Zvolenčanky

michalag
26. mar 2009

Ahojte babenky 🙂 ,
kedze v tej povodnej teme je toho uz vela, tak som sa rozhodla ze vytvorim pokracovanie 😉 🙂
Tak vas tu vitam 😉 🙂

mondulinka
5. máj 2009

jeste by me zajimalo po kolika jsou tam pokoje nebo jestli nektera z vas mela nadstandart....

taky se chci zeptat na nejaky predporodni kurzy a cviceni pro tehotne... nejak se mi nedari nic najit ☹

halina_sirgelova
5. máj 2009

mondulinka-ja som rodila prveho v BB a bola som spokojna s porodom,ale poporodna starostlivost je rovnaka ako bola, ked rodili nase mamy....
na ZV som pocula vela zlych prihod,takze ja som sa pri druhom porode rozhodla pre Bansku Stiavnicu a ked budem este niekedy rodit,tak jednoznacne tam! velmi odporucam
http://www.porodnicabstiavnica.sk/

mondulinka
5. máj 2009

halina: dekuju za dalsi nazor. az budu na Slovensku, tak se pokusim si vsechny 3 porodnice objet a trosku to omrknout... 🙂

halina_sirgelova
5. máj 2009

Drzim ti palce, aby si bola spokojna. Ja som bola v Stiavnici velmi, pretoze je to tam vsetko farebne, moderne..su tam apartmany, v ktorych moze byt s tebou manzel non stop (plati sa za ne 500,-sk za noc - okrem toho sa neplati nic) a aj navstevy chodia priamo na izbu kedykolvek, pocas celeho dna. Okrem toho je na porodnej sale moderna stolicka, kde ti polohu zvolia podla potreby a po porode ti z nej spravia pohodlnu postel a dietatko ti daju hned po umyti do takej modernej plastovej postielky na kolieskach, v ktorej si ho potom vozis,kde potrebujes (na izbe je ale aj klasicka postielka). V pripade potreby ti poskytnu monitorovaci pristroj (nanny). Kazdy den absolvujes kontrolu v ambulanciu (nikto ti nechodi na izbu ako v klasickej nemocnici na vizitu) a sítie ti ozaruju laserom pre rychlejsie a bezbolestnejsie hojenie. Jedna nevyhoda su spolocne socialne zariadenia. a este som zabudla na izbe (farebne vymalovanej, nie bielej 🙂 ) mas normalne manzelske drevene postele s farebnymi oblieckami, tv, mikrovlnku, rychlovarnu konvicu a umyvadlo... Ak budes mat zaujem si to pozriet, dohodni si vopred (telefonicky/mailom) stretnutie a osobne primar ti vsetko poukazuje...je velmi ochotny 🙂

pupi78
5. máj 2009

ZV pôrodnica - má väčšinou troj izby, je tam i nadštandardka, ale všetko si pozisťuješ na fóre Pôrodnica Zvolen, platí sa za ňu cca 600 - 700 Sk, aspoň to tak bolo v r.2007, dnes je to už určite viac. Na pôrodnej sále sú dve rodiace kreslá, je tam i poloha polosed, kreslá sú v dvoch rôznych miestnostiach. Skús viac na tom fóre, tam baby všetko možné popísali i o doktoroch .....a pod. 🙂

pupi78
5. máj 2009

Hal, takže druhé dieťa mi odporúčaš rodiť jedine v Štiavnici, že? 🙂 😀 😎

pupi78
5. máj 2009

Inak, my sme dnes boli na očkovaní MMR, akurát sme to stihli do 18tich mesiacov. 😅
Meriame 85 cm, 12kg, a konečne máme uzavretú fontanelku. 🙂

michalag
autor
5. máj 2009

no ja som bola velmi spokojna zo Zv porodnocou aj s poporodnou starostlivostou 😉 🙂 ....... a viem ze to tam malovali, vymienali okna ..... ja som bola na 2 miestnej izbe ale su tam aj 3 miestne .... ale urcite ti pomoze ked si to pojdes omrknut a potom sa rozhodnes 😉 🙂
...... pre nas by bola aj tak BS daleko 😅 😝 .... ale nemam dobre skusenosti s detskym oddelenim 😠

a takto vyzera nadstandart vo ZV http://www.nspzv.sk/1/index.php?ac=7&id_g=1&gal=1

mondulinka
5. máj 2009

diky holky za info! stejne si to objedu a poohlidnu se... co kdyby se neco zmenilo 😀

co to cviceni pro tehotne? to se ve zvolene neprovadi? 😅 fakt to nikde nemuzu najit... nemyslim predporodni kurzy, ale treba aquaerobic nebo nejaky cviceni... 🙂 at se dostanu mezi lidi a neco pro sebe delam...

michalag
autor
5. máj 2009

mondulinka pocula som o tom ale neviem ci sa tu nieco take robi 😅

halina_sirgelova
6. máj 2009

ja som chodila do BB (tam som vtedy pracovala), takze neporadim...

anjelik123
6. máj 2009

ahojte babenky co vsetko mi treba vziat do porodnice? vraj davaju daky zoznam co vsetko si treba kupit...dnes som sa dozvedela ze mi tam treba 40 plienok vie mi niekto poskytnut ten zoznam?

halina_sirgelova
6. máj 2009

to zalezi od porodnice...

anjelik123
6. máj 2009

a o zvolenskej?

michalag
autor
6. máj 2009
michalag
autor
6. máj 2009

neviem ci to je este stale tak, ale mne doniesol tatino veci pre maleho ked sme odchadzali, lebo vo ZV porodnici davaju detom nemocnicne 😉 , ale ak si nebudes ista, tak si tam kludne zajdi a popytaj sa a urcite ti daju zoznam

pupi78
7. máj 2009

Ahojte 😵
Ideme sa prevetrať do mesta, dúfam,že ten vetrisko prestane 😠

halina_sirgelova
7. máj 2009

aj my sme sa v meste na chvilku ukazali ale uz sme doma 😉

michalag
autor
7. máj 2009

Ahojte 🙂 ,
dnes ale otrasne fuci 😠 😒
My sme boli vcera v meste 😉

halina_sirgelova
7. máj 2009

vcera to bolo ale este horsie...hmm? a boli ste v cirkuse?

michalag
autor
7. máj 2009

hal, boli sme pozriet len zvieratka, lebo ked Samiho nebavila zoo, myslim si zeby ho nebavil ani cirkus asi by nam tam nevydrzal sediet 😅 😝 , ale my by sme isli 😝 😀 😀 ...... a vy ste boli?

pupi78
10. máj 2009

Babule, všetko najlepšie ku dňu MATIEK 😵 😵 😵

cimba
11. máj 2009

ahoj maminy, ako ste oslávili deň matiek? Mi sme boli raz u jednej mami a potom u druhej a tak navzájom sme si gratulovali 😀

halina_sirgelova
13. máj 2009

Miska-ako dlho ste vcera zostali na ihrisku? My sme sa presunuli na nase,kde je vzdy teplejsie,ale veru sme ani tam neostali velmi dlho ... strasne fucalo 😒

michalag
autor
13. máj 2009

Ahojte
hal, my sme tam boli do nejakej 17:00 potom sme sa isli na chvilku prejst a do obchodu a potom sme boli este pred barakom chvilocku s kriedami (nastastie tam svietilo slnko, tak tam bolo teplejsie 🙂 ), ale len kym neprisiel tatino domov

no ale ako pozeram dnes to nevyzera o nic lepsie s pocasim 😠 😒 😠 😒

halina_sirgelova
13. máj 2009

My sme boli teraz cca 1,5hodiny vonku, ale je tam ľudoprázdno 🙂

michalag
autor
13. máj 2009

ved je vonku otrasne, my sme ani nesli na dvor a aspon som si upratala a navarila, ale poobede urcite pojdeme aspon na chvilku

anickaajanko
14. máj 2009

Ahojte babenky

mozem nejaky dobry tip na najaku akciu pre maminky s detmi
ako travite cas

nam dnes skoncil plavecky kurz lebo maly to zacal zle znasat
a neviem co budeme robit ?

dakujem za nejake tipy
krasny den vsetkym

cimba
15. máj 2009

anickaajanko neviem ti poradiť nejaké tipy ja tiež idem chodiť na plávanie tak som zvedavá ako bude malá reagovať a kde si chodila? Ja idem na plaváreň

anickaajanko
15. máj 2009

na sliač cimba
je to lacnejsie
a su tam super instruktorky
mne sa tam velmi pacilo
najprv nas odhovarali ze po starcoch voda a tak
ale velmi sa tam straraju o hygienu
dezifekcia hraciek
samostatne satne co v ZV nieje