Zvolenčanky

michalag
26. mar 2009

Ahojte babenky 🙂 ,
kedze v tej povodnej teme je toho uz vela, tak som sa rozhodla ze vytvorim pokracovanie 😉 🙂
Tak vas tu vitam 😉 🙂

mimi21
9. sep 2009

mondulinka, s kazdym dr. je to asi o skusenosti, kazdy ma rad iny pristup (ale ani ja s telefonom nesuhlasim)

ja som zvykla kupovat malinikovy caj v lekarni oproti plavarni, tam ho mali vo vreckach, mne moc nevyhovovali sypane caje

mondulinka
10. sep 2009

mimi: tak to je jasny, ale nikdo nechce kor s malym miminkem byt na obtiz a "zdrzovat" doktory... nechci doktora, co bude spechat nebo resit neco po telefonu 😝 je tezky ale nekam jit bez doporuceni a spolehat na to, ze to bude fajn... proto se tady radsi ptam na zkusenosti... 🙂

mondulinka
10. sep 2009

jinak ten malinikovy caj jsem koupila nakonec v lekarne u Spasitela... ani jsem to teda necekala uz 😀 je to ten sackovany, tak jsem rada... zrovna mam jeden na zkousku... chutove mi to moc nejede, mam radsi ovocne caje... ale tak nejak to v chlazeny forme vypiju 🙂

taky bych neverila, jakej je problem tady sehnat v lekarne michanou rybi mast na zadecek... jsem obesla asi vsechny lekarny a v nekterych na me koukali, co to vlastne chci a cpali mi Rybilku v tube 😝 si ji necham privezt z CR no... jsem radsi pro lekarenske veci nez ty vyrobene ve fabrice... 🙂

mondulinka
10. sep 2009

jeste mam jeden dotaz ohledne porodnice... vim, ze na mimco se v porodnici dostava erar a pak az pri ceste domu se prevlikaji do sveho... ale zajima me treba kosile k porodu... nekde ji maminky dostavaji taky erarni... jak je to ve ZV? na seznamu do porodnice je totiz jen jedna(tak tu pocitam po osprchovani po porodu)...

bibinka2
10. sep 2009

ahoj mondulinka,mne hovorili,ze mam si kupit dve kosielky na zapinanie v predu
uz ich mas?kde si ich kupila? rybilka v tube je rozdielna,ako miesana?

pupi78
10. sep 2009

Mondulinka, ja som mala v pôrodnici až 4 tehu noč.košele, v ZV aspoň v r. 2007 nedávali, museli sme si doniesť z domu 😒

mondulinka
10. sep 2009

bibi: na tom seznamu z porodnice je prave napsana jen jedna na zapinani vpredu... 😒 ja jsem si teda objednala 2 z netu, ale ty si k porodu urcite brat nebudu, to je skoda 😅
http://suzishop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=13... tuhle a jeste jednu na takovy zapinani z boku(jakoby se odepne celej predek), ale tu uz nemaji v nabidce... snad prijdou do pristiho tydne 🙂
jinak jsem videla kosile i v Kathy, ale tam stojej 14 euro, na netu to vyjde urcite levneji... taky jsem cetla o tech s tema prurezama na kojeni, ze z toho jedny holce lezly prsa, tak ze je pak vymenovala... takze ty jsem radsi zavrhla... ta firma vienetta secret ma krasny kosile... podivej se na: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=1&albu...

jinak ja budu radsi za tu rybilku z lekarny... nevim proc, ale z lekarny mi to prijde lepsi... 😅 taky jsem cetla, ze na to deti tolik nereaguji vyrazkou...

pupi: tak to ja si radsi vezmu nejakou starou... pro jistotu... ale asi nebude mit holt zapinani vepredu, ale tam to klidne vytahnu u krku na prilozeni a pak na kojeni uz budu mit ty rozepinaci... snad to bude v pohode... 🙂

mimi21
10. sep 2009

mondulinka a nechces na ritku pouzivat sudocrem?
ja ho pouzivam od narodenia a mala nemala este ani raz zaparenu ritku
v porodnici nam dali miesanu mast, ale mne ta dost smrdela

a na porod si urcite nachystajte nejaku staru koselu, ta moja sice este bola po porode pouzitelna, ale vyhodila som ju
v pripade nudze vam ale daju aj v porodnici - aspon nam tak hovorili na predporodnej priprave
a na porod vam urcite nebude treba rozopinaciu vpredu
ked som ja rodila, tak som ju mala vyhrnutu, aj babo prikladaju po porode na hole telo, ide o ten kontakt skin to skin 🙂 (najprv mi dali malu na brucho a potom ju prilozili k prsniku)
ale pocula som uz aj take ze babo najprv odniesli poumyvat a tak a az potom prilozili, no mne malu dali hned 😉

mondulinka
11. sep 2009

mimi: tak ja vim, ze ta michana mast je overena... pouzivali jsme ji na detskym... vim, ze zrovna nevoni no 😅 uvidim, co mi bude vyhovovat... treba i ten sudocrem zkusim...

diky za radu ohledne ty kosile... to jsou veci, co mi tak postupne dochazeji a je dobry, ze vy maminky nam tu muzete poradit 🙂 😉

bibinka2
11. sep 2009

mondulinka, tak na ten porod si zoberiem staru studensku koselu, uz ma par rockou je totiz este z vysky,
ked som bola na intraku,bude stranda 🙂 ,spomeniem si na moj mladiznicky cas.A potom sup do kosa a zacnem novu etapu svojho zivota.

mondulinka
11. sep 2009

bibi: hehe, tos napsala hezky... novou etapu sveho zivota... s novou kosili 😀 😀 😀 ja mam jednu brutalni, ktera je uz trosku potrhana, mam ji asi 16 let uz, ale je pohodlna a krasne vytahla a ted v tehu ideal 😀 a pak mam takovy ty normal, ale bily... tak uvidim, jestli se nebudu stydet vzit tu starou a pak ji tam taky vyhodit 😀 😅

bibinka2
16. sep 2009

mondulinka ahoj,ako sa dnes mas?ja pracujem ako vzdy prosim ta, na co je dobry ten malinovy cajicek,mne skor
chuti mataovy ten mam rada.Ja som sa dnes rano zobudila s bolestou hlavy,to asi aby som vedela,ze ju mam.
🙂

mondulinka
16. sep 2009

ahoj bibi, mam se dobre.. uz se tesim na porod a pocitam dny 😀 malinikovy caj je na uvolneni porodnich cest.. je tu o nem i diskuze... udelam vsechno pro usnadneni porodu, tak uvidime, snad me malej nebude trapit dlouho 😅 taky jsem cetla, ze pupalka pomaha a ze ji doporucuji i PA... ale jeste s obojim cekam, zacnu tak za tyden, at si neuzenu predcasny porod...
tu bolest hlavy ti teda nezavidim... asi je to i tim stridanim teplot... snad te to prejde... 😉

jak se jinak mas ty? doufam, ze si brzy najdes cas sem pridat nejake info o sobe a udelas albicko 😉

a co vy ostatni? mate se? ted je venku tak prijemne, neni moc teplo a je krasne... proste babi leto jak vysite... jsem zvedava, jak bude za mesic, az se malej narodi... snad jeste nebude zima 🙂

bibinka2
17. sep 2009

mondulinka ahoj, ty este urcite buvas 🙂 a ja uz pracujem,teda chystam sa na dnesny den,
dnes mame poradu a pocasie na spanie,ale ospon ma neboli ta hlava.
To je to striedanie tlaku a ja hned reagujem, vcera mi trosku stupol z toho tlak.
Dnes je fajn tak len dufam,ze ma nic nerozhadze tak,ze tlak bude stupat 🙂
Infosky o mne?urcite sa k tomu dopracujem a aj k fotkam,idem dat cajik z materinej dusky a sadam
na poradu.Pekny den,pa 🙂

zvolovci
17. sep 2009

Ahojte zienky, prosim vas nemate niektora dietatko v MS Slniecko na Hurbanovej? Alebo neviete o niekom, kto tam ma babo? Zaujimalo by ma, ci su maminky spokojne a aky je tam pristup.... Diiik

mimi21
17. sep 2009

ahoj zvolovci
ja mam kamosku, co jej tam chodi 3 rocny syncek a ona je maximalne spokojna a aj malemu sa tam paci
vraj aj ucitelky su OK

bibinka2
17. sep 2009

zvolovci,aj ja mam znamu ktorej do tejto skolky chodil syn a bola velmi spokojna 🙂 ,ide o dost narocnu osobku,
myslim to v dobrom 🙂
bolo to sice davnejsie,ale stale na mile ucitelky zo skolky hovori len v dobrom aj ona aj jej syncek. Urcite aj ja budem uvazovat raz o tejto skolke 🙂

zvolovci
17. sep 2009

dakujem krasne, pomohli ste mi v rozhodovani...🙂 ste zlate.

pupi78
17. sep 2009

Zvolovci, a čo už riešiš škôlku? Chceš dať maličkého už teraz? 🙂
Ja by som chcela až budúci rok v sept., no uvidíme. 😒

zvolovci
17. sep 2009

pupi, nie este nie, az od buduceho sept. ale uz teraz maju plne stavy niekde na buduci rok, tak uz si chcem obsadit radsej miesto....aby nebol zbytocny stres potom 🙂

pupi78
17. sep 2009

No tak to, aby som riešila už aj ja, že? 🙂 😀

zvolovci
17. sep 2009

noooo...asi aj ano 🙂

zuzkazv
19. sep 2009

Jééj ahojte, a ja som založila novú tému zvolenské mamičky....som vás tu až teraz našla 🙂

pupi78
19. sep 2009

vitaj Zuzka 😵
z kade zo ZV si?

mimi21
19. sep 2009

Zuzka vitaj 😉

zuzkazv
19. sep 2009

ahojte dakujem za privítanie.
pupi bývame pri nákladnej stanici a vy dievčatá??

mimi21
20. sep 2009

tak to si relativne kusok odo mna, ja som na zlataku, pod cintorinom

zuzkazv
20. sep 2009

mimi...fakt?? ja tam mám rodičov a skoro každý deň tam s malým chodievame na šúchačky no len leto nám končí tak budem musieť malému vymýšlat iný program 😖
už máme aj po jarmoku ale bolo super malý bol asi na desiatich kolotočoch....sa mu to náramne rátalo 😀 len keby to bolo trošku lacnejšie 😝

pupi78
20. sep 2009

Zuzka ja som zo Zapadu. 🙂

michalag
autor
20. sep 2009

zuzka, aj ja som zo Zlataku 🙂