Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

sisinka76
22. júl 2009

ahoj elefe, my cakame druhe babo na konci oktobra, vtedy bude mat nas Samko 2 roky a 11 mesiacov, tiez ide od septembra do skolky, tak dufam, ze sa mu tam bude pacit. nepanaujem ho tam davat na cele dni, len na doobedie, aby som si s drobcom zatial doma co to stihla urobit a poobede sa naplno venovala obom chlapcom.
Samko sa na braceka velmi tesi, stale opakuje, ktore hracky mu pozicia, ako sa bude s nim hrat, ako mi bude pomahat, tak dufam, ze to aj tak bude 😀 ma uz svoju velku postel, ale dali sme ju spät do nasej spalne, lebo sam tam nechcel spinkat, takze to vyzera tak, ze nasa manzelska postel bude z 1 strany obkolesena Samkovou postelou a z 2. postielkou, takze bude veselo 😉

lubkaaa
22. júl 2009

ahojte, moja dcerka bude mat 2 roky, ked sa nám narodí druhé bábetko. som s nou doma a potom budem doma s dvomi dietkami.. uvidime ako to zvládnem.. 😉

kvietocek7
22. júl 2009

ahojte maminky no celkom fajn zaujimava temicka sa tu objavila 🙂

elefe - chcela by som sa ta spytat akym sposobom ste zacali zvykat vasho Samka na samotnu izbicku
nas to este len caka....

Kazdou chvilkou sa nam narodi druhe babenko ale to si este vyskusame ako to je ked mate dve postielky v spalni - no pravdupovediac neviem ako to zvladneme pri novorodeniatku,hlavne tie zaciatky 😒
Tiez bude zaujimave ako si bude nasa princeznicka zvykat na svojho surodenecka. Casto rozmyslam ako to asi je s tym delnim lasky medzi deticky - ale myslim,ze ono to hadam prichadza samo, uz mozno tym ze ziadna maminka nechce niktore dietatko ukratit 🙂 😉
no uvidime ako budem zvaldat,... bude to zaujimave mozno uz aj tym,ze budem mat doma dve deticky kedze Evicku este nechceme dat do skolky

elefe
autor
22. júl 2009

Ahoj tehulky maminky, som naozaj rada ze tato temicka sa vam pozdava,snad sa ujme a budeme si tu moct porozpravat svoje pocity z tehotenstva , mozno aj pocity ako zeny a nielen matky,,, 😉

sisnka, nas Samko sa stalle pyta o kolkej sa uz to babatko narodi, je uneseny detmi a ma rad starostlivost o babatko, svagrina ma teraz malicku dcerku a je z nej celkom paf, samozrejme si myslim ze nejake "ziarlivostne sceny" sa na 100 pro dostavia ale to asi k surodenectvu patri. Hlavne ze sa tesi to je dolezite. 🙂

lubka budes mat toho naozaj vela , a neuvazovala si dat malu k opatrovatelke aspon na par hodin tyzdenne?

kvietocek7, Samko ostal vo svojej izbicke celkom spokojny ani raz neplackal , naozaj to zvladol bravurne a sme na neho pysni, ale keby bol u neho naznak strachu mali sme to premyslene tak ze na rozkladacej valende by spinkal s ockom ked sa babo narodi, koli nocnemu krmeniu a placu babatka, nerada by som narusala jeho spanok,dalsou ale len nevyhnutnou volnbou boli dve postielky v jednej spalni ale to bol naozaj len plan keby to znasal velmi zle,,, cez obed som ho tam sem tam dala spinkat "s hrackami" a vo "velkej posteli" nerobil ziadne ceremonie bol tam spokojny, teraz rano pricupka za nami , 1 vecer chcel ist do spalne ale sme mu vysvetlili ze jeho spalna je je jeho izbicka lebo aj hracky tam v noci sponkaju, a na druhy den si ani nespomenul ze chce ist do spalne , hned po prvej noci dostal za odmenu nove obliecky uz na velku postel s oblubenou postavickou a bol spokojny a rad ze ich ma,,, tym bolo vsetko veriesena ,dokonca odkedy tam spinka tak zaspava uplne sam bez nasej pritomnosti co je priam zazrak pretoze predtym sme sa s nim v spalni najedovali aj hodinu kym zaspal, takze sa nam jednou ranou vyriesilo viac veci co sme naozaj ani vo sne necakali,,,, 😵

kvietocek7
22. júl 2009

elefe no fajne ste to fakt vymysleli budem na to mysliet ako na motivaciu (rozkladacia -pristelkova postel pre manzelika)v pripade ze by sme mali krizu pri spani oboch deticiek v spalni. Je to dolezite aby to bolo bez vselijakej traumy. Drzim palce nech to Samkovi vydrzi uz nastalo.

judit7
23. júl 2009

Ahojte, tak ja tiez som v takejto situacii. U nas bude rozdiel medzi detickami takmer presne 2 roky 😀 . Co sa tyka spania, tak (dufam), ze to mame vyriesene - maly nam spinka v postielke, ale vo vlastnej izbe. Zaspava uplne sam -klop,klop,klop - cez den aj vecer. Ale co sa tyka inych veci, tazko sa mi to aj predstavuje - ak bude aj malinka ako Daniel, tak to bude zaujimave, on spal len vonku v kociku (nesmela som vsak zastavit - hned sa preberal). Chodila som s nim dva krat denne na 1,5 -2hod na prechadzky, ak sa nedalo ist von, tak dokazal byt cely den hore, podriemal si trosku na prsniku - teda poriadne sa nenajedol - vysledok toho vsetkeho bolo urevane a nespokojne dieta, takze chodila som vonku aj ked prsalo ci snezilo, jedine ked velmi, velmi fukalo sme ostali doma. Trvalo to takto asi do jeho 6-mesiacov, potom postupne, sa naucil spat aj dnu. Dufam, ze malicka nebude taka narocna 😝

andrea12737
23. júl 2009

Ahojte, tak mi ocakavame babatko ked bude mat samko 3roky...spinka sam uz asi od roka a pol, takze to uz mame vyriesene aj plienky som tohto roku stihla poriesit.. u nas sa toho dost obavam, ako to bude, lebo maleho strasne kazdy len cicika, sice neplace ked sa udrie, ale predvadzat sa teda dokaze statocne, a to len vdaka ocinkovi a jeho mamicke, takze som z toho uplne nadsena, nvm si ani predstavit co to bude ked pride babo medzi nas, staci ak pride svagrina s malickou a je problem ☹ do skolky ho nebudem davat az o rok, vediem ho k tomu babatku, aj svagrina proste vsetci mu hovoria ukazuju a vsetko okolo toho aby vnimal babatko ako babatko, aby sa tesil, pripravoval sa na prichod noveho cloviecika...ale nic..tak nvm, no uvidime, ale som z toho smutna.. 😔 ☹

elefe
autor
23. júl 2009

Ahojte...

tak sa nam to tu celkom pekne rozbieha,,,, to sa ale vazne tesim,,,,

Kvietocek to bol vlastne kamoskin napad, kym jej dcera spavala este s nimi mali v jej izbicke uz jednu valendu kde prespavala jej mamina ked jej prisla s malou pomahat a tak dokupili druhu pre malu, my sme uz valendu rozkladaciu mali,(to bola nasa 1.manzelska postel vlastne) takze sme uz nad druhou neuvazovali aj koli priestoru a aj koli tomu ze nemame moznost dvoch detskych izieb a casom budeme musiet kupit nejaku prakticku dvojposchodku,,,,

judit, aj moj syn bol taky ze jedneho casu zaspaval len vonku a pak som ho prenasal do jeho postele kde uz potom spinkal aj 3 hodiny,,, len som to musela stihnut do pol hodiny inak sa mi prebrala aviac som ho nedokazala uspat ale to obdobie trvalo len kratko...termin mam v januari a ak bude kruta zima, babo si bude musiet privyknut spinkat vo vnutri,,, ja ale pevne verim ze sa dostaneme von skor ako marci,,, 😒 no ak by predsa len nie, mame balkon,,,,nejak sa tam hadam "uklepka"..... 😅 vsetko zalezi aj od toho ake to druhe babo bude,,,,no Samko ide uz do skolky, predpokladam ze to bude riadna skuska pre jeho imunitu, pretoze bol len jeden raz chory,,, sem tam nejaky soplik,,,

Andrea 12737 nas bude mat 3 roky aj 3 mesiaco, moj gynekolog povedal ze idealny rozdiel ini tvrdia ze nie , ale na druhej strane aky rozdiel je naozaj idealny???? asi ziaden,,,,a preco ho este necces dat do skolky? myslis ze by to tam este nezvladol,,, podla mna to bude pekna zmena kym sa babo narodi zvykne si ze su aj ine deticky a svet sa netoci len kol neho, alebo aspon nejaku opatrovatelku,,,,trojrocne dieta ma uz celkom ine zaujmy ako male babatko myslim ze sa bude pri tebe doma nudit a z toho bude pramenit vsetka nervozita u vas doma,,,, moj nazor ,...

noemi01
23. júl 2009

ahojte aj u nas bude 3 ročny rozdiel aj 3 mesiace tešime sa
mala pôjde do škôlky a budem mať aspon čas sa dostatočne venovať malinkemu
a mala mi vravi že bude veľka sestrička taka pomocnička tak som zvedava , poda mu dudlik okupeme ho spolu bude ho hladkať boškavať....... je to idealni rozdiel medzi tymi deťmi

elefe
autor
23. júl 2009

noemi super,,, aj ja sa tesim prave z tohoto dovodu ze maly pojde do skolky lebo sa budem moct plne venovat malickemu prirastku,,,, uvidime ako to bude s chorobami,,, myslim ze co maly donesie zo skolky dostane aj babo a bude prvy rok viac doma ako v skolke ale nejak si tu imunitu musia trenovat,,,,
drzim palec....

noemi01
23. júl 2009

no to som zvedava aj ja lebo teraz som stretla vonku mamičky a dve deti čo mali ovčie kiahne pekne som sa nalakala
tak my sme zatiaľ mali iba sopliki uvidime ........

elefe
autor
23. júl 2009

no prave ze aj my a len raz mal maly ATB inak bezne nejake zapaly a kasle to veru nie

noemi01
23. júl 2009

ale to asi aj musi prisť ta chripka aby si organizmus zvikol nie????
ani my sme ešte kašel nemali tiež som zvedava ale večšinou ked sme vonku a su tam chore deti nič jej neni ona sa vždy odo mna nakazi ked ju boškavam a tuli sa ku mne

lubi22
23. júl 2009

Ahojte 🙂

Pred par mesiacikmi som aj ja riesila podobne otazky, nevedela som, ako to bude s dvomi detickami, ako urobit vsetko co najlepsie. Mam tiez synceka Samka, ktory ma dva rocky a mesiacik a mladsieho stvormesacneho Filipka. Myslim, ze sme to celkom zvladli, zaklad je podla mna, aby starsie dietatko dostavalo stale maximum pozornosti ako sa len da a zabezpecit si najma zo zaciatku tolko pomoci, kolko sa len da 🙂 A co sa tyka lasky, tiez som v tehu premyslala, ci budem malinkeho lubit tak velmi ako starsieho brasku, ale hned ako sa narodil, tak to bolo uplne jasne, ze je to moja laska. Fakt laska k detickam sa ich poctom nedeli ale znasobuje 🙂

Starsi syncek malinkeho velmi lubi, praveze musim davat pozor akurat na velke prejavy lasky voci mladsiemu, aby ho prilis nestisol. A mladsi zase na starsieho uzasne reaguje, smeje sa mu, rehoce, stale sa za nim otaca, su zlatunki. Co sa tyka beznych dni z dovodu, ze maju uplne ine harmonogramy, zladit sa to da velmi tazko. Takze sa snazime byt vzdy dvaja, to je tak akurat. No a od septembra pojde starsi syncek na doobedia na 4 hodinky do skolky, aby som sa mohla venovat plne aj mladsiemu.

Zelam krasne tehu s druhymi detickami 😵

stanka1986ke
23. júl 2009

ahojte....dobra temicka....no ja mam dceru viktoriu, ma 4 roky...a dnes som bola u lekara no nic este na usg nevidel..ale zobral mi krv...tehotensky test mi vysiel slabo pozitivny...tak uvidime.nasa viki si uz dva roky pyta bratceka..no v decembri som potratila v 5tt.uvidime ako to bude teraz.dufam ze vsetko uz bude fajn.a budeme o jedneho viac 🙂 ...

andrea12737
23. júl 2009

Ahojte, no elefe
maleho do skolky nedam kvoli tomu ze ma zdravotne problemy s imunitou. Ked mi chodil do jasliciek bol zdravy, ked prisiel v septembri do skolky, tak co den to tri tyzdne na atb, zobrali sme 10atb v priebehu 12tich mesiacov, co je az az..takze som povedala ze nie. Dr.nam povedal ze to je kvoli gastroez.refluxu kt.mu zistili pred mesiacom, no nvm, nie som si ista jeho tvrdenim, proste mu neverim..ja si nemozem dovolit byt chora, a ked sa malicke narodi, tak by mi maly nakazil babatko..tak to urcite nie a najdolezitejsie z toho je to, ze nechcem trapit telicko maleho, uz si dost za posledny rok vytrpel, kolko krat sme boli s nim na pohotovosti, placu kolko bolo preto..nedalo sa na maleho pozerat.. ☹

sticker
23. júl 2009

Ahojte. Prispejem aj ja trošku 🙂
Staršia mala bez mesiaca tri roky, keď sa narodila mladšia 🙂 Tiež sa tešila veľmi, ale ja som sa bála, či budem mať aj druhoredenú tak rada. Nevedela som si predstaviť, ako to Janka zvládne byť bezo mňa, keďže sme boli v kuse spolu. Prenášala som a tak som ležala týždeň v pôrodnici a potom týždeň na novorodeneckom. Dosť často som si aj poplakala nad Jankinou fotkou 😅 . Ale keď som videla Júliu tak to automaticky prišlo. Nedalo sa nemať ju rada. A ostalo to stále. Keď idem objať jednu, objímam aj druhá 🙂 Ja som staršia sestra a vždy bolo všetko moja vina, tak ja sa snažím spravodlivo na ne obe pozerať 🙂
No a keď mala Júlia cez dva mesiace sme sa sťahovali a Janka dostala vlastnú izbu a hneď na druhý deň šla do škôlky. Trochu veľa zmien mala, ale zvládla to perfektne. Neplakala ani vo svojej izbe a dokonca ani v škôlke 🙂
Teraz už sú baby "veľké" a vedia sa spolu celé doobedie prehrať 🙂 Ale vedia aj dvojnásobne robiť neporiadok 😝 A dokonca mladšia je väčší rýpak 😅 😀
Elefe neboj, určite to zvládneš na jednotku a je dobré, že sa Samko teší na súrodenca 🙂 Držím palce 😉

elefe
autor
23. júl 2009

ahojte ...

Noemi urcite mas pravdu ten organizmus si musi nejak vytvorit protilatky a ako inak ak nie chorobami,,, 😒

Adi12737 tak tomu rozumiem , ked je raz nalomena imunita tak to by sa naozaj len trapil chorobami a roznymi liekmi,,, snad ked bude starsi sa to zlepsi a bude moct ist medzi deticky lebo aj kolektiv je dolezity,,,ale 10druhov atb za 12 mesiacov to urcite nie,,, telo je zbytocne zatazene a detsky organizmus musi byt z tolkych liekov velmi vycerpany a zniceny,,,a tak isto aj zazivaci trakt,,, teraz ti uz rozumiem,,,, 🙂

lubi22 super prispevok naozaj daka,,, dufam ze nas budes viac a viac poucat a pisat , teda ak budes chciet ako sa mate a ako vam to vsetky spolu ide,,,, takisto vdaka aj stickers,,, 😉

stanka1986ke,,, to mi je luto teraz budem drzat palce aby mala dcerka cim skor surodenca,,,, 😉

andrea12737
24. júl 2009

Dobre ranko prajem....
v noci prsalo 🙂 preto som sa ja tak faaaaaajne vyspala 🙂 cosi tu citam po internete o silnych burkach, asi som tvrdo spala(?) 🙂
zatial ahoj

elefe
autor
24. júl 2009

Breee ranko damy...

som v praci ale nie na dlho.,hej adi aj v radiu hlasili ze v BA bola vychrica , ja teda trpim dost slusnou nespavostou takze som si celu burku pekne "odkrutila" a potom som zaspala asi na 4 hodky....

co mate inak nove mile tehulky? ako sa citite? s nejednou kamaratkou som sa zhodla ze druhe tehotenstvo je omnoho narocnejsie ako prve ,,, kto sa priklana?

Inak aj vas trapia stale dookola otazky ci bude babo v poriadku a ake bude a na koho sa bude podobat ten druhy pokladik, zabaleny vo vonavom vankusku?Ozaj a co mena?My sme mali vybratu Saskiu alebo Simonku pre dievcatko ale este to nieje jednoznacne, citam dookola knizky a porovnavam mena ,,, ved sa vravi ze meno je osud , myslim ze nieco na tom asi bude aj ked istotne nie do detailu asi ako horoskop alebo vestenie,,, no a pre chlapceka mame Simon... tak som zvedava co to nakoniec bude.... a chystate sa aj na 3d sono? Myslite ze tam moze byt dobre vidno nejake anomalie alebo nezrovnalosti? na 1 sone u mna vyzeralo vsetko ok tak som sa chvilku tesila, ale stale myslim na to aby bolo vsetko OK??? aj vy ste na tom takl?

noemi01
24. júl 2009

jej ja sa už tešim mam veľa kamaratiek ktore maju malinke babetka a mala ich tak stiska za hlavičku a boškava že sa mamičky boja aby neubližila im
ale nemôžem ju stale upozornovať a hovoriť jej aby to nerobila lebo by sa citila smutna že nemôže babo vistiskať

noemi01
24. júl 2009

stiker - podobne som aj ja na tom mala je naš maznačik a niekedy si myslim budem mať aj to druhe tak moc rada?? dam mu toľko lasky čo pri malej ??ale určite ano !!ale to prve je prve jednoducho maznačik naš

efela - suhlasim aj mne sa zda že druhe tehu je naročnejšie ako prve a zo začiatku my bolo malej luto 4 mesiace som prevracala a preležala a chuda ona so mnou nechodili sme von a starala sa o mna a davala na mna poroz , moja veľka pomocnička bude pomahať aj pri malinkom

na 4D sa chistam som už objednana a tešim sa už na to 😀
a nad tymi menami tiež rozmišlam a je to pravda ale každy to bere inak

andrea12737
24. júl 2009

Ahojte, tak konecne som dorazila domov...no druhe tehotenstvo vnimam omnoho viacej ako to prve..aj mi byvalo viacej zle na zaciatku, coz pri prvom som o nevolnostiach ci paleni zahy ani sajnu nemala...fuuuha a teraz, sice mi uz nie je zle od zaludka, ale teraz ked uz som v siedmom mesiaci,tak ma opat zacina palit zaha, musim si davat pozor na to co je, kolko toho zjem..mam straaaasne chute na nieco-fajne sa toho niecoho opapat,ale nejde to, musim jest viacej a v mensich davkach-co je zasa na druhej strane veeelmi dobre, ale priberam ako keby som jedla za troch-ale to je uz asi v genoch 😉
a na 3D by som straaaasne rada isla, len mi to financie nedovoluju ☹ ta co uz..ako ono by sa nieco naslo, ale manzel to povazuje za zbytocnost, tak ja velmi nemam na vyber. A o.i. ja by som si to sice mohla zaplatit z materskej, aby som tyym manzela nezatazila 🙂 ale chystam si plienkovu vybavu, tak financie vrazam inam... 😅 🙂

moniack
24. júl 2009

Ahojte, aj my čakáme v januári druhé, máme Jakubka má 2,7 roka.... Žienky ja si toto tehotenstvo užívam, lebo ja som pri prvom veľa zvracala, a fakt si pamätám len chodenie pod Dr. a nemocníc 😖 , náš malý ani veľmi ako keby nevnímal že budeme mať prírastok, aj keď mu to hovoríme, ved uvidíme
Držím palce, a fuuuu nejako prežiť tieto horúčavy 😝

elefe
autor
24. júl 2009

noemi to je dobre ze mala sa tesi teda aspon podla mna, nas sa tiez tesi a so svagrininou malou by bol aj cely den,,,mozno malej len treba vysvetlit ze ked postiska, okolo bruska nebude to take nebezpecne pre tie alinkate stvorenia co tak rada polubka...
ja by som rada sla na 3d cko uvidime, ale najskor koli pohlaviu,,,,je to tam krajsie vidiet a tak,,,teda aspon si myslim 😉

mena su momentalne nasim dennym tematom s manzelom do cera sa nejak moc nezapajal ale vcera prisiel so Simonou,,,, uz som mu to raz navrhovala a vtedy nebol badseny a teraz je vraj za,,,, ale ja som rada mne sa paci Simona,a koniec koncov je to asi zazehnane a vyriesene,, 😵 🙂

Andrea chapem ze robis vybavicku vsetky nas to caka, ja som pri prvom tiez nebola na 3D a nic sa nestalo , pohlavie mi v podstate povedali tak ci tak,,,,naozaj to zase nieje nejaka potreba alebo nevyhnutnost...ja mam tiez chut na kadeco , ale tiez si musim davat pozor, nevraciavala som vela , ale nemohla som ostat ani hladna a ani sa prejest potom to bola katastrofa a bola som " nepouzitelna" 😝 😅 😉 ale tiez mam chut na kdejake mlsnotky , niekedy na masite niekedy na sladkosti,,,, teraz by som stale jedla restovanu pecienku a pecenu kacicu,,, na to mam chut stale,,,, 😀 inak niemam nejake extremy,,, pri malom by som sa najradsej topila v mlieku teraz mi mlieko moc nejde,,,, 😠

ozaj a myslite si ze by som uz mohla pocitovat pohyby ja uz asi tak 3 dni pocitujem ked som v absolutnom klude take jemulinke, akoby hladkanie,,,, na dnes som zacala 18ty tyzden , tak si myslim ze pomalicky uz aj hej , ale je to take neuveritelne,,,, 😵 a bojim sa zatial tesit,,,,

noemi01
24. júl 2009

endrea - ja som teraz stale prevracala ale už je dobre a toto tehu je ine ako prve a doktor vravi že ked je ine tak by malo biť aj pohlavie ine tak sme zvedavi zatiaľ nevedeli povedať ale chceme bračeka 😀

efele- tak ja si myslim že pohyby v druhom tehu su skor citiť a ja citila už v 15-16tt ale moc sa nehmiri mala bola živšia v brušku aj jej to ostalo 😀

aj ja už kupila jednu plienku 😀
ale baby veľa pišete a mne sa moc nechce čitať 😀

andrea12737
24. júl 2009

noemi, a aku jednu plienku si uz kupila?
ja som teraz pocitovala-aj ked nie s urcitostou, pohyby v 14tt, ale nebola som si ista, v 15tt som to uz vedela identifikovat a v 18tt to citil aj manzel 🙂 zdaa sa mi to dost skoro, dokonca ked som bola v 16tt u dr.tak ked sa ma pytal na pohyby tak som mu povedala, ze ano uz ich citim, a on to len ignoroval, a dal mi znamienko minus v kolonke pohyby.. ☹
a vraj ze sa da nejako podla tyzdna kedy prvy krat ucitime male urcit presnejsie datum porodu. Poculi ste take nieco?
joj, uz sa nvm dockat toho naaasho babatka. Dnes som zacala 3.trimester-siedmy mesiac 😀 tesiiim, tesiiiiim

elefe
autor
24. júl 2009

andrea , neviem ale podla mna by to nemal ignorovat ved predsa vies co citis...myslim na tie pohyby,,, aj mne sa zdalo uz skor ale to bolo asi nieco ine,,, teraz ked som v absolutnom klude tak sa mi zda ze by som uz mohla identifikovat pohyby,,, maly bol v brusku veeelmi zivy , ale ako dieta bol velmi pokojny aj spokojny,,, nemal nejake extremne vrtochy alebo place,,,, 🙂 takze ja som v podstate zmierena s tym ze druhe babo bude asi zivsie, aj ja mam viac nervozity teraz hlavne s malym a ani si druhe tehu nestiham tak uvedomovat ako prve,,,1x ked som bola tehu tak to do 20 tyzdna trvalo veeecnooost,,,, teraz to je skoro tu ,,,,ani som si nestihla uvedomit,,,ja vybavcku moc robit nebidem a ked tak az okolo 24tyzdna,,,,este k tym pohybom vraj sa termin naozaj da urcit aj podla prvych pohybov, je to pravda aj ked ja som mala len jeden a na ten sa maly aj narodil....a inak ani ja sa neviem dockat.... 😀

andrea12737
25. júl 2009

Dobreee ranko mamicky,
tak dnes tu maaame kraasny, uprsany ale hlavne chladnyyyyyy den!!! 😀 akosi ma to velmi tesi.
No ja si tiez myslim ze by to nemal ignorovat, este som mu to nepripominala, ze ci to naaahodou nechce akceptovat, ale aj na to pride. Toto druhe babatko mam v brusku o podstatne nieco menej zive ako bol samko. Samko to bol extrem, vkuse len kopal-ved som ho aj citila v 17tt prvy krat-a to som hned vedela ze to musi by dieta, lebo tak divo pohybujuce a prudko pohybujuce sa creva urcite nemam.. 🙂 vkuse sa mu len ckalo, nato zacal kopat, potom to na chvilku ustalo, a staaale stale to iste dookola, no islo ma niekedy z toho slak trafit, ale bolo to zlate 🙂 a samko sa mi narodil krasne v den terminu
teraz sem tam zakopka, hlavne ked si lahnem na bok tak to babo to ide porazit, vtedy ho citim zo spodnej strany ako dupka az na hornu 🙂 no proste super.
teraz sa mi v kuse sniva ze rodim skor, no stale to iste dookola,takze ratam s tym ze dietatko pride o trosicku skor na svet..ech ale som sa rozpisala..
a elefe, co sa tyka vybavicky, budete musiet zhanat vsetko odzakladov, alebo mate este nieco po samkovi?

noemi01
25. júl 2009

dobre ranko
andrea mam ju v albume
a pohyby muž ešte necitil lebo male je niejake lenive 😀 a maš si pripočitať 22tt k prvym pohybom ale nespolieham sa na to lebo to je skoro a pri malej mi to nevišlo 😒
mna sa doktor teraz nepital na pohyby a nikdy ma nepozeral z vnutra pri malej ano teraz nič 😒
tak ja mam tušaka že pôjdem skor rodiť tak o 3 dni by bolo fajn zas sa nechcem moc ponahlať 😀
ja nič nekupujem iba drobnosti a podľa pohlavia uvidim možno modre dokupim