Tehuľky z Levíc a okolia

ktore
22. máj 2012

ahojte.su tu nejake tehulky z levic na pokecanie?

rejocka
30. máj 2012

@bemi5 pravdaže vitaj a v ktorom tt si?

bemi5
30. máj 2012

@rejocka dakujem za privitanie 🙂 som v 21tt, termín mám 15.10., takže vlastne chvíľku po tebe

rejocka
30. máj 2012

@bemi5 veru,neboj tak sa nám to šuchne,raz dva tu je jesen 🙂 a čo máš doma chlapčeka,či dievčatko?a teraz už vieš čo budete mať?My Damiánka 🙂 a dvoch synčekov už máme doma 🙂 ,už sa veľmi tešíme,nech už je september 🙂

bemi5
30. máj 2012

@rejocka no, to teda hej. Toto druhe tehotenstvo je take rychle, ze si to ani nestiham uvedomovat, ved ani som sa nenazdala a uz som za polovicou, takze to mas pravdu, ze sa to suchne raz-dva. Doma mame chlapceka, a pred tyzdnom sme sa dozvedeli, ze cakame opat chlapceka. Citila som,ze tentokrat je to naisto baba, tak ma ta sprava trosku zarazila, ale uz je v poho, a samozrejme ze sa veeelmi tesime takisto na oktober. 🙂 Tak vy budete mat 3 chalanov, no sranda. A ty si tusila, ze to bude chlapcek, alebo si tiez myslela, ze do tretice dievka?

ktore
autor
31. máj 2012

@bemi5 ahojko.ja mam doma dievku a mylsela som ze je to chlapcek.vsetky priznaky boli ine.ale bude to dievcatko.nevadi tesime sa velmi a uz sa neviem dockat.

ktore
autor
31. máj 2012

@silviamudronova rozmyslali sme o tom ale este nevieme.je to dost drahe.

ktore
autor
31. máj 2012

@silviamudronova kedy ides na ten utv do zamkov?

silviamudronova
31. máj 2012

@ktore aj ja som nad tým uvažovala, ale aj mne sato vidí dosť drahé. neviem

silviamudronova
31. máj 2012

@ktore v pondelok. už sa neviem dočkať, ale zároveň sa trošku obávam, či bude všetko v poriadku. A hlavne mladší syn sa strááááášne teší. Chce vidieť sestričku, možno uvidí bračeka. ha ha

ktore
autor
31. máj 2012

@silviamudronova neboj urcite bude vsetko ok.v rodine nemate ziadne problemy ?nemas sa coho bat.babo bude zdrave. velmi by som chcela pupocnikovu krv lebo je vhodna aj pre ostatnych,ale bohuzial to asi nepojde.

silviamudronova
31. máj 2012

@ktore v rodine sme zatial všetci ok. ani chalani nemali žiadne problémy, tak dúfam že aj teraz to bude ok.

silviamudronova
31. máj 2012

@ktore ja nad tým rozmýšľam už dosť dlhú dobu, ešte som nebola ani tehotná, ale ani u nás to asi nebude možné.

ktore
autor
31. máj 2012

@rejocka
@bemi5
@silviamudronova baby ja som nezamestnana.aku matersku budem dostavat?a odkedy?

bemi5
31. máj 2012

@ktore ahoj, myslím, že matersku budeš dostávať vo výške rodičovského príspevku t.j. 194,70 EUR a od nástupu na materskú dovolenku t.j. 6-8 týždňov pred pôrodom až do doby 3 rokov veku dieťaťa.

ktore
autor
31. máj 2012

@bemi5 dakujem,myslela som ze o nieco viac.potom po porode to je ako.?kocikove je kolko?

bemi5
31. máj 2012

@ktore po dožití 28 dňa požiadaš o príspevok pri narodení dieťaťa 151,37 eur + príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa 679,49 eur. Snáď nám to do pôrodu nezrušia 🙂

ktore
autor
31. máj 2012

@bemi5 no to dufam ze nezrusia.to uz by nas stat vyzeral velmi zle.nemam ani slov.

bemi5
31. máj 2012

@ktore nuž, šušká sa o kadečom, snáď aspoň na tomto nebudú chcieť nakoniec šetriť. I keď u nás je všetko možné ☹ Ale my to hádam ešte stihneme.

silviamudronova
31. máj 2012

@bemi5 dúfam, že stihneme, lebo ak by to zrušili tak možnoaž od nového roku, nie?

bemi5
31. máj 2012

@silviamudronova tiež si myslím, že ak by sa rozhodli zmeniť alebo zrušiť to, tak až od januára.

bemi5
31. máj 2012

@bemi5 ozaj tak na pondelok držím palce, určite bude všetučko o.k.. A kolko sa v NZ platí za 4D? A nechceli ste ist do LV, či tam v NZ je to lepšie?

bemi5
31. máj 2012

@silviamudronova xix, som to omylom poslala sebe ale patrilo to tebe 😀

silviamudronova
31. máj 2012

@bemi5 pred týždňom som bola na 4D v Lv. Najskôr ma Dr. schladil s tým, že je to ultrazvuk zameraný hlavne na zážitok. Nie je jeho povinnosťou, aby kontroloval orgány dieťaťa. To som ešte pochopila, ale keď som počula že ani pohlavie mi nemusí povedať, tak už vtedy mi to začalo byť čudné. Ale povedala som si, že snáď sa ukáže pohlavie. Ale keď začal robiť ultrazvuk, malé sa vôbec nechcelo ukázať. Bolo skryté vzadu v placente. Dr. mi búchal po bruchu, tlačil mi ho a potom mi povedal, aby som sa teda rozhodla, či bude pokračovať, alebo nie a vtedy nemusím ani platiť. Tak sme sa rozhodli, že nebudeme pokračovať a odišli sme. Kamarátka bola v NZ a bola veľmi spokojná. Dr. robí aj morfologický UZV aj všrtko pekne ukáže a vysvetlí. A mne hlavne ide o ten morfologický UZV.

silviamudronova
31. máj 2012

@bemi5 nevadí, aj ja som minule reagovala na niečo čo nepatrilo mne. Ešte som zabudla v LV by som platila 40€ / podľa toho či chceš DVD, alebo len fotky, ja som chcela DVD/ a v NZ je to 62€. aj s DVD presne neviem či aj nejaké fotky sú v tom, napíšem bližšie.

bemi5
31. máj 2012

@silviamudronova aha tak. No, tak ked je to v NZ dobre, treba to skusit jasne. A tvoj doktor ti nerobil morgologicky? Aj my sme boli s prvym na 4D v LV, a tiež to bolo len komerčné, a tiež nám organy odmietol pozerat, že to nie je jeho povinnost. A kedže krpec bol o sto šesť zavrtany do placenty az tak vela sme z toho nemali. Ale ako zazitok to bolo pekne.

silviamudronova
31. máj 2012

@bemi5 moja Dr. kontroluje orgány v 20. a 30. týždni, ale to ževraj nie je morfologický UZV. Ja neviem nevyznám sa celkom do toho. To ste asi aj vy boli u toho istého DR. v LV, veď v LV asi iba on robí 4D. Aj náš krpec bol taký zavrtaný do placenty, že sme videli len hlavičku zhora a ešte mal cez ňu aj obidve ruky

silviamudronova
31. máj 2012

@bemi5 a teraz si nebola na 4D?

bemi5
31. máj 2012

@silviamudronova ved morfologický ultrazvuk je vlastne kontrola orgánov a celkového stavu bábätka, či tam nie su nejaké znaky anomalii a tak, ktoré by napovedali o možnej chorobe. a robí sa v 20 a 30 týždni. Teda aspon ja tak viem. Mne robil Dr. teraz v 20 tt ultrazvuk a poukazoval organy, tak pevne verim, že je všetko v poriadku. A určite sme boli u toho istého doktora, iný to tu asi nerobí. My sa teraz na 4D nechystáme, je to dosť drahé, takže sme sa rozhodli že nie ☹ Ale s prvým sme boli na morfologickom ultrazvuku v Bratislave, pre zle vysledky tripple testov, a tam to teda stalo za tie peniaze. Doktor nam poukazoval kazducky jeden organ, vsetko zhodnotil, akoze klobuk dole. A nas krpan sa dlho schovaval, a vobec nechcel ukazat, cim je 😀 a doky mi len prilozil sondu na brucho a hned hovori, "viete co to je? a my ze nie a on hned z fleku, ze "chlapec".

silviamudronova
1. jún 2012

@bemi5 určite aj nám povie, že chlapec. myslím že ja babu mať nikdy nebudem, no čo už, budem jediná žena doma.

silviamudronova
1. jún 2012

ahojte, baby,nikto tu nebol od rána? hádam len celý deň neupratujete.