Zvolenčanky

michalag
26. mar 2009

Ahojte babenky 🙂 ,
kedze v tej povodnej teme je toho uz vela, tak som sa rozhodla ze vytvorim pokracovanie 😉 🙂
Tak vas tu vitam 😉 🙂

mondulinka
4. aug 2009

bibi: ty jsi tehu? a jak dlouho? nemas to v profilu... 😉 ja nastesti na otoky netrpim, musim zaklepat... ale kdo vi, jak to bude pokracovat...

slysim hrmeni, asi prijde bourka, jupiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵

mondulinka
4. aug 2009

jsem si vzpomnela, ze dneska musim zavolat ohledne tech tehu kurzu 😲 snad uz je PA po dovolene a zitra se pujde na cvico 🙂

mondulinka
4. aug 2009

jaj, tak jsem volala... to je tak kdyz Ceska vola 😀 chudak PA se me nekolikrat ptala, co tim myslim a tak... no jo no 😝 uz jsme cizina 😀 😀 😀 tak jsem objednana na 19.8.... ale jako prekvapilo me to, ja myslela, ze se chodi cvicit kazdy tyden nejmin pred porodem a tohle se tyka jen jednoho dne? 😝 no nechapu no... snad mi to ta PA co to provadi vysvetli lip... jsem z toho nejak zmatena 😕

bibinka2
4. aug 2009

mondulinka,som tehu 27-tt,profil nemam ani fotku zatial nemam casu, pracujem a sem tam si vas pozriem a pridam sa.Tehu som neplanovala,ale tesim sa,vek na to mam,len som to odkladala, lebo mam zaujimavu pracu.
No stalo sa a je to fajn.Zatial vsetko stiham.Kde si to volala ohladom cvicenia?
Co ta priviedlo to Zvolena? Prepac asi som zvedava,ale ja som taka.
Ja poznam dost ludi,co prave opustilo Slovensko a islo do sveta,aj do Ciech.

mondulinka
4. aug 2009

no, tak to jsme tehotne skoro stejne dlouho 🙂 treba se sejdeme v porodnici 🙂

volala jsem na kurzy primo do porodnice, nasla jsem to na netu... uvidim, co se tam dozvim za ty 2 hodiny a jeste si to budu jeste vubec pamatovat pri porodu 😀 do Zvolena me privedl manzel, ma tu praci-... taky znam dost lidi, co jsou ve svete...

ty se na ten kurz nechystas?

jo, jinak jsem taky premyslela, ze bych chodila na tehu cviceni pokud by to bylo vazne tak, ze by tenhle kurz byl jen jednou( i kdyz teda nevim v tomhle pocasi, jak casto bych chodila 😝 ) nasla jsem jedno fitko, kde to maji v nabidce...

mimi21
4. aug 2009

ahojte dievcata, som sem nakukla, aj ja som ZV

ten kurz v porodnici co spominate je super ale staci vam tam ist az okolo 36 tt, mne to povedal dr. ja som mu neverila a isla v 31 a zbytocne skoro
staci vam tam ist podla mna tak raz, dvakrat, lebo to velmi ani nie je o cviceni ale o proprave na porod, preberie sa tam cely priebeh, co si so sebou vziat do nemocnice a tak...
je to ale super, ta PA co to robi je skvela zenska

drzim palceky, uzivajte si tehu, budete na to potom radi spominat 😉

mondulinka
4. aug 2009

mimi: gratuluju k princeznicce 🙂 to je dobre, ze jsme se konecne dozvedely neco vic... ja myslim, ze pokud je to jak rikas, tak staci jit jednou a vsechno si to sepsat... 🙂

jinak kazda maminka rika, at si tehulka uziva tehotenstvi, ale kdyz ono se to tak vlece a clovek se tesi na toho svyho drobka... 🙂

mondulinka
6. aug 2009

ahoj holky, koukam, ze sem nikdo nechodi... ☹ ja se potrebuju zeptat, kde se ve Zvolenu daji sehnat kojici podprsenky a jakou velikost a kdy se maji kupovat... si myslim, ze po porodu se mi jeste asi prsa zvetsi ne?! az se nalijou mlikem... a tak se mi zda jako hloupost je kupovat ted... 😅 ale treba se pletu, dik za radu 🙂

mimi21
7. aug 2009

ahoj
ja sem obcas kuknem 😉
super podprdy na kojenie maju v novom obchode - vola sa Kathy, je to taka relativne nova pasaz,hore na streche je city cafe - vedla Priora - hadam najdes, ja nie som moc na taketo vysvetlovanie 😀
kup si tak jednu, dve , potom uvidis, ja mam teraz 4 a stale ich tocim, lebo niekedy malej potecie mliecko z pusky a je mokra a ked je takto teplo tak sa aj dost potim...
mala som aj jednu cisto bavlnenu, ale s tou nie som moc spokojna, pustaju sa na nej gumicky a cela sa para
este jednu vec ti mozem odporucit - na noc a na spavanie mam taku bezsvikovu podprdu, aby to netlacilo ked spim - je to super
vyzera to ako take kratke tielko pod prsia

inac tie podprdy maju skoro v kazdom spodnom pradle, ale v tomto obchode co som ti pisala maju aj celkom fajn cenu - okolo 12 eur, robi to firma Clematis

mondulinka
7. aug 2009

mimi: diky moc, city cafe vim kde je a kamoska mi zrovna tuhle rikala, ze tam je novy kram pro tehotne, tak asi zajdu... jo jsem si taky rikala, ze aspon jednu si koupim, trosku vetsi a pak po porodu dokoupim... pro jistotu... 🙂

kodada
7. aug 2009

moni, zastav sa aj o poschodie nizsie, ja som si tam kupila superne nohavice ... akurat na taketo tehu obdobie

kodada
7. aug 2009

inak, aj ja idem toho 19 na kurz, tak sa stretneme osobne 😉

mimi21
7. aug 2009

mondulinka ten tehu obchod je fakt super, tento tyzden som tam bola s jednou kamoskou z BB co je prave tehu na nakupy a jej manzel tam nechal 150 eur za oblecko pre nu 😀

a aspon jedna ti bude urcite treba priamo do porodnice, tkze nieco si kup

inac mne sa prsia skoro vobec nezmenili, akurat sa mi ale urobili okolo bradaviek strie, tak teraz vyzeraju ako slniecka 😀 😀 😀

kodada
7. aug 2009

mimi ako ninka? nestiham k vam majovkam 😉

mondulinka
8. aug 2009

kodada: super, jdes taky od tech 9? 🙂

mimi: jej, 150 euro? 😀 az tak? no, tak to tam musim manzela taky vytahnout 😀 😀 😀

mimi21
9. aug 2009

dadi ninka je pokladik, je strasne dobrucka, v noci dobre spinka 🙂
v piatok sme boli u dr. lebo bola cela vysypana, a dr. nam povedala, ze sme prekonali nejaku virozu - a my sme o tom ani nevedeli 😅
na jednej strane ma to aj potesilo, ze je uz potom a le na druhej strane som si pripadala ako debil, pretoze som si nevsimla ze mam dieta chore 😅

mondulinka
14. aug 2009

Ahoj holky, tak jak se mate? ja se dneska objednala k MUDr. Braathove, tak v utery jdu na prohlidku... jsem zvedava, sestricka pusobila moc prijemne do telefonu! 🙂

jinak dneska jsem se vratila domu po 5 dnech stravenych v nemocnici... v nedeli v noci me chytnul zlucnik(kameny) :-P ale operaci jsem se vyhla... snad vydrzim do porodu a pak at si me vykuchaji 😀 tu bolest bych teda nikomu neprala... je to hnus... ale pry to tehotne chyta docela casto... tak jsem si aspon obhlidla poradne nemocnici ve ZV 😀 byla jsem patro nad porodnici a na gyn jsem byla i na vysetreni, jestli neni neco s mimi... nastesti vse ok a maly o tom nemel ani potuchy... kdyz jsem tam cekala na prohlidku, tak si maminky nosily miminka z novorozeneckyho, tak jsem si rikala, az tam tak budu ja za par tydnu 🙂 😵

halina_sirgelova
14. aug 2009

Mondulinka, tak to ti nezavidim taketo komplikacie, ale je super, ako si v tom nasla to pozitivne 🙂 drzim ti palce.

kodada
17. aug 2009

mondulinka, takze tam si sa nam vyparila 😉 to mi je luto, musi to byt strasna bolest
takze zajtra ides k Bratovej? vraj je dobra ... ozaj, v stredu idem aj ja na 9,00 dame si predtym niekde stretko?

mondulinka
18. aug 2009

kodada: uz mam po kontrole... doktorka i sestricka jsou obe mile... je to sice nezvyk po tolika letech jit jinam, ale myslim, ze budu spokojena... zitra jsem objednana na odpoledne na ultrazvuk, tak se tesim... jen me zarazilo to mnozstvi lidi, co je objednanejch... je tam poradnik a zacina se v 15:15, ja jsem 28. a sestricka rikala, ze mam prijit po 16. hod... 😲 to bude fofr... snad malyho aspon uvidim 😀

myslim, ze se muzeme sejit nekde prej vchodem ne? v 8:45? 2 briskaty, ani nepotrebujeme zvlastni znameni 😀

kodada
18. aug 2009

ahoj mondulinka, zajtra radsej az 8:50, vsak kym s tym bruchom prefrcim cez mesto 😀 😀 😀

mondulinka
18. aug 2009

kodada: jasne, tak se tam sejdeme... docela se tesim, co se dozvime... 🙂

kodada
18. aug 2009

ja tiez, budeme poznamkovat 😀

mondulinka
20. aug 2009

Ahoj holky, tak UTZ dopadl podle ocekavani... prisla jsem tam po 16. hod... v domeni, ze to pujde rychle... cekala jsem do 17:30 v preplneny cekarne, kde bylo na padnuti a pak me sestricka teda vzala konecne... u doktora jsem byla asi 5 minut... udelal mi rychloultrazvuk a nadiktoval to sestre... ani se se mnou nebavil a sla jsem ☹ 😕 proste hruza! byly tam zensky vseho veku... je to tak neosobni a clovek je proste jen kus, co je na rade!

no, hlavni je, ze malej se ma k svetu a je polohou predni hlavickou dolu... snad tak vydrzi 🙂 za ten tyden, co ho merili v nemocnici opet pribral(500g), vazi 2000g... mela jsem z toho zvlastni pocity teda, ze bude velikej a ze jak to porodim... ale nejak se to zvladne... stejne je to jen odhad, ze?! 😀

jo taky jsem myslela, ze v tomle tydnu se uz dela nejakej podrobnejsi a on jen meril vse jako obvykle a kouknul na mocovej mechyr a zaludek, placentu, plodovou vodu a byl hotovej... 😕

mimi21
20. aug 2009

ahoj mondulinka
a ktory dr. ti to sono robil?
ono je to tam vzdy tak ako pises, plna cakaren a ide to ako na beziacom pase, lebo vzdy meskaju
ale ja tam mam svojho dr. Szedelyho a ten mi robil sono kazdu poradnu, vzdy natocil monitor, poukazoval, vysvetlil, super pristup
nepytal ani peniaze za fotku ani za urcenie pohlavia

pupi78
20. aug 2009

presne, ako píše mimi, ktorý dr. Ti robil sono? 😕

mondulinka
20. aug 2009

byla jsem prave tam jak ordinuje dr. Szedely... jen tam byl jiny doktor... Kralik nebo jak se jmenoval... je blby, ze si takhle naobjednaji pacientky a pak na ne nemaji cas... to se mi nelibi! ☹ ale uz to asi bylo posledni sono ted si myslim... nebo se tu dela jeste ke konci tehotensvi?

mimi21
20. aug 2009

tak toho dr. nepoznam, musi tam byt novy, ked Taufer odisiel
asi to uz bolo tvoje posledne sono lebo predpisane su len 3

pupi78
23. aug 2009

Miška, gratulujem k tehu. 😵 😵 😵
Nech sa máte OK, a pekne rastiete. 🙂

michalag
autor
23. aug 2009

Ahojte 🙂
Matka, dakujeme 🙂 😵 😉