Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
8. okt 2009

ahoj dievcata

tak my uz mame na dnes "vymalovane", volali mi zo skolky o dvanastej ze mam prist pre maleho lebo strasne place , a ze uz ked boli na vychadzke tak horekoval ze on neni unaveny,ucitelky si asi mysleli ze klame ale naozaj neklamal lebo siel spat neskoro a vstaval az o pol osmej , taktze jasne ze je uz velky na to aby sa za 4 hodky unavil, a ze aj rano trosku plakal, ale uz doma vymyslal ze on ide krmit labudky a nepojde do skolky, tak som aj cakala ze co bude ci nebudu volat a veru aj volali,,,, on ma totizto doma este na spainkanie dudku, a tak zaspava tazsie , ale zaujimave ze mu to podochadzalo az teraz , 1 den nic , pohoda, zaspal sice vraj neskor , ale predsa, druhy den zaspal hned ale za hodinu bol hore a plakal , no a vcera sme boli na alergologii a to ho uplne poplietlo tak dnes som musela ist pre neho leb vraj strasne plakal a pobudil vsetky deticky,,,,
tak tato sme dens dobojovali,,,,

andrea12737
8. okt 2009

Ahoj ,
elefe, no tak dufam ze sa to trosku upravy, duuufam, u nas to islo takto pekne dolu vodou, denno-denne som ho odtial brala uplakaneho, a tak zacal byt chorlavy, a to uz do skolky skor nechodil ako chodil.. 😒 ☹ ale tak pevne verim, ze to nebude aj vas pripad. A dudu mu nemozu dat na spanok tolko? ved to by ich snad nezabilo.. 🙄

elefe
autor
8. okt 2009

Ahojte...
Adi mohli ved zajtra ju kazali doniest ,ja som skor nechcela, ale si predstav ze dva dni v poho zaspal bez dudla a teraz zrazu taky plac???Ale tak su to deti namyslia si aj vselico a aj ucitelky su len radi ked je deti co najmenej len nechapem co taka ucitelka co ma v triede 15 novych deticiek a urcite su medzi nimi deti co placu pred spankom a isto nevolaju rodicom dom, mamina mi povedala ze som spravila chybu ze som pre neho isla teraz to bude vyzadovat stale,,, no uvidime zvykli si ine deto zvykne si aj on , pripadne bude za cas chodit doobeda a od januara aj na spanie skusime zase....alebo aj skor , uvidime je este maly vlastne najlmadsi tam kedze ma tri roky az teraz za dva tyzdne .... situacie mozu byt este rozne,,,,ja dufam tiez ze sa to upravi a bude dobre....
pekny vecer

andrea12737
9. okt 2009

Dobre ranko prajem,
elefe, aj mne tak raz volali domov, ze sa s malym neda vydrzat, ze oni ho nevedia utisit, ze si mam prist pre neho pokial to je mozne..a pridem tam, maly bol kludny, samozrejme uplakany ako stale a pekne sa hral s nejakym detickami.Ale na tu skolku mam tazke srdce, riaditelka skoly super krava-a na tom sa zhodli viacere maminy 😠 mam stastie ze zijem v meste a mozem si vybrat 😉 uz som dostala referencie na jednu skolku, je trosku dalej od nas, ale nevedia si ju vynachvalit, tak duuuufam ze uz vsetko dopadne dobre 🙂
Dnes je zamracene..co dnes budete porabat?
Inak dnes je uz stvrty den co mam take silne bolesti v podbrusi, zatial nevykrvacam ani nic podobne,okrem toho ze mi z toho stvrdne brucho sa nic nedeje..ehm, mam to brat ako poslickov? co myslite? Vcera vecer som myslela ze uz poviem mangelovi, nech berieme auto a ideme na pohotovost kvoli tym bolestiam.. 😒 tak ja neviem..

elefe
autor
9. okt 2009

ahojte

tak adi keby bolo veeelmi zle aj ja mam na vyber ale tak by som to riesit nechcela na ucky tazke srdce nejak obzvlast nemam , je to o zvyku , a zatial som nepocula ze by mali ucitelky k detom nejaky zly pristup ale ked vedia ze matka je doma , tak radsej zavolaju,,,ono teraz prichadzam asi na to ze kedze niesom uz v praci a mozem si po neho prist tak pojdem aj s inou maminkou som sa rano stretla a povedala ze jej volali , tak malu bravala na obed domov asi 3 tyzdne a za ten cas to v malej nejak dozrelo a teraz tam uz pekne spinka,,,ono aj tak ked pride domov tak ide spinkat takze ja si mozem tak ci tak oddychnut akokeby bol aj do tretej v skolke,,, takze ak to inak nepojde bude codit len na dobedie , pomaly si navykne a bude to dobre,,,,nechcela by som aby stratil nejaky uuplny zaujem o skolku v ziadnom pripade ak to bude mat stroskotat len na spanku tak spinkat ,oze aj doma,,,

no a poslickovia to mozu uz pomaly byt .... nohy hore a oddychovat,,,,

pekny den vam vsetkym,,,,

kyliefox271
9. okt 2009

ahojte, baby,

juj ako Vám naskakujú týždne, marcelka, andrejka...sa to blíži 🙂 dúfam, že Vám všetko dobre dopadne.

my sa máme dobre, od nedele som sama, ale celkom to zvládam, hoci včera som padala na hubu, lebo som msuela ešte nejaké veci písať do školy, ale zvládla som, a už mám prvú jednotku 🙂 Doma si ešte hĺadáme nejaký systém, napr som prišla na to, že malú musím dať cez obed na balkón, nech môžem Riška v kľude uložiť vnútri spať, lebo sa už stalo, že som ukaladala malého a ona začala plakať a zo spánku potom nič nebolo.

Od nedele som chodila von, dnes sme doma, prší. Skejtík na kočík som si odmontovala, som sa precenila, že by som to tak zvládala, a zatiaĽ my vždy niekto pomohol kočíkovať, a každé dieťa bolo vo svojom kočíku. Ale nedá sa to takto vždy, takže sa to musí poriešiť. Nepýtajte sa ma ako, sama neviem.

Stále varím, periem, žehím, upratujem, stíham všetko oveľa lepšie ako pri prvom, naozaj je to 2.dieťa o mooc ľahšie, aj keď doma je to ťažšei na organizáciu, a mám zlý pocit, že sa nevenujem ani jednému - ani Riškovi ani Luare poriadne, aj keď sa snažím.

Laura úplne odmieta cumeľ, takže mňa má na kŕmenie, cucanie a aj na uspávanie, väčšinou je na rukách, kým nezaspí, a ak zaspí a preložím ju o chvíľu sa zobudí, niekedy vydrží takú hodinku a aj to je už čudné. V noci neregistrujem ani koĺkokrát je hore, mám pocit, že stále, ale spíme spolu. Vidím, že to bude už iný typ ako bol Riško, taká živšia, Riško bol veĺmi kľudný, neozval sa ani keď bo hladný, bol tuichúčko a nemal problém, ale Laura už len tak neobleží ticho s otvorenými očami.. Veď každé dieťa je iné.
🙂

andrea12737
9. okt 2009

Ahoj kyliefox!!! 😀 super ze nam pises 😉 no mas toho dost ako tak citam, aj naas to caka a neminie 😀 no ale co uz, zvykneme si na to . Takze mas zivsie babatko ako bol risko 🙂 tak to si teda uzijes, bude sa rychlo ucit nove veci, skoroo chodit, skoro rozpravat 🙂 bude taka mala sikulka-urcite. No ale si dalsia co to potvrdila ze dve rovnake deti-to nie je mozne mat. Tak dufam ze mna caka kludne a spiace babatko 😀 😀
z toho zleho pocitu si nic nerob, ja si myslim ze je to normalne, nerob si z toho tazku hlavu, hlavne klud, mala ta asi dost stavi.ale sa mi to hovori coooo 🙂 .joj ale ti potajme no v dobrom zavidim, ze tu svoju princeznicku mas uz pri sebe 😵 .
K tej jednotke ti srdecne gratulujem 😉 len tak dalej!
drzte sa

janka1874
9. okt 2009

kyliefox a prečo ten skejt nie je dobrý?

kyliefox271
9. okt 2009

jani, možno to len ten môj nie je dobrý. my sme ho skúšali v byte, dopredu sa ide dobre, ale dozadu celkom musím dávať pozor a nejak si to neviem predstaviť dosť dobre na obrubníkoch a v teréne...no ja neviem, ale kým nebude musieť, tak bude ležať bokom.

elefe
autor
9. okt 2009

Ahojte

tak kylie velmi ta obdivujem, musi to byt narocne naozaj , uz len ten kolotoc a dve celkom malinke deticky, predsa len Risko je dost malinky,,,ale na druhej strane ta velmi obdivujem ze este popri drobcekoch zvladas aj skolu a k tomu na jednotky,,,
andejka ja si tie myslim ze toto babo bude zivsie uz v brusku je ako male zihadlo, a samko bol veeelmi kludny ako babo a do roka a pol som ani nevedela ze ho mam,,, bol ako babika, vesely vzdy usmiaty, spokojny, neplackal, dokona ani neviem ako a kedy mu sli zuby, takze kedze ziadne dedti niesu rovnake tak asi nas tentorez caka zivsie babo,,,
tak a ja hlasim ze maly dnes v skolke bol ok, rano sice trosku plackal ale za chvilku uz ked viedol sused maleho do skolky uz bolo dobre uz vraj neplackal a pekne aj spinkal, bol ale aj unaveny,a mal so sebou predsa tu svoju dudku, takue nebol problem,a pekne spinkal az do druhej a hned po olovrante som ho brala domkov, no jasne ze do skolky hovori ze nepojde takze po vikende to bude asi zase tazsie, ale no ved nejak si zvykneme,,,
pekny vikend

elefe
autor
10. okt 2009

Ahoj zienky,,,,

tak ako vikendujete? Nejak sa nam rozprsalo ale inak my sme celkom OK,,,,

kyliefox271
10. okt 2009

ahojte,
my N.U.D.A, trčíme doma pri takomto počasí 😒
Elefe, ďakujem, a ja som tiež čakala živšie bábo už podľa správania v brušku, Riško bol tiež taký kľudný ako Tvoj... už máte vybrané meno??

janka1874
11. okt 2009

no dnes prší tu u nás takže dnes je u nás nuda a papučová kultúra 🙂

andrea12737
11. okt 2009

Zdravim vas mamicky,
tak u nas od vcera vecera prsi, tak vysedavame doma a rozmyslame kam by sa dalo ist. Zajtra ma caka ctg, tak dufam ze vsetko dopadne v poriadku, doteraz mi totiz ctgcka brali s rezervou, vzhladom na to ze mi ho robili skoro-aj ked sa na poniektore tak krivo pozerali, tak snad odteraz to bude bez chyby.. Tak obed uz mame hotovy, tak idem si dat este kolacik a oddychovat, maly spat a poobede nam to mozno nejaky ten obchodacik isti 🙂
u vas na zapade este prsi? 😎

moniack
11. okt 2009

- ahojte
- mne sa včera nechcelo nič, aj u nás pršalo a vypínali elektriku 😠
- dnes popršalo tiež, ale už je fayn, malý bol na chvíľu von, ale určite mienim len dnes doma "oddychovať" 😉
- Andrejka tak budem držať palce 😉
- a môj malý Kubko bol čert v brušku a aj keď sa narodil bol živý, a toto druhé tehotenstvo, toto bábo je kľudné, ani neviem že som tehotná 😵

elefe
autor
11. okt 2009

Ahojte
moniacik tak to ti zavidim ja teda velmi dobre viem ze som tehotna, ked sa aj male nehybe ze spinka , ale boli ma uz asi kazdy kusok chrbta a trasne ma tah medzi lopatkami takze niekedy uz neviem ani sediet a ani lezat skor mam pocit ze najlepsie len behat mi je,,, a niekedy zase neviem uz ani sedeit a ani lezat,Samuel bol zivy v brusku ale toto babo sa mi zda este zivsie tak som zvedava ako to bude, Samko bol inak dobre a velmi nenarocne usmievave a spokojne babo, tak uvidime co teraz nas caka,,,
my sme len kvasili doma a vybrali sme sa vcera aj dnes pred vecerom trosku na prevchadzku do "vyumymavaneho " sveta,,,, aspon trosku sme sa prebavili, maly sa uz teraz kupka , ideme spravit vsetky nedelne ritualy a o 20tej musi byt v posteli, takze sa tesakujem na kludny priebeh superstar a zajtra pokracujeme so skolkou, maly uz strajkoval ze nejde lebo ze bude zas za mnou plakat , no uvidime ako to dopadne , snad nebude velky stres,,,inak piatok dopadol velmi dobre, pred spanim si vraj ani nespomenul ze spinkat nechce len mu dali dudku a zaspinal sam a spinkal s malou , ale kludnou prestavockou do druhej ako ostatne dedturky,,,, som bola spokojna ,ale najblizsie prazdniny som uz odhodlana sa zbavit dudla,,,tak som zvedava ci sa mi to podari,,,,
peny zbytok vikendiku prajem

kyliefox271
11. okt 2009

ahojte,
my sme dnes vonku boli, aspoň sa Riško na hodinku vyvetral, ale bolo všelijako, všetko mokré 😠 a domov sme už utekali opäť pred dažďom, a najbližšie dni má byť asi rovnako 😠
deti spia, ale teda večery nemám rada, to kým ich uložím a ešte keď sa navzájom rušia...Dni sú ok.
Mám absťák, nemôžem vysávať, malý sa samozrejme vrtal vo vysavači.... podlahý sú v pohode, zametám a umyjem, ale koberce hrozné.
no a dnes sme boli aj v cukrárni po niečo sladké, tak konečne som mala, lebo to tiež som mala absťák, keď teraz kojím, tak si dávam pozor na stravu a nejem čokoládu...čo som bola v tehu veĺmi zvyknutá, lebo to mi veľmi chutilo 🙂
andrejka, tak zajtra čakáme správy, dúfam dobré.
pa

moniack
12. okt 2009

- ahojte
- Andrejka ako si dopadla?, v tomto počasí ti vôbec nezávidím niekam chodiť 😒
- tak ja som dnes začala variť o pol 9h 😀, u nás prší, malý si kope, a prišli letáky z tesca a už sú vianočné, tak mám vianoč. náladu a malý si už rozkázal hračky 😵
- kyliefox ja len koberce zametám, a podlahy zmývam, ale ako máme koberce tak už pomenej 😉, a ja som tiež rozmýšľala, že keď sa bábo narodí, to aby som začala pomaly okolo 17,ooh ich kúpať aby do 19,ooh boli v posteli, teda aspoň ten najstarší 😉, on si pekne ľahne aj sám a neviem kedy zaspí, a fakt je hluk, len včera ešte dostal hysterický záchvat, ale chvalabohu ho to prešlo po 15 min. 😉
- elefe ja sa ani nepozastavujem nad mojou chrbticou, ale fakt pri Kubkovi to bolo hrozné, takže teraz si to až tak k srdcu neberiem /myslím bolesti/ 😒, a čo sa týka cumlíka tak to my nosíme nonstop, ja to ani nerieším, na to musí prísť sám, naňho nemôžem tlačiť on je rozumovo veľmi múdry, takže k maturite určite nepôjde s cumlíkom 😉, neriešim to, a vieš čo sa mi napočúva od starých tetiek 😠

elefe
autor
12. okt 2009

ahojte

tak kylie aj tak to podla vsetkeho pekne , co pekne , priam bravurne zvladatea stihate,,, a to si k tomu na nich samucka,,,

Adi?

Moniacik tak som rada ze niesom sama, lebo mam aj kmotru taku strasne mudru, , stasne chce maleho (svojho!) oducat od plienok a sa jej to nedari , uz som jej tolkokrat povedala ze musi na to ten maly dozriet ale nie, stale ho len drezuruje a drezuruje jak cirkusoveho kona ,,,,a cumel sa ma minule pytala ze ho uz ide oducta a ja som jej na to ze ved ma cas a tak skonstatovala ze mu nebude brat dve veci naraz,,,ja som mala chvilku dilemu s dudkou ale som si tiez povedala ze sak ju nebude mat do °15tich tak nejak to dobojujeme
Inak sme dnes isli zase s placom uz z domu a uz doma plakal, sklonil tvaricku do tych malych dlanicie ze on nechce ist do skolky, pritom ked ho ucka vzala a zavrela dvere tak som este chvilku pocuvala a veru neblo pocut ani len vzlyk...aj som sa ho pytala preo nechce ist do skolky, ale povedal len LEBO a nic viac ziaden padny dovod...neviem ci predsa len nevyskusam ze tam bude za cas chodievat len na dobedie a spinkat bude doma,,,nechcem ho zase vyslovene trapit a nervacit aj ked viem ze si uz na mna pocas dna a ni nespomenie,,,a ked ma dudusku tak aj pekne spinka,,, nemam rada zek ide niekam s nespokojnostou aj ked nema podla mna nejaky padny dovod, podla mna len to lucenie boli,,,,mozno keby som mu povedala ze tam nebude spinkat ze sa len pohra a pojde dom na obed ze by to bolo lepsie a casom by aj spinkal,,,,

andrea12737
12. okt 2009

Ahojte mamicky,
elefe, skor by som mu vysvetlovala to ze mamka pre teba pride, ze proste vratis sa pre neho, lebo pre neho je asi najvacsi problem ten samotny akt odluky jeden od druheho,a on potrebuje citit pocut ale predovsetkym to pochopit, ze ty sa pre neho vratis a co budete trebars potom robit...a pod.to by som skusila. Beriem to podla naseho samka, ze ked ho niekde nechavame musime mu presne dopodrobna vysvetlit, kde ideme, co ideme robit a uistit ho ze mi pre neho prideme ale pre to a hento musi byt tam kde je...a vcelku nam to pomaha ukludni sa, a ide sa venovat svojemu.
A ako som dopadla. No o nicom. Mam taky pocit ze ma zajtra hospitalizuju-vlastne ja s tym ratam den co den. Ctg nedopadlo velmi dobre, 3krat nebolo pocut ozvy malej a ked sa objavili boli spociatku slabe az postupne zacali silniet. Takze zajtra idem rano o 7hod opat-a to uz o danej hodine musim byt napojena na pasoch a tak idem za doktorom na poradnu-pozru sa aj prietoky..nevidim to ruzovo a ani manzel.
akurat sme boli s manzelom vybrat farbu na postielku-bude fialova 😀 😀 😀 😵 😵 juuuj a akaaa kraaasna..
Co dnes varite, ak varite nieco? nemam ani sajnu, co by som mohla take dobre nakuchtit..

elefe
autor
12. okt 2009

ahojky

tak adi tie vysledky ma mrzia,,, len aby si uz radsej donosila a mala bola na svete cim skor,,, pravde podobne ti aj tehu ukoncia skor nie?

no vedja som mu aj povedala ze pridem zase pre neho ze to je jasne, a ze pridem dokonca prva hned ako sa napapa,,,,len mam nejaky divny pocit ze ma z toho tak ci tak stres,,,,ja asi aj hlavne pre svoju vlastnu spokojnost ho dam len na 4 hodky,,,nech si najskor vobec zvyne ze sa tam chodi a potm budem riesit spinkanie,,,,

kyliefox271
12. okt 2009

elefe, daj potom vedieť, ako sa malému dnes darilo v škôlke..
Adi, nech Ti to dobre dopadne zajtra!
Nevarím nič, mám od včera, čo mi mama doniesla, a hlásim opravený vysávač, otec mi to spravil 🙂 takže všetko je v pohode až na toto počasie! 😒

andrea12737
12. okt 2009

No manzel si zavelil zasa segedinsky-tak uz som v konecnej faze 🙂
dr.mi povedal ze ak budu ctg v poriadku a aspon trosku sa upravia prietoky tak idem rodit normalne, vyskusame a uvidime co na to povie babatko, ak budu ctg zle, prietoky budu patologicke ako su teraz tak to nebudu riskovat-hrozi udusenie dietata. Tak zajtra som zvedava. Dnes od 4tej nespim, tak neviem ci dnes vobec budem spat..nebavi ma prezivat stres den co den a obzvlast pred kazdou poradnou. ☹
kyliefox-tesim sa s tebou za ten vysavac 😉 takze mozes sa pustit do vysavania 🙂 . No nic idem ja k tomu gulasu..

elefe
autor
12. okt 2009

Ahojte
tak ja hlasim ze maleho ucitelka v skolke zase pochvalila, a ked sme odchadzali tak mu povedala ze ho vsetci tam lubia a ze je zlaty chlapcek, na obed ze pekne popapal aj ked ho musia dokrmit ale ze to je v malej triede v poraidku a bez obav mozem byt ze sa napapa, aj olovrant ze celkom pekne spapkal, tak som rada ze teda ho pochvalila, ja mysli zekeby bol problem tak by mi povedal ale ze teda nebol a ze je zlaty....ked ma zbadal hned sa ku mne rozbehol som ho vzala na ruky vystiskala a prizvukovala ze "vidis som ti povedala ze hned pre teba pridem," a on len pritakavala ale doma celkom obstojne ignoruje otazky tykajuce sa skolky,,, myslim ze je este aj mensi a ze to tak celkom este nechape a doznieva to v nom casom....inak aj spinkanie ze bolo OK ze sa precitol ale ze mu dali dudku a ze bolo dobre a aj spinkal dalej az do konca,,, to mi bolo jasne pokial je duda tak je vsetko OK
som teda zvedava ci nieco vymyslime zajtra a ake bude rano,,,,poviem pravdu ze ma tie rana dost bolia aj ked som naozaj stastna ze ho ucky napokon chvalia,,,,ja verim ze raz pride den kedy vojde do triedy pekne sam a bez problemu ako prve dva dni,,,,citala som v inej teme ako niektore deticky zo stresu aj vrackali alebo ich prehanalo ja dufam ze do takehoto extremu sa nedostaneme a ak by tak to bude urcite uz potom riesit 4mi hodinami,,,,nerada by som ho vsak nechavala doma, pretoze je strasne zivy a doma sa nudi po chvilke je s nim na nevydrzanie, vsetko ovlada , vsetky hry, hracky, modelovanie malovanie, skladanie kreslenie vystrihovanie lepenie,,,,proste vsetko sme uz doma vyskusali , ale vsetko ho bavi len a len chvilocku a hned sa zacne blaznit alebo z nudy proste nas udiera a bije, vyslovene sa do nas pusta,,,, vacsinu casu vysvetlujeme a vysvetlujeme a vysvetlujeme stale dookola, nechceme nasilie vracat nasilim podla mna to nieje riesnie, ale obcas sa veru stane ze padne aj jedna po zadku ale to uz teda musi byt....
takze takt dnes sme sa mali,,,
no ale ja som zase rada ze som vytriedila hracky co ma v izbe, s nim sa to neda to je neporiadok dookola,a prehodila som mu hracky z kosa do boxov pretoze preorganizuvavame veci a mangel vyrobil satniky tak mame vsetko hore nohami pretoze ich sklada a ja triedim aj ostatne veci takez sodoma gomora,,,,

elefe
autor
12. okt 2009

jeeeminenky az teraz som si vsimla jaky siahodlhy prispevok som sem supla,,,

elefe
autor
13. okt 2009

Dobre ranko vsetkym
no odchod do skolky mame za sebou , dnes bol s nami aj ocinko tak myslim ze to dost pomohlo , a aj ine podanie pomohlo urcite tiez,,,,no vcera po tom vikende to bol zabijak,,,,

pekny den

andrea12737
13. okt 2009

Ahojte,
no elefe,tak vcera ste to ozaj krasne zvladli 😵
ja mam po ctg aj po poradni. Ctg, vraj ok, aj ked nebol z neho dr. sto krat nadseny-ze lepsie ako vcera. Poradna spocivala vo vysetreni mocu, zapisania do tehu knizky, ze ctg ok, a sla som. No v nemocke som stvrdla od 6:45 do 9,45 uz som sa tam isla zblaznit. Takze o tyzden opat ctg, a poradna-dufam ze mi urobi aj utz a ze ma tak neodpalkuje ako dnes.
Som strasne unavena a nevyspata, uz som si aj zdriemla, ale asi malo, lebo zasa ma taha na spanok..

noemi01
13. okt 2009

ahojte veľa ste toho popisali som tu dlho nebola nestiham čitať
mylinki v brušku sa ma dobre kopka ostošesť mame už cez 1800g

ale dominika bola chora boli sme v nemocnici teda bola tam s ocinom lebo mna ako tehotnu tam nechceli nechať s nou dali jej 3 infuzie bola statočna a tak sa jej tam zapačilo že nechcela isť domou
už to mame za sebou už je na tom lepšie bola moc dehydrovana ,malatna
začalo to virusom niejakim prehanalo ju a vracala ale potom 2 dni bolo super a na treti den prestala papať a piť a už tak upadla chuda že len ležala a nič nechcela
pomaly cuckame vodu neni to bohvie čo ju prinutiť piť skušame rozne finti s papanim sme už na tom lepšie zjeme aj 2 rohliky za den a baban to je pokrok

noemi01
13. okt 2009

a za ten tyžden som bola taka nervozna sama doma nikdy som bez nej nebola to bolo strašne bolelo ma bruško až nervozitu som mala aj ked som vedela že s ocinom jej je dobre ale aj tak

noemi01
13. okt 2009

efele - to je super ako si maly zvikol
moja ešte žiadnu nadavku nepovedala ale vždy musim manžela drgať ked ideme ku svokre aby ju držal pod kontrolou lebo jej občas ujde take že somar, dilino........
inak u nas sa vobec nenadava ja nechapem prečo si nevedia davať pozor pred malimi deťmi to ma hneva
my chodime stale na 4 hodiny do školky tiež sme chodili super a po 2 tt nas chitil plač povie mi cestou do školky budem trošku plakať dobre??? 😀 tak ked ju učiteľka bere spusti plač chce 1000pusiniek ešte a potom ako sa dvere zavru už nič neni počuť no ma to vimislene
do konca roka ju necham asi na 4 hodiny a potom od noveho roka prejdeme asi aj na spanok