Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

noemi01
2. okt 2009

hihi aj ja som maniak do upratovania a muž sa my smeje že som ako ta v tej reklame čo beha s tym ručnim visavačom 😀 😀 😀

andrejka - bolia ma križe ked veľa beham a robim vereč sa neviem ani otočiť na postely
rano je to dobre ale na konci dna som už unavena

elefe
autor
2. okt 2009

Dobre rano aj tebe Adi a tiez ostatnym ranostajkam,,,, 😉

Ako ste sa vyspinkali?Ja fantasticky, neuveritelne dobre az som z toho sama prekvapena,,,ale vcera som si cez obed nezdriemla tak vecer som s "mamouaja" zalomila ako navzdy,,,, 😉 ale konecne dobry spanok...

Dnes sa Malicky neskutocne mrvcuje, normalne mam pocit ze mi vyskoci cez pupok alebo niekde si spravi okienko a bude pozorvat svet.... no sranda... 🙂

no a co sa tyka bolesti mna asi od piateho meisca boli lonova kost a teraz sa pridal aj lavy klb , moje telo jednoducho neni stavane na taku vahu ... zatial mam navyse 9kg ale tie "naj" mesiace este len pred sebou,,,,snad o nejako dobojujeme... ja teda mam bolesti pd pasa dole, najsatsejsie, nohy ma nechcu nosit a tak,....

pekny den

moniack
2. okt 2009

- ahojte
- tak ja som mala hroznú noc, stále som sa prehadzovala, malý strašne kopal, a pálila ma záha 😖
- a Kubko vstal ráno o 6,35h takže som nevyspatá
- aj mňa bolieva chrbtica, ale u mňa je to v norme, lebo ja sa aj liečím na ortopédii, mne pomáha masáž 😉

kyliefox271
2. okt 2009

ahojte, baby,
včera aj dnes som sama, ale musím sa pochváliť, celkom to zvládam, ide to čoraz lepšie... Ale vonku sme ešte neboli. Toho sa bojím najviac.
Laurika je na svete už 2týždne, letí to...
Už som UPRATALA 🙂 celý byt, pri malom sa to dá, aj mi ,,pomáha,, v rámci jeho možností, a keď bude spať, umyjem podlahu. Už zahlásil comeback do postieľky, na poobedný aj nočný spánok, takže sa teším 🙂 Len niekedy predtým ako zaspí vyleze z postieĺky aj 70x, to je na hlavu. Takže zaspávanie nemáme jednoduché.
Ja dnes robím špagety, to mám za chvíĺu...A poobede čakám kamošku.
želám pekný dník! 😉

andrea12737
2. okt 2009

Kyliefox, tak to je super ze ti to ide takto pekne a este aj vsetko stihas 😉 super, snad to aj mne pojde takto do ruky.
Dnes som volala jednemu porodnikovi, tak som zvedava ako to vsetko dopadne, v utorok sa mame stretnut. Najhorsie ze maly bude musiet ist so mnou lebo baba a spol zijuci v dome ma crevnu chripku, a neviem ako mi to tam maly obsedi. a to mi bude treba ist na kozu, na usg a ctg! a chcem si vybavit sekciu, naahodou neviete, ak si vybavim doktora, tak mozem sa s nim dohodnut aj na sekcii, alebo sekcia sa moze vykonat iba vtedy ak je to potrebne? 😒

janka1874
2. okt 2009

ahojte
dnes nejako veľa ľudí kuchtí špagety aj ja sa na to chystám
no ja upratovanie v poslednej dobe značne zanedbávam len tak prebehnem a koniec lebo už mi bruško zavadza statočne tak to nejako neriešim no čo už možno po pôrode sa polepším 🙂

elefe
autor
2. okt 2009

ahojte,,,
ja som varila tiez cestovinu,,, take male vrtky so syrovou omackou maly to ma rad a vajcovku,,,
no ved Janka neboj v 35tt to upratovanie uz asi vascina z nas nebude nejak extra riesit,,,
pa

noemi01
2. okt 2009

kyliefox - tak parada ty si už zabehnuta
už ma 2 tt malinka ako to rychlo ide
tak zo spanim budeme mať aj my problem moja je strašne ukecana a neviem ako vydrži biť ticho aby som maleho uspala
alebo si už v brušku zvika na jej taraninky 😀 😀

andrejka - mala stale chodi so mnou na vyšetrenia tiež mi ju nema kto stražiť a najhoršie teraz ked je chora tak som s nou musela isť ku gyndovi ako sa jej nechcelo chcela oddychovať

hehehe aj my sme dnes mali cestoviny ved už neviem čo variť
čakam kedy sa rozmrazi cesto mala si nakazala pizzove kolačiky

moniack
2. okt 2009

- tak ja sa hlásim, dnes som bola v poradni 😵
- všetko je dobré, aj výsledky z cukru, potvrdil mi predsa chlapčeka, a idem tam len o mesiac, keďže je všetko v poriadku, a ešte som pribrala 3 kg za mesiac 😵 😵 😒

andrea12737
2. okt 2009

Noemi, a to ti v pohode obsedi? ja lenze ked ma bude dr.vysetrovat na koze tak ok, ak mi bude robit utz- to tiez prezijeme, ale ked pojdem na ctg 😒 no tymto uz nie som si velmi ista, predsa len bez pohybu, rozpravania, vklude a bez toho aby mali do niecoho sprtal-tak to neviem ci vydrzi.
Moniack-gratulujem k dobrym vysledkom!!len tak dalej!! 😵

elefe
autor
2. okt 2009

moniacik tak super,,, ja som tiez pribrala 3kg za mesiac a tiez idem o mesiac.... chi....len nech t takto vydrzime az do konca,,,,

moniack
3. okt 2009

- ahojte
- toľko hodín a tu nikoho 😕
- Andrejka si sa včera pýtala, že či sa dá vybaviť cisársky, ja som niekde čítala, že nie 😒 , no ale vieš v každej nemocnici a inom meste sa robí niečo iné, takže skús uvidíš čo ti povie Dr. 😉
- Elefe, ale ty si tenká ale ja už teraz mám 72 kg 😠 😔 , to do pôrodu pôjdem ako 80 kg? 😲 , no musím si začať dávať pozor na stravu, ale on mi na to nič nepovedal, lebo až teraz mám váhu keď som zostala tehotná 😖
- nič sa mi nechce, Kubko je vonku s ocinom a ja by som mala aj začať variť 😝 , včera mi zostali zemiaky, tak asi spravím zemiakové placky s kyslou kapustou, a polievku 😉 , ale fakt sa mi nič nechce 😔
- no a s malým ísť na gynčo si neviem predstaviť, lebo to by som sa asi hanbila, a malý by plakal.... 😕
- fayn idem niečo robiť 🤐

elefe
autor
3. okt 2009

Ahojte tehulky...

tak my sme dnes mali ako obvykle upratovaci maraton ale uz mame vsetko vyrylovala som dalsiu hriadku mrkvy, pohrabala listie na zahrade ,a miesta kde bola mrkva id vnati nech je na tom policku aj trochu poriadok,,,,ocinka mame stale prec tak si musime poradit sami,,,dnes som mala ale kraaalovskeee ranajky, az do postele co som bola nadmieru spokojna nieje nad to ked mozem este v posteli papkat ani maly ma nezobudil len ocinka ten ho obsluzil spravil papat pusitl rozpravocky , poriadil a ja som vylihovala do osmej co sa mi uz daaavno nestalo,,,som si to fakt vychutnala,,,
babulky myslite si ze ked sa velmi rozculujete s prvym dietatom ked vas fakt katastrofalne vytoci , ze to ma nejak moc velky vplyv na babo v brusku?Nas maly ma teraz obdobie kedy sa s nim celkom da a nemusim sa s nim za vsetko dohadovat ale aj tak ma dnes vytocil do vyvrtky.... skoro som skolabovala aj dostal dve po zadku , stale mi obcura WCko, nacurka az za zachod na smetiak alebo kade tade do rohu ,,,uz som ho niekolkokrat sledovala a stale sa pokusa niekam nacurat , kym to bolo v ramci misy tak som ho nechala tak ale som ho len upozornovala ze musi cikat do vodicky aby to clpkalo ,,,neustale musim kontrolovat wcko ze kde zase "namieril" , rozculuje ma to pretoze je namahave to potom upratat nakolko sa tam uz poza WCnezmestim,to ako po prve a po dalsie ma s tym proste vytaca , dnes som rano likvidovala kaluzku a pred spanim celu kaluz ale to uz vyfasoval,,, fakt ma to nebavi opakovat stale dookola a to si myslim ze je naozaj vec ktoru nemal kde odukat alebo vec ktora sa da pochopit,,,,

no len tolko som chcela a vlatsne este som chcela povedat ze mi je potom luto toho malinkeho v brusku ked robim krik,,,,ze sa musi stresovat,,,,,

janka1874
3. okt 2009

elefe tak to si na tom celkom dobre my máme teraz obdobie všetko je nie a už mám na to tiež poriadne nervy že sa niekedy neviem ovládať a strašne sa rozčúlim a potom si len poviem že chúďa malá babuľka v brušku bude jeden nerváčik pri mne a potom ma to tak mrzí že sa rozčúlim ale čokoľvek Sendy poviemn všetko je hneď nie a hádzanie sa o zem a podobne už som si ani niekoľko krát poriadne poplakala no nepomáha na ňu ani to
a presne o tom stále uvažujem že ako k tomu tá babuľka v brušku príde že sa takto rozčulujem

elefe
autor
3. okt 2009

Janka tak presne to aj mna mrzi ,,, ako pojedujeme sa niekolkokrat cez den ale v ramci normy, ale hento ma uz fakt vytocilo ....
no a nam sa to strieda tie obdobia vzdoru a potom je zas nejak kocirovatelny,,, ale niekedy su to cste prieky a naschvaly,,,, no a to ma vie vytocit uplne najviac...
dobru nocku

noemi01
4. okt 2009

moniack - gratulujem k dobrym vysledkom

andrejka - ja s nou nemam problem nikdy ona si tam poklebeti a potom pekne sedi
ja malu necham pri sestričke všetko jej povyprava a k doktorovi nejde so mnou až ked som po višetreni potom ide
inak na sona chodi so mnou do vnutra to pozera cez bruško
moja dnes začina vimišlať že ju boli hrdlo že sa jej nechce isť do školky zajtra a že bude trošku plakať
no niejak ju musim obkecať ešte
ale slzam sa asi nevihneme
tie odlučenia su ťažke ale ked pridem pre nu tak sa teši že by išla aj večer do školky
už by si mohli zviknuť nie??????? už mesiac chodia do školky hmmmmm????????

elefe
autor
4. okt 2009

Ahojte

Noemi tak moj maly nastupuje zajtra 1X do skolky tak som straaasne zvedava co bude ,,, mam tiez obavy ale aj sa tesim , myslim ze bude maly truc ale napkon tam bude spokojny,,,ma rad deti , ine aktivity a zaujmy,,, tak si myslim ze si zvakne,,,,

marcela22
4. okt 2009

Ahojte kočky🙂 Včera sme zabíjali tak som sa sem ani nedostala. Malá je trochu chorá, včera hrozne kašľala, dnes už je to lepšie ale zasa soplík sa jej zhoršil...uvidíme ako to pôjde ďalej. A manžel je tiež trochu chorý tak mám doma super zábavu s nimi 😝 Chvílami mám dojem že aj mňa trošku štípe hrdlo ale to sa mi možno iba zdá, keďže sa dá teraz čakať že to od nich chytím...

Adka cisarák sa väčšinou takto dohodnúť nedá, musia naň byť zdravotné dôvody ale ako písala Monika, každá pôrodnica je iná a s niektorými doktormi sa dá dohodnúť, aj keď asi nie zadarmo... 🤐 Ja by som strašne chcela cisarák ale mám smolu 😝 Tu u nás sa dohodnúť nedá...

Elefe to sa ani nedivím že Ťa to vytáča, mňa tak štvalo keď sa malá párkrát netrafila presne do misy keď vylievala nočník a to čo Ti robí malý je ešte horšie. Ale myslím si že to rýchlo prejde, je veľký, skús mu vysvetliť aká to je hanba, poprípade skús na neho niečo také ako že si to musí sám upratať (aspoň snaha sa tiež cení) a kým to neuprace tak mu niečo odopri, napr. sladkosť, rozprávku atď. To by mohlo pomôcť. A uvidíš že v škôlke veľmi rýchlo pochopí že také veci sa nerobia a prestane s tým. Držím palce aby ten prvý deň a aj všetky ostatné boli bez plaču a v pohode 😉

Ja mám zajtra zasa poradňu, som zvedavá čo zasa bude nové...a je to asi posledná u môjho doktora, nabudúce už ma čaká kontrola v pôrodnici... 😖 😝 😀

noemi01
4. okt 2009

efele - takp otom napiš ako ste dopadli
moja ma neskutočne rada deti ale by si neverila ako sa v školke spravala hambila a to som vydela prvy krat nikdy sa inak nehambi
a hravala sa s chlapcami a teraz iba s dievčatkami sa chce
inak je už prefikana vravi mi že ju boli hlavička a hrdlo že ešte nemože isť do školky a že bude trochu plakať tak som zvedava

andrea12737
5. okt 2009

Ahojte maminky 🙂
elefe,ja sa snazim byt co najviac kludna. dost casto mi samko zdviha tlak, ale tak ze by ma neskutocne vytocil bolo fakt len par krat..nemyslim si ze je to nejak vsetko casto a ze ja som prehnane nervozna, tak to az tak velmi neriesim 😒 . Stres a nervozita je to co som si prezila pocas tehotenstva ked som cakala samka. Vtedy som si aj poplakala ze chudatko moje, ale tam sa situacia nedala nijako ovplyvnit a ja som to inak nevedela zvladat. ☹ . Drzim prsty aby to maly zvladol! 😉
Noemi-tak co ako mala? isla do skolky? musi to byt rozkosne ked sa tak vyhovara 😀 mne sa to strasne paci na malom, je to take nevinne, este ked do toho nahodi tie jeho sibalsky anjelske ocka a hlas len taky chudatkovsky 😀 😀
zajtra mam poradnu s mojim vybavenym doktorom, mne sa vam teda snivali veci. Prejednavala som totiz moj zdravotny stav este s jednym dr. cez e-mail(vyhliadla som si ho na internete). No ziadne dobre spravy. lebo mala mi od 31tt do 34tt pribrala len 130gr.a je to extra special malo, a zajtra mi bude moj dr.robit aj utz aj ma vysetrovat zo spodu, tak sa tesim, lebo cim dalej tym viacej mavam miestami silnejsie tlaky tam dole, aj ma to podbrusie dost boli. No a ked mi oznami ze mala ma len nejakych 1900gr tak sa tam asi polozim, lebo pred skoro 2tyzdnami mala 1870gr. No proste o tom sa mi stale dokolecka snivalo, uz mi to lezie riadne hlavou. ☹ 😢

elefe
autor
5. okt 2009

Ahojte maminky,,, 🙂

ako ste spinkali? Ja zase hrozne celu noc som sa prevracala z boka na bok a premyslala ako moje dieta zvladne 1 den v skolke,,,!!No mala som z toho normalne nespavost strasnu ,,,,
Prisli sme do skolky a nase ditko sa s nami , rodicmi ani nerozlucilo,,,, priamou ciarou siel rovno za detickami za stol kde si kreslili,,,, chela som na neho zavolat a pani ucitelka mi vravi ay som ho nechala ze ked tak pekne ide sam,,,,
tak som so slzami v ociach ho tea nechala tak bez rozlucky, pani ucitelka , inak mila osobka zavrela dvere a bolo,,,ach jaj a tolko som jej chcela povedat, ze papa slabo aby ho dala sedkat s jedakmi aby mal motivaciu , ze mozno nezaspi bo mava doma este dudku na spanie, a ze pomazanky arozne ine natierky ,okrem masla nejedava a maso tiez nie,,, a nic som nestihla, dufam ze tak ako somka aspon spapa polievocku a aspon suche zemiaciky alebo trsoku ryze, no ale najviac sa obavam naozaj toho zaspavania bez dudulky,,, no uvidime pobede, o pol tretej som tam nastupena ako nikto aby som sa hned prezvedela ze co sa dialo a co nie,,,,
ach jaj , mame to my mamky tazke,,,,,, 😉 ☹ 😒

janka1874
6. okt 2009

elefe no ako ste dopadli

elefe
autor
6. okt 2009

Ahojte maminky....
nejak sa mi dnes cely den nedalo pripojit na konika,,,,
no v skolke to dopadlo veeeelmi zaujimavo, hned vo dverach sa ma spytali ze u nas doma hresi no samozrejme ze so ostala ruda ako ruska vlajka... povedala som ze starky nastastie tu v dedine sa pozname aj osobnejsie s ucitelkou a ta hned vedela ze to len od starkeho moze pochadzat, aspon ze o nas nebudu mat spatny obraz...no inak si na mna vcera moje dieta ani vraj nespomenulo len nemohol zaspat tak sa ma spytovala ucitelka,ze preco tak som jej povedala ze koli tomu ze nemal dudku , tak vedela kolka bije ale povedala ze nejake extremne problemy nerobi tak ze aby sme ju nechali doma a nadalej , tak som sa potesila ze su mi take napomocne,,,, no a dnes nebolo ziadne nadavanie, zaspal medzi prvymi ale za hodinku bol vyspaty a plackal za maminkou najskor ze bol ticho ale potom videla ucitelka ze mu je clivo a krivi pusinku tak ho vzala ked plakal , aby nepobudil ostatne deticky....ale pobede ked som pre neho prisla tak akurat cupkal pani ucke za zadkom, ale neviem preco , asi chcel ale cikat , lebo mi hned vravel ze ideme cikat ked som ho vzala z triedy, tak taketo mame zazitky,,,, no a ja pravdu povediac som si este nestihla ani oddychnut , v noci nemozem spat , zase mam nespave noci, no a cez den ked by som si aj mohla oddychnut tak pozeram stale na hodiny, co asi deticky v skolke robia a ci maly robi pekne co ma a co mu pani ucitelka kaze, no dnes si chvalili ucitelky ze je dobre ze vie tak pekne a zretelne rozpravat , vyhybaju sa tak zbytocnym nedorozumeniam a placom ako u ostatnych deti,no jedenie to je kamen urazu ale nema ziadne vynimky takze si na papanie bude musiet zvyknut ako vsetky ostatne deti.No a ja verim ze si zvyknem byt doma sama a zacnem si to aj uzivat,,,, 😀 😀 😀

moniack
7. okt 2009

- ahojte
- ani mne sa včera nedala načítať stránka
- ja som mala dnes čistiaci maraton, ale už je dobre, ešte okná musím, včera dávali pred oknami dole veľký strom takže mi teraz je vidieť do okná a musia byť čisté, lebo mi malý ich včera zacapkal 😉
- tak ma dnes malý vytočil, že mi normálne prišlo zle, aj tlaky som mala v bruchu, ale už je dobre 😵
- elefe tak gratulujem k výkonu 😵 , malý je šikula, a chodí na celý deň?, a čo tak, že nemôžeš spávať?, ja teraz pohode
- ostatné žienky ako sa máte?
- kyliefox asi máš toho dosť 😵, spávate v noci?

andrea12737
7. okt 2009

Ahojte,
no elefe, tak zatial sa ti drzka celkom dobre, to je ozaj super, len nech mu to ide takto dalej. S tou slovnou zasobou si nic nerob. U nas to je podobne a ma to tiez od niekoho, lebo u nas takto tiez nerozpravame,a ked uz nadavame tak slusne..
s tou nespavostou sa mi to tiez strieda, raz sa vyspinkam ako babenko a inokedy 4 noci za sebou nespavam, inokedy mi staci len nejakych 6 hodin spanku, ale stale su to obdobia trvajuce napr. 4-5noci za sebou.
Vcera som bola prvy krat so svojim dr. Mam vyrazne menej plodovej vody ☹ neviem co to znamena, ale nejak to dr. neriesil-ze uvidime na dalsom utz. Prietoky mam nezmenene, vsetko je patologicky vysoko hranicne, najviac ma dostalo to ze ked budem rodit normalne tak cely cas budem musiet byt sledovana na ctg!cely cas lezat!ze akykolvek vykyv ak nastane tak ma beru na urgentnu sekciu ☹ tak som sa ho pytala ze ci si nemozme sekciu rovno naplanovat, ze ja nechcem zazit urgentnu sekciu, vraj je to jedno z najhorsich veci co moze byt. Ze ak je planovana sekcia tak lepsie sa matka aj dieta citi, ako po urgentnej..mala ma 2400gr, ale mame ratat s tym ze babatko bude mat tych 2800-3000gr, cize trosku mensie, lahsie a kratsie, ale ze je to vsetko v norme.
V utorok idem zasa na kontrolu a v pondelok na kardiograf..
A tie oknaaaa-ach jaj, komu sa chce prist mi ich umyt 😀 ? vyhlasujem konkurz!! 😀 budeme davat malemu plastove okno do izbicky, tak ja si davam na cas, ale potrebne by to uz teda naozaj bolo..
a co ste dnes take fajnucke varili? 😎

marcela22
7. okt 2009

Elefe to je super že to celkom dobre v škôlke zvládate, určite sa to ešte zlepší - so spinkaním a so všetkým...malý je teda riadny šikula! A nadávanie by pochytil aj tam, určite tam nie je jediný....

Adka som rada že malinká narástla a neboj ona to potom určite rýchlo dobehne, hlavne že je v poriadku! ja by som také malé bábenko brala, ale už teraz sme tak trošku "väčší" takže môžem iba snívať...

Ja som bola v pondelok v poradni, krček ešte drží, vraj ešte chvílu vydrží (čo je chvíla????? ) a malinké má niečo cez 3000g, nameralo to teda 3460g ale doktor hneď hovoril že je vidieť že má menej, že proste 3kg aj nejaké drobné...dúfam, že tých "drobných" nie je tých 460g lebo do pôrodu by som mala v bruchu sloníča 😀 Ale hovoril že ku koncu mimčo rastie pomenej, ale to sa mi tiež nezdá keďže u Sonynky namerali v 36tt 2800g a v 40tt mala 3800g...no necháme sa prekvapiť...ale taaaak veľmi dúfam, že toto bábo bude menšie, aj bruško mám menšie, pribrala som menej...no uvidíme 🙂
A mám CS4 tak pomaly ale iste postupujeme🙂

Adka nie som si istá či už som sa Ťa pýtala - prala si už tú šatku? A ak áno, ako?

andrea12737
7. okt 2009

Ahoj marcelka.
Nie neprala som ju este 😅 bojim sa ju dat prat 😀 ale uz ju budem musiet dat prat bud zajtra alebo v piatok, aby mi do utorka vyschla, lebo v podstate mi hrozi ze ma mozu kedykolvek ratovat.tak aby uz bola pripravena.
Zo spodu som nebola uz 6tyzdne vysetrena 😒 tak dufam ze sa dalej neotvaram. Tak ak by bol ten udaj s tou vahou realny, mali by ste teda riadne babenko 😉, zaklad je nech su zdravuckeee tie nase babatka

marcela22
7. okt 2009

Adi no práve-aj ja sa ju bojím dať prať. v podstate som zatiaľ nikde nenašla nejaké info o tom, ako ju prať, či sa môže v práčke a na koľko stupňov...v tých papieroch to nie je tak musím skúsiť nájsť na nete, inak neviem...stojí to trochu veľa na to aby sme experimentovali, čo? 😀
To prečo Ťa nevyšetrujú zospodu?????? Mňa teda pokaždé, mala som síce skoro od začiatku problémy tak aj preto ale aj tak...to vôbec nezisťujú stav krčka??? Veď to je jeden z najdôležitejších údajov, nie??? No dúfam že najbližšie už Ťa vyšetria poriadne.

moniack
7. okt 2009

- ale ste sa rozpísali 🙂
- veď aj ja som písala, že malý mal obdobie nadávania /to bolo niečo hrozné,potom prestal a dnes zas nadávka, ale už nereagujem tak dúfam, že ho to hneď prejde/
- mňa vyšetrujú každý mesiac zospodu, a aj sono 😵
- a žienky väčšinou babyšatky /ak to myslíte/ sa perú v rukách, môže sa v mydlovej vode 😉
- Adka ja som dnes varila falošný guľáš, mäso som nedávala, lebo máme v chladničke a nikto to neje 😒 , tak len tak poskromne, dúfam, že do zajtra vyhladnú a aspoň normálne niečo navarím 😉, a čo sa týka tej plodovej vode, že máš menej, tak ty si už otvorená a pomaly ti odteká?, ale keď ťa nevyšetrujú zospodu tak jasné ,že nevedia 😠
- Marcelka a čo je tá chvíľka podľa Dr. 😀 ,ale ešte vydržíš tie 2 týždne 😀
- tak ja som nakoniec vyumývala aj tie okná 😝

elefe
autor
7. okt 2009

Ahojte babulky...
ja sa ozyvam az teraz , boli sme s malym na kontrole na alergologii, raz mal sople dlhsie ako bezne byvaju a odvteda nas tam vedu na pravidelne polrocne kontroly a mne aj tie idu na nervy lebo maly okrem alergie na BKM nema ziadnu inu alergiu, no co uz , zvladli sme to....v skolke dnes nebo,ale zajtra prasi len taky fukot, zatial sa stale drzi, tak uvidime co nas este bude cakat....
Adi ta voda ti asi neodteka to by si citila nie?to si asi mala tak malo nie?
no neviem ako to ma byt s tymi detickami ,mne malickeho namerali ze ma 980Gr a to som bola 25+5 tak neviem ci to je vela a ci malo,,,,ale asi je to dost lebo mi povedala ze babo vyzera byt vacsie na svoj vek,,,ale oni totho navravia ..... aj ked je predpolad ze ked bolo 1ditko velke bude aj druhe no ktovie,,,uvidime,,,a tomu ohlaviu tiez stale neverim, vsetko nasvedcuje tomu ze to bude dievcatko,,,,takze nadej umiera posledna
dobru niocku,,,,