Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
20. máj 2009

baby našla som vzorový jedálniček na nete, každý týždeň sa mení tak keby vám to pomohlo, že nemusíte vymýšlať každý deň jedlá: http://www.varime-detem.cz/clanky/detail/281

zuzka99
20. máj 2009

myslíte, že to je reálne, alebo iba ja som taká nemožná, že si neviem predstaviť variť každý deň inú polievku, iné hlavné jedlo a ešte aj inú teplú večeru? Kedy by som upratala, ožehlila, oprala a pod. a hlavne sa venovala malému? veď to by sme ani von nemohli ísť, do obeda by som varila obed a po obede večeru?

kaciatko68
20. máj 2009

Ha, ha Zuzi, potom ja som druhá taká nemožná 😀. A ešte keby som varila pre nás iné, tak za týždeň asi vyskočím z okna, ešte že sme na prízemí 😉.

fialllka
20. máj 2009

no ani u nas to nehrozi ... mala prave zalomila, stihla sa naobedovat a pekne "posrat" dumam, ci nie z tej hrusky, ale mali sme ju aj vcera a nic sa nedialo ...

kaciatko68
20. máj 2009

No to mi teda naozaj pomohlo 😉 - myslím ten jedálniček. také neobvyklé veci - teda aspoň polovicu z nich nevarím. A malá potrebuje k mäsku alebo zelenine šťavičku, alebo nejakú omáčku. A kto by teda varil toto a ešte kto by to jedol ???
Inak niektoré jedlá vyzerajú na obrázku dobre.

kaciatko68
20. máj 2009

A kde sa nám stratila hasleerka ???

zuzka99
20. máj 2009

ja som ju videla, jak som išla domov z Lánskej, tu na strede 🙂

zuzka99
20. máj 2009

ja zajtra uvarím podľa toho, cizrnovú (cícerovú) polievku a kuracie prsia zapekané s banánmi

kaciatko68
20. máj 2009

Tak potom napíš, ako mu to chutilo. To som zvedavá. Ja som teraz robila sviečkovú z morčaciny. To jej chutí.

zuzka99
20. máj 2009

a robila si detskú, či takú aj pre vás?

kaciatko68
20. máj 2009

Takú detskú. Stále jej všetko robím zvlášť s výnimkou ryžového nákypu a žemľovky. A ešte teraz večer budem robiť krémovú brokolicovú polievku. Dávam tam aj trošku zemiakov a potom to zmixujem. Ale všetko varím vždy na dva dni. Inak by ma z tých trošiek trafilo 🙂.

kaciatko68
20. máj 2009

Poobede sme boli v TESCU. Mali také bodíčka bez rukávov po 3 ks, tak som ich malej kúpila.

marija3112
20. máj 2009

ajote maminky 🙂 my sme tu dnes prvy kraaat 🙂 ako to tu chodi? 🙂

kaciatko68
20. máj 2009

Ahoj Marija. Vítam Ťa medzi nami. Si priamo z Považskej Bystrice ?

zuzka99
20. máj 2009

ahoj marija, nie si to ty?

hasleerka
20. máj 2009

ahojte, kačiatko som stále tu priebežne čítam a prispievam ...

marija, vitaj medzi nami 🙂

fialllka
20. máj 2009

ahoj koculky

my sme teraz prisli z vonku, sme sa boli prejst a malej som v tescu kupila gatuse na leto ....

babenky, ako im robite tu svieckovu detsku?

marija: vitaj medzi nami 😉

hasleerka
20. máj 2009

fialka moje jedia normálnu sviečkovú, my zatriepame mliekom a dávam citron

zuzka99
20. máj 2009

fialllka, ja podusím na olivovom oleji nastrúhanú mrkvu a petržlen, keď je to makké, tak rozhabarkujem celozrnnú múku v mlieku a prilejem k tomu, trocha Solčanky a je to. K tomu buď žemlové knedle, alebo cestoviny, kúsok masa, alebo dávam aj vajíčko na tvrdo

hasleerka
20. máj 2009

fíha Zuzi ty tak špeciálne ... a to varíte zvlášť pre deti, alebo vám to chlapi jedia

zuzka99
20. máj 2009

ale dospelú sviečkovú som ešte nerobila. No a detskú by určite nejedol chlap 🙂

kaciatko68
20. máj 2009

Ja robím tú detskú sviečkovú takto : podusím najskôr na masle cibulku, pridám nadrobno nakrájanú mrkvu a petržlen, mäsko nakrájané na väčšie kúsky, soľ a trochu vegety bez glutamanu. Dusím do mäkka. Mäsko vyberiem, rozmixujem zeleninu so šťavou a pridám trocha kyslej smotany, zmiešanej s mliekom a troškou múky a nechám prevrieť. Potom vložím naspäť mäsko. Ako prílohu jej dávam cestovinu, do knedle s nami sme sa ešte netrafili 🙂.

kaciatko68
20. máj 2009

Robievam aj sviečkovú pre nás, ale tá je určite lepšia, ako tá detská.

miselin
20. máj 2009

Ahojte, ja robím sviečkovú pre malú tak ako Kačiatko, len nedávam kys. smotanu ale citrón a nemixujem zeleninu ale inak rovnako a ešte nedávam vegetu ale prisolím.
Dnes som skúsila zakryť to zrkadlo v spálni tak som zvedavá a už som malej zamenila palón za deku oblečenú v obliečkach lebo sa mi zdá, že jej už býva moc teplo aj tak spí celú noc odokrytá, ja aj keď ju zakryjem tak je do minúty odokrytá takže by som pri nej musela stáť celú noc 😖 Dnes spala poobede iba hodinu 😒

miselin
20. máj 2009

Vitaj medzi nami Marija

miselin
20. máj 2009

Zajtra idem konečne ku kaderníčke tak dúfam, že sa mi bude dať niečo urobiť s tými mojimi vlasmi strapatými 😅

Zuzi potom sa zajtra dohodneme by som ti zobrala aj tie šaty na vyskúšanie

kaciatko68
20. máj 2009

Hasleerka, škoda že si s nami dnes nebola na ihrisku na Lánskej. Bola som ja, Zuzka, fiallka aj miselin a este koooopu iných detí.

kaciatko68
20. máj 2009

miselin - ideš si dať aj inú farbu na vlasy ?

zuzka99
21. máj 2009

OK misi, prezvoň ma, ja ti zavolám spať, alebo mi napíš sem, len keby som tu nečítala, že som von, tak aby sme sa dohodli. O koľkej ideš ku kaderníčke? Sem do mesta si hovorila, že?

miselin
21. máj 2009

Zuzi ja som objednaná na tretiu ale pôjdem skôr tak ti potom zavolám a sa stretneme niekde na strede 😉