Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
9. jan 2010

sebi, držím palce, nech ste skoro v poriadku.

ešte som sa chcela vrátiť k tomu Stptussinu a Hedelixu. Ja som malému dávala Stoptussin - mal suchý kašel a potom keď to prešlo na vlhký som dávala Hedelix. Včera som to hovorila doki a ona, že dobre už pokračujte len Hedelixom a keby v noci mal záchvaty kašla, aby sme dali stoptussin, na utlmenie. Takže nám viac - menej povolila kombinovanie.
A ja som včera kúpila aj Panadol, Nurofen a PAralen mám doma. Keď je vysoká teplota a nedá sa zraziť sa može Panadol striedať s Nurofenom už po 3-4 hodinách, inak rovnaká skupina myslím až po 6 hod

sebastianela
9. jan 2010

Každú polhoďku ho prebalujem,čo ho stále preháňa.☹

zuzka99
9. jan 2010

sebi, pozor na dehydratáciu - horúčka a hnačky - radšej choďte na pohotovosť.

jankabambulka
9. jan 2010

misel-jasné , stretneme sa pred vchodom.keď tu budeš prichádzať alebo tu budeš precrnkni,ak nebude mrznúť, zoberiem auto.
akurát si lakujem nechty - nech som frajerka-herečká 😀 😀 😀

zuzka99
9. jan 2010

ja som si akorát zdriemla, nech vládzem. Ale kočka nebudem, som hotová. 😀

miselin
9. jan 2010

Bambulka OK tak keď pôjdem tak ti brnknem 😉

Seby choď radšej na pohotovosť aby sa ti nedehydroval 😉

xsunx
9. jan 2010

ahojte babulky,
ja este varim ☹ sme boli dnes v Ziline pozerat jedalensky stol so stolickami tak som nestihala varit.

ivetka007
9. jan 2010

Aj my sme boli v Žiline vo štvrtok. A to sme s mm mysleli, že ani nepôjdeme, lebo malý bol v noci 3 hoďky hore, som myslela, že ma porazí. Ale asi ho niečo bolelo, lebo dosť vystonával. Dúfam, že sa to nebude opakovať často, lebo sa akosi neviem dospať ☹

ivetka007
9. jan 2010

Dievčatá prajem vám príjemnú zábavu a neopite sa 😀 😀 😀 Dúfam, že nabudúce sa pridám k vám.
Jarka, chodíte do Žiliny aj s malou? My sme tam neboli odkedy sa malý narodil, s ním sa nedalo a keď som ho chcela nechať babke, tak toľko nevydržal. Ale už sa to lepší, vydrží so svokrou, čo ma celkom teší 😉

xsunx
9. jan 2010

ivetka my sme boli tentokrat bez malej, chceli sme obehat co najviac obchodov s nabytkom, to sme boli len na otocku. malu sme nechali pri babke 🙂 ona je zlata, ona vydrzi aj 5 hodin bez ciciku, ked uz papa prikrmy tak sa da odbehnut 😉
ved len hodinku a pol prespi a ked vstane tak jej da babka obedik, aj zaspi pri babke 🙂
ale ked som len kojila a nedavala prikrmy tak som mohla tak max. na 2 hodky, do dalsieho kojenia ...
ale uz sme boli nakupovat oblecko aj s nou, sedkala v kociku a pozerala, na WC pre invalidov som ju nakojila a sli sme nakupovat dalej 😵

xsunx
9. jan 2010

som myslela ze budu mat nejake zlavy a prd, aj vyber nic moc, tak sme stale bez stola ☹

andulkau
9. jan 2010

Sebi nezavidim ti.Drzim palce.

Ja som na to liecenie deti ,presne ,ako fialka.Pokial mozem pomozem doma ,ked sa mi uz nezda idem k dr.Ale kalcium u nas doma nemoze nikdy chybat.Moj osvedceny recept. 🙂

fialllka
9. jan 2010

ahojte maminky

asi tu nikto nie je, lebo sa bavite, tak si to uzite 😉 mna dnes moj manzel vytocil, tak mame tichu domacnost a povieme si len co je nutne .... 😒 😖

sebi: chod s malym na pohotovost, neostavaj s nim doma, ked ti tak hnackuje a ma vysoke horucky ... som sa nikde docitala, tusim v novom Mama a ja je to pisane, ze chripka sa moze prejavovat aj hnackami, cize horucky a hnacka a nechcem strasit, tak radsej bezkajte, nech to mate pod kontrolou 🙂

xsunx
9. jan 2010

ahoj fialllka,
ja som tu, aj ked som povodne chcela ist aj ja na to stretko ☹
ale mala este o osmej nespala a nemala som odvahu sa niekam vychystat,
lebo ona sa este do dvanastej budieva ☹

xsunx
9. jan 2010

a co ta Majo vytocil ?

ivetka007
9. jan 2010

Ahoj Fialllka a Jarka, aj ja som tu. Malý zaspal asi pred 15 minútami. Ja ho uspávam každý deň tak hodinu až hodinku a pol ☹ Niekedy je to na porazenie, on totiž sám nezaspí a to môže byť uťahaný ako kôň.
Jarka, to máš super, že malá zaspí aj s babkou. U nás to je horšie - náš Miško má od narodenia problém zaspať. Keď sme boli v tej Žiline, svokre sa ho podarilo uspať, ale až o 15:45, pár minút pred tým, ako sme sa vrátili. A to bol v noci 3 hodiny hore!!!

xsunx
9. jan 2010

ivetka to bude asi tym ze moja mamina byva s nami, teda ma samostatne poschodie, tak je mala
na nu zvyknuta 🙂 je s nou kazdy den ako so mnou, taka nahradna mamina, no niekedy je to na nezaplatenie 🙂

xsunx
9. jan 2010

Olivia so zaspavanim problem nema ... len sa casto budieva, ale to bude tym ze ju kojim ☹
este by som ju chcela kojit len cez noc by som ju uz chcela odstavit, ale netusim ako ...
ona cumlik vobec nechce od narodenia, a flasku konecne chytila az teraz ...

ivetka007
9. jan 2010

Jarka, aj môj malý je zvyknutý na mojich rodičov, svokra k nám tiež chodí, ale zaspí len a len so mnou. Tiež sa často budieva. Aj ja som ho chcela odstaviť, ale ja asi nemám takú pevnú vôľu a keď začne plakať (ba priam až ručať) ja to nevydržím. Čakám, kým sa odstaví sám. Dúfam, že sa dočkám 😅 Ja by som ocenila, aj keby sa odstavil hneď, ale tak skoro to asi nebude ☹ Inak ani môj malý cumlík nechce, on nevie, čo má s tým robiť 😀

xsunx
9. jan 2010

keby som vedela ze je to nocne kojenie o hlade, ale to je len o podudkani ...
keby som jej skusila dat namiesto cicika cajik tak ma s tym asi posle niekam 😎
ked som bola mala tak k nam chodil na navstevu jeden chlapec ktory mal 4 roky a mame trhal bluzku lebo chcel cicik 🙂 tak cakat ze sa odstavi sama moc nechcem 🙂
rocne dieta by malo prespat uz celu noc, ked to zvladnu novorodenci, aj ked kazde babo je ine ...

ivetka007
9. jan 2010

Ja som skúšala čajík, ale ani sa len nenapil. Boli strašné vresky ☹ My doteraz neprespíme celú noc, ale pomalinky sa to lepší (klop, klop, klop). Bývali noci a dosť často, že som bola hore aj 10 - 12x. Zatiaľ sa snažím byť trpezlivá a ako som napísala, pomalinky sa to lepší (až zo nezakríknem 😠 ).

xsunx
9. jan 2010

prave mi cez skype pisala kamoska ktora ma 2 mesacne dievcatko ze mala spala 9 hodin vkuse ☹
to sa nam este nestalo, max. spala 4 hodinky ked bola este malicka v kociku, teraz spi max. 2 hodky vkuse

ivetka007
9. jan 2010

Tak o 9 hodinách spania vkuse sa mi môže len a len snívať. Možno niekedy.... 🙄 Môj malý teraz prespí vkuse tak 3-4 hoďky. Tiež ako kedy. A to ja strašne rada spím. Teda kedysi som rada spávala. Teraz nemám kedy 😀 Som povedala, že niekto ma chcel potrestať, že malý zle spáva, len doteraz neviem za čo 😖

xsunx
9. jan 2010

ja sa uz tiez neviem dockat kedy sa vyspim celu noc ...
inak je dobrucka cez den, ani ako babatko neplakavala skoro vobec, cize sa nemam co stazovat ...
len to spanie v noci ☹

petra5258
9. jan 2010

ahojte babeny tak ja uz som doma bolo dobre aspon ja som sa teda bavila nabuduce musite ist s nami idem spat cmuk

fialllka
9. jan 2010

ahojte jarka a ivetka
tak predsa tu je niekto a ja som sa zapozerala, ze som na kona zabudla ..

no ani my neprespime celu noc a stale sa kojime a je to v noci tiez len o trosku zapiti alebo podudlani a uspati pri mame ....
a babenky, isto sa dockate ze prespite skoro celu noc ... mne uz mala parkrat tak spala ze sa zobudila len raz ... neviem, od coho to zavisi ... ale uz to parkrat bolo .... a tuto noc tiez spala ukazkovo ... prvykrat sa zobudila o pol siestej rano,ked som si ju supla ku nam do postele a spala do osmej este s nami ....

ja mam zasa problem, ze mala pri nikom inom nezaspi, len pri mne a ked sa aj prebudi v noci, tak nik ku nej nemoze len mama

ivetka007
9. jan 2010

Za to malý bol dosť uplakaný, v kočíku nechcel byť, vodorovná poloha mu tiež nerobila dobre - stále plakal. Tak sme sa takmer celé dni nosili a nosili, bývalo mi všelijako.... Teraz je to oveľa lepšie, je zlatý. Len už vymýšľa ako čertík 😀 Tiež by som už uvítala, keby prespal aspoň 5-6 hodín vkuse. Uvidíme, kedy sa k nim prepracujeme.

ivetka007
9. jan 2010

Fialllka, ja mám to isté, že malý zaspí len a len so mnou. On spí so mnou, takže keď sa v noci prebudí, som tam...
Peti, tak pekné sníčky 🙂

xsunx
9. jan 2010

nastastie Olivia zaspi pri babke, aj vecer ked je napapana tak si lahneme spolu do postele a ona sa chvilu hra az zaspi, takze nezaspava len na ciciku ... este som neskusala aby k nej v noci vstal tatino, neviem co by robila ...
asi to vyskusame, tatino ale z toho asik nadseny nebude 😀

fialllka
9. jan 2010

Terezka mala obdobie, ze zaspavala aj bez ciciku, stacilo ze som pri nej lezala a som jej spievala, alebo rozpravala a ju drzala ... ale na obed rozhdone chce zaspat pri ciciku a vecer dokaze aj bez neho, ze sa napije a potoms a vala po posteli, trochu si pokeca, stvera a uklada sa mna a nakoniec do tej pol hodky najneskor zaspi a to ju presupnem do postielky a odchadzam zo spalne ...