Ako vyťahujete soplíky 14 mesačným deťom?

blankasa
21. okt 2020

Žienky prosím Vás ako tahate sopliky mame 14 mesiacov a za nič na svete nechce vytiahnuť sopliky odsavackov ako jej vytiahnuť? Ďakujem pekne

zuzana_ilkova
21. okt 2020

@blankasa skus najskor zakvapkat nostek morskou vodou, trosku sa odlepia a pojdu lahsie vytiahnut... okrem odsavania nepoznam ziaden ucinny sposob ako ich vytiahnut...moj maly si tiez nechce dat vytiahnut ale je to potrebne tak to jednoducho urobim ma 9 mesiacov ale pred tym ako idem vytiahnut mu ju dam do ruky nech si ju poobzera “pohraje” sa s nou trosku niekedy je vyhahovanie uplne v pohode a niekedy cele zle podla toho ako je unaveny....skus dat tu odsavacku na chvilku nech sa s niu pohraje, nech vidi ze to nie je nic strasne len trosku neprijemne mozno sa jej bude menej bat nejako to vysvetlis mozno casom si zvykne ked bude vacsie babatko...

haaadanka
21. okt 2020

nevytahujeme... pediatricka nam povedala, ze odsavacka je zacarovany kruh a moze podrazdit, ci dokonca poskodit sliznicu nosa a babatko sopli castejsie...odkedy neodsavame, tak nam sopliky vzdy rychlo prejdu.. pouzivame fyziologicky roztok so slanou vodou.. ked vytecie.. utrieme nostek.. nakvapkame nasivin a potom aplikujem kvapky Nosanek pod nos... skvele su aj aromaticke naplaste na oblecenie vhodne od narodenia a kvapky sinupret proti hlienom... a tiez zvlhcovat vzduch s olejcekmi doterra Breath ...

filili
21. okt 2020

Tiež som za to, neodsávať odsávačkou. V 14 mesiacoch je dieťa už dosť veľké a v pohode schopné naučiť sa smrkať do vreckovky. Treba to stále len skúšať, ukazovať mu to, mať trpezlivosť.

jullietka
21. okt 2020

@blankasa urcite s odsavackou.moja ma 2 roky ale stale robi cirkus pri odsavani,lenze potom zisti ze je uz dobre lebo ma cisti nostek a dobre sa jej dycha.urcite by som ja jej nenechala sople len tak,tie odsavacky su tak urobene aj tah prisposobeny detskemu nosu,ved ja ked si to prilozim k ruke uplne slabucko to taha ale na sople to staci. Neriskovala by som zbytocne zapaly stredneho ucha alebo zeby tie hlieny zisli dole na pluca ... Ja ked som raz dlhsie nevytiahla a videla jak to prehltla no fuj a v noci keby jej nevytiahnem tak ani nezaspi. Ako ked ma ze fakt len troska to je ine ale ked je uz riadne zasoplene dieta a zahlienene urcite tahat lebo samo si tak nevyfukne nos ani samo nevytecie ...

mmoni89
21. okt 2020

Tak moje deti nikdy nevedeli 14tich mesiacoch smrkat ešte. Nas má tiez 14m a taham. Reval každý pri tom ale prežili 😉najprv kvapnem fyziologicky roztok potom si ho dám ľahnúť tak že hlavu má medzi nohami a ruky prichytim stehnami a raz dva vytiahnem. Je hlúposť ak vytiahnes sople 2-3x že to ničI sliznicu. Určite sopliky tteba vytiahnuť ak ich je veľa

mmoni89
21. okt 2020

@jullietka hlavne nechápem keď niekto neodsava , veď nech sa s tým dieťa trápi, ale kvapky do nosa sú už v pohode na sliznicu 😊

saxana000
21. okt 2020

Moja ma 4 smrkat vie prve dva dni ked jej tecie priesvitny soplik ale ked je uplne zasoplena tymi lepkavymi zelenymi hustymi soplami inhaluje pri rozpravke alebo streknem nasivin po 5 min vincentku poslem lahnut do postele kolenami obkrocmo nad nou prisadnem ruky (nohami moze kopat)jednou rukou jej drzim hlavu a normalne poodsavam .drasticke ale ucine za 15 sekund neumre.tiez som raz skusila neodsavat len striekat ale tahala to do seba a zatekajuce sople nam sposobili zapaly priedusiek.nemohla som ju z toho potom mesiac vylizat.netvrdim ze to robim kazdu pol hodinu.ale tak dva tri krat za den ked je to akutne urcite hlavne pred spanim.
Pripadne nech ti ju niekto podrzi.bude sa branit ale zvykne si neboj.hlavne kup nejaku normalnu na vysavac abybto bolo cim skor hotove nesparaj sa jej v nose pol hodinu s balonikovou alebo hadickou.

jullietka
21. okt 2020

@mmoni89 presne tak. Ja vidim ako sa trapi ked ma plny nos,dycha cez usta a vysusuje si tym vsetko. Zalezi velmi aj k akom stadiu su tie sople. Ja sprej do nosa davam iba na noc aby sa dcerka vyspala a dlhsie mala cistejsi nostek,ale tak to je uz na kazdom ako sa rozhodne

mmoni89
21. okt 2020

@jullietka no ja presne tiez tak , kvapky pred spaním tiež dám ale pokiaľ sú sople také že husté škaredé určite treba ťahať 😊

fiafia
21. okt 2020

Tak ja by som sople nenechala len tak, kto nemal zápal stredného ucha nepochopí. Moja sa pomerne skoro naučila fúkať sama ale predtým na silu odsať. Mali sme odssvacku na vysávač. A striekať sterimar, je to morská voda a veľmi dobre prečisťuje noštek. Odsavat netreba každých 10 minút ale keď stoja sopliky určite áno. Mne ako malej prepichovali dutiny dobre dlhymi ihlami lebo som to mala usadenie,nepriechodné a urcite neprajem nikomu. Proti tomu je odsávačka malina