Urobme si miniaukciu v Karlovej Vsi v Bratislave

mamina27
17. okt 2008

ahojte, mam taky napad na malu uzitocnu "party" 😉
ak sa chcete zbavit maleho oblecenia po vasich ratolestiach, resp. vymenit aj vas satnik...mozno...a vymenit za veci od dalsich mamiciek, ktorer tiez nevedia kam s tym, tak sa mozeme stretnut, dat si kavu a urobit poriadok v satniku. ja som sa prave nastahovala do Bratislavy po materskej a rada sa zoznamim s mamickami z okolia a zda sa mi to ako zaujimava myslienka. mohli by sme to podelit podla veku. ja sa chcem zbavit oblecenia do 1 roka, tak by sa mohli zbehnut tehulky a maminky cerstvych babatok a zas by som rada dobre a lacno nakupila veci pre malu na zimu. ak sa nas najde viac, skusili by sme to nakombinovat, aby si kazda z nas nieo nasla. tiez by ste tam mohli odprezentovat, ak predavate nejake sperky a pod, al najma by to malo byt o obleceni pre nase ratolesti a tiez prilezitost si trochu pokecat. co vy na to?

mamina27
autor
14. dec 2008

jej novinka...gratulujeme.. 🙂
to je krasny dar na mikulasa... pozdravujeme a prajeme vela zdravicka... 😉

novinka
15. dec 2008

chasenka no doma zatial o nervy, stale place a ked zaspi, tak na 10 minut a nic nestiham spravit, ani sa najest, neviem preco nechce spat dlhsie 😠 a v noci sa budi aj 5 - 8x a dlho nechce zaspat
a ten porod ☹ vo stvrtok vecer mi zacali kontrakcie ktore trvali minutu a opakovali sa kazde 3 minuty, tak sme o 3:00 isli na Kramare a bola som otvorena len na 1 cm, tak si ma tam uz nechali. celu noc som nespala, ani piatok, nejedla som a pit som mohla len trochu - keby sa rozbehol porod... ale kontrakcie stale velmi silne a otvaranie nikde 😖 bolesti jak slak, az som sa po zemi valala a kricala 😅 inak sa nedalo 😔 z piatka na sobotu som zas nespala, v sobotu rano bolesti este vacsie, na zdochnutie, a uz som prisahala doktorke, ze som otvorena viac, lebo ta bolest sa stale stupnuje, nech ma pozrie 😝 tak pozrela a stale na 1 cm!!! 😠 😠 😠 myslela som, ze toto je moj koniec 😀 potom ma pozrela o 3 hodiny (7:30) a otvorena na 3 cm!!!! dakovala som bohu! (ja, neveriaca 😅 ) praskli mi plodovu vodu, urobili Hamiltona (no fuuuj!) a pekne sa to rozbiehalo 🙂 mala som bolesti jak smrt ale bola som najstastnejsi clovek na svete, ze UZ idem rodit! nadej, ze to prestane 😀 vyslobodenie....
a o 10,48 sa narodil moj pokladicek malicky, bol taky fialovy...mal pupocnik okolo krku, tak sa dusil ako isiel von ☹ ale Apgar score mal hned 10, takze sa z toho rychlo spamatal 😉
jaaaj, place jak besny, musim k nemu, pa pa

samika
15. dec 2008

novinka, gratulujem ku krásnemu babatku 🙂 🙂 neboj to sa spraví 😉 s maličkým si nájdete svoj systém a bude dobre 😉 väčšinou prvé dva týždne bývajú uplakané, ale to sa spraví 😉 držíme palčeky a priebežne nás informuj 🙂

ináč ten pôrod Ti teda nezávidím, ale určite to stálo za to 🙂

chasencha
16. dec 2008

novinka tak teda fuuuuha mala si to tazke teda 😒 ale neboj sa,o chvilu bude po placi a bude len usmev 😉 a kojis?

novinka
16. dec 2008

dakujem Samika. no dufam ze sa to zlepsi, ale ved napisem 😉
chasencha kojim, musim aj odsavat a to je o nervy lebo ked na chvilku zaspi, tak nemam cas pre seba, lebo musim odsavat 😒 mala som aj zapal, bola som na pohotovosti.
to je sila, ked spim vedla neho tak dokaze spat aj hodinu ale akonahle odidem, zobudi sa ☹

chasencha
17. dec 2008

no lebo ta neciiiiti 🙂 zapal?aj ja som pred 2 ytzdnami prekonala ael nebola som u lekara,sami sme to zvladli,ema sala sala az ho vysala 😉

novinka
22. dec 2008

chasencha jeej, Ty mas novu fotku v pase! a novy kocik doma! gratulujeem! to budu Vianoce! 😉
baby krasne Vianoce vam prajem, vela radosti, oddychu, stastia a pohody 😵
ja musim maknut, nemam zatial ani darceky, ani upratane, napecene...som bola stale sama doma a to vkuse pri malom. vcera spal za 24 hodin 2,5 hodiny a ostatne preplakal!!! neviem ako to zvlada, bez spanku, ale ja som z toho teda absolutne na kečku 😝 sa čudujem, ze ma este neodviezli 😀

chasencha
22. dec 2008

aj tebe krasne vianoce a stastny novy rok 🙂
no jooo chcelo to zmenu a ten kocik no paradicka co ti budem 🙂
mmmm tak malo spava?mne ema prespala aj cely den ale je rozdiel chlapci a dievcata,nema koliku?

novinka
23. dec 2008

ma, preto stale reve jak tur! mame aj kvapky, rurky, cvicim s nim, masirujem, nic nepomaha ☹ ale uz je priatel doma, tak je to lepsie. porobim domacnost a oddychnem si od toho revu 😉
a co ostatne maminy? kde su? a Mamina27? hmmm...asi isla k rodicom.

samika
24. dec 2008

maminky,
krásne Vianočné sviatky.
Bábetkam len úsmev na tváričkach a mamičkam tiež. 🙂

Slávkovi nech kolika rýchlo prejde, chudiatko, je mi ho tak ľúto 😔

mamina27
autor
2. jan 2009

ahojte maminky. tak po dlhom case sa konecne dostavam k PC. Bola som doma na sviatky, stahovali sme, nemala som pristup k PC, ved nam ani televizor nesiel... a to sme sa vsetci tak tesili na vianocne rozpravky .. 😉
Novinka, urcite sa to coskoro spravi. Nech sa Samko drzi, aj ten spanok sa upravi. Ja som si nasla potom celkom dobry system, ked som si nastudovala, ako maju take male mimca spat a isla som ucebniciovo. Presne, ako pisali a spanok sa spravil. Nevedela som totizto odhadnut, kedy je ten spravny cas ju ulozit. Tak potom sopm robila medzi spanim prestavky presne podla odporucania a bolo to. Pretoze takto som mala pocit, ze ju neustale len ukaladam spat, nicomu inemu nevenujem pozornost a vysledok to nema ziaden.
Neviem teraz nejaky link, ale ked som to zacala sledovat, tak boli odporucania k danemu veku, mohol to byt nejakych 6 t. , ze ma mat medzi spanim prestavky 2 hod., takze ako sa zobudila, po 2 hod. som ju ukaladala. Tiez sme prekonali rozne stadia spanku. Zaspavala urcite obdobie len tak, ze sa mi zaborila nostekom do ramena a ako zaspala, tak po 20 min. prelozila som ju do vyhriatej perinky, aby necitila rozdiel v teplote. Perinku skus nahriat napr. ze do nej na chvilku zabalis aj flasu s teplou vodou. a dobre ho zabal, aby sa citil ako v naruci. Mne sa to osvedcilo, potom jeden den si zaziadala zaspavat sama v postielke a bolo... jednoducho uz nechcela spat v naruci, zrazu... 😉
a ten porod, no dost zle, ale ten pocit, ked bol vonku a si ho videla, tak si asi aj hned zabudla.... vsak ?? 🙂
druhy bude lepsi...
prajem vam vsetkym vsetko krasne do Noveho roka, vela zdravicka, stasticka a pohody do rodiniek. Drzte sa maminky, deticky... majte sa krasne...

novinka
3. jan 2009

ajojte! aj ja prajem vsetko naj do noveho roka, hlavne aby ste mali zdravia na rozdavanie a spokojne rodinky! 😵 a aby sme dali nejake stretko zas! cim viac, tym lepsie!
ahoj mamina! dakujem za rady, vyskusam! ale mam konecne pocit, ze uz mu viac rozumiem, viem preco place a tak to rychlo riesim, takze uz to nieje az take psycho ako byvalo 😉 ale s tou flasou v postielke to urcite vyskusam!

novinka
3. jan 2009

ozi, mamina som Ti neodpovedala. ten porod, no ked som ho uvidela, strasne mi odlahlo ze to uz mam za sebou a ze uz to horsie nebude, fakt to bola sila! 2 noci nespat, 2 dni nejest, pit tiez nie, len si jazyk ovlažíť uterákom, pritom kontrakcie jak svina kazdu 3.minutu a potom ist rodit, no neprajem toto nikomu! 😖 ale uz mi je to jedno, je to za mnou a Slavko je taky nááááádherny! aj keby druhy porod bol takyto, idem do toho znova, ten pocit za to stoji! clovek toho zvladne ovela viac ako si mysli...

mamina27
autor
7. jan 2009

to je dobre, ze to uz lepsie klape. tu flasu veru skus, myslim, ze to trochu po\moze. mne pomohlo. a s tym porodom, to mas pravdu, clovek zvladne hocico, aj na co si netrufa. a ta odmena 😉
novinka, chodievate vonku, od kedy? kamoska mi bude rodit cochvila a tak sa informovala. ja som v lete zacala chodit hned, v zime, neviem ako sa odporuca

novinka
10. jan 2009

ja som bola zatial len raz vonku lebo ma zapalene ocka tak doktorka mi neodporucala ale je mi luto s nim byt stale doma, nech sa trocha nadycha cerstveho vzduchu. ved daj vediet, budem chodievat castejsie lebo aj ja sa musim prevetrat, uz mi hrabe z toho vsetkeho 😀

ivkab
12. jan 2009

Babulky zelam vsetko dobre do noveho roka vela zdravicka a stasticka s ratolestami.

Mamina neozvala som sa ale v poslednej dobe niesme vobec doma. December sme travili cast doma cast na vychode a cast u nasich. a januar sme cely u nasich. Mam skuskove a tak sa snazim aspon trocha ucit ale vobec sa mi nechce. mam este tri skusky a neviem sa dotoho dokopat. Ked bude volnejsie a budeme v Ba ozvem sa.

Novinka, maly je krasny po mamine 🙂 gratulujem . nas mal tiez dva razy zapalene ocicka stale mu davala tie iste kvapky hovorila mi ze je to z prievanu. Ked to dostal na treti krat tak nas poslala k ocnej a ta nam dala kvapky a po nich to klop klop zatial nemal. Isli sme Slezakovej do Dubravky je strasne prijemna. Mne sa velmi pacila. Akurat ma zly pristup s kocikom lebo je na poschdi bez vytahu. ☹

novinka
13. jan 2009

taaakze vychadzky definitivne zakazane, je prechladnuty, ma zapalene hrdlo a horucky, kasel, kycha, sopli... ☹
Ivka moj ma tie ocka zapalene este z porodnice, tam to chytil. a zhorsuje sa to, uz ich ma cele cervene napriek tomu ze mu poctivo davam lieky ☹ vypytam sa asi ocnej, ved sa uz zacinam bat 😕

trpezliva
13. jan 2009

my sa za chvilku chystame von do tohto parku v Liscom udoli...bude tam nejaka mamina z konika?? kludne nas oslovte. mam cierny kocik🙂.

trpezliva
14. jan 2009

tak vcera som nikoho nestretla..len dve maminy, jednu s kocikom Peg perego Pliko, taky oranzovy..a druhu tiez s Peg peregom..ale modrym, hlbkokym. keby tam nahodou niekto isiel kocikovat, napiste, mozno sa pridame 😵

novinka
14. jan 2009

trpezliva tu s tym oranzovym poznam, tiez konikuje ale dost malo 😉
ked budeme moct chodit von tak vymyslime stretko, neboj 😵 len sa musime vyzdraviet

trpezliva
15. jan 2009

mozno by si mali dat vsetky konickarky na kocik nejaku znacku MK..aby sme vedeli, ci sa pozname 😕 😝 .
sa cudujem, ze este nikto s takym napadom neprisiel..vlajku, nalepku a pod. 😀

novinka
16. jan 2009

😀 to by bolo super 😉 ja budem v lete kocikovat v tomto http://www.nipa.sk/e-shop/index.php?cPath=91 takze ma lahko spoznaju 🙂

chasencha
16. jan 2009

ahooooj novinka 🙂 kedy pojdeme vonku?citam ze vas zmohla nejaka hnusna choroba ☹

samika
16. jan 2009

ahoj Novinka, práve som pezerala tvoj albumík s novými fotkami. teda Slávkov albumík 😉 je krásnučky
prajeme skoré uzdravenie 😉

novinka
16. jan 2009

chasencha ahoj ked sa vyzdravieme, dam vediet 😉 uz sa neviem dockat, vonku je tak kraaaasne a my musime sedet na riti (ci Slavko lezat 😀 )
samika ajoj, dakujem 😉
Slavko uz spinkava ale iba cez den. v noci od takej druhej je hore az do rana 😒 no postupne sa nauci

chasencha
18. jan 2009

co takto prechadzka? 🙂

novinka
21. jan 2009

chasencha zajtra ideme na kontrolu, drz paste, mozno nam konecne dovoli prechadzky! 😉

chasencha
22. jan 2009

oukej ved potom daj vediet 🙂 a drzim palce

novinka
22. jan 2009

noo, je to take na hrane ☹ vraj ked nebude mat karpinky v ockach rano, tak mozme. dnes mal. 😒
snad uz buduci tyzden to bude oukej 😉 ma slahne z toho! od narodenia ma tie ocka zapalene a lieky zaberaju p-o-m-a-l-i-n-k-y! 😠

chasencha
22. jan 2009

ahaaaaaaaaaaaaaa,no tak sa drzte nech uz ste vonku na cerstvom vzduchu...este ste neboli co? 🙂