Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
26. aug 2009

- dobré ránko
- tak malý vstal pred hodinou, a teraz ideme von trochu 😉
- Andrea a Elefe vašim Samkov chcem popriať Všetko najlepšie k dnešným meninám, veľa zdravíčka, lásky a spokojnosti a úsmev nech im vždy zdobí tvár 😵
- kylie tak sa drž....., a ideš rodiť normálne alebo cisárskym, neviem ako si porodila prvého preto sa pýtam 😉

andrea12737
26. aug 2009

Jeeej, dakujem moniack...
presne elefe, ved aj ty mas samka 🙂 taktiez mu prajem vsetko len to najlepsie 😀 ani som si to neuvedomila 😅 ja som akurat dorobila sisky-no poviem vam fajne vysli, ale nejak maaalo, to ked pride manzel domov,tak to sa za nimi len tak zaprasi... 😉 ale tak aspon sa zjedia 🙂 maleho som uz dala do izby, pustila som mu rozpravku a snad si aj pospinka, ja si potrebujem trosku oddychnut, lebo tie krize teda sakramensky bolia.. ☹
tak zatial vam prajem krasny den 😵

elefe
autor
26. aug 2009

ahojte

Podobne Adi ,, nech na robia len radost a su spokojni aj oni s nami,,,ti nasi Samuelovia,,, a a dakujem aaj moniacik,,,
tak my sme dnes vybavovali vsetko mozne i nemozne,,mam z toho zmatok v hlave ale vybavili sme vsetko akurat este chceme zrusit ucet a nna novo zalozit v inej banke,,, lebo niesme vobecc spokojni,,,

no a bola som na socke sa pytat ako je o s tou skolkou lebo maly ma 3 roky az v oktobri ,,,tak moze nastupit az od oktorbra,,, ☹ chudatko uz bol taky napasmany a hlavne aj ja som sa uz tesila ze si poodychujem a povybavujem co mi treba v klude,,,, no nc nejak prezijeme este ten mesaic predssa,,, no nie? 😅 😖 s odretymi usami,,,,

pekny den

andrea12737
26. aug 2009

Zrusit ucet v banke? tiez som tak urobila pre mesiacom, uz sa to nedalo zniest, tolko penazi za nic im pchat do gagora. Teraz som konecne spokojna a neplatim vobec nic..chvalabohu konecne.
takze bude doma az do oktobra s tebou? no ved ho daj skor, no ale o matersku prides....ze?o nicom..mne to tiez blbo vychadza. Maly bude mat 25teho novembra 3rocky, a ja mam termin 13teho 😖 . Ale ja sa uz zmierujem s tym, ze budem musiet behat medzi malym a babatkom denno denne 😎 joj ale ma dnes kope to male do panvy

sisinka76
26. aug 2009

ahojte 🙂

aj ja zelam vsetkym Samkom vsetko naj naj naj 😵 ja mam doma dokonca dvoch 😀

elefe, preco nemoze od septembra? samka prijali normal od 09/09 a to bude mat 3 roky az 1.decembra. babo sa nam vsak narodi koncom oktobra a mne to nevychadza s terminom nastupu na MD, tak som mu skolku posunula az na oktober, inak by isiel od septembra.

moniack
26. aug 2009

- sisinka aj tvojmu Samkovi všetko najlepšie 😵
- aj u nás je problém so škôlkami 😖 , Kubko bude mať v decembri 3roky, ale tento rok som ani neskúšala, pretože u nás je veľa detí, takže nepobrali straašne veľa / a to sme na dedine/ 😔, a tak som ho chcela dať na budúci rok od septembra, že to už bude mať 3,9 roka a nezobrali nás 😠, a teraz duplom nie, ked uvidia ,že čakáme druhé bábo 🙄
- boli sme v obchode a ja som už domov išla ako kačka 🙄, no úžasne ma to bolí tam dole ked veľa chodím 😒

noemi01
26. aug 2009

moniack - tak to je blbe nie??????
minule sa na to sťažovali v telke mamičky že tiež nechcu brať deti ked mamička je doma z druhim dieťatom
a ani na buduci rok a to prečo ako môžu vedieť koľko bude deti???????
tak ja som bola dať malu nahlasiť ešte v januari a zobrali nas a ideme už v stredu som zvedava ake budu reakcie
ale rozmišlam že ju necham doma so mnou ved za školku 1000sk a ešte aj plienky pribudnu do rozpočtu a potom malinke budiť aby sme malu zaniesli do školky no neviem ako to bude

noemi01
26. aug 2009

efele ako koli tomu že ti bude ešte chodiť materska ho musiš posunuť až na oktober????
však ja si myslim že ked ho daš iba na 4 hodiny neprideš o peniaze nie?????

kyliefox271
26. aug 2009

Moniack, 1.porod normálne, tak dúfam, že aj teraz to bude bez problémov.
Adka to ja práveže nemôžem v štýle, že uvidím a poviem meno, lebo to by som buď nevedela odpovedať alebo by som trepla blbosť. A teraz priateľ pozeral na nete 1000 najobĺúbenejších chl. mien, ale že nepáči sa mu žiadne, tak to asi vyzerá na dieťa bez mena. No čo už. 🙂
A verím aká si netrpezlivá pred ultrazvukom...ale nejak Ti to zbehne. Ja idem zajtra do poradne do nemocky 1.krát, tak snáď všetko bude ok. Pri prvom ma stále kríže boleli, ale teraz nič, iba posledné dni mi to začalo.
Tak sa potom ozvem.

andrea12737
26. aug 2009

kyliefox-tak sa bude volat NO NAME 😀 😀 ved to pekne vyznie...my chceme tak chlapca adriana..to sa vam nepaci? 😀 (to sa len snazim pomoct), no ale vam by sa uz fakt trebalo rozhodnut 😀 ,dobre sa mi nad tym posmieva, pretoze som vlastne v takejto situacii bola az dokonca-ziadne chlapcenske meno vybrate nebolo, ziadne sa nam tak extra nepacilo, maly sme len dievcenske-natalku, teraz to je Lianka(i ked minule sa mi snivalo, ze som nasu dcerku oslovovala mirka 😀 )
zajtra drzim prsty pri kontrole. Daj nam vediet ako si dopadla.
Ja dufam v to, ze ked budem doma s oboma detmi, tak sa samko nauci svojho surodenca skor, a lepsie prijat, ako keby bol cely den v skolke, a len chvilku popoludni by boli spolu...tak ale je to len o dufani a dohadoch.. 😒
Noemi-to by som si dobre zistila, ze ci neprides nahodou o cast materskej ked sa da dieta aj na 4hodinky do skolky..nvm, ale maly nastat akesi zmeny aj v tomto..

elefe
autor
26. aug 2009

ahojte

sisinka on moze ist do skolky aj skor ale mi nedaju rodicka na maleho,,, vies? takze ked pojde nejakeho 5teho oktobra do skolky tak uz bude ok a dostanem za oktober rodicovsky prispevok, takze bude este cely september doma so mnou,,, a ja som myslela ze stihne nejaku tu chorobu za september vybrat,,, no urcite to bude prvy rok choroba za chorobou,,,,,

moniacik aj u nas je natresk do skolky,,, si vezmi ze zobrali iba 4 nove deti , a 14 nezobrali, a to si neviem predstavit ako to bude o rok ked vezmu tych 14 co mali vzat tento rok ked na buduci rok ma nastupit dalsich 18 novych detiii aj my sme na dedine,,,, no hruza je to,,,mne maleho vzali len oli tomu ze som mala nastupit od septembra do prace na 8hodin,,,, ale tak mna videli s bruchom a nic nevravelai,,, kja myslim ze to je uz pase ked mam raz doma,rozhodnutie ze ho beru,,,,

noemi prisla by som o rodicak aj keby siel na 4 hodky,,,ten mesiac to prezijeme takze fajn...

no je to absulutna blbost ze ked matka ostane s druhym babom doma tak nechcu brat do skolky,,, podla mna by mali prave tym matkam pomoct a venovat sa im uz v skolke od troch rokov,,,ved tie deti su doma maximalne znudene a vobec si doma nevybuduju imunitu ked nebudu v kolektivem,,,

dokonca kamaratka s dediny,,,dala svoje druhe dieta do skolky do vedlajsej dediny ale vzali ho len s tym ze tam bude chodit aj na buduci rok,,,, vobec ich nezaujima ze starsi surodenec je v jednej dedine a druhy v druhej a to nevravim o rannom zanasani do MŠ kazdy na inom konci "republiky".... OTRAS

no adi,,,, ja myslim ze vam to pojde pekne na nervy ked budete doma vsetci,,,podla mna by mu bolo malinke vzacnejsie keby boli od seba,,,, sudim podla kamaratky ale kazde dieta je ine takze to kluden moze byt ako dufas....samko sa bude pri vas nudit zmeni sa mu cely ryzim lebo sa budete vsetci musiet prisposobovat dietatku, takze myslim ze to bude pre neho ete horsie aleno uz co ked vam to tak vyslo,,, ja som rada z e maly si zvykne aspon v skole za ten cas co sa druhy prcko narodi,,,,

Noemi ozaj si to dobre zisti ja som sa bola dnes na urade prace a socialnych veci pytat na to pretoze to nik poriadne nevedel a bolo to len take JPP-jedna pani povedala,,,, ale ci to plati aj pre dieti co su na 4 hodky to som sa nepytala kedze sa nas to netyka ale keby to tak nebolo tak si myslim ze mi to povedia sami od seba.... no sice ktovie,,, tie uradnicky sa tvarili jakoby som mala byt vseved a mala to predsa vediet SAMOZREJME....

pekny vecer prajem

elefe
autor
26. aug 2009

jeeej ale som toho popisala ani som si nevsimla,,,, 😝

elefe
autor
27. aug 2009

no co je baby??? dnes nik nepise???? 😖

andrea12737
27. aug 2009

Ahoj elefe, uz som tu,
bola som u doktora, ten chrbat boli statocne,aj brucho ma dost pobolieva...tak jedine co mi dal uzivat je osteogenon-ten mam max na 5dni, ale na to ani nereagoval, zeby mi predpisal dalsie balenie, ved umrem do dalsej poradne...na bolesti brucha mi nic nepovedal, len tolko ze to nema dopad na tehotenstvo,(aj som mu navrhla magne B6,no reakcia veskere zadna, tak neviem ci to mozem brat, alebo ako) hlavna vec ze CS mam 3, mam zle vysledky mocu, zajtra mi budu robit oralny test na diabetes 😢 slak ma trafi, a neviem preco mam z toho dost blby pocit ☹
dnes mam totalne nanic den...a este mi povedal, ze ked mi ten osteogenon nezaberie, tak najblizsie mi da vymenny listok na ortopediu-to budem v 33tt!!!!s tym ze mi tu mame strasne malo ortopedov a dostat sa na rad do mesiaca, je priam scifi!!tak mozem kaslat celu ortopediu!chrrrrr, straaaasne ma dnes vytocil...
a este ma zjazdil ze malo pijem, ze mam vypit aspon 2-2,5l denne!!ja mam problem s pol litrom... ☹

noemi01
27. aug 2009

efele - aj ja sa chistam aj na socialne aj na urad
mala ide teraz do školky lebo na buduci tyžden ma 3 roky a to mi konči materska
ale kedže som predtym robila tak som ešte akože zamestnana??? tak ma doktor vipiše na marodku a o mesiac zase na matersku
ale idem ešte popitať a narok na matersku asi nemame????
dnes sme boli na 4D a už vieme čo čakame CHLAPČEKA jeeeeej všetko krasne bolo vidno tešime sa a sme viškereny ako leča 😀 😀 😀 😀

marcela22
27. aug 2009

Ahojte kočky, tak som tu zasa chvílu nebola, nejako nestíham. A hlavne si ešte užívam teplé dni, hoci z toho tepla je mi otrasne ale dá sa byť super vonku s malou a manželom a tak...
Svokrovci zajtra odchádzajú až do pondelka preč tak sa tešíííím že budeme sami! 😉 V sobotu ráno ideme síce k našim,ale v nedeľu doobeda prídeme domov a budeme mať klídek🙂

Dnes sa nám pred oknami na dva dni rozostavil cirkus, tak super 😝 ale vystúpenia majú len večer od 19-20.30.hod tak snáď tu nebude až taký hluk...

Inak ste toho popísali toľko že to nestíham ani dočítať...musím sa ísť pomaly chystať lebo máme ísť za architektom kvôli plánom na domček, tak sme rozbehaný. Ale teším sa až ho budeme mať, zasa budeme o kúsok bližšie k nášmu bývaniu 😉

A musím sa etše pochváliťže malá už sa občas do nočníka aj vykaká, nehody našťastie nemáme vôbec, takže už sme druhý týždeň bez plienok 😀 Len tie na spanie ešte zostávajú...

andrea12737
27. aug 2009

Noemi gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!bude to chlapcek , tak to je super a ako pekne do paru vam to vyslo 😀 to je super, tak uz to len uspesne dotiahnut do konca 😉 a meno uz mate vybrate?
juuuj marcelka, tak ty budes mat teda zivot-zivot bez svokrovcov-viem si to zivo predstavit, tak len si to uzi( po veceroch hlavne s mangelom 😝 😀 😀 😀 )
ten cirkus ti teda vobec nezavidim...a mala je teda velmi sikovna, len nech jej to ide takto dalej 😉

noemi01
27. aug 2009

andrejka dakujem hadam aj vy budete mať parik
vieš čo každy sa pita na meno a my nemame ani šajnu
neviem fakt neviem

moniack
27. aug 2009

- ahojte, jeeej ale ste toho popísali 😵
- my sme dnes vyspávali..., v noci som spala málo, lebo som malého prekladala na jeho posteľ a on stále len ku mne a vykladať si na mňa nohy, a na brušku.... 😖
- Noemi, ja som tam dokonca bola tiež na zápise /okolo marca asi u nás bolo/ a to som dokonca bola 1,5r dopredu nahlásiť a napriek tomu mi prišlo rozhodnutie, že sme v poradí 6 😠 Gratulujem k chlapčekovi, tak máš párik 😵 😵
- Andrea aj ja som chcela tiež preto Kubka nechať doma ten rok, aby si vytvorili nejaký vzťah 😵 , a to je mi ľúto, že máš zlé výsledky, tak sa držkaj, joj budem na teba myslieť ☹
- Marcela, tak to nie je bohviečo, ked tam máš cirkus 😠 , som mala dosť ked oproti stavali dom, a my sme potrebovali spať 😠 , malá je šikovná 😉 , môj Kubko začal presne na rok sám od seba na nočník 😎
- Elefe ako sa máš?
- ja som si dneska uvedomila, že som 2 dni bábo necítila, nekope, že by bolo stále v kľude? 😕, dúfam ,že sa to zmení, to pri Kubkovi to bolo niečo.... 🙂
- Kyliefox my by sme chceli Olivera a Ester 😵 , to vyberal muž, takže som si len vybrala z 2 chlapč. mien 😵

andrea12737
28. aug 2009

Ahojte kocky,
tak dnes som po internom, no nie som na tom dobre, vraj skryty zapal mocovych ciest alebo ak sa do mocu dostal nejako vytok pocas mocenia,tak moze byt problem aj tam ☹ ☹ manzel uz vcera histercil, ze mam sa pobalit do porodnice cim skor...ten je strasny histercak v tomto-az sme sa skoro na tom pohadali, ze co stresuje...ja sa spolieham na to ze ak sa nedaj boze cokolvek stane tak vsetko dobre dopadne uz ci budem alebo nebudem pobalena ide predsa o to babatko, veci by mali tolko cas...joj...
takze vlastne tie bolesti co mam tak mozu byt naznakom zapalu ☹ ☹ ale vraj pri takych zlych vysledkoch ake mam by som mala pri moceni aspon nieco pocitovat-palenie, svrbenie no proste nieco...ale nepocitujem nic.. 😒 predpisane nemam teda vobec nic..ani bu ani me, ze si mam aspon nieco zaobstarat, uz sa len obavam jedneho, ze dojde k predcasnemu porodu, a toto nechcem.. ☹ ked sa dari tak sa dari...zatial sa tu majte krasne..

marcela22
28. aug 2009

Andrejka, ešte sa veľmi nestresuj, ja som tiež mala dosť zlé výsledky moču z interného a keď som potom dala do labáku opäť moč-ranný a ma. sterilný, tak už tam nebolo vôbec nič. Tiež som predtým pociťovala niekde vnútri také "štípanie" ale pri močení žiadny problém...neboj, keby to bolo také zlé tak by s tým rýchlo niečo robili! Máš ešte ísť na ďalšie vyšetrenia? Alebo to rozhodne gynekológ?
Manžela pekne ukľudni, veď jeho histéria je to posledné čo potrebuješ. Jediný kto má nárok stresovať si Ty 😝 😉 A naozaj sa neboj, určite to bude všetko zakrátko v poriadku!
Ak chceš tak sa pre kľud duše-tvojej aj manželovej - pobal, keby náááhodou niečo, budeš prichystaná. Ale verím, že zbytočne 😉

No a keď sme u toho balenia ja to len odkladám a odkladám......mne sa do toho taaak nechce 😝

andrea12737
28. aug 2009

no praveze vcera som bola u gynekologa, a ten ma zjazdil ako male dieta, vyssie som to pisala, a uz vcera boli zle vysledky a dnes som mala o trombocity navyse zvysene... takze sa nic nezmenilo, ked som prisla domov, popila som vela vody(dnes na interne som mala doniest moc), ze ak rano pojdem na zachod tak aby nebol taky silny moc, bola som v tom ze mozno nejak pre silnu koncetraciu moci boli aj take zle vysledky, no dnes sa to opat potvrdilo, no plus tie trombocity ☹ v pondelok si mam ist pre vymenny listok na gynekologiu a mam ist na urologiu-budu ma cievkovat ☹ robit akesi kultivacne testy a bohvie este akee, lebo aj vcera mi gynekolog cosi stlacal v oblasti obliciek a na jednej strane to zabolelo viacej.. ☹ ja neviem som z toho hotova.. inak mne treba vsetko nanovo nakupit do porodnice, okrem vloziek a jedneho pyzama(mam len jedno s gombickami na hrudniku) a olejceka nemam vobec nic!vsetko vsetko mi treba ☹ tak idem dnes so svagrinou po meste a nieco si uz idem kupit.. zoznam, uz mam urobeny-tak aspon nieco 😒

marcela22
28. aug 2009

Andrejka, aha 😒 Dúfala som, že to ešte nie je "potvrdené" a že to bude dobré...ale určite zistia z čoho to je a budú Ťa liečiť, nebojkaj. Veci si teda nakúp a nachystaj...ale už máš celkom pekný týždeň, je to ešte skoro na pôrod, ale nebolo by to až také hrozné ako pred pár týždňami. Držím palce z celej sily aby to bolo rýýýchlo rýchlo v poriadku!
A cievkovania sa neboj, mňa cievkovali pri pôrode a ani som o tom nevedela, je to celkom "v pohode"...bude to dobré moja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mimochodom ešte stále nemôžem zohnať vložky do pôrodnice, to je hrôza ako môže niečo také byť "nedostatkové"...

andrea12737
28. aug 2009

Akoze nemozes? nie je to v predaji? aj ja som chcela tie vlozky do porodnice, tak ani nesranduj!!!no musim sa popytat...ak zozeniem dam vediet 😉 posta existuje 😀
inak dnes som pisala tej o to , pisala ze az buduci tyzden, ze nikto nic neposlal 😒 tak marcelka este budes musiet trosku vydrzat 😉
este jedna obrovska vec ma serie na tom vsetkom...ked som cakala maleho predstav si mala som pozitivny vyter a pan dr. ma neracil liecit! 😠 a maly musel byt sledovany na rizikovom 😢 nakoniec sa z toho chvalabohu odostal...bojim sa aby tak nedopadlo aj to druhe miminko, ono si to predsa pre tu hlupost doktorov nezasluzi ☹
a inak..ako cirkus? 😀

marcela22
28. aug 2009

No pýtala som sa vo všektých možných lekárňach na SR aj v ČR a vraj je nejaký problém s výrobcom alebo dodávateľom či čo...no jednoducho teraz vraj nie sú "k zohnaniu"... 🙄
A pošta existuje to je fakt vieme o tom svoje že? 😉 😀 A ja kľudne počkám, to nie je problém veď ju ešte nepotrebujem. No a vložky by som si asi prinajhoršom kúpila nejaké tie "obyč" v drogérke, také tie nepogumované a bezkrídielkové...uvidíme snáď za tie 2 mesiace niečo zoženiem 🙂
No a to je fakt sila že doktor niečo zanedbal a potom si to v podstate odniesol malý, hrôza! Ale tak etraz to sná´d bude iné, už keď máš ísť na vyšetrenia...a najmä sa asi aj viacej sama ozveš, že čo s tým niečo netreba robiť, však?
No a cirkus vraj nič-moc, my sme včera neboli, hcceli sme ísť dnes, ale vraj to je fakt len tak pre deti od 4-12rokov-také čo už to trochu chápu ale nie zas príliš, aby si nevšimli že to je trapas 😀 Takže sa ešte dohodnem s manželom, ale asi radšej tých 10€ čo by sme dali za vstupné "ušetríme" 😎
A včera sme boli aj u toho architekta, najskôr nebol doma a nedalo sa mu ani dovolať tak sme nakoniec išli druhýkrát na pol šiestu, tak už nám robia plány. Som zvedavá za ako dlho sa nám ozvú, inak stojí to tak strašne veľa že by mohli jednať s ľudmi trošku viac "na úrovni" 😒

noemi01
28. aug 2009

marcelka - vložky musia mať v lekarni nie??????? žeby mali krizu???ved niečo si tam už dame 😀 😀

andrejka - a ako davaš moč v sterilnich skumavkach??? pekne sterilne ho odobereš !!!
hadam budeš mať všetko ok
a už sa pobal 😀 😀 nech muž spava kludne 😀
mne zase zistili že tehu cukrovka

andrea12737
28. aug 2009

hej citala som noemi, ze si v cukrovkarskej teme 😉 tiez si to zacinam citavat, co sa tam dozviem..lebo je mozne ze mi ten diabetes sposobujem taketo zle vysledky v moci..no uvidime. V prvom rade ma zaujima co mi je, a aky to ma dopad na babatko a celkovy priebeh mojho tehotenstva, a rada by som sa z toho vyliecila, este do porodu.. nuz uvidime..caka ma teraz zaujimave obdobie.. 😒
ano davala som v sterelizovanych sklickach, vzdy si jedno sterilizujem..som zvedava ako dnes budem spat, uz teraz som hotova, dnes toho bola na mna vela..
a na najblizsiu poradnu sa extra special tesiiiim, ten doktor si to teda riadne zlizne...uz mam toho ozaj az-az ..

noemi01
28. aug 2009

andrejka - ja nevie či to neni omyl lebo mam hodnoty veľmi dobre
ked si meram doma
a v moči mi nič nezistili
tak je my to všetko divne
asi budem žiadať o opakovani test
ty maš tiež tehu cukrovku???
aj ja som hotova cely byt som po štyroch umyvala a niejak som to prehnala nemohla som sa postaviť bolia križe

andrea12737
28. aug 2009

noemi, noemi, setri sa trosku... 😉 nieze sa nieco nedajboze stane 😒 😉 , nie nemam ju zistenu, ale tie vysledky co mam z mocu take zle, tak mozu byt aj z diabetesu...su iba tri moznosti-diabetes, zapal moc.ciest alebo nejaka infekcia tam dole ☹ akurat si popijam nealkoholicke pivko 😀 aby som si trosku precistila oblicky 😀 idem dat rozmrazit masko-zajtra urobim segedinsky!!!mnam!!! 😀 😀

noemi01
28. aug 2009

andrejka - vidiš ja mam moč dobry to je u mna zahada
ja som tak trochu puntičkarka musim mať upratane a muž je viacmenej v robote dlho tak kto mi to umyje 😒
vieš čo ja som mala infekciu už 3 krat ale moč tiež bol ok iba svrbenie som mala