Tehuľky 2011 Londýn

sopticek
27. dec 2010

Ahojte,
rada by som založila túto temu, aby sme sa aj my TEHULKY 2011 v Londyne našli a spoločne prežívali tehulkovanie, radili si a možno aj stretli 🙂

smajka
29. dec 2010

@sopticek - ahoj, gratulujem k tehu. ako sa citits?

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka jéééé, ahoj 🙂 zatial uplne wpoho až na strašné točenie hlavy a bolesti brucha ako pred mrchou....
a ty? vidím, že sa ti to už blíži 🙂 kde bývaš?

smajka
29. dec 2010

@sopticek - my sme opacne od teba - north west pri watforde.
ja sa uz teraz citim dobre - ale byvalo mi strasne zle prve 4 mesiace. teraz je take kludne obdobie a potom zase tie posledne mesiace budu narocne - hlavne na unavu 🙂 . ale leti to ako voda.
planovali ste miminko?
vsimla som si ze si pozerala cinsky kalendar. mne podla neho malo vyjst dievca a bude to chlapcek, tak sa na to moc nedrz 😀 😀

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka
takže nie z Londyna čo?
ty si rodila tu v UK? mna strašne strašia z toho a aj už predtym som počula len negativne zažitky..tak fakt neviem....
jasné, my sme si na našho drobca čakali tri roky 🙂
a neboj, to som tam dala len zo srandy že bud alebo... 😀 😀

smajka
29. dec 2010

@sopticek - waw - 3 roky - tak to este raz gratulujem!!!
nam sa prvy drobcek moc nedaril - okolo 8 mesiacov, ale tento druhy vysiel na prvy krat 😀 😀
rodila som tu v northwick park hospital, kde ma uz nikto nedostane 🙂 . teraz budem vo watford general. no ja byvam presne v bushey - co je kusok od watford, len watford je znamejsi. je to uz sice hertfordshare - ale do middlesex - londyna mam asi 3 minutky peso. odkial si ty presne?

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka dakujem 🙂) len som zvedava kedy mi dajú aj nejaky "doklad" o tehu a pošlu aj ženskému 😠
ja bývym SW London, pri Richmond parku.

smajka
29. dec 2010

@sopticek - k zenskemu?? no neviem ci vobec. viem ze nejake kocky chodia k sukromnemu polskemu,ale inak tu nemas ziadne vysetrenia zo spodu. uz si bola u gp?
tu ides na zaciatku k gp - potom sa objednas k midwife. do vacsich clinik chodia midwifes 1-2 krat tyzdenne, alebo ak nie, tak ju budes navstevovat v nemocnici. ona ti na prvej prehliadke zoberie krv na vsetky mozne vysetrenia, odvazi, zmeria tlak... zaregistruje ta s nemocnicou a myslim ze ako prvorodicka by si ju mala navstevovat kazdy mesiac. potom su tu za cele tehu len dva scany - v 12 a v 20 tt. to ak su neni ziadne problemy. k prvemu scanu ti ponuknu multiple scaning - aj na down syndrom. musis suhlasit ze to chces. ak chces viacej scanov alebo vysetreni - su tu sukromne cliniky.
a zabudla som,ze od midwife dostanes maternity record - taku vlku bielu 'knihu', co si budes bravat so sebou na vsetky vysetrenia.

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka cože?????????? tak to ja fakt odchadzam odtialto!!!!!!!!!! 😠 😠 😠
a dnes som bola na krv ale nie u žiadnej midwifes ale normalne len mi zobrala krv a bola som vybavena..tam brali krv ako na pase. Viac nič nemám a neviem 😖 😒 ☹
a na súkromých sa asi všetko platí, čo????
tak teraz si ma fakt dostala...ako ja som vedela, že takéto niečo to bude ale až toto..tak to je fakt hnusné 😨

smajka
29. dec 2010

@sopticek - 🙂 ako dlho si v uk??
samozrejme ze u sukromneho sa vsetko plati a su to celkom palky. ja som bola na 3D pred tyzdnom a platili sme £180.
a gp ti nic nepovedala - co je tvoj dalsi krok? nehovorila t nic o midwife - ci chodi ku vam na kliniku, alebo kto ta zaregistruje s nemocnicou??

sopticek
autor
29. dec 2010

za 3D tolko penez??????????????????????????????????
nič mi nepovedal, absolutne nič a kedže som tehu prvýkrat tak som nevedela, že sa treba na všetko podrobne pýtať..ale to by mali oni mna informovať, nie???
jediné čo viem, že mam čakať na výsledok krvi, GOODBYE!!
tak teraz fakt neviem čo robiť... 😒 ☹ ☹

sopticek
autor
29. dec 2010

v UK som 4 roky, 2roky v Londyne a 2 v Nothern Ireland

mzuzka
29. dec 2010

ahojte ,skuste kuknut uz zabehnutu temu, mozno vam bude veselsie 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/porod-v-anglicku/

sopticek
autor
29. dec 2010

@mzuzka dakujem ale či sa dá tato tema nazvať veselá to pochybujem..hlavne tu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

smajka
29. dec 2010

@sopticek - neboj, to je v poho. este si uplne na zaciatku a o nic si neprisla. pockaj na tie vysledky -a ak ti budu volat spytaj sa ich na dalsi krok co mas urobit, alebo si tam potom ty zavolaj. zial tu je to tak, ze ich musis stale nahanat a pytat sa vsetko co chces vediet,inak nemaju zaujem.

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka ale oni su uplne bez chrbtovej kosti...doktor mi vypisal papier na krv a niečo si písal stále...tak som stála nad ním a čakala, že mi aspon NIECO da...a on po chvile, že na čo čakám, že to je všetko....ako odpis jak howado!!
a v nemocnici tiež...mi zobrala krv ako na páse, bolo nas tam dosť, a ked mi povedala, že môžem isť ja som zostala stáť ako obarena a pýtam sa jej, že a čo dalej? že nikto mi nič nepovedal. A ona, že si mam počkať na výsledky, že NIEKTO mi zavola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a už sa otocila chrbtom a volala dalšiu :( taketo jednanie nenávidim...ja potrebujem mať vo všetkom jasno a zvlásť v tomto "stave"!!

smajka
29. dec 2010

@mzuzka - ja si ich citam uz davno - je tu viacej takych tem. len pre kocky z uk su tu aspon 4. 🙂

@sopticek - uz je zalozena tema augustovky 2011?? ja som v aprilovkach a kocky tam su zlate. pokecas si s tehulkmi ktore prezivaju presne to co ty. sme tam asi 4 z uk a s jednou kockou sme sa uz dokonca aj stretli 🙂

smajka
29. dec 2010

@sopticek - to ti verim, hlavne ked nevies co a ako. musis byt drza a stale sa pytaj. ja idem zajtra rano - tiez sa uz neviem dockat...

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka jj, už som v tej skupine 🙂 baby sú zlaté ale všetky su na SK alebo CZ...... :( a ked jedna videla, že som z UK hned sa ma pýta, že či chcem rodiť v UK, že to sa rovná samovražde....a preto sa aj bojím tu čitať tie ostatné temý a hlavne tuto o porodoch v UK....
musím isť spať, asi sa nevyspím už vobec ale čo už..... :(
dakujem a pa inokedy

sopticek
autor
29. dec 2010

@smajka tak držím palce, potom sa ozvi ako si dopadla, pa

mzuzka
29. dec 2010

@sopticek baby, verte mi nie je to tu az take hrozne. ked sa nieco deje, tak je starostlivost dobra. ja osobne som chodila na vaginalne sono od 6tyzdna tehu cele tehotenstvo kazde 2tt a chodila som priamo ku gynekologovi do nemocnice, ktory ma aj rodil. volali ho dokonca z domu vecer, ked to na mna doslo. 2x som bola na morfologickom sone a posledny mesiac som chodila k dokimu kazdy tyzden. takze ak je nato dovod, tak vas nenechaju len tak, na pospast osudu. chalani sa mi narodili v 34tt a boli uplne zdravucki. a porodom nam hrozili uz od neceleho 30teho. aj vnemocke si ma nechali na pozorovani, takze naozaj, ak sa vo vas nevrtaju, znamena to, ze je vsetko OK a mozte byt len spokojne,ze nic nehrozi. 😀

sopticek
autor
30. dec 2010

@mzuzka a ty si mala asi rizikove ked takto okolo teba skakali, nie? alebo ako si sa k takej castej navstevnosti doktora dostala?? lebo co viem aj zname moje tak ako pise smajka... ☹

smajka
30. dec 2010

@mzuzka - a mozem sa spytat odkial si? asi nie z londyna, lebo tu som naozaj nepocula ze by niekoho vysetrovali aj zo spodu. a asi si mala rizikove- vsak, ked sa o teba tak postarali a mozno aj tym ze si cakala dvojcatka. a mas urcite pravdu v tom, ze pokial sa tolko nestaraju, aspon je vsetko v poriadku. 🙂
ja poznam vela kociek, co im takyto pristup viacej vyhovuje - ako na sk.
@sopticek -ahoj, dakujem. dnes som dopadla dobre - mam z toho vsetkeho dobry pocit. konzultant si ma vypocul, vsetko chcel vediet a vysvetloval mi vsetky za a proti cisarskeho a normalneho porodu. dohodli sme sa tak, ze si to mam dobre premysliet a objednal ma 13.marca - v 36tt na scan,aby videl v akej polohe a akej velkosti je malicky a potom sa vraj spolu rozhodneme ako budem rodit. celkom ma ukecal aby som to vyskusala prirodnou cestou, vraj budem mat napisane v recorde - ze staci ak sa otvorim na 3cm a hned mi davaju epiduralku. tak neviem, necham to do toho marca a uvidim ako bude na tom malicky. 🙂

mzuzka
30. dec 2010

ahojte, som z Londyna a mala som stastie na GP, ktora mi navrhla, aby som isla do inej nemocnice,ako som povodne patrila, lebo je tam dobry lekar na komplikovane tehotenstva. v aprili mi diagnostikovali rakovinu krcka maternice a kym osm sa dotala k operacii tak som otehotnela s dvojickami. takze som vlastne hned ako som sa dozvedela ze som tehu, isla k GP ,ta hned na druhy den zaariadila prvy scan a od vtedy ma stale sledovali az do porodu. rodila som cisarskym, v plnej anesteze a aj po porode som mala super starostlivost, dali mi private room, hoci som si nepriplatila, manzel bol stale so mnou a domov ma pustili az po tyzdni,aj to lebo som sa uz ja pytala, lebo som sa citila dobre a chalani boli uplne v poriadku. hoci ked sme isli domov nemal ani jeden ani dve kila, ale boli zdravi, papali len moje mliecko, vedeli sa prisat ihned, tak nebol dovod tam zostavat. domov ku mne chodili na kontroly kazde 2-3 dni 2 mesiace, takze som vobec nemusela chodit nikam. aj stehy mi prisli vybrat domov. ked som planovala tehotenstvo mala som hrozu z toho, co somcitala ci uz tu, alebo na pohyboch, ale pocas tehu som nazo uplne zmenila. proste podla mna ich tehu politika je taka, ze poikial je vsetko OK, netreba to tyrit, pokial su komplikacie, tak sa az zacnu starat. ja byvam teraz na Plumstead, vtedy som byvala na Beckton a rodila som vo Whips Cross Hospital, aj som tam cele tehu chodila. takze moja skusenost fakt dobra. i ked jedno ma napr. zarazalo, ze som chodila cely cas do roboty,alebo marodka.ale nieco take ako rizikove tehu a doma tu asi neexistuje. i ked som mala v orange book cervenym high risc skore 4ku a kazali mi ho nosit zo sebou aj do roboty 😀 dostala som len papier pre managera, risk assesment a to je cele. pustili ma z nemocky v stredu, vo stvrtok k GP a v piatok normalne do roboty 😀 ked osm krvacala, tak na marodke, ked som prestala, sup do roboty. to bolo pre mna take zvlastne. ale na matersku som isla povinne v 28tt. prajemvesely silvester a do noveho roka vykrocit tou spravnou nohou 🙂

smajka
30. dec 2010

@mzuzka - tak to sa o teba krasne postarali, mala si naozaj stastie. 🙂
ja som teda mala jak smolu pri porode -tak aj po - starostlivost nulova, po cisarskom som mala maleho pri sebe od zaciatku, nikto mi nechcel pomoct.
no na sk je tusim kazda druha tehulka na rizikovom 🙂

smajka
30. dec 2010

tiez prajem krasneho silvestra a vsetko len to naj v novom roku. x

sopticek
autor
30. dec 2010

@smajka tak super, že máš dobrý pocit, to je hlavné. A j super, že to s tebou konzultoval..ja mam zo všetkého tu zly pocit..mám pociť, že si ma niekto všimne asi až ked ma dovezu na porod 😖 😅 😅 😅

@mzuzka no klobúk dolu....ty si podla mna matka roku!! moc držím palčeky aby aj nadalej všetko išlo tak hladko a super 🙂

a šťastný Nový rok 🙂))))))))

vanniekerk
6. jan 2011

@sopticek Ahoj, ja som tiez Londyn - ale sever N6. Este mas to tehotenstvo uplne cerstve, hlavne nestresuj!!! 😉 UK, alebo SVK, odbornici sa najdu dobri aj zli vsade, nemocnica je kazda ina, starostlivost je na iny styl a na obidvoch stranach su vyhody aj nevyhody. Hlavne je kazde tehotenstvo individualne a nase tela boli stvorene prinasat babatka na svet - tak aspon v tom ber nejaku istotu. Ja som s muzom planovala 3 mesacne cestovanie po Europe minule leto a tyzden pred cestou som zistila, ze som tehotna. Ziadna dramatizacia, cesta sa konala tak ci tak, na Svk som bookla prvy ultrazvuk a testy na downov syndrom, pre istotu som mala vybavenu Europsku kartu poistenca, ktoru som akurat tak vyuzila v Cechach - na vyberanie kliesta!! 😕 Drobec sa este nenarodil a uz precestoval 11 krajin 🙂 . Potom som od 5. mesiaca pokracovala tu v Londyne, kde mi zistili 'single umbilical artery' co je 1 zo 100 tehotenstiev.. tak som sa na to vypytovala vsade kde sa dalo, studovala na nete atd., nakoniec nerobim ani z toho dramu, lebo som si ista, ze baby je zdrave a happy. Urcite pre upokojenie svedomia, sa snaz byt informovana - pytaj sa na vsetko a domahaj sa vysetreni, o ktore mas zaujem, neboj sa zmenit midwife al. lekara ak s nimi nie si spokojna. Pokial ale tvoje tehotenstvo bude prebiehat v poriadku, nemas vopred ziadne vaznejsie zdravotne problemy atd., tak to neber tak uzkostlivo a hlavne bud v pohode 🙂 Psychika hra v tom velku rolu a pokoj a pozitivny postoj urcite oceni aj tvoje vyvijajuce sa baby 😲. Btw - tehotenstvo nie je choroba... vela stastia ti prajem v tom tvojom!!!

sopticek
autor
6. jan 2011

@vanniekerk dakujem, dakujem, si jedna z mala, ktoré tu myslia pozitivne 😵
a co je to to single umbilical artery? je super, že si taka velka optimistka, teba by som potrebovala mat doma zaramovanú 🙂
tak vela šťastia, už sa ti to blíži tak prajem čo najrýchlejši porod a krásne kludné optimistické mimi ako si ty 🙂

bealondyn
6. jan 2011

@sopticek ahoj, precitala som si vasu diskusiu (lebo malinka spinka a drahy je este v praci, tak sa "nudim" 😀 ) a aj ja by som ta rada ukludnila. 🙂 ked som bola tehu, tiez som stresovala, ze aky tu maju pristup, ze radsej by som bola na Slovensku a rodila tam, ze ma tu nikto nepozrie zospodu ci sa nahodou neotvaram (v tych neskorsich tyzdnoch tehu), ze mi tu nikto nic poriadne nepovie, navsteva u midwife cca raz za 6 tyzdnov a tak dalej...
nakoniec som aj letela v 32tt na SK k mojmu lekarovi, nech ma skontroluje zospodu, urobi ultrazvuk a samozrejme vsetko bolo ok...
ak je tu tehu bezproblemove, tak ta neriesia, mas si ho uzivat a nebehat po lekaroch/kontrolach/vysetreniach...lenze je pravda, ze ak mas problem, tak ho riesia. ja som mala stale zvyseny cukor, tak mi kazdy mesiac brali krv na gluko testy, ci nebudem mat tehu cukrovku a kamosky na rizikovom kontrolovali aj zospodu a robili im ultrazvuk castejsie.
ja som mala nakoniec dlhy a tazky porod, ale uzasne sa o mna aj malinku postarali, bola som velmi velmi spokojna (ja som rodila v chelsea&westminster hospital) a druhe tehu aj porod opat velmi rada absolvujem v UK. 😉
takze sa snaz velmi nestresovat a na vsetko sa pytaj, co ta zaujima...prajem ti krasne a bezproblemove tehotenstvo, rychly a lahky porod a krasne zdrave babatenko. 😵

janula077
6. jan 2011

ahoj vsetci, teda vlastne vsetky 🙂 no tak teda aj ja som tehu, zistila som to pred mesiacom hned po tom ako som vycestovala do Azie...po mesiaci utrpenia z rannej (celodennej) nevolnosti v horucavach v Singapure som sa vratila o 6 kilov lahsia naspat do UK (London), kde zijem uz vyse 5tich rokov. Hned na dalsi den 30.12. som isla k mojej GP a tiez ma sokovalo, ze ma ani nevazila, ani tlak mi nemerala, ani vysetrenie mocu ani nic podobne... len mi zagratulovala, potom sa ma spytala na posledny den menstruacie, vyratala mi, ze som v 10tt a povedala, ze najblizsie ju mam prist pozriet o 6 tyzdnov. Medzitym, ze mi z nemocnice pride postou termin na ultrazvuk v 12.tyzdni, potom, ze bude este jeden v 20. a to je vlastne vsetko, co som sa dozvedela.
No tak teraz vlastne este stale nic neviem, ci je vsetko v poriadku, tak len cakam... no, ale po tom co som si tu na fore precitala, vidim, ze toto je tu v UK uplne normalny postup, takze asi tu GP zatial teda nevymenim.
Ja som tiez jedna z tych ustrachanych, tehu som prvykrat a pravdupovediac zatial som este ani nemala sancu si to nejak uzivat, lebo mi byva ozaj strasne zle...niekedy aj zopar dni v sebe neudrzim nic..dufam, ze to coskoro prejde, lebo som fakt dost schudla.
Bea aj ja mam mat porod v Chelsea &Westminster, tak som rada, ze si tam mala dobru skusenost s tvojou dcerkou. Je tam moznost rodit do vody? Ma s tym niekto z vas skusenost?
Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre