Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

happysmile
25. jún 2008

ahojte dievcata, som milo prekvapena, ze je tu niekto aj z Povazskej. Ja mam dceru a teraz cakam druhe dietatko. Dufame, ze to bude zasa holka. Pretoze mangel syna nechce 😀 . Ale boli sme aj na 3D sone a bolo povedane, ze je to urcite dievcatko, takze mangel sa vytesuje, ale ja mam stale taky divny pocit, ze by tohol byt aj chlapec. No ved este chvilocku a budem si na 100% ista co to bude 😀 😀 😀 . Pekny dnik a do spotenia xixixixi.....

tajka1
25. jún 2008

ahoj, tak to bude naozaj za chvilku...urcite to chcete uz mat zasebou v takom tepleee...mi sme tiez nechceli chlapca a podarilo sa, teda nieze by sme ho az tak nechceli, ale predsa....tato je nadseny, ked ma doma 3baby.
Kde si bola na tom sone, v Trencine??? 😎

zuzka99
25. jún 2008

ahojte holky, my sme teraz doma, vonku je strašne tak počkáme tak do 16 - 17, 00 a potom pojdeme zas. už aj s ocinom. malého som dala do postielky, je umrnčaný asi budeme hajať, ale akorát volali svokrovci že idu k nám tak neviem či sa mu podarí zaspať.
tajka - skype mam, len sa musim večer opýtať manžela či mi ho neprerobil, lebo niečo tu preinštalovával, on mi ho aj zaviedol tak neviem ani to heslo alebo ako sa to volá
happysmile - odkial si? tak vy už obe máte alebo budete mať 2 dietky. graulujem, pozerám, že 39 tt, tak to mne sa vtedy malý narodil. no v týchto horučavách musíš trpieť čo? ja som to mala našťastie v zime, leto som preležala, mi bývalo strašne zle, som schudla 9 kg, až v 5. mesiaci som sa dostala s váhou na predtehotenský stav. a budeš v PB rodiť? ja som tam bola nadmieru spokojná a inde by som ani nehladala. manžel mohol za mnou hocikedy, furt mi niečo musel doniesť, odniesť a keby mal niekolkokrát denne cestovať napr. do Trenčína, to by sa nedalo. a ešte v zime, cez sviatky...ja som bola v porodke od 23. 12. do 5.1. celé sviatky ☹

happysmile
25. jún 2008

tajka a zuzka ja zijem mimo slovenska, takze sa na vysoke teploty stazovat nemozem. My tu mame stale tak do 22° a tropicke teploty nehrozia. Inak som zo SNP konecna zastavka c.3. takze Zakvasov.

tajka1
25. jún 2008

ahojte,....happysmile, kde zijes pri takej teplote???tu je priserne, ale hlavne pre tie deti...Nikolka mi naobed vobec nemoze zaspat a vecer je zase problem ju tam dostat. Citam Zuzka, te to tvoje tehotenstvo teda nic moc, asi si si to moc kladne neuzila..ale dufam ze teraz to stoji zato...a mi dufam ze zostaneme pri dvoch, ja by som uz dalsie nechcela, ale dufam ze sa nepritrafi nahodou 😝

zuzka99
25. jún 2008

asi niekde na severe, nejaká škandinávia tipujem - happysmile. ja som kedysi bola na brigáde v norsku ale tam bolo ešte prišernejšie ako na SR, sme sa kupali v ladových fjordoch 🙂 jak pri mori
moj malý zaspal o 20,00 bez problémov, nespal od 12,00, sa jašil celé poobedie, tu boli svokrovci, potom naši, potom sme boli vonku, tak teraz sa okupkal, napapal a pekne spinká. manžel išiel na pivko a ja idem uvariť šalátový prívarok, svokra mi doniesla koš hlávkového šalátu zo záhradky, vraj na rýchlu konzumáciu, si myslí, že zjem 10 kg šalátu naraz, oná nemá mieru. ešte doniesla hrášok - geniálny, čierne rýbezle, 2 kg medu, ktorý jej stále hovorim že nemožem, že je to alergén, domáce vajcia a hlavne koláčiky 🙂 tak idem všetko spracovať, nejako na zajtra. svokra pestuje poctivo BIO zeleninku, ideme od nedele dokrmovať, mrkvičku. teda asi to odložím o týžden neskor, lebo ideme do Bratislavy v utorok na promocie segre a nebudem ho tam nahanať s mrkvou a manžel to chce vidieť ako sa bude ksichtiť krpec tal počkáme do soboty. a asi budem aj žehliť, nerada si to odkladám a sú to malého vecičky tak nech má nachystané na striedačku.
no, moje tehotenstvo nič moc, ale aspon som bola celé doma, v posteli, všetci ma obskakovali a malý mi to teraz vracia ako ma vytrápil tak je teraz dobručký. je to prvý vnučik z oboch strán, vytúžený, patrične rozmaznávaný, tak ked som bola tehotná rozmaznávali aj mna.

tajka1
25. jún 2008

tak to to len zavidim...moja mamina byva na orave a svokru ani nepozname..takze sme tu sami...ale citam ze ti je teda dost veselo, ten salat ti iste potecie aj uskami, ale je topekne ze sa o vas tak pekne staraju...moje uz tiez spinkaju, Viky chodi pravidelne o pol osmej a Niky ked nespi na obed tak tiez tak...no asi to teplo ju dost vytaca ked nemoze zaspat. problem ale nastane skor rano, ked ma vstat do skolky. inak prajem vela zdaru pri prikrmoch...moje baby su uplne ine, jedna si zvykla horzne rychlo a druha priserne tazko, tak sa majte pekne.papa

happysmile
26. jún 2008

ahojte, tak som sa konecne dostala k pc. My zijeme uz 4 rok v Irsku, a Lucka tu uz zacala chodit aj do skoly, pretoze skolska dochadzka tu zacina od 4 rokov. Takze zajtra uspesne koncime 1 triedu 🙂 . boze dievcata uz aby som porodila..... nevladzem ani dychat ☹ , Taketo stavy som v prvom tehotenstve nemala. No idem si dat sprchu zatial pa

tajka1
26. jún 2008

ahojte, happysmile-vobec ti nezavidim teraz mat brusko...neboj, este sa troch "pogulas" a budes mat pokoj.
ako sa ti zije v Irsku? mi sme zili 5rokov v CR a normalne lutujem, ze sme sa vratili. uz len to zdravotnictvo tu stoji zato...ked vidim spravy...no des...

happysmile
26. jún 2008

ahoj tajka, no to vies?, zaciatky boli tazke, ale teraz sa nam na slovensko vobec nechce vratit. Uz sme si tu zvykli. A mas pravdu, hlavne ked sledujeme spravy, co sa na sk deje, tak cloveka prejde aj chut zasa do nieco takeho. I ked na dovolenku raz rocne sa celkom tesim. Aj ked si to asi vies predstavit, ja tomu dovolenka ani nehovorim, pretoze cele dva tyzdne behame po doktoroch (lebo Lucku treba vzdy zaockovat- nastastie tento rok uz posledny krat), po uradoch, lebo birokracia na sk este nevymrela a asi tak skoro ani nevymre. A tie navstevy znamych a rodiny. a to nemozes niekoho vynechat, lebo sa urazi....atd,atd.... Takze dovolenka ako dovolenka. Vzdy ked sa vratime spat do IRL tak si povieme "konecne doma". Ale zasa musim povedat, ze vsetko ma svoje negativa a pozitiva a neviem si predstavit, ze by sme na sk nesli. Predsa je to len nasa krajina a cloveku chyba, ked je niekde mimo 😉 .

tajka1
26. jún 2008

poznam to velmi dobre, iked nam v CR jazykova bariera nic nevravela...domov je domov...vtedy sme sa rozhodovali a usudili, ze ked uz doma byt mame, tak sa vratime. Zdalo sa mi byt vela kupit za milion a pol 2izbovy byt a teraz je to tu este horsie.....kedy planujete dovcu na sk???mi tento rok ani nikam okrem k nasim nepojdeme...

happysmile
26. jún 2008

my sa chystame na sk v auguste, tak dufam, ze stihneme vybavit vsetky doklady pre mimco. Letenky uz mame kupene, ale ak budem prenasat, tak mam vazne strach, ze zostanem tu aj s malou a manzel odide s Luckou sam.
Tajka musim koncit ozvem sa mozno vecer, lebo teraz idem pre Lucku do skoly a potom som objednana k doktorovi na kontrolu. Tak ahojky a pekny den

zuzka99
26. jún 2008

čaute baby, tak moj malý znova mal obedný spánok 20 min. som akurát umyla riad a zavesila prádlo 🙂 brutál.
happysmile a máš íra alebo slováka. asi slováka, že? kamoška tu z PB je tiež v irsku, ale neviem kde presne. ona bývala na Rozkvete tak sa asi nepoznáte. ja som povodne tiež bývala na SNP, skoro na konečnej 3ky, pri tej drevenej škole v tom baráku.

včera večer to čo bolo, aká víchrica, normálne nám ani net nešiel, som nemohla písať. aj tak som varila jak debo a ráno to vyhodila,lebo to vyzeralo divne 😀

tajka1
26. jún 2008

jasne, prajem vsetko dobre u doktora..pa

happysmile
26. jún 2008

ahojte tak uz som doma, trochu som pobehala po meste a shopping-ovala, a teraz som rada, ze zijem 🙂 . Mala tak hrozne tlaci do rebier. Zuzka mangel je skovak ako remen xixixi.... Ale vsetci tu v irsku si myslia, ze je ir. Uz chytil aj ten hrozny irsky accent a tak trochu sa na ira aj podoba. Nehovorim, ze je rysavy 😀 , ale niektory iri su cierno, alebo tmavovlasich tak sa na nich podoba 😀 😀 😀 .

katja78
26. jún 2008

Ahojte kočky z Považskej Bystrice 🙂
včera som prechádzala cez vaše mesto (autom), chcem sa spýtať na tú neslávnu svetelnú križovatku, kde sa strašne dlho čaká ☹
otec mi vravel, že s tou križovatkou sa nedá nič robiť, teda nedá sa rozšíriť jazdný pruh smerom rovno na dva, lebo za križovatkou je tiež len jeden.
a že vraj dialničný obchvat okolo vášho mesta mohol byť už dávno hotový, keby sa u vás nespisovali petície.
a ktovie, kedy bude vôbec hotový.
je to pravda, alebo ako to vlastne je?

zuzka99
27. jún 2008

ahoj Katja78, máš pravdu tá križovatka je hrozná. tá križovatka nás uplne preslávila, dialnica tiež mohla byť dávno nebyť roznych petícií a prieťahov, ja tomu moc nerozumiem. sme tu v lieviku. všetky autá ktoré valia po dialnici musia prejsť cez mesto. stále zápchy a to ani nehovorím ked idem s malým von ako musím prechádzať cez cestu 😢

happysmile
27. jún 2008

ahoj zuzka, ako sa mas? aj dnes ste mali tak teplo, ci uz bolo lepsie. Tu uz tyzden prisi a mne z toho zacina hrabat.... taku depku som dnes mala, ze az no ☹

katja78
27. jún 2008

Zuzka ozaj, aj to som si všimla, ako sa u vás prechádza cez cestu ☹
ďalej za tou križovatkou smerom na Žilinu je taká nová žltá (alebo zrekonštr.?) bytovka a prechodu, nadchodu alebo podchodu pre chodcov nikde, deti tam prebiehali cez cestu ako o život (ani sa im nečudujem).
veď je ľahšie dať tam výstražnú tabuľu - Úsek častých dopravných nehôd!!! Prečo asi?

zuzka99
28. jún 2008

happysmile, dik, mame sa fajn, je tu straaasne teplo. včera večer sice trochu sprchlo, ale dnes je zase hrozne. mam kamošku v belgicku, hovorila, že je tam tiež sychravo, tak kupila letenku a došla za slnkom sem. mna by porazilo keby tak dlho prší a nedá sa von, to smalými detmi byť doma je o nervy.
katja78, vidím že si riadne všímavá. podchod je len kusok od tej križovatky a potom už nič. ja mam také nervy, ja tu už nechcem bývať. my bývame pri ceste, ktorá je hlavná v meste, vedie nám hlavná železnica popod okná, z jednej strany máme krčmu, z druhej stavaju akýsi barák, do toho kosia traktoríkmi trávu vždy od pol šiestej...ani okná nemožeme mať otvorené

tajka1
28. jún 2008

ahojte, Zuzka...kde to presne byvas, ved toto presne stve aj mna...este k tomu nam zatepluju barak, takze vobec nemozem otvorit na jednej strane balkon...takze sa dusime vo vlastnej stave

zuzka99
28. jún 2008

bývam v čínskom, v poslednom vchode hneď pri ceste. ak aj ty, tak viem, že tu zateplujú o pár vchodov ďalej 🙂

tajka1
28. jún 2008

tak to sme skoro susedky, mi byvame hned oproti sluzobnemu vchodu pre CBA...ano, zatepluju nas a zacinaju ten prvy

zuzka99
28. jún 2008

som si aj myslela, že tam, ale podľa fotky aj keď je maličká si neviem vybaviť či ťa poznám

miselin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka99
29. jún 2008

ja nie, som zo stredu, aj tajka, happysmile je v irsku

tajka1
29. jún 2008

ahojte, tak ako po sobote?

zuzka99
29. jún 2008

ahoj, po sobote fajn, akorát idem s malým asi na chvilu von, som navarila, muž išiel na bike tak ho čakáme, malý má dnes pol roka tak nam slubil že pojdeme na výlet po obede. asi zbehneme na zmrzku do Bytče a možno do Žiliny do Maxa, chcem si kupiť nejaké šaty, ideme na 2 svadby v lete, tak si musim niečo kupiť na seba. na jednu si dám moje popolnočné šaty s mojej svadby a ešte si asi jedny kupim alebo požičiam. možno si kupim len také čo možem nosiť potom aj normálne von v bežnom živote nejaké krajšie.

tajka1
29. jún 2008

to ja som to vyhodila vsetko von a teraz oddychujem...manzel ma dnes volno a tak si mala pospi v kociku. Takze sa chystas na nakup???Ale mas pravdu, ze je rozumnejsie si kupit nieco, co este vyuzijes..tak peknu nedelu,pa

zuzka99
2. júl 2008

ahojte až teraz som sa dostala k PC, žeby happysmile už bola v porodnici? dlho sa neozýva. dnes bude znova horuco, to sa máme na čo tešiť. 😖