Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
13. mar 2009

Dadula aj cvičím tak preventívne raz do týždňa aby som mala spevnené svalstvo, lebo mne to hneď ochabne a sa potom trasiem ako huspenina 😝 Ale od minulého týždňa som si dala záväzok, že už musím do Domčiných narodiek mať pôvodnú váhu, tak mám čo robiť a makám každý druhý deň musím zhodiť 6 kg 😖 tak dúfam, že sa mi to za ten mesiac a týždeň podarí aspoň z polovice 😒

dadulaa
13. mar 2009

Miselin, a to cvičíš doma alebo chodíš niekde? Máš nejaké predpísané cviky alebo len čo ťa napadne? Ja by som potrebovala zohnať niekde cviky na fitlopte na chrbticu, na nete toho moc nie je.

Zuzka, ja používam Avon a Mary Kay kozmetiku, tá je veľmi dobrá, keď máš suchú a citlivú pleť ako ja, mám od nich krém na tvár, odličov.mlieko a odlič.vodu, tá je veľmi dobrá ,len táto značka je trochu drahšia. Na tú kožnú som aj ja počula, že dosť vecí vynukuje a nič nezaberá.. 😒

Inak o štvrtej si idem poležkať na masážny stôl, potom dám vedieť ako bolo. 🙂

kaciatko68
13. mar 2009

Zuzka, ja používam Oriflame a zatiaľ som spokojná. Biodermu má malá na tvár a je veľmi dobrá. Na jeseň by som chcela ísť na tú mikrodermaabráziu - neviem, či som to dobre napísala. Bola si s tým spokojná ? Ozaj a nevieš náhodou, či Bašteková robí aj žilky? To by som potrebovala na nohách. No mám pocit, že by som sa celá potrebovala prerobiť a polovicu toho odstrániť 😀...
Zuzka, pozri na hypernove tie cvičenia, musím už so sebou niečo robiť a keby si niekde v PB videla aj tie brušné tance a ešte angličtinu.

kaciatko68
13. mar 2009

Dnes som kúpila malej plávacie plienky v DM. Dúfam, že budú dobré. Ešte by sme potrebovali nafukovacie koleso, ale také pre malé detičky, z ktorého nevypadnú. Nevideli ste ho niekde ? Cez leto ho mali v Tescu.

jankabambulka
13. mar 2009

ahojte
malí mi majú po včerajšom očkovaní teploty a sú zlí ako čerti, už neviem či nemám o 40 vlasov šedivých naviac ☹

čo sa týka kozmetiky, ja mám odskúšané rôzne značky od biodermy až po vischy. môžem len povedať každá žena si nájde v každej značke to čo jej vyhovuje. nikdy som neodsudzovala žiadnu kozmetickú firmu ani nepreferovala i napriek tomu , že pracujem ako manažérka Avonu /v podstate mám na starosiť čas stredného slovenka - asistentky, ktoré zaškoľujú AL.... ale o to tu nejde.
neviem miselin /neber to v zlom , na nič nemierim ani nechcem sa ťa nejako dotknúť a taktiež nehcem aby to čo teraz napíšem vyznelo blbo... skrátka ktorý krém si vyskúšala z avonu keď píšeš , že ti robia zle? pretože je tam neúrekom druhov krémov, a tá čo ti to predala, keby bola fundovaná a bola na školeniach, kozmetických kurzoch /ktoré mimochodom avon robí pre svoje AL zdarma, aby nedochádzalo k takýmto situáciam/ vedela by ti odporučiť taký krém, aby bol Ok a po druhé mala ti dať vyskúšať vzorku. jeden fakt je neskutočná pravda, veľmi veľa žien považuje vischy ako N°1 na trhu v pleťovke, čož ja sa len pousmejem nad tým, nie nad dámou resp. človekom čo si to mylsí, ale nad faktom, že keby o tom firma hovorila.. skrátka avon odpredal mnoho patentov v krémovej oblasti firme vischy a kde sa to odzrkadlilo-tento nákup patentov??? jasna že na nás, na na samotných odberateľoch- spotrebiteľoch- pretože oni kdesi musia premietnúť tieto náklady za nákup. tak dovolím si tvrdiť , že avon má krémy na takej úrovni ako vyššie uvedená firma, len s rozdielom, že A. má neporovnateľne nižšie ceny i keď sa tam nájdu výrobky v hodnote nad 1000. sk
dnes každý fičí na bio produktoch tak aj do kozmetiky každý vnáša toto v podobe prírodných krémov.... ale to je ako samozrejmosť, veď kto by nechcel byť trendy 😉
môj názor je taký , ž niekedy aj ten osvedčený krém, môže narobiť šarapatu v dôsledku napr. hormonálnych zmien, zmeny stravovania.......
ja som tiež asi 2r. používala krémy zn. Avene odčistiacej vody až po krémy a masky. a bola som spokojná. teraz som presedlala na viacero značiek s každej niečo mi vyhovuje.
myslím, že každá seriózna firma dá vzorky a niektoré po odskúšaní a reakcii sú ochotné vrátiť peniažky /napr. v avone sa dá vrátiť krém aj keď je minutý už do 1/3!! teraz to tu znie ako propagácia fy. ale to nebol účel, len poukázanie, že niekedy je lepšie vzorku a správna voľba... NECHCEM ABX STE TO BRALA NIEKTOÁ AKO ATAK VOČI NIEKOMJU, TO ABSOLUTNE NIE, je to len prejav môjho názoru a ani nechcem aby to vyznelo ako nejaké poúčania !!! to by ma mrzelo , keby to tak niekto pochopil
skrátka
Ani najlepšia kozmetika a najšikovnejší vizážista nám nepomôžu, ak nvaša pleť nebude zdravá. Základným predpokladom úspechu je pravidelná starostlivosť a .....
max faktor - od nich som roky rokúce používala jeden druh make up-u ale už ho inovovali a nie je to čo bolo, tak bola zmena
zuzi- ty si sa pýtala na lícenku- no nepamätám si dobre aký typ /farebný/ máš ale ak sa mi niečo marí tak tebe by sedel korál odtieň. ale nikdy nikto nepokazí ak si kúpi /mám to aj ja/ guličky mix /viacero farieb a tie sa prispôsobia pleti 😉

jankabambulka
13. mar 2009

Výberom vhodnej kozmetiky dokážeme funkciu pokožky zachovať, obnoviť a niekedy aj zvýšiť. Výber kozmetiky je veľmi individuálnou a osobnou záležitosťou každého z nás. Aký podiel však zohráva obal výrobku a vplyv reklamy? Lákavý obal a priaznivá cena výrobku nemusia vždy korešpondovať s jeho obsahom a ak nám záleží na tom, aby kozmetika nebola testovaná na zvieratách, nespôsobila nám alergie a neobsahovala priveľa chémie, mali by sme sa lepšie zorientovať v tom, čo nám trh.Najčastejšie alergizujúce zložky v kozmetike
- rastlinné extrakty ako harmanček, arnika, medovka, aloe, mäta, levanduľa, rozmarín, šalvia
- éterické oleje ako čajovníkový olej, ylang-ylang, eukalyptus
- peruánsky balzam (ako vonná zmes napr. v mydlách, rúžoch, zubných pastách)
- benzokaín (napr. v prostriedkoch na dezinfekciu kože)
- parafenyléndiamín (napr. vo farbách na vlasy, riasy)
- lanolín (napr. v mydlách, krémoch)

miselin
13. mar 2009

Janka ja mám dosť citlivú a suchú pokožku a mne len tak čo nesadne, z Avonu som vyskúšala toľko kozmetiky, že to neviem ani porátať ale nevyhovovala mi ani jedna. Z každého telového mlieka som sa vyhádzala alebo ma príšerne svrbela koža a z krémov tak isto, lenže to je pre mňa ako droga, že keď mi to niekto donesie rovno pod nos tak si vždy objednám pol katalógu ale mne aj oriflame nerobí dobre vždy sa z toho vyhádžem alebo ma svrbí koža. A to som pre oriflame tiež robila. Aj guličkové púdre som mala aj od A. aj od O. ale aj z toho sa mi urobili malé vyrážtičky, najviac mi vyhovuje Rimmel a Nivea ale 100 ľudí 100 chutí.A každý má inú pleť tak samozrejme musí len poskúšať čo mu sadne.

hasleerka
13. mar 2009

ahojte kočky, no ja tiež trochu prispejem s mojimi krémikmi ... teraz prešla z garnieru na nivea visage, make-up ja nepoužívam, ale špirály a tiene mám od avonu

kačiatko, ja mám doma tie plienky z DM babylove, minula som len jednu, tak ak by si náhodou chcela a budeš viac potrebovať ... ja mám tu velkosť 4-9, to vám asi budú už ale malé 😒

miselin
13. mar 2009

Dadulka ja cvičím len doma. Bola som párkrát na aerobicu ale ja neviem mne sa to najviac páči doma a zacvičím si vždy keď mám na to náladu 😉 Mám aj jednu knižku s cvičeniami ak by si chcela ti požičám, cvičí sa tam len zo svojim telom takže nepotrebuješ posilovňu. A ja teraz cvičím podľa Muscle and fitness tam je taký trojmesačný cvičebný plán, že by mal človek zhodiť 2 veľkosti tak odskúšam a dám vedieť 😀 Ale samozrejme treba hlavne menej jesť a jesť viac zeleniny a tekutín, potom sa už chudne ľahko, len škoda, že sa to ťažšie dodržiava 😒

miselin
13. mar 2009

Ako bolo na masáži?

dadulaa
13. mar 2009

Na masáži bolo supeeer! 🙂 išla som odtiaľ ako znovuzrodená, taká som bola uvoľnená a zrelaxovaná..no proste paráda. 😉 Pôjdem zase o týždeň a chcem si dať už aj reflexnú terapiu, aj to je vraj super.

miselin
13. mar 2009

Júj až tak ti závidím 😵 Si pamätám keď som bola na prvej masáži ako ma potom bolel celý chrbát. A potom som raz bola objednaná a to som mala strááášnu svalovicu a tak mi to perfektne rozmasírovala, že keď som odtiaľ vyšla tak som bola ako znovuzrodená. Ach, že ja som si nezobrala nejakého maséra 😅

dadulaa
13. mar 2009

veru aj ja by som brala mať doma osobného maséra, ktorý by bol stále poruke ☹ najlepšie na tom je, že ma už nebolí chrbát, lebo ma dnes zas bolel, teda zatiaľ. 🙂 Sú v tej knižke aj cvičenia na fitlopte?

jankabambulka
13. mar 2009

dadka-. chlapovi sa po tom bankovaní pustila nádcha 😀 -to môže byť, je to jeden spôsob detoxikácie. tka som rada, že sa ti tam páčilo. ona je fakt fajn. nefláka to ako niektoré masérka, maséry. ona má aj odtučňovaciu, ale na tú momentálne nemám , ale raz... kamarátka s ňou išla dolu v páse, stehnách....
ja by som hcela začať cvičiť, ale akosi sa na to nemôžem odhodlať. už som volala s jednou pani ohľadomn brušných ale nemala som to šťastie sa tam ešte vybrať. vždy mi ako naschvál niečo do toho vošlo..
ak ja dám dolu tie kiláče čo mám doma tak budem veľmi veľmi šťastná !!!!!!!!!!!!!! ušetrím haldu peňazííííí . lebo oblečiem tie veci čo som kedysi nosila. inak rifle oblečiem teraz až kúlinček nad kolená 😀 , ale rifle čo som nosila asi do 5m nosím teraz bežne 😝

jankabambulka
13. mar 2009

miselin-ak ty schudneš dve veľkosti tak nevytlačíííššš kočííík hore rozkvetom, veď si ako tyčka

miselin
13. mar 2009

Janka, že tyčka 😀 😀 😀 😀 ale iba po kolená, všetky kilá mám od kolien po cicíky 😀 😀 Aspoň tie mi mohli ostať väčšie aby to brucho nepôsobilo tak rušivo. Ja tiež ešte neoblečiem veci čo som nosila pred tehu. Gate vytiahnem iba po zadok a v tričkách som jak klobása takže tiež nenosím 😖

hasleerka
13. mar 2009

bambulka,sme ta dnes spomínali na aerobicu, že si susedkina známa 🙂

jankabambulka
13. mar 2009

ktorej susedky??? poznám ju aj osobne?? kto to je?? nenapínaj!!!!

jankabambulka
13. mar 2009

aerobiku ja nikdy neprídem na chuť asi. raz som bola a zistila som , že to je niečo čo ja nezvládnem ani m ato nebaví,. tak rada by som naďalej chodila na volejbal ale už som nebola asi mesiac-dva. malí pravidelne padne 17h a už sa chystajú buvať a padne 18h a už musia cecať mlieko inak by bola pohroma. tak či chcem alebo nie som doma i ked chlap povedal ,že sa budem striedať. no ja nechcem kaziť zostavu . lebo on hrá suprovo a ja začiatočnícky alebo hobby

dadulaa
13. mar 2009

jankabambulka, ja som kedysi tiež hrávala volejbal za školu, teraz na to nemám čas, ale chýba mi to. ☹ 😉
Inak aj ja som kedysi skúšala aerobic, no nebolo to pre mňa ono.. 🙂

jankabambulka
13. mar 2009

júj ja tak hrám volejbal akože odrazím, vyrazím, zachytím aj občas ubijem ale v porovnaní s tými čo tam chodím tak som nula. oni hrajú ako profiši. aj môj chlap hrával ešte aj 3r.dozadu hrával s učiteľkami v púchove... je v tom dobrý. ja mám rada lyžovanie ale na také športy mám ešte do budúcej zimy čas 😀 😀

jankabambulka
13. mar 2009

jáááj a aby som nezabudla ja mám ešte šport keď všetko zaspí a stíchne tak pred spaním prešťukať programy a potom ísť v kľude spať . ja nesledujem ale prešťukať musím. 😀
a druhý šport - MK

zuzka99
13. mar 2009

ďakujem za odpovede ku kozmetike. Ja som tiež kedysi bola AL, takže mám všetko vyskúšané, ale mne asi nerobili nič. Ani bohvieako dobre ani zle. A mala som aj Vichy, ale to mi vobec nepríde dobré, tiež taký priemer. teraz mám akorát micelárnu vodu na odličovanie a ten make-up bol dobrý, ale krémy...
Ešte mám katalóg Collagenbeauty kozmetiky, tá je super, možno skúsim tam, alebo tú Biodermu.
Bambulka, ja som bola na farebnej typológii u vizážistky asi 3x a vraj som jesenný typ. Mám bledý ksicht a teraz tmavohnedé vlasy, ale chcem ísť do svetlohnedej a hnedé oči. Nosím hlavne hnedú farbu, červenú, olivovozelenú, oranžovú a ružovú. Ak myslíš, že by mi ten korál sadol, možeš mi ho predať? Alebo objednať?
Ja zase aerobik zbožňujem. Ja som ináč tanečné nemehlo, drevo, dlhé roky som sa len trápila so zostavami na aerobiku, ale keď som dostala do makovice tie kroky, už to bolo super. KAciatko, ja som pozerala v hypke ako sa cvičí, ale mne to vobec nevyhovuje. Je to vačšinou od 19 - 20 a to kúpeme, večeriame a uspávame, kým by som prišla domov, malý by už bol na nervy a ja by som tam bola zbytočne nervná. Ak nájdem niečo vo vhodnejšom čase dám vedieť. Teraz sa ešte otvára nové štúdiu zdravého životného štýlu, možno tam niečo pre nás bude 🙂Brušné tance robila aj kolegyňa, opýtam sa jej na ne a poviem ti.

fialllka
13. mar 2009

ahojte maminky

idem aj ja pridat svoj prispevok

kozmetika: pouzivam Oriflame, kremy, pletove vody, telove mlieka .... nieco mam aj od Avonu, ako kremy na ruky maju podla mna lepsie ako Oriflame 😉
z dekorativnej kozmetiky mam nieco od Max Factor, Maybelline a Oriflame .... ale ja sa len prilezitostne licim, tak to malo, co mam mi uplne staci 😉

sport: moj sport je tiez MK .... a potom Terezka ... pri nej som neskutocne schudla ... mam kilogramy, co som mala kedysi na SS, cize som s vahou dost dole ako som bola na svadbe ... ale asi to je pdola mna tym dojcenim a nocnym vstavanim ... lebo ja sa napraskam aj o desiatej vecer, nerobi mi to problem 😀 ked sa mi trocha ustalila vaha po porode a neobliekla som nic, co som dovtedy nosila, teda aj rifle spred tehu na mne viseli, tak som nabehal do Orsay a kupila si super uliate gate, taka som bola z nich vytesena, ze som ich hned brala, lebo mi hned sadli a mala mala vtedy 3 mesiace a obchodaky neznasala, asi jej vadilo to svetlo a hluk, tak sme mali s manzelom rychle nakupovanie ... a teraz mi tie nohavice visia v skrini, bo po tyzdni ako som ich kupila, som opat schudla ... no na slak trafenie ... tak obcas si ich dam ale tak, ze ich mam na jednom boku pri pase zazicherkovane, aby mi nepadli a na to dlhe tricko alebo sveter .... 😀 😖 nechcem ich davat zuzovat, lebo by to bola skoda a predpokladam, ze este priberiem 😉 ... takze ja som musela oprasit garderobu, co som nosila este davno pred svadbou, teda hlavne nohavice 😉 ... u mna to robi jedno konfekcne cislo .... a manzel vravi, ze uz by som mohal aj pribrat a sestra mu minule povedala, ze mi to manzelstvo neprospieva 😀 😎 ze mi nedava jest 😀

fialllka
13. mar 2009

zuzi: kde mas foto v pase? 😕

fialllka
13. mar 2009

zuzi: tiez som tanecne nemehlo a nedokazala by som zladit nohy a ruky na aerobiku a ku tomu este aj dych 😀 ale brusne tance by som brala 😉

fialllka
13. mar 2009

zuzi: paradne fotky 😵 😉 kde ste sa boli dat fotit? 😉

zuzka99
13. mar 2009

fialllka, foto mi zmazali, lebo tam musím byť ja a nie malý, nie je to s pravidlami. Musíme sa zajtra odfotiť keď sa zobudí 🙂 Ja tiež mám problém zosúladiť nohy a ruky 😠

Pridala som fotky z ateliéru.

zuzka99
13. mar 2009

fialllka, ty Colombo, ešte som to ani nestihla pridať a už to vieš?

fialllka
13. mar 2009

zuzi: 😀 😀