Mám veľa materského mlieka. Čo s ním?

siska2704
10. jan 2013

Mám veľa materského mlieka a neviem čo s ním mám robiť... V mrazničke mám už okolo 20 litrov a posledne 2 týždne mlieko vylievam do odpadu... Darovala som mlieko do laktačného centra do Ba na Kramáre ale moja malá má už 8 mesiacov tak mliečko už 2 mesiace odo mna neberú.. Povedali my že budu brat len do 6 mesiaca veku dieťaťa... Neviete my niekto prosím poradiť čo mám robiť s mliečkom aby som ho nemusela vylievať??? Dakujem pekne...

kkl82
10. jan 2013

neodsavaj a postupne sa ti tvorba znizi len na taku uroven, aby zodpovedala dopytu tvojho babatka. cim viac odsavas, tym viac sa tvori, takze je to zacarovany kruh. treba prezit tych prvych par dni, ked prestanes odsavat, najlepsie pomocou masaze stvrdnutych miest. neboj sa, ono sa to do max. 3-4 dni upravi. mala som rovnaky problem, ale od 5. mesiaca som si to takto upravila a uz je dobre.
ak ti ale vyhovuje odsavat a stracat takto drahocenny cas, tak skuste doma pit aj ty aj tvoj manzel. je urcite zdravsie ako kravske (nehovoriac o stravitelnosti a vyuzitelnosti, dokonalejsia potrava neexistuje). mozno sa teraz zhacis, ze "fuj", ale nic fuj na tom nie je 😉

ichbinich
10. jan 2013

@siska2704:
1. zredukuj odsavanie 😉
2. pridavaj ho do kupela namiesto hocijakej inej kozmetiky. Jednu flasku na jeden kupel.
3. pridavaj ho do prikrmov
4. spytaj sa v okoli, ci nejaka mamicka nekupi to mliecko od teba priamo.
Vylievat je fakt skoda-preskoda.

Ja som musela zacat odsavat, a maly mi najprv nevypil tolko, co som odsala. Tak mi porodna asistentka povedala, ze ho mam v tom kupat. Navyse sa uplne supal, kedze uz nemal ten maz, tak som ho kupala v mliecku. A verim, ze aj kvoli nemu ma krasnu pokozku, pod tou suchou, co sa zosupala, mal krasnu uplne necitlivu pokozku. Okrem jednej blbej dlhotrvajucej zapareniny nemal nic s pokozkou 🙂

kkl82
10. jan 2013

@ichbinich @siska2704 ano, do kupela je to super. babatko ma po nom uplne jemnu pokozku a kludne si takyto kupel mozes dopriat aj ty. len ho malemu nepridavaj do toho kupela prilis vela, lebo sa bude trochu lepit 😀. tak 30ml na malu vanicku vody je akurat.

siska2704
autor
11. jan 2013

no ja som skusala si menej odsavať mliečko ale urobili sa my hrčky.. akože mne to vyhovuje že mam tolko mliečka ale chcela by som niekomu pomocť kto nema mliečko a cchel by.. nepoznate nahodou niekoho??