Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
16. sep 2009

veď uvidíš fialllka, ak bude mať dlho teplotu radšej s ňou choď. My sme mali tiež vo februári teplotu a som to pripisovala očným zubom, ale mi to nedalo, tak som šla do nemocky, ešte vravím dokt., že asi zuby, že ináč nemá žiadne príznaky a nakoniec mal v hrdle nejakú klebzylu a musel penicilin ☹

mňa to už nebaví krpca len uspávam každý deň celé poobedie a celý večer a stále nič. ešte nespí teraz. mám pocit že polovicu života premrhám večným uspávaním a prosením sa aby papal a spinkal. Ako može niekto dieťa vždy v rovnaký čas dať do postielky, dať pusinku a papa a ono spí. ten moj si robí čo chce a kým doslovne neodpadne ho v posteli neudržím. Má niekto recept? 😉

ivka000
16. sep 2009

ahojte tak ten môj má dens za den furt piští a vešá sa po mne ešte neobedoval nič.jediné čo som do nho dostala bolo hrozno a kúsok hrušky no a rožok na ktorom sa len vyzuril a rozmrvil po izbe. a spal len hodinu aj to s dvomi prestávkami 😠

miselin
16. sep 2009

Zuzi až ti niekto dá ten recept tak sem s ním 😉 Ja ju tiež v posteli neudržím a to môžem robiť čo chcem, iba keby som ju priviazala a drasťák nie som 😖

miselin
16. sep 2009

Kačiatko zajtra nemôžem, jedine, že by poobede, ale v piatok by som sa tam doobeda mohla dostať 😉

zuzka99
16. sep 2009

ivka ani moj ešte neobedoval, len trocha kukuricového šalátu, ale bohužial majonézový. skúsim na večeru zase obed mu dať,možno niečo zje. A dnes nespal vobec takže obed ešte nemám ani hotový, a polievku nechcel

jankabambulka
16. sep 2009

ja som dnes bola kúpiť tú veľkú soľnú lampu, som zvedavá na účinnky.
na nádchu mi kámoška poradila do vonnej-olejovej lampy dať vypariť materinú dúšku a poviem Vám je to zázrak. perfekt deti spali i napriek tomu , že mali upchatý nato tata nočtek.
inak miško má dva rohy -doobed sa udeli a hrča ako z dela a o 19 sa naháňal a spadol na roh steny - múr a ďaľšia . mňa z neho asi trhne... to jeho blbé padanie

fialllka
16. sep 2009

zuzi: no dnes sme mali teplotu 37,8 najvyssiu o piatej poobede ... a sama jej klesla na 37,3 do osmej vecer, ked sme ju davali spinkat, tak dnesny vecer bez paralenoveho cipku .... ale som rozhodnuta, ze ak by mala v noci zasa horucku tak zajtra sa pojdeme dokyne ukazat ... nech ju popocuva a kukne do hrdla, aby som mala ciste svedomie a nic nezanedbala 😉 😉 😉
ale sliny jej tecu ako malemu bernardinovi 😀 😀 😀

mne dnes poobede tiez nechcela Terezka zaspat ... ale nakoniec som ju ukecala ... najhorsie, ze ona je poobede zvyknuta zaspavat pri mliecku teda an prsniku a kedze ma sople a sa jej zle dycha, tak sa len pri nom jedovala a plakala a nie a nie zaspat a chcela mi zdrhnut z postele ale som vyhrala rozpravanim a prehovaranim a skrabkanim a objimanim a hladkanim a nakoniec tie ocka zatvorila 😵 🙂

a vecer mi zalomi skoro v rovnaku hodinu a malokedy sa stane, ze protestuje ... zvycajne odkvecne do 10 minut ...

ivka: moja Terezka vcera zjedla len pol chlebika s maslom a dzemom rano, jednu nektarinku a 4 lyzicky polievky, ktore ptoom vyvratila, bo pri odsavani soplov plakala a jej to stekalo a ju to napinalo, tak to skoncilo na podlahe ... a poobede si dala trosku melona a vecer mi zjedla len balik Bebe brumika, tie piskotky s lekvarom ... tak 6 ich spraskala ... ale vcera bola grogy z tej horucky, tak som jej jedlo akosi neriesila ... skratka jej nechutilo a dnes uz to bola opat moja Terezka .... na obed spraskala misku zeleninovej polievky a to pol hodku predtym zbuchala pol rohlika, ked sme boli v obchode ...
moja ma strasne rada ovocie a jogurty a zeleninu ... takze ked mi nechce velmi jest, vzdy to zachrani melon alebo hrozno, ci jogurt alebo samotna paradajka... len som zvedava co budeme podavat v zime, ked nebudu melony 😀 😀 za tie by aj zivot dala 😀 😝

ivka000
16. sep 2009

ja som bola do melona blázon bola som schopná zjesť polovicu riadneho melonu na posedenie. 😀 a celé tehotenstvo som slintala len za melonom a po pôrode??? toto leto som nezjedla poriadne ani kúsok. dám si aj ked ich vidím v obchode tak mu neodolám a kúpim ho ale doma sa mi len pokazí ☹ neviem čo sa stalo ale nemám na ne chuť.

jankabambulka
16. sep 2009

ja to nechápem, ako donútiť diti papať pečivo. teda niekedy si dajú ale to tak dva tri hlty
fiall.- aj naši len jogurt a ovocie+zelenina ale na rozdiel od tvojej mne úplne začali odmietať papať váru. max. súché uvarene zemiaky

ivka000
16. sep 2009

janka ten môj papá pečivo ako diví najradšej sa s ním krmi sám. nakrájam mu to na kúsky a snaží sa to trafiť do pusinky 😅 . ale niekedy ako dnes si sám zoberie rožok (už zistil kde ho schovávam) a papa ho.jasné že potom musím zametať až v spálni 😠 ozaj čím deťom natierate pečivo???

miselin
17. sep 2009

Bambulka mne malá začala jesť váru po tých infúziách 😅 Jej teraz nestačím dávať do pusy, ale zase mi prestala papať pečivo, tiež si len pár krát odhryzne a je po papaní. Ale mne nechce vôbec surovú zeleninu a ovocie. Len pár hryzov jablka a banána inak nič, to má asi po MM ten nezje ovocie ako je rok dlhý 😖

Ivka ja som tak bola v tehu zaťažená na pomaranče a to som pred tým pomaranče nelúbila a v tehu som sa s nimi išla zadrhnúť a od kedy som porodila som pomaranč nejedla 😀 😝

miselin
17. sep 2009

Kokos moje decko mi v noci vstávalo len 4 razy a ja trubka už od pol šiestej nemôžem spať, čo som už vyspatá 😠

miselin
17. sep 2009

Dadulkáááá môžééééém 😵

sebastianela
17. sep 2009

Tak ten moj tiez dobre spal. O 21 isiel spat a zobudil sa o 02 a potom o 05. A od pol siedmej je uz hore uplne. Macher. A to bez sedativ.😅

jana30
17. sep 2009

Ahojte maminky 😀 😅
no ako tu píšete recept na spanie dieťaťa, podľa mňa nie je žiaden recept, každé dieťa je iné, možno trochu na to vplýva aj správanie sa k dieťaťu od narodenia, ale zase ked má dieťatko ako maličké problémy všeliaké koliky tak to nejde nechať ho plakať, ale ja som zatiaľ s deťmi problémy nemala ani v papaní, Maťko ten zje čo nezje jeho a spať chodí teraz už sám, hovorí síce na všetko nece nece, ale dám ho do postele vyfasuje fľašu mlieka, ktorú nece a pri nej zaspí, nie vždy ale nejdem do jeho izby - trochu di polozí po posteli a drichme, Katka mi začala mať problém s jedením až ked začala chodiť do školy, asi okukala čo iné deti nejedia a už vymýšla aj ona a zrazu všeličo neľúbi, 😒

jankabambulka
17. sep 2009

ahojte., ono to je asi vo vzduchu 😀 aj mne decká docela dobre spali 😵 😵
misel-naši zasa ovocie a jablká stále denne padne jedno jablko /u každého/ mrkva alebo kaleráb, alebo banán, napr. včera 2 x 2nektarinky a malé mrkva napoly a to tesne pred spaním prišli pred poličku a naťahovali ruky a že hami , lebo zbadali tam, hrozno

fialllka
17. sep 2009

ahojte maminky

tak my sme dnes spali hrozne .... stale sa mala budila ... a to spala s nami v posteli, sme ju o jednej supli ku nam, ked sa zobudila a nechcela byt v postielke ....
no dnes sme mali rano 35,5 a zda sa, ze po soploch nie je ani stopa ... tak som zvedava aky bude dnesny den 🙂 😉 ale vidim, ze uz to je asi zasa ona ... bo ma nahana, by som sa s nou hrala ...

vedia sa vase deti same hrat????

dadulaa
17. sep 2009

Misel, supééér, ešte ti zavolám 🙂

kaciatko68
17. sep 2009

Tak ja sa tiež pridám,
Linda papá zatiaľ dobre, teda na raňajky nič moc a zatiaľ len suchý chleba, vianočku, alebo rožok. Ovocie papá v pohode všetko, či popučené alebo celé. Rada má aj paradajky. Polievky zje na obed 4 veľké žufanky. Sama sa divím, kam sa jej to zmestí 🙂. Keď sa zobudí papá druhé jedlo, nie až tak veľa ako polievky. To čo jej chutí, toho zje viac, čo jej nechutí ,tak toho menej. S jogurtami máme niekedy problém, kaše je dobre.
A spáva zatiaľ dobre.
Niekedy sa hrá aj sama, ale to netrvá dlho a samozrejme rozhadzuje hračky a veci sama 😀 .

andulkau
17. sep 2009

Ahojte ,ale dnes mame pocasie.Mna caka pracovny vikend. 🙄 Ale buduci vikend mam volno a je jarmok 😝 😀

tak Tamarka vcera spala v jaslickach 45 minut.Kazali mi prist okolo 12,30 ,ale este spala ,tak ,ze sa tam mam pockat do jednej.Tak som sla na kavu kamoske vedla skolky.Ze aby som bola na blizku,lebo deti placu po zobudeni a budia ostatne deti.Prisla som teda o jednej uz bola hore ,ale v pohode .
Strapata ,smotenucka, ale s usmevom na tvari. 😀
Dnes sme do 13:30 tak uvidime.Ale zas som rada ,ze sa tam rozjedla.Coho som sa najviac obavala.
Zje ranajky co ona nikdy len suche,desiatu ,obed cely ,olovrant.Prisla domov zjedla cely rozok celozrnny ona iba take ma rada.Potom neskor jogurt.A vecera rizoto.Ja som nechapala.
Fakt sa deti menia. 🙂

sama sa nevie hrat iba otravuje Adama alebo mna 😉 .

jankabambulka
17. sep 2009

ani naši sa sami nevedia hrať. aj keď sa začnú a zbadajú , že pri nich nesedím aspoň tak utekajú hneď za mnou. najradšej vyhadzujú hračky s krabíc, šuflov, barborkine perá zo stolíka...a najradšeja asi obíjajú hrnce

ivka000
17. sep 2009

ten môj čertík sa hrá sam ale len pokiaľ má čo rozhadzovať.Pokiaľ potrebujem mať chvýlu ,,klud,, tak sa hrá ale vyhádže všetko na čo dočianhe s linky potom ide na hračky a nakoniec 100 loptičiek z bazénika potom náhodne zbadá prádlo v koši tak to a ...ale musím ho aj pochválit pri knižke vydrží dlho aj to pekne komentuje čo tam vidí ale po čínsky 😀 a cez leto som ho posadila na dvor a trhal tam margarétky to vydržal aj hodinu vkuse 😉

miselin
17. sep 2009

No tak ja samostatnom hraní pomlčím 😅 Vydrží asi tak 2 sekundy 😀 Ale ja som si už zvykla, dnes som oddýchnutá ako keby som spala 3 dni vkuse a to len preto, že som vstávala len 4 razy 😀 😀 Koľko málo mi stačí ku šťastiu 😀 😀 😝

jankabambulka
17. sep 2009

krásne fotečky

zuzka99
17. sep 2009

kaciatko som si našla zmeškaný hovor, asi som vtedy vysávala, je to ešte aktuálne?

katka.carska
17. sep 2009

pridavam sa s nasimi skusenostami so "samohranim". Matusko sa zahra sam, niekedy aj velmi dlho. Avsak len vtedy, ked vidi, ze mam pracu, a na blizku nie je nikto "volny". Myslim, ze uz pochopil, ze moze kedykolvek za nami prist, ale my budeme pokracovat vo svojej praci. Samozrejme, moze sa pridat, co vsak v poslednom case prestal robit a radsej si posuva dve hodiny auticka. Trosku ma to mrzi. Predtym mi varenie s nim trvalo aj dve hodiny namiesto pol, ale robili sme to spolu.
Myslim, ze ste preberali nedavno aj spanie. Tak nasa celkom cerstva skusenost je zaspavanie cez den bez dojcenia. Dospeli sme k tomu spolu. Zatial staci precitat knizku a spi sa. Vecer si sam zalezie do postele (spava s nami) a popyta zhasnut svetlo.Lahne a zachvilku spi. Na to, aky bol nespavec, v noci sa budil kazde dve hodinky a uspavali sme dlho aj nosenim je to obrovsky pokrok. Po dvoch rokoch konecne prespal celu noc. Drzim vsetkym palce, myslim, ze to chce len cas.
No i u nas to ma jeden hacik-nezaspi s tatom, len so mnou. A s tym zatial pohnut nevieme...

miselin
17. sep 2009

Bambulka dík 😵

Jéé Katka blahoželám k tehulkovaniu, uvidíš, že toto druhé bábätko bude ako med a bude spinkávať už od narodenia 😉

Mám chvíľu čas, Dominika má dnes dobrú náladu tak sa chvíľu díva na Lazy town strašne sa jej tá rozprávka páči. A ešte som jej jej dala dole plienku tak mi dá aj pokoj aspoň na cvíľu 😅

sebastianela
17. sep 2009

Tak,sme boli aj dnes u vas v PB. Prsalo ako divé.
Ja som ochorela ako hovado. Nemala som ist cas ani ku svojmu dokinovi. Tak samoliečba Ibalgin+ penicilin. Som k.o.
😝

hasleerka
17. sep 2009

no sebi riadne sa nadopuj aj vitamínmi ...