Zvolenčanky

michalag
26. mar 2009

Ahojte babenky 🙂 ,
kedze v tej povodnej teme je toho uz vela, tak som sa rozhodla ze vytvorim pokracovanie 😉 🙂
Tak vas tu vitam 😉 🙂

mondulinka
24. aug 2009

je, dalsi tehulka!!! gratuluju michalag!!! 🙂 at se dari a vse je jak ma!!! 😵

ja byla dneska v ty prodejne Kathy na namesti... je tam moc prijemna prodavacka... 🙂 chtela jsem si koupit kojo podprdu, ale jako na potvoru zrovna posledni v my velikosti byla rozparana 😢 neni to smula??? ale maji tam plno peknych veci na tehotne... chtela jsem si koupit saty, ale taky mi rikala, ze uz je mozna ani nevyuziju... coz je asi fakt 🙂 taky tam maji pekny veci na mimi... jeste tam urco zajdu, snad budou mit tu podprdu uz 😀 aspon jsme tam koupili vanicku, co jsme potrebovali 😀

jamar
25. aug 2009

Ahojte kočky. len tak nahodou som narazila na zvolensku temu 🙂 Som takisto zvolencanka a akurat vcera som sa prehupla do 2.trimestra. takze si vas idem pekne od zaciatku precitat, aspon mam co v robote robit, kedze sa nenormalne nudim 😉

michalag
autor
25. aug 2009

Ahoj jamar, vitaj 🙂 😉 🙂

mimi21
25. aug 2009

ahojte
monuinka ja som tam malj minule kupila uzasnu capicu, vlastne vzdy tam skoro nieco kupim ked tam vojdem 😵
len je to hrozne malicke, ale asi sa na zaciatok bali, aby im to vynasalo a ako poznam majitelov tej budovy, tak najom tam maly urcite nie je

jamar vitaj medzi zvolencankami 😉

michalag tebe gratulujem k tehu, si otehotnela v podobnom trmine ako ja, len ja pre rokom 😉 traz ale na to casto spominam
podla mna je to super termin na porod, nebude ti treba vela zimnych veciciek, aj ked ja som este dokupovala, lebo tento maj bol aj studeny...

bibinka2
25. aug 2009

Ahojte,konecne 🙂dlho som tu nebola,nestiaham najprv dovolenka,potom ,,praca".
Mondulinka,ako sa mas?Zhanas veci? Ja zatial nie,nemam cas.Dufam,ze to stihnem posledny mesiac aj
to cvicko.Aspon tomu verim.My sa drzime celkom dobre.Rastieme...... .
Je to cvicenie iba v nemocnici?Ako bolo?
Jamar,co mas za pracu?Myslim kde sa nudis 🙂 ?Daj typ,to by som brala aj ja.
Drzte sa!, pa

jamar
25. aug 2009

dakujem za privitanie 🙂
uz som vas precitala uplne od zaciatku.
mondulinka nebola si nahodou u dr. galada? mne zvykol on takto narychlo robit sono. Cloveka to aj stve, lebo ma tolko otazok, a hlavne ked sa sono robi v takych velkych casovych odstupoch.
ja som si v Cathy kupila tiez jedny tehu 3/4 rifle. Maju tam krasne veci a uz sa tesim, ked zacnem nahanat po obchodoch vybavicku pre babatko.

jamar
25. aug 2009

bibinka robim rozpoctarku v stavebnej firme. a kedze sa teraz stavia velmi malo, skoro vobec tak musim zapasit s nudou aj ked velmi nerada.

mondulinka
25. aug 2009

Ahojky.. tak jak se mate? koukam se nam to tu rozrusta! vitam nove prichozi!!! 🙂

bibi: ja uz mam skoro vsechno na mimi... jen par malickosti zbyva a bude to... uz se mi to blizi, takze to musim postupne dokoupit a doma nejak usporadat... uz mam i vyprano a vyzehleno na malyho... ten kurz je fajn... trva to asi hodku a pul a je v tom dychani( kdy a jak se dycha v kterych dobach porodnich) celkem popis porodu a prohlidka salu... dela to mooooc hodna porodni asistentka...doporucuju... urcite se to bude hodit...

jo dneska mi prisly ty papiry na uskladneni pupecnikovy krve... tak to musim nejak vyplnit a poslat zpet... 😵 urcite to stoji za to...

jamar: ne, to pry nebyl Dr. Gallad... aspon to rikaly pani v cekarne... je to skoda no... ja jsem zvykla od moji gyndarky z CR, ta mi vsechno ukazala a vypravela, co dela... a mohla jsem si to i natocit na fotak pro manzu... ale tady nebyl ani naznak toho, ze by manzel mohl jit treba dovnitr 😖 proste fofrrrr...

mimi: ja uz jsem tam pokukovala taky po vic vecech... maji i krasny tehu tricka, ale uz to asi preziju v tech co mam... ale na miminka tam maji krasny soupravicky... 😵

mondulinka
25. aug 2009

taky uz rozmyslim, kam pak s malym budu chodit k doktorovi... muzete mi dat tip? nerada bych narazila na neprijemnyho doktora... sama jsem to v detstvi nesnasela 🙄

aly
26. aug 2009

Ahojte kočky, velmi dlho som neprispela. Pozeram pozeram ze same nove tvare su tu 🙂
Inak telhulky, mate stastie ze sa otvorilo Cathy obchod, ja som si nemala kde kupit nejake normalne tehu oblecko. Musela som ist do Londyna nakupovat (samozrejme ze popri inych navstevach).

mimi21
26. aug 2009

mondulinka uplne super pediatricka je dr. Cvejkušová, sídli na poliklinike, ja k nej bohuzial nechodim, ale moja dr. ma mesiac dovolenku 😅 tak som u nej uz raz bola a raz som s nou aj volala, je uplne perfektna, vsetko vysvetli, ma skvely pristup, len nepochopim ako moze robit s takou sestrou aku ma, ta je tada dost neprijemna

baby hlavne nekupujte vela veci na mimi, lebo mne je teraz az do placu, ked uz musim vecicky vyradovat a mali sme ich len parkrat oblecene
a ja rada nakupujem pre malu v tom detskom sekaci Za murami, ked kupim lacno, tak ma to az tak moc potom nemrzi, ze musim vyradit

mondulinka
27. aug 2009

mimi: tak sestra udela taky hodne... to byl pripad moji detsky lekarky... jsem mela jako dite spis stres z ty prisny sestry... no, uvidime... jeste se poptam 🙂

jinak ja teda veci moc nemam v 56... tak 4-5 dupacek a asi 10 bodycek... to jsem si rikala, ze proste nejak zvaldneme... treba budu vic prat, ale zase do toho nevrazim prachy, aby mi to lezelo ve skrini... i kdyz nekdy mi cukaji ruce, kdyz vidim ty krasny hadriky... ale uz mam i par veci v 62, tak uvidime... neni nic lehciho nez pak prikoupit... nez to nevyuzit... 🙂

v nejakych sekacich jsem tu uz taky byla... a mam krasny dziny a manzestraky na malyho... oboje zapinani mezi nohama... proste suprovy... za par korun a jak novy... bude to frajer! 😎

pupi78
2. sep 2009

Ahojte baby. 🙂
Tak vítam novú tehulku, Jamar vitaj. 🙂
No ešte som nebola v tom novom obchode,čo tu spomínate kuknúť,ale ja som si tehu oblečko kupovala väčšinou v BB, keĎže som tam pracovala. 😵
Mondulinka, 56-ky Ti budú na figu, ja som ich nepoužila ani raz, keď som malému dala poštolky, tak bol taký nababuchaný,že obliekol len 62-ky. 🙄 😒
A veru bodyčka sú najlepšie. 🙂 My ich používame dodnes. 🙂

mondulinka
2. sep 2009

holky, ja se tady chodi na monitor? od ktereho tydne? mam kontrolu u doktorky v 36.tydnu... tak nevim, jestli pak budu chodit k ni casteji uz? a pak do nemocnice na monitor?

pupi: proto jsem toho nekupovala moc no... clovek nikdy nevi... postolky jsem zatim nekupovala, na seznamu nejsou, kdyztak prikoupim, az budou potreba.... na bodycka mam stejny nazor, ty kosilky mi nejsou moc sympaticky a je fakt, ze se snadno vyhrnou a mimi ma pak holy zadicka...

holky, me prijde neuveritelny, ze za mesic uz muzu mit mimi... leti to... teda na jednu stranu... na druhou se to vlece... 🙄

pupi78
2. sep 2009

Mondulinka, po novom, čo som počula, sa nedávajú poštolky, je to na uvážení každej matky, ja by som však dávala, aspoň do prvej kontroly sona. 🙂
Verím, že to zvládaš, už končí leto, nebude tak teplo. 😉

mimi21
2. sep 2009

mondulinka aj potom ti to tak bude letiet, ja som sa ani nenazdala a mala uz ma skoro 4 mesiace
k tym postolkam - moj manzel pracuje vo farmac. firme a je v styku s ortopedmi a jeden mu hovoril, ze balit na siroko ano, ale len taku dlhu dobu ako nevyhnutne - ako sono ukaze, pretoze to balenie brani prirodzenemu pohybu klbiku a tym aj prirodzenemu vyvoju, takze sa treba riadit pokynmi dr.

a na monitor som ja vobec nechodila, az v nemocke, ked mi voda odtiekla, dokonca tehu som chodila k svojmu dr. a ten mi vzdy cez sono skontroloval prietoky, mnozstvo plodovej vody a srdiecko

a naozaj bodycka su super vymysel 😉 😉 😉

inac baby mam brutalnu nadchu, dufam ze to mala nechyti, aj ked by nemala, kedze je kojena 😒

mondulinka
3. sep 2009

mimi: jasne, ale moje doktorka sono nema a posialala me jinam... takze nevim, jak to bude... uvidim za 14 dni na kontrole...

postolky asi koupim kdyz budou potreba... v porodnici by meli kycle vysetrovat... aspon tak se to dela v CR... a podle toho se pak zaridim 🙂

s tou rymou mi povidej... ja ji mam uz 14 dni 😝 pouzivala jsem sprej, co se smi uzivat v tehu, ale jen 10 dni, takze ted mam smulu :-P tak jsem si namichala babskej recept: sul, citronova stava a voda a to strikam... trosku se to zlepsilo... snad to uplne ustoupi... nebavi me to uz 😠 snad ti to taky ustoupi a mala bude v pohode... chudacci ty rymicky spatne snasej ☹

mondulinka
3. sep 2009

holky mam takovej dotaz... co se dostava v porodnici? nejaky ty porodni balicky? co to obsahuje? 🙂

aly
4. sep 2009

mondulinka, ja som dostala v tom kufriku vzorky roznych kremov, plienku, domestos, cumlik, vodu lucku ale teraz to uz bude asi ine, sa mi zda ze je tam toho viac, aj nejaka kniha 🙂

mimi21
4. sep 2009

mondulinka ja som dostala az 2 balicky 🙂
jeden hned po narodeni a jeden pri odchode z porodnice, a potom este v poistovni Dovera a este v DM drogerii 😀 😀 😀
mala som tam persil, cumel, flasu, plienku, balzam na vlasy pre mna a uz si ani nepamatam co

u nas sa v porodnici asi klbiky nevysetruju, az v 6 tyzdnoch, robi to strasne zlata pani doktorka, ale je tam stale vela deti, rano sa beru casenky, alebo sa da objednat za 10 euro na konkretny cas a to ta potom zoberie hned

mne tych penazi luto nebolo, lebo cakat tam s takym malym mimcom, este teraz v lete tam byval katastrofalny vzduch a plno ludi 😝 😝 😝

mimi21
4. sep 2009

takze vlastne tie balicky boli az 4 😵

pupi78
4. sep 2009

Mimi no ty si teda pekne obišla 😀

mondulinka
8. sep 2009

mimi: tak ty jsi mela plno darecku koukam 😀 ale potesi to...
jinak jsem se znova divala na seznam veci do porodky a postolky tam pisou, takze je koupim... neni to zas takova investice a budu asi i klidnejsi... jsem nekde cetla, ze kluci na ty klouby trpej vic...

pry jsou lepsi na suchy zip, mate nektera zkusenost?

jinak s tou detskou doktorkou to uplne chapu, ja taky nerada chodim k doktorum a kor s tak malym miminkem a asi budu nanervy az pujdu s malym... na podzim se ma dostavit nejaka ta chripkova epidemie ☹

porad premyslim nad tema kontrolama... rada bych chodila na prutoky i na CTG a nic nechci zanedbat... a nejradsi bych mela jeste jeden ultrazvuk, preci jen v 31.tt je dost brzy a to byl takovej prulet ordinaci spis... nemate nekdo zkusenost s Dr. Brathovou, jak to u ni ke konci tehu probiha? ☹

bibinka2
8. sep 2009

Ahojte,na chvilku som sa pripla aj ja.
Uz sa nam dycha celkom fajn,myslim pocasie,brusko uz tlaci aspon mna.
Neda sa schovat 🙂 .
mondulinka,idem sa ti pochvalit stravila som par dni Blave a mam vecicky,moje kamosky z prace podonasali
po svojich ratolestiach a su to fakt dobre vecicky tak sa teskam.
Tie postolky tiez mam.Doktorku detsku zatial neriesim,uvidim ako ,co.Zatial pa 🙂

mondulinka
8. sep 2009

bibi: ahojky, me se taky dost ulevilo, co se pocasi tyce... i kdyz ted se mi pridavaji jine obtize jako litani na zachod a tlaky v podbrisku a tvrdnuti... si clovek nevybere 😀 to se mas, ze jsi dostala nejake vecicky... ja se v tech mych pro Matyska taky obcas pohrabavam a uz si ho v tom predstavuju 🙂

jaky mas ty postolky? ja videla latkovy a pak i takovy jako kozeny... tak nevim, jaky poridit... zase aby v tom nebyl chudacek jak za trest ☹
tu doktorku si asi vyberu tu Cvejkusovou... mimi psala, ze je dobra tak ji zkusim, mam to i do nemocnice blizko... tak tam asi pristi tyden zajdu... 🙂

pupi78
9. sep 2009

Mondulinka, Cvejkušová je dobrá, ale má strášne veľa detičiek. Niektoré potom rieši aj cez telefón, keď sú choré, a to sa mi nepáči. 😠 Ale výber je na Tebe. Dobrá je aj dr. Čierna a tá je zároveň aj gastrologička, takže keď má mimčo reflux a podb.veci s bruškom je super, že to máš 2 v 1. Keby som bývala v meste, tak volím jedine ju. A je strašne milá k deťom. 😵

Poštolky, som kupovala jedine na suchý zips, sú praktické. Tie čo sú na šnúrku, ani nekupuj. 😉

michalag
autor
9. sep 2009

Ahojte
mondulinka, postolky na suchy zips su skvele a prakticke, my sme mali tieto a boli sme s nimi velmi spokojni 😉

mata, vsetko najsamlepsie k dnesnym meninam 😵

bibinka2
9. sep 2009

Ahojte,
mondulinka myslim,ze aj ja mam tie na suchy zips.Teraz si uvedomujem,ze som si ani nevsimla,
ale asi je to tak.Pozriem sa. 🙂
michalag stacia dvoje ?,tie postolky myslim.
Dik za odpoved.

michalag
autor
9. sep 2009

bibinka, ja som mala velkost 1 a 2 po 1ks na suchy zips (dostali sme od svokry) a potom sme mali este tie na snurky (tiez sme dostali), ale tie som pouzivala len vtedy ked som potrebovala nahodou oprat ak sa maly pokakal az za usi 😅 , tak si racsej treba kupit velkost "1" po 2ks, lebo podla mna 2-ku ani nebude poitrebovat ak bude mat klbiky v poriadku

mondulinka
9. sep 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem konecne prinesla domu tu kojo podprdu, nakonec teda 90 D :-P ale aspon tam mam jeste vuli, az se mi nalejou prsa... taky jsem tam koupila ty postolky... velikost 1, vypada to tak forove, ale asi to pomuze... zatim mam jedny a uvidim no... a taky jsem dneska koupila monitor dechu a malinikovy caj jsem sehnala a porodni vlozky... proste nakupni den... jsem byla od 9 az do 16 ve meste... bylo to teda spojeny s obidkem a kavou.. a taky jsme byli s manzou v cafe city na ty strese na namesti na mochitu( samo bez rumu 😀) ale byla to mnamka!!!

pupi: no, tak to zas nechci, aby se neco resilo jen po telefonu 😒 to radsi pujdu jinam..