Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
30. sep 2009

sebi, neboj ono sa to raz obráti. Počuj, a vy keď bývate v jednom dome s tvojimi rodičmi, nemohol by spať u nich? to ma len tak napadlo. Keby bolo najhoršie si blízko 😉
Slávko spal od 18,45 do 7,40. O 23,15 sa zobudil na mlieko, ale sme sa dohodli, že ho dáme dnes cice čo sa tu potuluje po sídlisku, tak keď prestane pršať ju musíme ísť s tým mliekom pohladať 🙂
kaciatko, ja by som volila školku na dedovci, keď tam bývaš, viem že veľa mamín tam deti dováža z celého mesta

zuzka99
30. sep 2009

kac a odkedy chceš dávať Lindu? Ja by som od bud. septembra chcela, ale to ešte nebude mať 3 roky, aké sú podmienky aby ho zobrali?

sebastianela
30. sep 2009

Mamu by šlak trafil v noci z neho. Tá nadáva,keď mi ho niekedy pomáha v noci ratovať. A on hladá v noci cecek a babka urcite nemá taký ako ja. Už ostáva iba tá krava.😀

ivka000
30. sep 2009

u nás hrúza ☹ Jakubko je už druhý deň upišťaný a neviem čo mu je lebo tie dva zuby má už vonku a ostatné nemá spuchnuté že by predsa? Nádcha nám pekne ustúpila tak s toho taký nerôzny nieje 😒 Ja už neviem a pri zaspávaní robí scény a už tak pekne sa naučil a zasa toto dúfam že ho to rýchlo prejde.

A ked ste sa bavili o tom spávaní s deťmi tak aj náš spáva s nami ale iba nad ránom ked sa náhodou zobudí tak sa mi ho nechce prekladať do postielky, no ale po dnešku si tú námahu asi dám lebo ráno sa zobudím že Kubko plače a Kubka nikde 😨 tak počúvam odkiaľ to ide a on spadol s postele chudáčik. ale našťastie sa mu nič nestalo len sa zlakal 😖

ivka000
30. sep 2009

švagriná dáva syna do škôlky na Dedovec a je spokojná

ivka000
30. sep 2009

mali vaše deti ked im išli zúbky najskôr také spuchnuté diasná pri všetkých, alebo len pri niektorých zuboch 😕

andulkau
30. sep 2009

Tak uz som lahsia o 30€ od zubara. ☹ No co uz zuby su zuby.
Dadula chcela som ti napisat ,ze som dnes nebola v Lidli.Ale potom som si spomneula ,ze vlastne ano vbehla a vybehla von.Okolo pol osmej,ze?Bola som zaviest Adama do skoly.
Normalne sa musim uz rozpamatavat. 😀 Mala si do mna drgnut. 😉

Ivka v kazdom veku dietata je akesi zle odobie.Kamoskina mala je starsia o 2 mesiace a dasna mala vzdy opuchnute a zuby nic.Cakali ,ze uz uz nejaky vide von a trvalo to aj 3-4 mesiace.A moja ani opuchnute nemala ,len slintala a bola nervozna a do rana vysiel zub.Len prve dva mala teploty 39.Potom uz nie.
Drzim palce.To rychlo prejde.

Sebi nezavidim.Hlavu hore.Mne sa to dobre hovori,ale aspon si to viem predstavit.

sebastianela
30. sep 2009

Moj Sebi ma uz 6 zubov a ani pri jednom nemal opuchnuté ďiasná. Som videla vždy ako mu presvitajú také biele čiarky a do týždňa už aj boli vonku. Teraz čakáme spodné dvojky.

miselin
30. sep 2009

Ani moja nikdy nemala napuchnuté diasna a ani neslintala, až teraz pri týchto očných má opuchlé a aj slintá. Si predstavte, že mi dnes v noci pišťala iba raz, no vlastne to bolo ráno o piatej, napila sa vody a spala do pol siedmej, asi ju zmohlo to škaredé počasie. Ale prišla som na to, že keď ide spať hladná aj poobede a aj večer tak spí omnoho lepšie ako keď sa napapá 😒 No nechápem, či jej je ťažko keď sa naje alebo čo 😖 😖

sebastianela
30. sep 2009

Misel. U mojho stareho je to tiez tak. On nemoze spať s plnym bruchom. Tiež sa furt budí. A hladnému sa mu spí super. Niečo na tom určite je.😕

nikiarudi
30. sep 2009

ahojte maminy, chcem sa len poinformovať, že aké máte vy skúsenosti s detskými odsávačkami soplíkov. Použili ste takú na vysávač alebo úplne obyčajnú? Ktorá je podľa vás lepšia?? Ďakujem za rady.. 😉 🙂

sebastianela
30. sep 2009

Uplne naj je tá,čo jednu hadičku dáš malému do nosa a druhou to ťaháš ústami ty. Tá na vysávač je nepraktická. Hádam nebudeš v noci zapínať vysávač a budiť celý dom. To je ale iba môj názor. A stojí iba 1€ a je fakt dobrá.

dadulaa
30. sep 2009

Súhlasím, aj ja som bola najviac spokojná s tou, čo ťaháš soplíky ústami a druhý koniec má v nose 😉

ivka000
30. sep 2009

my máme takú ako baby a je super fakt neviem ako by som v noci zapínala vysavač a budila celý dom

sebastianela
30. sep 2009

Ale tá na vysávač je vraj dobrá na odsatie. Tá odsaje všetko.
Môj sa vysávača bojí, tak to by mal vždy dvojnásobnú traumu.😅

jankabambulka
30. sep 2009

ahojte
som len na skok. ja mám aj aj odsávačku. tú do pusiny- nepoužívam /stála 17sk v tescu-lekárni/ nedokážem vytiahnúť soplík, keď je noštek upchatý
do vysávača - používam stále, v noci mi odporučila jedna dokina neodsávať len v prípade , že nie je iné riešenie.. tak v noci vyvýšim na spinkanie matrac, dám vyparovať cez postieľku plachtu namočenú v slanej vode a odparovať do zásúvky alebo do olejovej lampy materinú dúšku, niekedy otočím dieťako, aby buvalo na brušku
inak odsávať sa má len 4x denne - ale neviem či to je pravda, no ja sa tgoho držím 😉

jankabambulka
30. sep 2009

inak aj moji sa boja vysávača ale aj mixéra, .. všetko hučííí

zuzka99
30. sep 2009

no ja zasa tú ručnú (ústnu) neznášam. ťahám jak blázon a nič, akorát čo ma hlava bolí. a používame len na vysávač a tá vyčistí dokonale. Síce je to chvíľa revu, ale nevadí. A v noci na susedov kašlem, keď treba tak treba. Oni tu vybľakujú ožratí tak čo. MAli sme aj elektrickú, ale tá bola úplne na prd. Hneď sme ju aj vrátili. Myslím, že najlepšie je kúpiť aj na vysávač aj ručnú a príp. v noci vysaješ tou.

zuzka99
30. sep 2009

baby, viete čo. skúste mi poradiť čo mám robiť. Zase mi krpec zaspal už o 18,00, potom spí do 7,00 - 8,00 rána a nechce spať cez obed. Lenže on už večer od 17,00 je taký zlý, že ani nič nevečeria, len zúri, reve... To spanie ma ani tak netrápi, na hodiny spí asi dosť a večer mám pokoj. Lenže týmto jeho režimom on vlastne nič za deň nezje. Ráno vypije mlieko a to je všetko, na desiatu som do neho dostala asi 1/2 banána, obed jedna lyžička polievky a trocha druhého a na večeru zase mlieko. A potom ešte asi 2x v noci pije mlieko. Už sme aj dnes chodili po vonku s fľaškou mlieka a miskou a hladali mačku, že mliečko dáme jej, aby ho toľko nepýtal a jedol aj tuhú stravu. Vonku videl, že cica vypila mlieko a večer namiesto večere ho pýtal zase. tak som mu povedala, že ho idem von zobrať cice, ani to nepomohlo aj tak ho chcel. Myslíte, že mu to nemože takýto režim spánku a ešte aj to ako papá nejako uškodiť?

sebastianela
30. sep 2009

Juchú. Rodičovský príspevok teda bude 256€.!

zuzka99
30. sep 2009

dadi, napíš mi prosím aj ty, ako to u vás prebiehalo, keď ti Kubko taký maličký prestal spávať cez obed, prosím. 😔

som z toho nešťastná,veď mi nemožeme ani nikam poobede ísť, to už pomaly o 16,00 aby som ho kúpala a dávala večeru, aby ešte to zvládol. A nám začína o 16,00 ešte len hudobka. Dnes z nej došiel a išiel rovno spať. potom z toho ani nič nemá keď je tam už unavený. a mm ho tiež nikdy nevidí, keď je v práci. Ráno ešte spí a večer už spí. Ani naši ho nemožu poobede zobrať, lebo kým dojdu z roboty, malý už sa ide chystať na spanie 🙂 na nervy a potom ho mám na krku celý deň len ja.

Zajtra začína Včielka? Budeme chodiť ako minule? Pondelok a streda? Lebo ja asi v stredu nie, keď budeme mať hudobku, to by asi nezvládol všetko bez spánku

zuzka99
30. sep 2009

sebi a doteraz bol koľko rodičák?

zuzka99
30. sep 2009

de ste? Idem asi si ľahnúť a čítať. Chlap v robote, vás nikde. ešte prídem, budem musieť ohriať večeru keď príde z roboty, tak zatím

sebastianela
30. sep 2009

Zuzka.
Ja iba ako neskúsená mamička s problémovým deckom ti môžem povedať,že lepšie by bolo,keby si aspoň cez obed lažkal a zdriemol, ale on keď nechce, tak ho nenúť a nechaj to tak. Uvidíš časom.

zuzka99
30. sep 2009

a už spí?

zuzka99
30. sep 2009

ja ešte rozmýšlam, že ho pojdem vozievať autom cez obed a možno tam zaspí. A skúšali sme aj keď bol chorý, že si pospal cez obed, potom večer išiel až 22, 30 a ráno skoro vstať, že či pojde dospať cez obed a ani za svet, radšej vydržal do večera ten druhý deň

sebastianela
30. sep 2009

Doteraz bol aj s pridavkami 179,92€.

andulkau
30. sep 2009

zuzka a ty si k nemu lahnes po obede?Ci ho davas do postielky nech zaspi sam.Ved aj moja stale lieta ,ako tvoj a neunavi sa ?

ivka000
30. sep 2009

baby ja mám doma piraňu 😠 od kedy má tie mini pidi zúbky ma ten môj synáčik stále kúše ked ho kojím poooomoc ale dnes stále. normálne sa bojím zaspávania lebo on si podudká napapá sa a dnes len zúri a kúše ☹ Takýmto tempom ho veeeeeeľmi rýchlo odstavím ale to by som nerada ešte by som ho chcela tak pol roka kojiť.

ivka000
30. sep 2009

Zuzi to má ten tvoj Slávko naprd režim, no ja viem že ty s tým toho veľa nenarobíš môj si ho určuje tiež sám 😒