Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

dadulaa
15. aug 2009

Misel, pekné fotočky, ale pridaj ešte nejaké z Podhájskej, ak máš.. 😉

Bambulka, teda nezávidím, sama s 2 ďeťmi,nejako to skús zvládnuť.Manžel sa už teší do školy? Lebo ja mám čím ďalej tým väčšiu depku z toho, ako to budem všetko zvládať.. 😒

zuzka99
15. aug 2009

sebastiela, ja mám presne tú istú ako miselin, ja na ňu nedám dopustiť, je super a pri druhom bábe si kúpim tiež ju. Teraz ju má požičanú kamoška, ale už je taká zodratá, že už ju len potom vyhodím. Ak si z PX, kupovala som ju v Detskom svete, teda mm ju kupoval keď som bola v porodnici a čosi si tá odsávačka odpracovala, 13 mesiacov aj 8x denne a teraz kamoška tak isto 🙂

baby, si to neviem predstaviť, že máte také trápenie s deťmi. To mne sa zdá tiež chvíľami, že nevládzem, ale čo píšete vy, tak to mám zlaté dieťa. Akorát teraz nemože spávať, lebo mu dávam ten pikovit a vraj je aj proti únave, tak cez obed spí pol hodky a večer o 22,00 ešte vystrája, ale je zase srandovný, stále nám niečo rozpráva, večer si hovoríme rozprávky a on ich opakuje, no nasmejeme sa na ňom. no asi fakt to treba len vydržať, aj keď mne sa hovorí, tiež by som nevydržala a nervačila, nuž tak zapojiť babky, dedkov... a striedať sa.

zuzka99
15. aug 2009

prepáč sebastianela za skomolenie mena 😉

kaciatko68
15. aug 2009

sebastianela : ja som mala úplne nemožnú odsávačku, ale potom som mala požičanú od AVENTU a aj tá bola dobrá. Je to niečo podobné, ako medela. Ak by sa Ti dalo, tak vydrž kojiť aspoň do roka, keď máš mliečko. Vraj je to najlepšie a ešte pritom aj ušetríte 🙂.

jankabambulka
15. aug 2009

ja mám avent odsávačku a bola uňo tuto sedí na fľašky, poháre... odstrekuješ priamo do fľašky.. inak ju predávam 😉

nany100
15. aug 2009

ahojte, ja mám iba požičanú odsávačku, ale aj tak nepoužívam, nedá sa mi nič odsať...malá si všetko vytiahne 🙂 ...dnes bola hore len o 4:00 a potom o pol siedmej a spala do 8:00...tak sa to lepšííí...vždy sa len napapá v spánku a spinká ďalej...dnes máme 4 mesiace, pridala som foto 🙂 ...pekný dník maminky

ivka000
15. aug 2009

ahoj sebastianela aj ja som mala takú istú ako miselin a zuzka99 a tiž som bola s ňou spokojná. Skúšala som aj elektrickú od aventu ale tá sa mi moc nepozdávala. tá ručná bola šetrnejšia.

sebastianela
15. aug 2009

Toto tu je zakliate, uz druhý raz som napísala a vymazalo sa mi to. Chcem vam podakovať za rady. Vy ste tú super partia. Keď malý na chvíľku zaspí, napíšem vám obrázok o nás a posúdite, či pomôže to odsanie. Zatiaľ ďakujem. Ste fakt super.

jankabambulka
15. aug 2009

ja som proti elektrickým 😉 . ja som mala tiež ručnú

andulkau
15. aug 2009

Ahojte maminy ,ako je dnes krasne a zajtra ma byt este viac. 😀
Ako vam dnes spali v noci deti.?Lebo asi ,ked som vas citala ,ze vam zle spavaju deti,tak to moja chytila od vas. 😅 Bola hore od 22-23. ☹ .Ale potom zalahla a spala ,ako drevo do 6,30. 😉 .

zuzka99
15. aug 2009

akorát som sa pripojila na net, že sa spýtam bambulky ako jej Miško spí. Napíš jani prosím jeho spánkový režim za 24 hod. 😉 som bola u kamošky, čo dáva malú od 10 m do jaslí, že obkukám ich režim, v konzultácii s lekárom (ona bola u lekárky a ho konzultovali) a odvtedy malý spí super - ťuk, tuk....

andulka, dnes po tom Pikovite to máme poposúvané, ale spal od 21,15 (deň predtým od 22,00) do 7,30 s jedným pitím mlieka o 1,30 (ale to sa ani nepreberie) bože, keď to tu napíšem sa iste všetko pokazí 🙂

takže som ho zaviedla takto: vstáva 7,00 - 7,30
obedný spánok ukladám o 11,30 a vstáva o 13,00 - 13,15 najneskor
večer ukladám o 20,30 a buď zaspí hneď, alebo najneskor o 21,00 už spí 🙂

keď nezaspí na obed v tomto intervale, má smolu, potom ho už dám spať len tak na 20 min. neskor, lebo inak ak by som nechala dlhšie, tak by nespal v noci. Ale dlho som to pozorovala a sledovala a zapisovala, aby som vedela koľko hodín spánku potrebuje. inak deťom po 1 roku stačí 12 hod. a vraj nechať spať cez noc koľko si žiadajú, nebudiť ráno a korigovať ten obedný spánok, ale max. 1,5 hod.

andulkau
15. aug 2009

Zuzka, tak mi to mame rano 6.00-7.00
Obed spat okolo 12-12,30 do tej 14-15 spavala tak tri hodiny ale uz tyzden iba 1,5.Asi jej to staci.
Vecer okolo 20.15-21.00

Prosim ta Zuzka a kde dava malu do jasli kamoska .A ako sa jej tam paci?Lebo moja mala ide za dva tyzdne a bojim sa ,ako to bude zvladat l,ebo je moc na mna naucena.Dakujem

ivka000
15. aug 2009

ahojte tak ja sem asi už nebudem písať lebo je to spanie asi nákazlivé mne prespí malý väčšinou celú noc a nerada by som to pokazila. ale nie 🙂

kaciatko68
15. aug 2009

sebastianela : ja som mala požičanú ale ručnú avent, nie elektrickú.

jankabambulka
15. aug 2009

no miško má režim bežne ráno o 5h budíček niekedy 5.30 vypije mlieko, o 7-7.30raňajky, o 8 chodieval spinkávať ale už ho nedávam a zvykol si. okolo 9 ovocie 11:30 obed 12h spánok do cca 14h /konečne ale toto trvá asi len 2tt/ vstane napapať o zasa niečo maličké jogurtový náooj, alebo piškotku, hrozno.. alebo ak neche tak okolo 17-17.30 si dá na večeru niečo a 19h kaša cca 300-320ml .
teraz ale v noci vstane a je hore/ dnes od 1h a dokedy ani neviem, nechcela som sa dívať, lebo by som ho asi vycápala/ a ke´D takto je teraz hore tak ked zaspí okolo tej 4 tak prespí do 7h

miselin
15. aug 2009

Ahojte

U nás dnešná noc bola dobrá, Domča pišťala len 6x a keby som tak mohla v noci zaspať tak by som bola aj vyspatá 😒 Šak som zaspala až o pol jednej no iné nervy som mala 😠

Nanny malá je zlatučká a to jej spinkanie si veľmi váž, lebo mne tak moja Dominika nespí ani teraz v 15 mesiacoch 😅 Som zvedavá ako bude spať o rok ak už ovšem nebudem v blázinci 😅

Mne ten môj zázrak spí asi takto:
Každý deň inak aj iné časové intervaly tak isto aj dĺžky spánku + k tomu je v noci hore od 5-25krát alebo nadrzáka aj dve hodiny v kuse. U nás je režim ešte stále na bode mrazu. Včera išla spať poobede o 11,15 a dnes išla spať 12,55 takže asi tak 😅

miselin
15. aug 2009

A ešte som zabudla dodať, že každý môj pokus o zavedenie režimu skončil veľmi rýchlo a samozrejme aj neúspešne ☹

Bambulka Miško tej kašičky riadne veľa zmastí 😨 Mne to zje Domina niekedy za celý deň dokopy 😅

miselin
15. aug 2009

Zuzi prosím ťa kolkátku má Slávko nohu, myslím skôr vnútornú d=lžku topánok, lebo chcem malej kúpiť také pekné zimné a majú vnútornú 15 a teraz nosí 12 tak, že či jej stihne do zimy dorásť 😖

sebastianela
15. aug 2009

Miselin, tak to je hrozné a to mas dievca. Vraj chalani su horsi,no cesť vynimkam. Ja by som uz v tom blazinci bola. Ja mam to iste doma a stale dufam,ze sa to zlepsi,ma 8 mesiacov. Kojis?

andulkau
15. aug 2009

Kaciatko v albume mam dva svetriky tak kukni .Ak sa ti budu ovsem hodit.Malej su teraz dobre.Kolko ti meria asi, tak mala?Moja ma 91,5.

miselin
15. aug 2009

Sebastianela veď mne k tomu už veru veľa nechýba 😅 Nie nekojím, ja som do 4 mesiaca odsávala, lebo sa mi nechcela prisať. Ja som tiež dúfala ale moje dieťa ma z toho dúfania vždy zobudí 😀 Neviem či sa niekedy zlepší, zatiaľ je horšia tak uvidím aká budde keď bude mať dva roky, lebo ak jej to neprejde tak môže na súrodenca zabudnúť. Ja by som pri nej ďalšie dieťa nezvládla a tak som strašne chcela do troch rokov ďalšie ☹

andulkau
15. aug 2009

Miselin neboj za chvilu zabudnes a bude druhe 🙂 .No moja dnes bola akasi upistana.Tak viem si predstavit, ked je tvoja taka stale.
Sebastianela isto sa to zmeni.Kazdym dnom sa ucia cosi nove.A uz behate v pavukoch? 😉

miselin
15. aug 2009

Dadulka Väčšinu fotiek čo máme z Podhajskej tak sme tam s celou rodinou a to sem moc nechcem vycapovať, ale na kupku sme moc nefotili a dedina vyzerá ako všetky ostatné. Ale Tatralandia sa mi páčila viacej, len tam sa stále chystáme a ešte sme tam tento rok neboli 😠

miselin
15. aug 2009

Andulkau je to hrúza keď je taká upišťaná, lebo človek s ňou chce pekne ale aj tak ti tie nervy povolia a mám pocit, že už len ziapem ako trubka a ona ma má aj tak na háku 😖

sebastianela
16. aug 2009

No ja neviem. Ja ked som bola mala, ja som stale spala. Mna bol problem zastihnut, že nespím. Nikto z rodiny aj známych to nechápe, čo to mám za dieťa. I keď možno na vine som ja. Tehotenstvo som mala velmi, ale velmi stresujúce. Určite to nejaky vplyv malo.

sebastianela
16. aug 2009

V pavuku beha,ale vzdy iba na chvilku. Ja nemam sil za nim lietat. Az taka som rada, ked pride navsteva a ja si na chvilku oddychnem a oni taki stastni,ake mam super dieta,aky je zlaty. No, tak to ho nezazili, aky je stale pri mne. Byvame v Rodinnom dome a nasi byvaju na dolnom poschodi, takze mama dobre vie aky je a ona by take decko nechcela ani za nic. Miselin, aj ty plakavas od zufalstva?

zuzka99
16. aug 2009

miselin, a to chceš vnútornú dľžku topánky odmerať? ako, lebo meter sa mi tam nezmestí. alebo stačí jeho nohu? 🙂 ak chceš na zimu topánky, myslím, že z 12 na 15 to asi nestihne dorásť, ja by som kúpila tak o číslo max. 2 vačšiu, v zime bude mať aj hrubé pančuchy, ale 3 cm sa mi zdajú veľa. kamoška kupovala malej na budúcu jar a leto topánky už teraz, lebo bol v Protetike výpredaj a kúpila o 2 čísla vačšie

zuzka99
16. aug 2009

sebastianela a si z Považskej? Alebo z Púchova?

sebastianela
16. aug 2009

Ja som byvala 21 rokov v Púchove a teraz bývame na Lysej pod Makytou.

jankabambulka
16. aug 2009

ahojte
tak si predstavte, tan náš malý svišť dnes prespal až do 4h a vstával o 6h!!!! konečne !!! I keď sa v positelke celú noc točil ako ventilátor a nedalo sa mi skrz to spať, ale spal on.
v piatok dokina nevidela ani náznak, žeby zúbok mal nejaký výjsť. včera detto nič, ani len opuch a ráno dierka a opuchnuté a z tej dierky bola cítiť špička stoličky.