Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
8. sep 2009

Ahojky

nie nepredali sme tu 3kolku,,, ale kocik po 1. juniorovi a teraz sme kupili 3kolku,,, asi som to nejak bolbo napisala,,,

melonim pohyby mam skoro stale ale niekedy sa stane ze aj pol dna nie,,, no staci ked vylozim nohy a uz ma hrcu kde-tu....

je pekne aj my sme boli vonku,,moj maly ma zase nejaku divnu stolicu akoby ho prehanalo ale nepachne ako prehnata stolica je len redsia taka kasovita skor a hlienova,,,som volala dotorke ze co s tym ,,, tak uvidime poradila mi hylak , na 3 dni a probiotika tak snad sa mu to upravi,,,,ked uz afty zmizli tak zas mame nieco ine,,, ved ako inak s krpcami je to uz raz tak...

pekny den

marcela22
8. sep 2009

Ahojte
Elefe aj naša malá mala po tých aftoch párkrát divnú stolicu, tiež sme jej dali probiotiká-keď nič iné, apsoň zabránia návratu aftov...a potom už to bolo v pohode.

Melonik, nepamätám si presne aké som mala pohyby v Tvojom týždni, ale teraz ma malé doslova ukopáva snáď vkuse. Ledva chodím niekedy, tak sa vrtí a tlačí ma raz hore, potom dole...

moniack
8. sep 2009

- ahojte
- ja som sem ráno písala, ale ako pozerám a hľadám, môj príspevok nikde 😕 😲
- ja som dnes riadila komplet kuch. linku, nech už mám pokoj, malý bol von a ešte pôjde 🙂
- melonik aj ja mávam pohyby veľmi málo /ak na to myslíš/, niekedy keď ležím na chrbte tak cítim viac,ale inakšie je fakt také kľudné dieťa, aspoň zatiaľ 😵 , ono je ešte malé takže možno keď bude väčšie tak budem cítiť viac 😵
- elefe dajte sa čo najskôr dokopy 😉
- kyliefox už si v nemocnici? 😵
- marcelka teraz si tuším na rade ty 😉

elefe
autor
8. sep 2009

Ahojte

dakujem za podporu ,,snad sa rychlo popravime,,,, ja si tiez myslim ze to bude nasledok tych aft, pretoze je to predsa len infekcia v pusinke a od pusinky k traviaceu traktu je len krok,,, som velmi nastvana aj na seba, ale nemala som velmi na vyber,,, myslim na hygienu u mojej svokry.... eby tam nebol urcite by bol v poriadku verim v to,,,, nebudem to tu rozpisovat ,,,, nepatri sa to aj ked by som si najradsej vyliala co mam na dusi....

no ja neviem,,, tie pohyby,,,, moje male babatko sa kruti neustale,,, aj kopka ma az pod rebra alebo teda mrvi sa lebo dole hlavkou este asi nieje otocene,,,,

ozaj babulky robili ste si obruckovy test???? mne vychadza podla neho dievcatko co je moja mala nadej ze by to tak mohlo byt a velmi by ma to potesilo,,,,

ako ste sa dnes mali?

marcela22
8. sep 2009

Moniack,juuj, ani m nehovor že ďalšia rodiaca budem ja 😀 Lebo keď ma niektorá predbehnete tak budem hnusne závidieť 😀 😀 😀 No uvidíme, kto bude ďalší... 😉

Elefe o svokrách by sa dali písať riadne bifle, viem o čom hovorím...a asi aj o čom hovoríš Ty...
No a ja som si ten test robila ešte na začiatku a vyšiel mi chlapček, tuším skúsim ešte aj teraz niekedy čo víde🙂 keď ja už ani neviem čo by som hccela viac a ľudia mi tiež hovoria každý inak, ale bruško mám guľaté, nejde mi však "do bokov" ako to má byť pri dievčatku...priberám docela málo, ale chutí mi všetko...tak neviem 😨

noemi01
9. sep 2009

efele - ja som si robila to z obručky a višlo mi aj prve aj druhe
tak hadam budete mať parik 😉 robi sa to nad ruku ale ja som si to dala nad brucho a hned sa rozkivalo

melonik
9. sep 2009

moniack...aj ja mavam najviac pohyby ked lezim na chrbte,niektore dni kope cely denvkuse a niekedy mam dni ked kope velmi malo vtedy sa furt bojim ci je vetko ako ma byt.Vsak ked bude vacsi bude kopat viac.Baby neviete nic o tej Adi?

kyliefox271
9. sep 2009

ahojte,
som upratovala, varila, aj piekla, a dobre sa popálila 😝 Teraz malý spí, robím si nechty a poobede si idem sadnúť s kamoškou.
Zajtra do poradne, na monitor, ultrazvuk, a aj k zubárke, uf! Hádam bude všetko dobré.

elefe
autor
9. sep 2009

ahoj zienky,,,

tak kylie ty to mas uz uz na dosah,,,, vydrz neboj nic vsetko bude jak ma byt...

aj ja som si to nad rukou robila bo nad bruchom som mala pocit ze to neviem tak pekne udrzat,,,, kamoska ako som uz bola pisala to ma osvedcene a tak stale verim a dufam a hlavne by som chcela aby sa to malinke podobalo na ocinka,,, maly sa strasne podoba na mna a ed to okoloiduci a aj znami a neznami stale dookola opakuju tak mi je toho mojho "darcu genetickeho matrosu " luto,,jak keby pri tom ani nebol... maly mi je totalna kopia tak by som veeelmi chcela aby druhe bolo na tatika,,,,

melonik preto kope najviac ked lezime na chrbte , lebo sa dotyaju panvove kosti nase aj dietata a to ho tlaci a tak si hlada inu polohu,,,to som zas raz mudra ze? ale naozaj som to citala a ono na tom asi nieco bude,,,,

o Adi nik nic????????

melonik
9. sep 2009

elefe....no mudra asi to tak bude.Baby mna bolieva odvcera pupok,asi sa mi uz bude vytrcat von.pri malej som to nemala.Mate to aj vy niektora?

elefe
autor
9. sep 2009

Melonik ja som to nemala a ani nemam,,,,ale kamoska hej ale nespominala ze by ju to bolelo,,, mna svrbi brusko asi preto ze sa pokozka napina,,,, 😉

marcela22
9. sep 2009

Mňa tiež nebolí pupok, ale to je asi jediná časť brucha čo ma nebolí...zvyšok teda strašne, hlavne takto k večeru, malé sa veľmi rado natlačí na jednu stranu a tam mi niekoľko minút vkuse tú kožu napína do prasknutia. Niekedy to fakt bolí, až pištím 😝 A okrem toho na druhej strane zasa kope tak to vyzerá niekedy tak že sa mi to brucho dokola zatočí 😀
A svrbí ma občas tiež, natieram odušu, ale asi musím začať ešte viac...

elefe
autor
10. sep 2009

Ahojte

marcelka ja nenatieram ,,neviem nejaka som toto tehu "mastna" cela ,pokozku mam premastenu a na tvari ani nevravim,,, chvilku po umyti mam suchu a potom sa mi totalne premasti az sa mi po nej prsty smykaju,,, 😀 😝
neviem cim to je ale aj pory mam zvacsene a upchate na total , velmi vela vyrazok aj podkoznych aj hnisavych no vyzeram horsie ako v pravej puberte,,, verte mi,,,

marcela22
10. sep 2009

Elefe tak tu to vyzerá na dievčatko 😀
Ale ono to moc spolahlivé nie je...
Neboj po pôrode sa to určite upraví. nezmenila si náhodou kozmetiku, krém, pleťovú vodu...??? A natieraš si tvár po umytí? A čím si tvár umývaš? Lebo práve nehydratovaná pleť sa veľmi mastí, pretože sa tým chráni...
nechcem teda vyzerať veľmi múdro, len mám problémy s pleťou už od trinástich rokov tak sa trochu vyznám 😅

Uf, keď sa malá zobudí ideme vyberať zemiaky, zasa budem hotová 😝 síce tomu asi moc nedám, ale zasa ani "neodolám" celkom ma to baví... 🙂

melonik
10. sep 2009

elefe...suhlasim s marcelkou,podla mna caka dievcatko,mne to tiez tak vyslo pri malej som "ospatnela"a teraz mi zas kazdy hovori ako som "opeknela" tak uvidime po porode ci to bude chlapcek aj ked podla UZV to tak je.
Noemi...dnes som volala za vyter a sestricka hovorila,ze je negativny,tak to nechapem,inac ja som uz vcera nemala ziadne svrbenie,ale ked som si dala tu tabletku tak to strasne svrbelo a palilo.Celkovo som si ich dala 3 kusy ale dneska si ich uz nedam,ked tam nic nie je a ked mi to aj tak dobre nerobi.Baby kedy teraz pojdem na UZV v ktorom tyzdni sa chodi?Bola som na morfologickom v 20 tyzdni.

kyliefox271
10. sep 2009

ahojte, kočky 😉
Novinky po mojom dnešnom ctg, poradni a ultrazvuku: na pôrod to ešte nevyzerá. A na ultrazvuku mi povedali, že dieťa vyzerá o 2týždne dozadu /podľa menštruácie som 39.týždeň, podľa veľkosti 37., takže asi nebudem na termín, ale po/, malé je zatím také menšie /2885g/a že oni vidia dievča. no ja odpadnem, však už som psychicky aj vecami pripravená na chlapca, od čiapočiek cez plachty po fľašky a cumle.
Teraz som taká neistá.
V nedeľu keď dojde muž idem poctivo makať na tom, aby som porodila. Keďže potom sa potrebujem aj do školy zaradiť a ja nerada celkovo čakám 🙂

elefe
autor
10. sep 2009

Ahoj zienky

som sem rychlo nakukla kym je reklama, pozeram ordinaciu v ruzovej zahrade a tlacia sa mi slzy do oci,,,

no bodaj by ste s tym dievcakom mali pravdu,,velmi po nom tuzim aj ked sa tesim aj s chlapceka ,,len nech je dietatko zdrave a ako moja babka vravi "na Bozi obraz"

melonik ja by som si asi tiez nedavala tie tabletky keby mi nerobili dobre a ked mas vysledok negativny,,,

Kylie tak to bude napokon prekvapko a riadne ak to teda bude dievcatko,,,no mozno budes este aj prenasat,,, ono to ale aj tak s tou vahou a velkostoumimi nieje iste,,, kolkrat povedia ze bude velke a je v norme,,, mne teda nik nic nepovedal a ked sa maly narodil mal 3820g a 51cm a ja som celkovo mala zienka,,, (159cm) a utla chuda moja normalna vaha nieje viac ako 48kg za normalneho stavu takze sa vsetci cudovali ako som "to" vobec porodila a de "to" vo mne vobec barastlo take velke mimi,,,,

marcelka nezmenila som kozmetiku a umyvam si tvar len cistou vodou,,, ked si umyjem mydlom detskym tak mam chvilku pokozku tak velmi suchu a za par min extremne mastnu akoby sa ta plet branila byt "cista"

prajem vam vsetkym este pekny vecer

icerna
11. sep 2009

ahojte maminy,dlho som tu nebola,ale prečitala som vas,uz som aj zabudla co som čitala 😀

škoda tej andrejky,ze sa nevie ako je na tom,ale dufam,ze vsetko super dopadne a budu obaja zdravy.
efele aj mna boli pupok a dost,pri malej som to nemala a teraz aj na dotyk ma boli 😖

dnes som bola konečne na sone a ževraj budeme mat druhu princeznu 😀 😀 😀 tak dufam ze sa doktorka nepomylila,ze nanakupim ružove zbytočne 😕 ale ukazovala tam pysky,tak hadam to bude pravda 😀

kyliefox tak tebe sa to blizi,ale si musela byt riadne prekvapena,ked ti povedali ze to vyzera na dievcatko 🙂 a moje v brušku vazi zevraj 1700g a mala mi pri narodeni vazila tiez 2800g a merala 51,tak bola dlha a chudunka 😀 muž ti chodi na tyzdnovky,ci pracuje v zahranici?

kyliefox271
11. sep 2009

icerna, jo, bola som prekvapená, tak uvidí sa, keď porodím 🙂 mám veľmi málo vecí neutrálnych, všetko skôr chlapčenské, no ale to je asi to najmenej. Tak bude prekvapko 😉 Dievča som chcela vždy, ale teraz, keď som 9mesiacov v tom, že čakám chalana, tak som skôr za chl.! 🙂
Muž žije v Holandsku, má tam firmu, tak je asi tak 2týždne tam, 2týždne tu s nami, a dokola.

elefe
autor
11. sep 2009

Ahoj zienky mamky,,,

ja hlasim ze sme boli teda bola som 1X na rodicovskom zdruzeni,,, no synator ide do skolky tak som sa bola potesit a priucit co nas caka a ci neminie a tak,,,bolo fajn kedze byvame na dedine takmer vsetky maminy sa pozname ked nie osobne tak z videnia takze bolo fajn

inak sa mame asi dobre vsetci, denny kolobeh a bezne ritualy sa u nas nejak nemenia, Samko ma uz pusinku cistu afty pominuly a aj stolica sa upravuje, vyzera to tak ze pomaly vsetky neduhy zazehname a bude dobre,,,,

Kylie tak to mas dosta namahave ked mas chlapa od seba ale zase na druhej strane moj tolko pracuje ze ho vidime len rano a vecer a aj to niekedy este spime ked odchadza,,,, stale dokoncujeme nas dom , hruba a spatne prace su uz fuc ale este nam chyba nabytok a dvierka na kuchynu a podobne "drobnosti" takze sa snazime aj zarabat a aj spravit do porodu ca najciac a popritom sa aj sem tam nejak stretnut,,,,

icerna gratulujem k dievcatku,,,juj keby to aj mne tak povedali na 3D ze to bude dievcatko ja ani neviem co by som od radosti spravila,,,,isto by som bezala ako o zlom krky nieco pekne ruzove kupit,,,, 😀 😀 😀

prajem pekny vikend

noemi01
12. sep 2009

kyliefox - ty sa ešte špaciruješ čo už nejdeš do pôrodnice???? 😀 😀
a k zubarovi no pekne tak na konci už by som nejšla
no tak to bude napinave do konca ako to že dievčatko predtym ste vydeli pipika??????
tak som zvedava ako dopadneš

melonik - pupok my ešte nevyskočil ani pri malej
to je dobre že si to mala negativne
v 30tt sa ide na veľki ultrazvuk

efele - ja na chrbte nemôžem ležať zle sa my dycha a na pravej strane tiež nie lebo mi ten bok trpne
už sa teši ked si normalne lahnem

my sme gulky vydeli pekne tak by ma asi nik nepresvedčil o tom že to bude baba

icerna
12. sep 2009

dobre ranko,co budete dnes robkat?ja mam konecne pokojne rano,lebo mala chodi tyzden do skolky,tak vsetko rychlo,rychlo,len aby sme stihli a ani kavu nemozem v klude vypit,tak som si to dnes vychutnala 😀

kylie,aj ten nas tato ide do holandska,ale on bude chodit raz za mesiac domov a najhorsie je to,ze uz od
novembra,akurat ked mam termin na konci,hadam to stihne do porodu... 😖

elefe tak super,ze uz mate pusku v poriadku 😉 a dakujem,aj ja som sa vcera vybrala kupit nieco ruzove,len ta moja certica ma vcera tak vytacala v obchodaku,boli sme este s jednym chlapcekom,tak sa nahanali a robili zlotu spolu,tak ma presla aj nalada nieco kupovat 🙄 😠

pekny den maminky 😉 🙂

melonik
12. sep 2009

mne hovorila suseda..ze ked boli pupok a netaha sa von dieta moze mat kratku pupocnu snuru,jej mala to tak mala ze ked sa narodila tak doktor sa cudoval.Ale ma to aj jednu vyhodu dietatu nehrozi obmotanie sa nou.Noemi...takze to pojdem na UZv az o 7 tyzdnov boze to je strasne dlha doba.my mame sa me oslavy tento vikend.Dneska ideme ku kamoska gratulovat a zajtra k mojej mamine na obed ma narodky.

moniack
12. sep 2009

- ahojte
- ja som tu tiež dlho nebola, ale keď vás prečítam, tak príde malý a nenapíšem nič 😀
- kyliefox tak budeš mať prekvapenie 😵
- pozdravím aj iné maminky, ahojte 🙂
- my sa máme po starom 😉 , rastieme, len akosi dnes mi puchne bruško, tak keď niečo napíšem si idem ľahnúť 😨 , dúfam, že bude dobre 😢 , Kubko je von takže som v kľude 😵
- pá, držkajte sa

kyliefox271
12. sep 2009

noemi, neprovokuj 🙂 Som povedala, že do nedele musím byť v kope, a zajtra idem upratovať jak divá a už chcem rodiť. Už môžem, musím..chcem! 🙂
u zubárky som pravidelne každý mesiac, bo som si dala strojček na horné zuby, takže na pravidelné kontroly..

Icerna, no to je tá výhoda, že ten môj si to môže sám naplánovať, kedy tu bude. Teraz tu bude tak 3-4týždne, takže čím skôr porodím, tým lepšie pre mňa. A ty si z NR? ja tam chodievam do školy...

A s tým pohlavím, ja som celé tehu v tom, že čakám chlapca, mám aj foto - dôkaz, bolo to jasne vidieť. Iba teraz vo štvrtok mi vraveli v nemocke, že je to dievčatko. Tak to bude fakt prekvapenie. Inak toto tehu mám úplne iné ako prvé, skôr s takými príznakmi typickými na dievča, ale ja neviem, ja mám už psychiku za tých 9mesiacov nastavenú na chlapca. No veď uvidí sa.... Pre istotu musím zvážiť aj d.mená 🙂

elefe
autor
12. sep 2009

Ahojte

tak my sme sa prave chceli dozvediet pohlavie a prezradili nam ze to bude chlapcek ale na vysledok so sona v 20tom tyzdni nejak neverim a nepozdava sa mi a asi aj preot ze si zelam malinke dievcako,,,, samozrejme sa nenahnevam aj ked bude chlapcek budem mat doma toooolko ochrancov a pokracovatelov rodu,,,, 😉 😉

kylie len vydrz teda do nedele a potom sa to moze rozbehnut ,,,budeme ti drzat paste aby si mala cim skor v naruci to male mrnavucke miminko,,,a so strojcekkom viem o com hovoris zazila som si to aj ked v sedemnastich ale spomienky su zive dost som si vytrpela ale teraz mam urcite pekny usmev,,,, 😀 😀 😀 vidite???

pekny vecer

noemi01
13. sep 2009

irecna - a ako sa malej dari v školke????
my tiež chodime a myslelal som si že budem mať viac času na oddych a zatiaľ som si ani nesadla
lebo všetko možne vipituju čo treba im doniest tak zohanam po meste a zatiaľ chodia na 3-4 hodinky tak potom rychlo utekam do školky

melonik - rychlo to beži ani sa nenazdaš a už bude koniec

kyliefox - tak ja by som im neverila že to je baba ked by som pred tym videla pipika 😀

sofiniatko
13. sep 2009

ahojte dlho som nebola lebo sme sa presťahovali.tak vám velmi pekne ďakujem za privítanie 🙂 🙂 🙂 aj za povzbudenie 🙂 🙂 🙂 ďalšie mimi sme plánovali lebo mám zdravotné problémy.mám síce len 21 ale v 19 mi povedali že nemám šancu otehotnieť minimálne 5 rokov.v tedy som už bola vydatá tak sme to niesli ťažko lebo sme po bábätku túžili.ale potom som zrazu otehotnela.môj gynekológ skôr ako mi povedal že som tahotná mi povedal, že to nie je možné.ale stalo sa...
po pôrode som musela isť na čistenie a po pol roku znova lebo som mesiac krvácala. a v máji som to znovu trochu pretiahla a tak sme sa s manželom rozhodli že si spravíme ďalšieho anjelika. takže ano plánovali sme.
všetci sa doma tešia a preto viem že mi všetci podajú pomocnú ruku ak to budem potrebovať. 🙂 🙂 🙂 ešte raz ďakujem za krásne privítanie 😉

moniack
14. sep 2009

- ahojte
- dneska je opäť krásne tak ste asi von 😉 , aj my ideme, len poodpisujem a dopijem cappucino 😉
- sofi no vieš jasné, keď sa vyskytnú zdrav. problémy a nevieš čo bude tak aj ja by som mala tak za sebou dieťatko 😉 😵 , ja budem mať 27 rokov a Kubka som mala 24 r. 😉
- noemi tak máš behacie obdobie 😀 , a malej sa páči v škôlke?
- elefe tak ti povedali že bude chlapček?, aj ja mám presne ten pocit, že sa asi Dr. pomýlil a budeme mať dievčatko, lebo fakt toto tehotenstvo je iné a možno preto videl chlapčeka ak mal pupoč. šňúru omotanú 😉, ale tak nechám sa ešte prekvapiť, poteším sa aj tak, ale nám povedali chlapčeka 😉
- joj tak sa mi zle píše, malý sa po mne štverá, drgá ma, no hrôza, už pôjdeme von
- Andrejka ako sa máte?

elefe
autor
14. sep 2009

Ahojte

Andrejka sa nam stale neozyva snad sa maju dobre , myslim ze ak ju aj pustia co sa pri zlych prietokoch nestava tak casto , bude musiet vela oddychovat ale snad si aspon najde chvilku na nejakych par riadkov,,,,pamatam sa ze ked som sa pytala doktora ze co by sa stalo keby som mala zle prietoky povedal mi ze by som isto iste ostala az do konca tehu v nemocnici sledovana,,,,

no ani moniacik povedali ze bude chlapcek ale mne sa to nezdalo lebo ked sme vtey 1x cakali Samka tak to na sone celkom inak vyzeralo ako teraz to ako po 1. a po druhe bola som na sone v 20tom tyzdni a a citala som ze dievcenske pohlavne organy sa riadne vyvijaju az od 22tt takze si myslim ze to nemohlo byt jednoznacne a uz vobec nie v 2Ott,,,alebo ze by som len tak veeelmi chcela to dievcatko???? 😎 🙄 urcite sa potesim comukolvek len nech je babatko naozaj zdrave a nech je uz tu a samko neni sam ,,,ja som jedinacik a je to pekne blbe,,,

pekny den dievcata