že ako to dlho trvá kým sa vám prereže komplet celá, lebo Domča má už síce tri ale má vonku len jednu čať a napríklad tie čo má hore tak tam už má mesiac prerezanú tú jednu stranu a aj už asi 2mm vyrastenú a po druhej časti tej stoličky ani chýru ani slychu 😖 Neviem či to z tohoto pochopíte čo myslím 😅

miselin
15. máj 2009

Zuzi keď varím ten odvar tak ja dávam na pol litra vody jednu lyžicu vločiek a varím to pol hodiny a potom len dolejem tolko vody kolko sa vyvarilo e ešte to nechám prejsť varom a scedím. Inak dnes dostala Domča to nechutenstvo od Slávka. Jedla dnes len o pol jedenástej 120ml mlieka a potom až o siedmej večer 200ml mlieka a to som jej uvarila šošovicovú polievočku takú výbornú, tak to sa len zatvárila, že čo si to dovolujem jej dávať polievku a potom som jej dala rizoto ale to tiež nechcela a keď som jej skúsila dať Pribináka a nechcela ani toho tak som už vedela, že dnes sa jesť nebude. No ja mám tak ekonomické dieťa, ani mi nepreje a oblečenie vláči to isté aj pol roka, lebo keď nepriberá a moc nerastie tak jej je všetko dobré, ešte stále nosí veľkosť 6-9mesiacov a s krátkym rukávom oblečie aj 3-6mesiacov 😅 A ja sa budem stále sťažovať 😖

zuzka99
15. máj 2009

ja som dnes žehlila malého veci a tiež som nechápala, že on ešte nosí 6-9 mesiacov 🙂

skúšala som malému na obed brokolicovú polievku - nič, ovocnú presnidávku - nič, kapustné fliačky - nič, až teraz zošrotoval celú hippku

jankabambulka
15. máj 2009

zajtra je líčenie v tescu od 9-12 potom pô.jdeme domov a prídeme tam okolo 15.30 do 18h. ale poobede tam ostanú len moje asistentky-aby som sa mohla učiť

jankabambulka
15. máj 2009

no ja varím fazuľovú na xy spôsobov ale ak chceš dať kyslú smotanu tak je vhodné do toho dať troška mliečka na zriedenie a múku ako zátriepku. ale ja to robím najradšej tak že dám, smotanu na varenie alebo šľahačku a t alebo tú kyslú smotanu ale až keď je prevarená šľahačka alebo smotana s tou múkou

kaciatko68
15. máj 2009

jankabambulka : ja určite doobeda prídem. Už sa teším, že vypadnem z domu 😉

kaciatko68
15. máj 2009

Mne malá jedáva celkom dobre, aj keď na raňajky vypije mlieko a potom zje len kúsok rožka, alebo chlebíka. Ale taký mini. Potom o 11.00 jedáva ovocie - väčšinou tak plný pohárik 200 ml. A pred spaním tak okolo 12.30
polievku. Tá sa mi zdá, že jej chutí zo všetkého najviac - bežne zje 4 veľké žufanky polievky. Keď sa zobudí tak okolo 15.30 je druhé, toho už zje menej. No a na večer ako kedy.
miselin, ale také množstvo mlieka zjedla moja malá isto keď mala len pár mesiacov. To jej nemôže stačiť. A doki neporadila nič, alebo nenašla si tu niekde v nejakej téme nič ?

kaciatko68
15. máj 2009

No ozaj a ten ryžový nákyp šrotila dnes na obed aj na večeru. Asi jej chutí 🙂.

kaciatko68
15. máj 2009

Tu som niečo vygúglila : 18m. syn bez potřeby jídla a bez potřeby tekutin : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 54k -

kaciatko68
15. máj 2009

Tak to skús pozrieť. Ja mám spolužiačku, ktorá má 2,5 ročnú dcérku a tiež sa sťažuje, že jej malá málo jedáva. Je naozaj chudá, ale ona tvrdí, že nemá čas na jedlo, lebo malá chce stále niečo robiť. Ale tam vidím skôr chybu u maminy, lebo skoro do teraz jej dávala 150 ml mlieka, až keď som jej povedala, že či si robí srandu, že moja vypije viac, tak jej dala viac a malá to samozrejme vypila. Do teraz nejedáva polievky, iba druhé jedlo a to ešte rozmixované, alebo rozpučené.
Zuzi, ale ty podľa mňa nemusíš s jedením nič riešiť, Slávko vyzerá dobre, len občas mu asi môžno kôli zubom nechutí.
Dominika je drobnejšia, ale sú aj drobnejšie deti. To závisí od doki, ako to hodnotí. Ozaj miselin, skúšala si probiotiká. Niekto v tej téme písal, že pomohli. A keď jete, nechce jesť s vami vaše jedlo ?
Držím palčeky, až sa rozpapá.
Idem kuknúť trochu telku.

miselin
15. máj 2009

Kačiatko tak Linduška papáva oproti mojej Domči na jednotku a ovocie mi nechce vôbec papať a už som z toho na prášky, keď mala sedem mesiacov tak mi spapala aj banán a aj jabĺčko a teraz banán okusí a viac ústa neotvorí noa z jablka si 5 krát odhryzne a viac tiež nechce, ani keď jej ho nastrúham na milión spôsobov, alebo s niečim zmiešam no skrátka nehrozí ☹ A keď nemá svoje dni tak papá asi takto
Ráno okolo 5-7 ráno vypije asi 150-180ml mlieka, okolo deviate, zje štvrť rožka, pred spaním okolo 180-210ml mlieka, keď sa zobudí zje trochu druhého lebo polievku mi už asi mesiac vôbec neje,na olovrant celý jogurt alebo maxi pribináček a pred spaním mlieko a toho ako kedy od 180-230ml ale väčšinou okolo 200ml. No a medzi všetkým skúšam dávať ovocie a aj polievku ale bez úspechu.

miselin
15. máj 2009

A ešte mi ani krupicu nechce jesť 😒

Kačiatko niektoré deti sú skrátka také aj s MM chodili až do Ľubochne lebo nechcel vôbec jedávať takže to zdedila asi po ňom a mňa môže aj šlak trafiť a keby mi jedla by som jej aj do polnoci vyvárala ale mne je až zle keď ju idem kŕmiť už strácam pri tom nervy, ani nespí, ani neje už ma s nej ide poraziť ☹ Každý mesiac je sami zdá horšia a horšia a aj to jej spávanie sa zhoršuje, už som zase 4 dni skoro vôbec nespala ☹ A doktorka jej dala aj taký multivitamínový sirup ktorý je aj na nechutenstvo, ale nejako to nepomáha a možno to je aj tým, že jej idú stále zuby, ja už fakt neviem ☹

miselin
15. máj 2009

Kačiatko moja sa tiež nemá kedy najesť a do fľaše jej zarábam vždy okolo 240 a aj tak to ešte nikdy nevypila. Mne ona papala pekne, veď mi polievočky papala od 4 mesiaca a od 9 mesiaca som jej dávala aj polievku a aj druhé ale posledný mesiac je katastrofálny, 2 týždne mi nechcela nič varené a dokonca ani kupované a teraz zje aspoň to druhé jedlo i keď nie moc ale polievky nehrozia. A to som jej aj skúšala, že či nechce skúsiť papať sama ale aj tak to len povylievala a nezjedla aj tak nič. A ani keď mi jeme len príde a ochutná a kašle na nás. Ona mi totiž to nechce už ani v stoličke na kŕmenie sedieť a skúšala som ju aj tak kŕmiť, že som ju mala na kolenách a ona sa hrala druhou lyžičkou v tanieri ale aj tak mi ústa neotvorila. Ja som už tú tému čítala.