Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
14. nov 2008

Inak Kačiatko výborne vyzeráš na to že budeš mať 40, aj postavu máš super 😲 ja som ti tipovala tak do 35

zuzka99
14. nov 2008

to si presne napísala miselin, aj s vegetíkom aj s kačiatkom. tiež kolkokrát večer uťahaná neviem čo skor a rozmýšlam ked sme boli slobodní, kde by sme asi tak boli. kde na pivečku, vínečku, na dovolenke, večeri...chodili sme skoro stále. po robote niekam sadnúť, na víkend do Tatier...večer sa zahrabať pod deku a ku telke, pozrieť dobrý film. no to už teraz nehrozí. ale čo teraz máme iné obdobie a krajšie, že? toto všetko si užijeme zase o pár ročkov, ked tí naši drobci už nebudú chcieť byť s nami, a radšej pojdú s frajerkami 🙂 a na dochodku možem čumeť na telku pod dekou až až. a budeme mať krásne spomienky a smiať sa ako sme prežívali a užívali si to.

zuzka99
14. nov 2008

ešte som zabudla, že moj krpec ešte nespí a vystrája. spal mi na pedikúre do 17,00 - pol hodiny a teraz nie a nie. ale on chodí takto neskoro každý deň. to odpadnem s ním a ráno ma zobudí a sme zase spolu. takže ja a volný čas ked on spí to nehrozí.

kaciatko68
14. nov 2008

miselin a zuzka99 : Ďakujem, hneď sa cítim lepšie 😀

S tým vegetíkom ste to napísali super, len ja si to asi budem užívať za pár rokov na dôchodku a neviem, či sa mi už potom bude vôbec chcieť 😀

kaciatko68
14. nov 2008

zuzka99 : Priznám sa, že teraz ani neviem, či mám v pase vôbec jedno dieťa, ale isto ho mám ešte na iné meno. Na rok chceme ísť do Chorvátska, takže to budem musieť poriešiť. Ozaj, teraz treba pre dieťa samostatný pas, alebo sa uvádza do pasu rodiča ?

Ty si pracovala na pasovom ???

kaciatko68
14. nov 2008

zuzka99 : No konečne mi docvaklo, v ktorom pase (môj vykojený mozog). Už som to doplnila 🙂

zuzka99
15. nov 2008

kaciatko, tak teraz si sa prezradila 🙂 dobre som sa pobavila 😀 😀 😀 😀 samozrejme, tvoj pas som nevidela, ani nerobila na pasovom 🙂
ked sme už pri tom, ja som malému urobila pas samému, keby išiel niekam s našimi, oni často chodia na výlety do ČR tak aby mohol ísť, inak stačí ho mať v pase rodiča. ale pred cestou by som si vždy overila tú ktorú krajinu, viem že niekde chcu mať napr. rodný list v ich jazyku, ale aby som nekecala. radšej si ju daj zapísať do pasu, myslím, že do 5 rokov musí byť zapísaná, potom už samostatný pas. keby ste videli malého pas, normálne ho fotili ako dospelého za tou plachtou. no je tam strašne zlatučký.

kaciatko68
15. nov 2008

Včera som večer varila na dnes a teraz pôjdem so staršou dcérou do mesta. Potrebuje nové okuliare a chcem jej kúpiť niečo na oblečenie na vianoce.
Manžel bude s Lindou. Takže sa teším, že mám do 11.30 vychádzku.

jankabambulka
15. nov 2008

oznamujeme svetu, že maminka dostane nové šatôčky vďaka Katuške - dnes išli obedovať /1x nerozmixované/ a nemohli sme nájsť lyžičky umelé /asi sme zabudli u babičky/ takkŕmim, kŕmim a vtom cink , hovorím si asi sa mi to len zdalo , no o chvíľu opäť cink a hovorím si : to už nie je náhoda. a fakt. zúboček je prerezaný len trolilinka vytŕča.ale je . ona sa smeje presne opačne ako miško. otvorí ústa a jazýček dá dopredu tak som si nevšimla a možno jej vyšiel dnes v noci keď nechcela spinkať

miselin
15. nov 2008

Janka blahoželáme k zúbku, to máš super, že si ani nevedela, kedy jej vyrástol, lebo Domči behom 3 týždňou vyrástli 4 zúbky a ti poviem, že som KO, v noci som k nej 3 týždne vstávala od 15 až do 30 krát a pol dňa som ju vláčila na rukách lebo stále plakala, takže sme si užili 😒
Kačiatko aj mi chceme ísť cez leto niekam na dovolenku, baby ako je to keď chceme ísť niekam v EÚ tam pre malú potrebujem čo keď tam už netreba nič ukazovať.
Zuzi a do kedy ti malý spí ráno keď chodí tak neskoro spinkať? Moja Domča stáva tak okolo pol siedmej ale niekedy potiahne aj do siedmej ale to je málokedy a chodí spávať tak okolo 19:00

zuzka99
16. nov 2008

podla mňa aj na dovolenku v EU treba pas pre dieťa. na hraniciach síce nikto nie je, ale možu vás zastaviť hocikde vo vnútrozemí a tam kontrolovať doklady.
miselin, malý dnes vstal pred pol deviatou a večer išiel spať o 22,00. takže on večer dlho a ráno si pospí. teraz tiež ešte nespí, a to nespal od 13,00.

kaciatko68
16. nov 2008

Včera išla malá spať cca o 20.30 a ráno som ju budila o 9.00 hod. Cez deň spala 2 hodiny, druhý krát som ju už spať nedala - to by sa jej bolo chcelo tak o 18.00 hod a od 20.15 už spí.
Zajtra ráno ju ale budem najneskôr o 8.00 budiť. Keď spí dlhšie, potom nám nevychádza druhý spánok a aj jedlo akosi nestíhame.

zuzka99
16. nov 2008

tak to vediete. ja by som ju nechala asi spať ráno dlhšie a potom len jeden spánok cez deň. ja to tak robím. no ale aj tak večer nechce spať. ja budem musieť asi vynechať aj ten jeden. 🙂 to jedlo tiež niekedy je poposúvané, olovrant máme niekedy až o 17,00 - 18,00. ale nevadí, potom pred spaním už len mlieko akože večera a je to.

kaciatko68
16. nov 2008

Ale neboj, isto má len teraz také nespavé obdobie. Ozaj, už máte kúpenú autosedačku na väčšiu váhovú kategóriu. Našej už začína byť vajíčko malé a mám v tých sedačkách nejaký chaos. A hlavne by som chcela čo najlepšiu a najlacnejšiu 🙂 .

kaciatko68
16. nov 2008

Ozaj, išli by ste v útorok doobeda do včielky ?

zuzka99
17. nov 2008

my už máme tú druhú autosedačku, používame ju snaď od 7 mesiacov, ona je od narodenia do myslím 18 kg. ale neviem značku, potom sa pozriem v aute. do včielky v utorok ja nemožem, idem k tej kožnej urobiť sa krásna 🙂 ale v stredu sa chystám, teda pokial budem mocť medzi ľudí

kaciatko68
17. nov 2008

Tak teda pôjdeme v stredu. Už sa teším 🙂

miselin
17. nov 2008

Čaute ja dúfam, že sa tiež v stredu už konečne dostavím, lebo malej idú zuby a ja som už ale úplne vyšťavená, chodím už ako taká mátoha. Strašne je teraz zlá, dúfam, že si dá zo zúbkami už na chvíľu pokoj, lebo za 3 týždne 4 zuby no som zase KO

miselin
17. nov 2008

Zuzi mi možno tiež pôjdeme zajtra na kožné, lebo čo mala malá taký červený fľak na líčku tak jej to vôbec neschádza takže zajtra už idem s ňou radšej k doktorke nech jej dá nato nejaké maste, lebo ju to aj svrbí a dnes ma až napadlo, že som jej to mohla umývať aspoň repíkom, lenže ja som už taká unavená, že ma to teda vôbec nenapadlo až dnes 😒

kaciatko68
17. nov 2008

miselin: ja som bola s malou na kožnom viac krát. Mala na tváričke a pod očkom také vyrážky - vyzeralo to ako ekzém. Vždy mi dali nejaký hormonálny krém. Naposledy som bola u Baštekovej a tiež jej dala robenú hormonálnu masť. Stále to neprechádzalo. Nakoniec som kúpila v lekárni Holtov krém ( nie sú tam žiadne hormóny) a asi po týždni jej to prešlo. Neviem prečo doktorky rovno píšu také silné mastičky.
Ak by Ti napísala nejakú horm. masť, vyskúšaj radšej najskôr Holtov krém.

kaciatko68
17. nov 2008

Aj moja malá je dosť zlá, ide jej druhý vrchný zúbok. A okrem toho, že je ako mrnčadlo, tak ma ešte aj kúše do bradaviek. Už som z toho na prášky ☹

zuzka99
18. nov 2008

miselin, potom ja doma mám Holtov krém, mne to predpísala dokt. ked bol malinký, ale som ho nikdy nepoužila, myslím, že obsahuje antibiotiká a ja som to nechcela. tak mi poradila segra aby som mu to natrela Excipialom a ten zabral a natieram s tým stále. ak chceš donesiem ti zajtra ten Holtov krém do Včielky nech vyskúšaš. ešte dám presne vedieť či pojdeme, lebo ak budeme nejak brutálne zbrúsená tak neviem 🙂

kaciatko68
18. nov 2008

zuzka99 : Aké bolo to zbrúsenie kože ?
miselin : boli ste u lekára ?

miselin
18. nov 2008

Čaute tak sme boli aj na kožnom tak nám predpísala nejakú miešanú mastičku a kúpila som aj ten holtov krém ale stráášne smrdí, ale to nevadí ak jej má pomôcť. Zuzi ja malú tiež natieram excipialom a ešte aj modrou indulonou lebo ona má strašne suchú kožičku ale aj tak sa jej sem tam urobia takéto somariny ☹ Mi zajtra ideme do včielky, melej to prospieva, dnes dokonca s doktorkou aj komunikovala, takže vôbec neplakala ale dnes mala celkovo super náladu takže ju nič nerozhádzalo ale včera to bol des, musela som jej dať aj paralen, lebo už len mrnčala a mrnčala čo ju tie zúbky boleli a bolelo ju zase aj bruško s tých zúbkou, takže zábava.
Kačiatko ako Linduška zo zúbkami už je dobre?

miselin
18. nov 2008

Zuzi ozaj ako si dopadla, už si krásna podľa svojich predstáv?

miselin
18. nov 2008

Dlho sa už neozýva Majka ani Tajka a ani Happysmile? Tak čo je holky 😲

zuzka99
18. nov 2008

Ahojte, nebojte nie som krásna 🙂 mi to zbrúsila, je to taká hadica, ona odlupuje tú kožu a vcucáva dovnútra ako vysávač. tak mi to celé prebrúsila a potom na to dala kolagén a laserom ho preniesla do nižších vrstiev pleti. ešte ma čakajú 4 sedenia, potom snáď bude vidno nejaký výsledok. teraz sa cítim ako keby som bola dlho na slnku a spiekla sa riadne. ešte si večer dám ten kolagén na spevnenie a on tak vyrovnáva pleť. je fakt super. ja som ho kedysi používala, mám ho doma, len v poslednej dobe to flákam. tak zase začnem.
Slávko išiel včera spať o 23,00, dnes asi budeme dlhšie lebo sa zobudil o 19,00 čo zaspal takto navečer. tak neviem kedy ráno vstane. ale budeme sa snažiť dovaliť. som mu akorát dorobila obed na zajtra, aby sme mohli prísť.

no fakt to baby niektoré flákate ☹ asi pojde s nami niekedy ešte kamoška zo SNP, má 8 mesačné bábo

miselin
18. nov 2008

Zuzi a to nebolí? Mne keď je Domča moc unavená hentak večer tak sa ju snažím udržať aspoň do pol siedmej a dám jej už len mlieko a hajde spať, lebo ona keby šla spať aj o jednej v noci tak ráno do tej siedmej vstane tak či tak 😖

kaciatko68
18. nov 2008

Umrnčaná je menej, ale zúbok jej ešte nevyšiel. No ale čo je najhoršie, tak sa doslova baví na kúsaní mojich bradaviek. Nekúše ma jedine vtedy, keď pri jedení spí ☹ .
Uf, my sme mali všetky miešané mastičky hormonálne. Mama robila šéfku lekárne a tvrdila mi, že v Holtovom kréme nie sú žiadne antibiotiká. Podľa príbalového letáku to vyzerá tak.
Nám ešte naposledy po robenej mastičke - tú sme mali natierať len dva dni - vraj to malo zmiznúť - doporučila kúpiť od Biodermy Atoderm PO zinc a natierať jej tým tváričku, vraj sa tým pokožka ešte dohojí. Robím to ale len občas.
V lekárni mi hovorila jedna pracovníčka, že jej dcéra mala veľmi suchú pokožku a používa tiež ATODERM - len nejaký iný druh.
Moja malá ale suchú kožu nemá. My sme aj tváričku natierali od narodenia olivovým olejom z lekárne.
Teraz máme už našťastie pokoj (musím zaklopať).

kaciatko68
18. nov 2008

Ja malú, keď poobede spí, budím najneskôr o 18.00. A potom zaspí o 22.00 hod.
Ale aj tak mi viac vyhovuje, keď spí raz denne 2 - 2,5 hod a potom ide spať cca o 20.30 hod.
Vtedy máme aspoň večer trochu kľud.