Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
28. aug 2009

no a u mna je ta sranda, ze nemam ani svrbenie, ani palenie-no proste nic-klop,klop, a doktor mi hovori, ze pri tych krizikoch v koncetracii hnisu v mojom moci, pritomnej bakterie a este tie leukocity a este cohosi, zeby som prave mala mat nejake vonkajsie priznaky..a tak mi hovori, no len dufajme,ze to nebude skryty zapal mocovych ciest, aby som uz vlastne nebola pomaly ale isto v zacati pokrocilejsieho zapalu, kedze mam bolesti v krizovej oblasti a podbruska..ze trebalo by mi cim skor zistit pricinu, aby sme sa vyhli najhorsiemu-to som citovala..tak ja uz neviem.. 😒

noemi01
28. aug 2009

to je zaujmave že nič nam neni ale na tych testoch najdu vždy niečo čo im sa nepači

andrea12737
28. aug 2009

no to ano veru... ale ked tie hodnoty boli o dost navysene ☹ tak tam asi nieco bude... maleho krstna je diabetes, a jej som sa pytala, ze ake ma ona vysledky mocu.. a ked pozrela na tie moje, tak hovori, ze nevie presne ale tak nejak ako ja...hovorim no super, aj doktor to dal za jednu z moznosti.. boze a ked si predstavim ze tu glikemicku krivku mi budu este len zistovat v 32tt-fuj bleee, dufam, ze mi z toho nepride zle 😨

noemi01
28. aug 2009

andrejka - ty si nebola na cukor???či už som sa ťa to pitala???????

andrea12737
28. aug 2009

nie nebola, ten moj mily dr.sa na to v tom 24-28tt s prepacenim vysral, v krvi mi nezistili ziadne zvysene hodnoty, co sa tyka diabetesu, ale v moci ano! a inak prvy krat som dnes mala tlak 150/80!!!vraj! mne sa zdalo ze som videla na tlakomeri 115/69, neviem ci bola sestricka slepa ako patron, alebo ja som slepa ako patron, ale ani zdaleka nie su si tieto cislice podobne, zeby som sa mohla zmylit, vzdy zo zasady sledujem monitor tlakomeru!vzdy!

noemi01
28. aug 2009

to važne !!!! a to prečo nepitala si sa na to???
ja si to meriam sama v podstate u nej a sledujeme spolu
ja ma skor nižši tlak

andrea12737
28. aug 2009

ja som o tom nevedela, lebo ani pri malom som to neabsolvovala, citala som akurat kocky v jednej teme, ze ich to caka vtedy a vtedy, a ze uz maju po tom a pod...no ja som nevedela ze to musii byt, a nakonieco som nasla-dnes, na internete ze je to zo zakona povinne!!!! 😕 , a ten tlak zvyknem mat aj ja nizsi cca okolo 100/60 plus minus...preto som prekvapena z toho tlaku co mi dnes namerali

noemi01
28. aug 2009

mali je o par mladši od mojej a ja som pri nej bola na cukri 😒
je to už povinne preto my je to divne
jaj maju v tom asi bordel 😀 😀 lebo každy povie niečo ine

andrea12737
29. aug 2009

Dobre rano prajem,
asi, ano maju v tom bordel, nevedomost vsak neospravedlnuje!
ja uz vyvaram vo velkom, chcem to stihnut doobedu, aby som potom isla so samkom vonku, lebo dnes popoludni ma prist oblacnost zo zapadu, tak poobede uz asi ani nikam nepojdeme.........

moniack
29. aug 2009

- ahojte
- teda Andrea ☹ , tak budem na teba myslieť, aby sa fakt zmýlili a nebol tam žiadny zápal, ani nič pod. 😖 , ale nechápem ak ťa to nesvrbí, nebolí tak neviem čo... 🙄
- u nás prší, takže my ak pôjdeme von, tak len poobede ak sa bude dať 😕
- Noemi aj ty máš také problémy ako Ada?, pozerám že máš termín 15.12. a môj Kubko sa narodil 14.12. 😵 , a možno to potiahneš na vianoce 😵
- ja som konečne včera začala zas cítiť bábo tak som bola taká šťastná, že mi aj slzy padali 😵 , neviem sa dočkať poradne 😵 , inakšie mám veľký problém s chrápaním, normálne aj ja sa na to zobudím, že to sa nedá takto spať a mám aj vyvýšené pod hlavou 😒 , mali som s týmto problém aj pri prvom, ale to tak neskôr...
- ostatné žienky sa ako máte?

andrea12737
29. aug 2009

Takze ty chrapes 😀 😀 😀 jeeeeej, to musi byt zlateeee 🙂 a to len v tehotenstve? 😀 ja som prisla z mesta s malym, kupila som vsetko co mi trebalo, tak uz len dat vyprat veci a pobalit sa 😉 som ja ale frajer...
idem si trosku oddychnut, som hotova zo zivota. ahojte zatial.

noemi01
29. aug 2009

moniack - tak to ani zasvet ja nechcem preťahovať ja chcem aby sme už všetci boli na vianoce doma 😀
ale zase ani ponahlať sa nechcem tak o 2 dni nech sa pita skor 😀
ja mam tehu cukrovku a už 3 krat som mala infekciu stale niečo najdu
chrapanie tak našťastie neviem čo to je 😀

melonik
29. aug 2009

ahojte baby pridavam sa ku vam do debaty teda ak mozem aj my cakame druhe babo v januari.Doma mam 2 rocnu dcerku,zatial nevieme co budeme mat,ale je mi to jedno len nech je zdrave.V pondelok idem na morfologicky UZv tak mozno sa aj dozvieme.Andrea...aj ja sa chystam robit zajtra segedinsky strasnu chut mam nato,vkuse by som jedla kapustu proste nieco kysle...dobru noc

elefe
autor
29. aug 2009

Ahoj zienky,,,

tak andrejka citam tu nejake problemy s mocom,,,, no teda to ma mrzi snad sa to da cim skor naporiadok vsetky ti drzime palceky aby to tak bolo,,,,vy ste dnes rano nemali skarede pocasie? my mame spatne od rana Bozieho,,,uz v noci bola riadna burka, blesky hromy len tak lietali, a prsalo neskutocne,,, no a potom preprchalo cely den a a este aj pred chvilkou,,,,snad zajtra bude krajsie,,,

no ja citim ze uz malinkemu asi zacinaju v brusku rast vlasky,,, pali ma totiz zaha,,,, vraj ked ma dietatko vlasky tak vtedy je to tak

inak sa tesakujem na zajtra bo si idem pre kociarik a neviem sa dockat predsa len som zohnala k svojej spokojnosti je sice len spotrak ale vanicku si dokupim, pani je velmi mila, a strastnut sa mame v NR vraj aby sme to nemali tak daleo , kociarik je este v zaruke a podla fotiek vyzera super,,,,ked ho uz budem mat tak nafotim , vybavicku aj s kociarikom a co mam uz pokupene a nahodim do albumu,,,

no a inak aj dnes som vytesakovana, lebo moj drahy mi namontoval garnize vcera som bola na nakupe zavesov a malemu zaclonku do detskej a taky zaves ale len ako dekoracka, tak som samozrejme vyskerena ako leco ze uz to mam

tak mi zajtra drzte palce aby som bola s kocikom spokojna a aby bolo vsetko ok,,,

papa a pekny vecer

andrea12737
30. aug 2009

Dobre ranko maminky,
melonik vitaj 🙂 no segedinsky sa spraskal za vcerajsok, co som bola dost prekvapena, skor ho chcel manzel tak na jeho poziadanie, ja uz mam kysle a kapustove obdobie za sebou,teraz zasa skor mlieko a pod...ved skoro liter mlieka stiahnem na den, a zasa rychlo priberam... 😅 dufam ze ti morfologicky utz dopadne ok.
elefe-tak ty uz mas kocik najdeny 😉 tak to je super, snad s nim budes ozaj spokojna.. je to super! taka si bola naposledy sklamana, ze ti to vtedy ta panusa odvolala a teraz...teism sa s tebou, a som zvedava na fotky..mne sa ten moj vytuzeny stvrtok bliiiizi, tak sa uz neviem dockat.
vcera nam zacalo prsat od obeda do vecera, a dnes je uz ok, ale vsetko mokre, tak dufam ze to rychlo preschne aby sme mohli na pieskovisko.
zatial sa s vami lucim

melonik
30. aug 2009

andrea...no to dufam aj ja, taka som z toho nervozna ani spat hadam dneska nebudem,a rano odchadzame o pol piatej lebo ten UZV mi budu robit v BA,to je dobre vsak mlieko je zdrave keby ho aj moja mala pila ona odmieta mliecne iba varene jedla by jedla,trapim sa s nou aby som do nej dostal nieco mliecne....baby zajtra urcite napisem ako som dopadla

moniack
30. aug 2009

- ahojte
- vítam novú maminu melonik 😵 , s tou stravou u detí je fakt problém, to aj ja mám s malým a len sa naťahujeme, aby aspoň niečo teplé zjedol 😒
- Andrea aj mne si urobila chute na segedínsky guľáš 🙂 , ani ja nemám problém vypiť mlieko za deň, takže to trochu obmedzujem, aby som až tak nepribrala, pretože ja som pri prvom nič neschudla takže som malá guľka 😉 , a jem aj tak dosť mliečného 😉
- Elefe teším sa s tebou pre ten kočík, dúfam, že teraz to bude ok 😉 , aj ja mám športový a kúpila som vaničku, predsa len to bude niečo iné s 2 deťmi ako s jedným, keď sa človek chodil len prechádzať 😉
- noemi tak teho. cukrovka je asi normálna, aj ja som ju mala vo vyššom štádiu tehotenstva 😉 malá počúva?, lebo ja sa s týmto mojím dosť trápim, už fakt nevládzem čo vystrája.... 😖
- a s tým chrápaním vám závidím 😔
- my sa chystáme do mesta 🙂
- príjemný deň, svieti u nás slnko...

elefe
autor
30. aug 2009

Ahojte

melonik tak my to mame presne opacni ,,, nas maly je z mlieka zivy,,,ten by pil mlieko aj na obed co kolkokrat mu musim spravit,,,spapa aj varene ale nie maso , to nepapa uz rok,,, len ak sa pomyli, ale zase ked prestal papat maso zacal strukoviny tak sa mu to snad nejako vyrovna,,, no zase ale aby si si nemyslela ze ideal, z vareneho zje dobre len polievky, inak nic poriadne vsetko len babre,,,,ti nasí milackovia nam davaju ale zabrat....

andi, no dufam ze teraz to uz vyde lebo uz som medzitym bola pozerat jeden kocik tu u nas v ale ten bol sice konstrukcia pekna a zachovala ale strieska kompletne vysedivena a to nechcem.... no a potom som mala rozbehnuty este jeden co som pren bola uplne rozhodnuta alepani ho chcela poslat kurierom a platbu vopred a nie na dobierku tak som to odmietla lebo nebudem a nemam na to aby som niekomu previedla prachy na ucet len tak bez nejakej zaruky to si nemozem dovolit,,,,takze sme sa s pani nedoodli a ist pren osobne by bolo strasne daleko od nas,,,niekolko hodinova cesta,,,, a to by som nezvladla,,,

tak dufam ze teraz mi to uz vide, tato pani je velmi vustretova a mila tak smad sa nesklamem a nebudem cestovat nadarmo,,,

pekny den vam vsetkym

noemi01
30. aug 2009

melonik - ahoj
viete čo ja ked som čakala malu tak na konci tehu muž mal palenie zahy namiesto mna a nikdy vživote to nemal potom sa mala narodila jemu to zmizlo a teraz ked čakame druhe včera my vravi že sa zase objavila zaha u neho
som sa smiala aspon niečo prebral na seba 😀 😀 ešte že iba dve deti chceme lebo keby ešte aj tretie no neviem že je to neprijemne ja som to nikdy nemala
ja bojujem s tymi tehotenskimi vecami 9 mesiacou on nech sa potrapi zo zahou 😀 😀

noemi01
30. aug 2009

s mojou malou nemam problemi ani som nikdy nemala ja by som skor povedala že ona sa vychovava sama
tak som velice zvedava ake bude druhe dieťa asi nezbedne 😀

melonik
30. aug 2009

moniack....tak si uvar ten segedin,ja som ho dneska varila a akurat som sa z neho najedla asi puknem som sa prejedla,strasne mi chuti kapustove a kysle hadam by som aj ocot vypila.Chuti to aj vam?pri malej by som dokola jedla len sladkostia a teraz mam furt chut na kysle.Elefe....moja mala by len maso jedla nic ine by nepotrebovala,varim 5-6 krat do tyzdna maso,lebo ona odmieta bezmasite jedla,a keby si videla kolko z toho masa dokaze zjest,uz ako rocna mi zjedla cele kuracie stehno a ma rada strasne hovadzie.Z mliecneho zje iba jogurt semtam a teraz uz aj pribinacek aj ten odmietala,nevypije ani kakao,ani krupicu,ani puding,ani ryzu v mlieku dost sa s nou trapim predsa by mala jest len tie mliecne veci vsak ma len 2 roky.Citala so vasu diskusiu predtym o plienkach s tym mame pokoj presne od jej 2 rokov aj cez den aj na noc ako som ju naucila cez den nemat pliuenku tak ju odmietala aj v noci,sama sa vlastne naucila,ked som jej dal a na noc tak rozkrocila smiesne nohy a akoby nevedela chodit,tak som vyskusala nedat jej a fungovalo to.Ked jej treba v noci tak sa zobudi a pride za nami do obyvacky a niekedy prespi celu noc,asi raz sa pocikala odkedy nema plienku.Niezeby som sa s tym chvalila ale sa tomu tesim ja som mala dlho plienky a dlho sa mi stavali aj nehody bala som sa ze bude po mne.A co sa tyka spania ma svoju izbicku od jej 14 mesiacov aj v nej spinka sama,my spime v obyvacke mame len 2-izbovy byt.Noemi...ani mna nikdy v tehu nepalila zaha mzno este zacne,v tom mas pravdu nech aj oni trosku "trpia"myslim chlapi....Baby ako ste na tom s kilami?Ja som pri malej pribrala 21 kil,a ja nie som najchodsie skor baculka a teraz som zatial pribrala 2 no mozno uz aj viac v stredu idem do poradne tak uvidime..Ale som sa rozpisala,boze nech ej uz zajtra,uz nech mam po tom UZV

marcela22
30. aug 2009

Ahojte kočky, už sme doma od našich, máme navarené, upratané a aby sme si tú "samotu" bez svokrovcov veľmi neužili o chvílku príde na návštevu manželov zahraničný bratranec a bude tu aj spať 😝 to ako naschvál raz za čas sme sami a zrovna sa niekto dotrepe...ale čo už s ním 😒

Andrejka, tak už máš ten UZV "za rohom", čo? Vidíš ako to ubehlo, ešte to boli týždne a teraz sú to už len dni...super veľmi držím palce aby sa malinké ukázalo a hlavne aby bolo všetko v poriadku. s malinkým, aj s Tebou! 😉

Melonik, vítam Ťa! Mne malá nepije mlieko od 6 mesiacov, strašne som sa nad tým trápila skoro rok, stále som sa so nej snažila niečo mliečne dostať, v rôznych formách...nikdy nezjedla puding (teraz občas spapá ten kupovaný, ale to moc mlieka neobsahuje), krupicu, ani nič podobné...občas zje jogurt, aj to má najradšej bielu Activiu, sem-tam nejaký termix a raz za čas si vypýta granko, ale z toho vypije tak pol deci a končí...doktor mi na to povedal, že keď odmieta mlieko treba jej nahradiť bielkoviny najmä mäsom, takže v tomto to máte super, mne mäso väčšinou povyplúva...a vápnik "naháňame" kde sa dá.....
So spaním úprimne závidím 😅 😀 To my máme okolo spánku doslova peklo od narodenia, ale to je dlhý príbeh... 😖

Noemi a Tebe závidím také poslušné dieťa, my máme teraz ukážkové obdobie vzdoru a niekedy mám pocit že ešte chvílku a doženie ma k samovražde 😅
Ale konečne sme si zvykli na nočník....

Elefe dúfam, že s kočík to dopadlo podľa Tvojich predstáv 😉

icerna
30. aug 2009

pekny večer maminky 😀 ale ste sa rozpisali,konecne som vas docitala 😅
andrea to ma mrzi,dufam,ze sa ti da vsetko rychlo do poriadku a budete obaja zdravy 😉 drzim palce
melonik ako sme na tom s kilami?tak ja osobne som pri malej 13 a teraz zatial 9,neviem mozno uz aj 10kil 😒 😕 tak som zvedava,ake bude konečne čislo 😀

marcela22
30. aug 2009

Ahoj Icerna neboj ono sa to kľudne môže zastaviť a nepriberieš viac ako v prvom tehu. Napr. v téme "priberanie v tehotenstve" je veľa takých tehuliek, čo prestali v určitom týždni priberať a už sa to ani nerozbehlo.
Ja som v prvom tehotenstve pribrala 14kg a teraz zatiaľ 7-7,5kg. Uvidíme ako to bude pokračovať, dlho sa mi váha držala na +4,5kg a teraz som ani neviem ako nabrala tie ostatné behom pár týždňov... 😒

icerna
30. aug 2009

ahoj marcela,ja sa nebojim,len to akosi rychlo ide hore 😀 hadam to aj rychlo pojde dole 😝
mala ti uz buva?mi sa uz pomaly chystame 😔

andrea12737
31. aug 2009

Dobre ranko maminky,
tak pozeram, ze ste tu toho popisali, ale uz som si vas docitala 😀
melonik, no tak to s tym mlieckom ze ti mala odmieta, nieje teda ozaj ziadna slava a vobec ti to nezavidim, ja sa nemozem stazovat, aj ked manzel histerci, lebo jemu nestaci ked maly zje 2 x 200gr jogurt za den, ale musi vypit aj pol litra mlieka-alebo kakaa k tomu..lebo my sme boli zvyknuty ze nam to mliecko pil, denno denne ozaj aspon toho pol litra, no odkedy mu zistili gastro.reflux, tak som to zatrhla(teda dr.nam a ja doma), on uz mlieko nechce, z kakaa odrazu zvracia, ale jogurtiky, pudingy-toto by mastil den noc 😀 inak to mame s jedlom v pohodke klop-klop, samozrejme len manzelovi vystraja. A z hub ho napina 😒
dnes idem na gyndu, zobrat si vymenny listok na urologiu, a idem sa objednat.. uz nech je stvrtok 😉
s tymi kilami no nejakych 13kg tam uz urcite maaam 😀 a je mi to jedno 😀 pri malom som pribrala 20,5kg, tak aj teraz mozem..ale asi to bude viacej ...ale aj tak mi to je jedno 😀 hlavne ze ja sa citim dobre, a male je v poriadku 😉
noemi-od manzela je to velmi pozorne a zlatucke,ze to takto preziva s tebou 😀 😀 (len tak dalej! 🙂 )
inak samko sa mi uz asi rok drzi na rovnakej vahe...je to normalne? teraz ma 14kil.teda uz nejaky ten rocik...
elefe, ako ten kocik? spokojna? 😉

melonik
31. aug 2009

caute baby takze morfologicky UZv mi dopadol vyborne a dozvedela som sa ze cakame chlapceka tak sa tesime ze nam to vyslo do paru.Inacma uz 4OO g este viac ako by mal mat tak sa tesim ze jed ost velky lebo ja som pribrala len 2 kila zatial.Andrea...trapi ma ze je tak malo mliecka ale na druhej strane papa vela maska aj ovocia a zeleniny zje vsetky druhy s tym mliecnym hadam tomu este pride na chut a som zvedava na ten stvrtok ci to aj vam vide do paru...Budem drzat palce.Marcela...tak nie sme jediny ktory nepapaju mliecko,hadam tomu este pridu na chut tie nase deturence

noemi01
31. aug 2009

marcelka - možno sa to teraz zmeni a pri druhom budem mať problemy z vychovou???
ktovie 😒 ale radšej nech poda na malu 😀 😀
ja som pribrala pri malej do 12 kil a teraz mam zatiaľ 5 kil

andrea12737
31. aug 2009

Meloooonik-tak gratulujem ku chlapcekovi 😵 juuuuj, dalsia osobka v tejto teeeme, co tusii co bude mat.... 😵 ukludnuje ma to, ze to vie aspon niekto 🙂 dnes som si bola pre vymenny listok, ale nestihla som sa uz objednat, tak v stredu tam zavolam, a mala by som byt nasledne o 2tyzdne objednana..takze ratam ze pojdem v tyzdni ked mam poradnu. no to vsak budem vediet az ked tam zavolam. O chvilu dojde svagrina s manzelom, tak ja bezim..
Krasny zvysok dna, a dobru nocku vam prajem 🙂

elefe
autor
31. aug 2009

babulky tak len v rychlosti napisem ze KOCIK UZ MAAAAAAM 😀 😀 😀 😀 😀 a som z toho vyskerena ako fazulovy struk,,,takze potom pridam aj fotecky,,,,
pa zatial