Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
10. nov 2009

Ahojte dievcence...
tak som si nasla chvilku a vyzeram ci nahodou uz Andrejka nepisala,,,
ja som mala vcera strasne stavy,,,maly bol naposldy otoceny ritkou dole a mam pocit ze vcer sa asi chcel silou mocou nejak otocit a mna to strasne bolelo,,,, neskutocne mi tvrdlo brusko z tych pohybov az som mala chvilkami pocit ze mi praskne pokozka,,, fakt nieco nenormalne,,, uplne som zmierala bolestuou,,,tak som vlastne zvedava ze co z toho bude ci sa napokon otocil alebo nie,,, ked pojdem na prietoky tak mi hadam povedia,,,ale uz tam podla mna nema ziadne miesto,,,,aj leari vraveli ze to bude vacsie babo tak som zvedava ze ake velke,,, 😉

icerna
10. nov 2009

ahojte baby 😉
-janka a ake mala mieri malinka?
-no noemi,tak si to s tim upratovanim prehnala 😒 tak sa pekne setri,ja som toto mala pred tyzdnom,boli to falosne kontrakcie a od vtedy viac lezim,ma to vyplasilo 😕
-elefe tak drzim palce aby sa babatinko este stihlo otocit 😉

-dnes som bola na ctg,sone a na poradni,od 9 do pol 1,mala bola somnou,pustali ju aj do v nutra,bola zlata,pozerala,pocuvala babatko,len na poradni nebola somnou. vsetko je v poriadku,bambula ma 3300g mozno,placenta v zadu,pekne otocena,som rada,vsetko ako ma byt,len menej plodovej vody,zatial som neni otvorena 😀
pekny zvysok dna ,aj ked je take skarede pocasie 😠

elefe
autor
10. nov 2009

No Icerna neviem ci sa stihne alebo nie ale ked sa o to pokusa strasne ma to boli,,,,uvidime po prietokoch ze co bude nove a ako bude otoceny maly chrustik,,,,

marcela22
10. nov 2009

Ahojte tak ešte nemáme správy o Adke? neviem sa dočkať 😉

My máme každý deň doma taký malý blázninec, ale stále je to ešte v pohode. Už sa nám aj kojenie ako-tak rozbehlo, nechcem to zarieknuť, ale už si ani nepamätám kedy bol malý naposledy dokŕmený umelým. Minulý utorok vážil 3340g a dnes 3740g 😀 Takže mliečka mám asi dooooosť 😀 Len keby u kojenia stále nezaspával 😝
A som chronicky nevyspatá, si robím srandu že už fungujem len na "voľnobeh" 😀

Elefe ešte stále máš kopec času na otočenie bábätka, mne sa malá otočila v 39tt a to mala po narodení 3800g, takže kľud!

Janka gratulujem!!!!

Tiež som sa strašne bála odlúčenia od malej na čas strávený v pôrodnici, keď mi doktor povedal že mám na druhý deň nastúpiť do nemocky, tak som celý večer a pol noci strašne plakala že bez malej nevydržím.Nakoniec som strávila v nemocnici 9dní a prežili sme to obidve - a našťastie "bez ujmy" 😉 Bolo to ťažké, ale každý deň prišli s manželom aspoň na chvílku za mnou a potom sa to dalo vydržať...

elefe
autor
11. nov 2009

Dobre rano dievcence...
Tak o Andrejke stale nic nevieme? No kazdu chvilku sa urcite ozve-dievcatko nase...
Tak to som ani netusila ze by sa este mohol otocit a uz vobec nie ze v 39tt Marcelka to ma prekvapuje,,,,nech sa uz otoci ako chce len nech to tak neboli,,,,Normalne som nevedela co sa deje,,,

prave som si prezerala letaky u obchodov,,,ani som nevedela ktorym zacat tolko ich prislo,,,clovek z aby mal len batoh penazi so sebou ze ano????Uz ste asi zacali s nakupoai darcekov pravda? Ja sa musim priznat ze este nie,ale asi viem co komu chcem a tak uz cakam len na prisun financii....Na nejake druhy darcekov sa chystam aj do tesca ale pojdem asi v noci nebude tam tolko ludi a mensie riziko nakazy chripkou,,, 😠 😖 Maly si vybral nejake lego, bud lego duplo ZOO alebo vlakovu stanicu, takze pri takomto vybere asi bude mat od nas ako od rodicov pod stromcekom len to lego,i ked sme mu chceli kupit detsky nabytocek do izbicky ze casom budu mat aj s bracekom kde si kreslit, modelovat a tak,videla som v Asku taky pekny nabytocek farebny, umelohmotny,,,tak este uvidime,,,

Baby myslite ze ked som mala v zaciatkoch tehotenstva neurologicke problemy mala by som to spomenut gynekologovi?Problem som mala aj pred tehotenstvom nejak som tomu nepripisovala vaznost tak teraz neviem, ci je to dolezite alebo nie , pretoe som vlastne nebola ani vysetrena koli tehotenstvu,,,ale asi by som o mala spomenut ak by nahodou nastali nejake podobne starosti ci komplikacie aby vedeli ze to nieje prvykrat ze?
no uvidime co mi docent doktor povie

pekny den vam zatial prajem

noemi01
11. nov 2009

icerna asi som to prehnala
ty to maš už za chvilu
andrejka - nam ešte nepisala
mne doktor nikdy nič nepovie preto sa tešim že na buduci tyžden už budem chodiť do nemocnice tam mi hadam povedia viac
ani neviem ako sme otočeni len vie že mal pupočnik omotani okolo krku
je to moc veľky problem ????
efele - ake problemy s chrbticou alebo čo???? ja by som povedala ak to bolo niečo podobne
k neurologovi som aj ja chodila ale z hlavou som mala bolesti a to som gynekologovi nepovedala

elefe
autor
11. nov 2009

Ahojte

neurologicke Noemi spocivali v trpnuti pravej strany tela, strate periferneho videnia, a neschopnost reci,,,,lekar mi podla tohto a bez vysetreni do zdravotneho zaznamu napisal : " bez vysetreni koli gravidite nieje mozne vylucit ze to nebola mozgova prihoda...." preto si myslim ze to asi bolo kusok vaznejsie a zrejme by mal o tom vediet,,,,
Dievcence ktora ste to vraveli ze vam trpnu ruky? Mne hrozne prava ale mam ju aj taku akoby paralizovanu ale mam pocit ze to bude z chrbtice lebo ked ma taha medzi lopatkami tak vdedy najviac pocitujem neprijemne bolenie a trpnutie....
a baby dnes mi dosla hracia dek s hrazdickou,,,spravte kuk do albumu,,, 😀

icerna
11. nov 2009

ahojte maminky
marcelka som rada,ze pekne priberate a mate dost mliecka 🙂

elefe,mne dost trpli ruky,ale uz nie,ani neviem ako to preslo,ale urcite to povec dr,pre istotu 😒
no tie letaky mam este stale pri sebe na gauci nedocitane,ale malej mam uz pokupene,aj krstniatku,to je najhlavnejsie a ostatku rodiny dake kozmeticke balicky.tu dečku som nenasla v albume 😕

noemi ja neviem a nemoze sa zaskrtit?dufam,ze to nieje problem.no ja som bola uz 2X v nemocke na vysetreni na ctg a v stredu zas,neviem preco sa tam musi stale chodit,pri vanesske som bola len raz 🙂 ale pre istotu asi 😝
dnes som si sla kupit vysielačky a nemali ich v obchode,ale objednala mi ich,ze do konca tyzdna pridu. aj flasku tu lovi samosterilizujucu som kupila,aspon ju objednavat nemusim,lebo som ju nevedela nikde zohnat 😲

moniack
11. nov 2009

- ahojte
- elefe ja som písala, že mne trpla ale presne ako píšeš len jedna ruka a to ľavá 😖 , ja som to povedala Dr., a on povedal, že to je neurologické, lieky ti nedajú 😖 , proste som normálne ani prsty nemohla vystrieť normálne mi ich vyvracalo 😖 ani ja som nenašla v albume dečku 😕
- icerna ty máš 39tt 😵, jej ako ti v dobrom závidím 😉, a aké vysielačky chceš, máš nejakú značku vybranú? 😉
- noemi aj môj synovec mal pupoč. šňúru omotanú a vraj sa mohol zadusiť, nechcem ťa strašiť, ale sestre robili okamžite cisársky, a vodu už mala pomaly odtečenú 😖, a ako sa vyjadril tvoj Dr.
- marcelka super, že máš dostatok mlieka a Adamko priberá 😵, a neplakali ste pri lúčení?, lebo ja práveže rozmýšľam, že či vôbec by mali chodiť, aby som tam strašne nevyvádzala a malý tiež ☹
- ja som po starom, dnes som vstala o pol siedmej, ale som si išla ešte ľahnúť a spala som do pol 11h 😀, narýchlo navarila šošovicovú polievku, inakšie tieto 2 dni sa dosť s tým mojím Kubkom rozčuľujem tak mám také bolesti dole 😒, a vraví mi dneska, že aj on chce mať bábiku doma /videl v reklame/, tak som mu povedala, že pri ňom porodím aj zajtra 😀, no uvidíme ako ho prijme 😵

noemi01
11. nov 2009

efele - tak o tom by som určite sa poradila z lekarom v každom pripade
mne ruky netrpnu ale baby čo si pišeme v inej teme dosť často to spominaju
ja mam občas krč v nohe večer
ale už si magnezium nedavam

icerna - neviem ??? povedal doktor že to ma každe druhe dieťa pupočnik omotani okolo krku
ale zase čo spominaju baby tak koli tomu chcu robiť cisarsky 😒
ja idem na buduci tyžden na kontroly do nemocnice tak som zvedava či bude aj sono
to by som bola rada
ja fakt neviem rada by som bola keby mi spravil sono a to ešte pozrel pre istotu
cisarsky nechcem bojim sa toho ☹

elefe
autor
12. nov 2009

Dobre ranko dievcence,,,

tak deka je uz pridana nejak mi to vcera nechcelo nacitat a potom som uz nemala cas...
urcite to lekarovi poviem vcera som sa bavila aj s maminou o tom a povedala aby som si vzala normalne zdravotny zaznam a ukazala mu to, nech sam posudi ze co a ako,,,, a dnes do rana mi bolo nejak dobre,,,lahko som sa prevracala v posteli ani lonovka ma nejak nebolela az som bola zaskocena,,, uz som ani neni zvyknuta ze sa citim dobre 😝
Marcelka tak len papkajte a cickajte aby vam to dlho vydrzalo ja som strasne zvedava ake toto bude dieta,,, Samko bol biedny jedak,,, to bolo strasne s nim a jeho jedenim,,,,ja pevne verim ze to bude lepsie,,, no a nemal mi on koliky tak snad nebude mat ani druhe babo,,,,ale uvidime,,, este mam na plane previezt si z domu , teda od nasich hupacie kresielko,,, samka som casto uspavala jedno obdobie na rukach a to s ami uz teda nechce zazivat 😢 jednoduchsie to bude v hojdacom kresle no nie,,,
ja tiez rodinnych prislusnikov obdarim kozmetickymi balikami,,, hlavne tych ktori si nejak inak nezasluzia nieco ine,,, 😅
a bude,,,,

pekny den,,,

icerna
12. nov 2009

dobre ranko 😉
elefe uz som kuk do albumu,krasnucka je ta dečka 😉 to je super,ze sa citis ok,len nech ti to aspon par dni vydrzi,aj mne uz je asi 2dni celkom dobre,tak som rada. ale tuto noc som nespala skoro nič koli susedinim psom,knučali celuuuuu noc,ako prasce,ved tak aj vyzeraju,ja neviem ci ich rezali ci čo,ale stale ma budili 😠
aj mala k nam prisla o 2asi sa bala,tie zvuky boli otras 😖

moniack,no aj mna bolievalo brucho ked som sa velmi rozculila,este viac mi tvrdlo,tak ked sa budes chciet rozculit na maleho radsej sa hlboko nadychni,nieze ozaj porodis 😉
tie vysielacky su phillips,zevraj su naj,ze na ostatne mavaju reklamacie,tak uvidime 🙂

noemi a preco sa bojis cisarskeho?ze by mohli byt pri tom dake komplikacie,ci koli comu?

moniack
12. nov 2009

- ahojte
- tie vysielačky phillips, asi si to aj ja pôjdem obzrieť 😉 , ja som pri Kubkovi nemala vysielačky, ale teraz by som chcela 😉
- icerna tak to ste mali hroznú noc 😖 , ja to tiež nenávidím keď začnú psy večer brešať a nemajú konca, aj u nás je to takto 😠 , necítiš nejako, že by si mala ísť do pôrodnice? 😵
- ja som v noci veľmi nespala, nemohla som, lebo zas som sa včera ešte večer rozčúlila s malým /chcel sa kúpať, nechcel, tak som ho vyberala a dávala do vane/, a k tomu obrovský plač 😔 , taká som bola vyrevaná, že ešte dnes ma bolia oči 🙄
- ja darčeky rodinným príslušníkom nedávam, tak pred pár rokmi áno, ale teraz nie, všetci kupujeme len malému, a asi 2 roky nechodíme ani nikde ani k svokrovcom /bývame v jednom dome/ 😉
- noemi ja som tiež rodila cisárskym a bola som pri plnom vedomí, videla som hneď malého a bol to krásny pocit a hlavne bez bolestí 😀 😉
- ja už periem 3 práčku 😝 , inakšie malý málo kopal, bol taký "kľudnučký" a teraz kope kope kope 😵 😵 😵

noemi01
12. nov 2009

icerna - ja neviem ked si predstavim že ma budu niekto rezať a ako to bude potom bolieť neviem nechcela by som cisarsky asi

andrejka - už by mohla biť aj doma nie???

moniack - a asi ako dlho to trva a to nič nevidiš a nič necitiš???
ja by som bola taka nervozna že čo tam robia a pripadalo by mi aj 5 minut nekonečne

my tiež nikomu nič nekupujeme ved hračky pre deti ma dosť vindu a teraz už kupujem pre dvoch
a s mužom si kupime spoločni darček niejaki prakticky

moniack
13. nov 2009

- ahojte
- tak som tu prvá 😀 , joj dnes mám straašné bolesti, ťažko sa mi chodí ☹
- noemi večer o 20,ooh mi robili cisársky a o 20,35h sa Kubko narodil 😵 , a ty si za plachtou, a normálne zdrav. personál s tebou komunikuje, ja som sa už nevedela dočkať kedy počujem plač 😵 , a potom mi ešte na sále dali malého k sebe, sme sa nevedeli na seba vynadívať 😵
- peniaze nemáme na rozhadzovanie a teraz človek potrebuje každý cent 😉 , včera som akurát pozerala moju výbavu a prišla som na to, že mám veľa vecičiek a treba mi len tie plienky kúpiť, a deku, vaničku /malý mi zlomil/ 😉
- elefe ako si na tom?, bola si na neurologickom?

noemi01
13. nov 2009

moniack - neni to dlha doba 30 minut ale predsa ta nedočkavosť robi svoje
my už mame všetko ešte asi zo 8 drobnosti pokupim
všetko už poprate vižehlene len treba začať baliť a čakať
aj ked to vidim ešte daleko ale istota je gulomet
a bolesti si mala veľke po cisarskom??? a ako dlho trvali???
nemohla si chodiť???

elefe
autor
13. nov 2009

Ahojte mamulky,,,
tak ja som si dnes zaobstarala plienocky a kupel pre miminko , bola som si vziat tie nove plienky v tescu boli aj obruskami vlhcenymi a tou nadobkou na obrusky za 15.99 tak ma dalsiu vec z krku,,,no a zajra ideme pozriet malinke miminko ku kamaratke, tak aj jej malemu som kupila take tigrikove teplaciky s triculkom,,, som sa vytesovala,,,,

ja mam tiez bolesti hlavne ta lonova kost ma boli a ta prava ruka ma trapi co mi trpne,,,,cez den je to ok pokial nerobim dlhsie jeden pohyb nou , alebo ju mam pekne polozenu ale inak mi trpne takmer stale,,, na neurologii som nebola, naco? nic by mi nemohli dat a okrem toho pockam do poradne a uvidim co mi hlavne povie gynekolog a ci tam treba nejaku konzultaciu a potom by som sla,,,ak by eda odporucil,,,,uvidime,,,Hlavne mam strach ak teda budem rodit normalne aby sa tymi tlakmi nieco nespustilo alebo tak , nie ze ostanem nenormalna,,,, 😝 to by asi nebolo ktovieco,,, ale mam pocit ze ta ruka mi trpne skor z tej krivej chrbtice lebo ma taha medzi lopatkami a ked ma taha tak aj vtedy trpne,,,
no moniacik len popis o sekcii ak to aj mna caka aby som vedela,,, 😅 pekny den

noemi01
13. nov 2009

efele - hadam malinke ťa niekde tlači možno ked klesne dole pred koncom to prejde
treba vydržať 😉

andrea12737
13. nov 2009

Ahojte dievcence moje 😀
tak uz som tu. konecne po tyzdni 😀 mala ma zltacku tak sme sa tam tak trosku zdrzali. Takze mala sa mi narodila o 11:55 v den ked som pisala ze mam kontrakcie-cize v piatok. Nadranom som zobudila manzela ze uz by trebalo ist, lebo uz nevladzem rozdychavat kontrakcie...porod bol dost tazky, ale zmakla som to!! a som na seba patricne hrda, no musim povedat, ze 2 a dost a ak sa pritrafi tretie tak prirodzene rodit nepojdem, choc sa vsetci na hlavu postavia! Kristinka vazila 3950gr a 52cm!! mala a este prakticky stale ma syndrom modrej masky a kvoli tomu dostala zltacku.. Este stale ma miestami tvaricku takuu modrastu-cela bola modra ked sa narodila. Museli mi prebijat plodove obaly-a bolelo to. Voda uz bola zelena a zakalena!! Plakala som tam od bolesti, nevladala rozdychavat, myslela som si ze im tam odkvecnem...Cely personal na mna pozeral, ze prehanam, ze trepem sprostosti ze ja uz nevladzem, a ked sa mala narodila a k tomu este cela modra, tak vsetci stichli a len nemo pozerali..potom prisla za mnou detska doktorka a povedala mi ze je evidentne jasne, ze babatko bolo na mna velke a divila sa ze som rodila normalne, ale ze je dobre ze som ho vytlacila a vsetko dobre dopadlo.
Teraz mi pekne buva v postielke no uz cochvila bude hore.
Baby drzte sa. Ja sa vam potom ozvem, este si vas musim docitat 😉 drzte sa a pekny vikend vam prajem 😎

elefe
autor
13. nov 2009

ved aj ja som si to tak myslela Noemi,,,

noemi01
13. nov 2009

andrejka - vytaj doma
aj my budeme mať určite žltačku mala mala tiež
tak to bola docela rychlovka
jej to je krasna bambulka veľka baba
tak to sa nečudujem že pôrod bol ťažky
ten syndrom modrej masky to je čo??? to prvy krat počujem
andrejak - tak to je sila s tymi lekarmi ved na sone museli vydieť aka je mala veľka
ale už maš potom

moniack
14. nov 2009

- ahojte
- Andrejka vitaj medzi nami 😵 , teda malá je veľká a bacuľka 😵 , ale k tomu pôrodu 😔 , to sa zle číta a nie prežíva, tiež by som tomu personálu vynadala, keby na mňa čumeli ako na neviem na čo.... 😠 , ani ja neviem čo je ten syndrom, a žltačku sme mali 2 mes., ale už chvalabohu to máš za sebou a fakt keby ťa vyšetrovali poriadne v tých poradňach tak by vedeli a videli všetko, kľudne ti mohli urobiť cisársky a malá by nebola modrá 😉 😖 , tak ja ti prajem kľudné noci a veľa mliečka 😵 , Adi a už to vieš porovnať to je kľudnejšia ako Samko?
- ja som dnes zas bola viac hore ako spala, a ráno som už nespala od 5,20h a išla som do kuchyne, ale tam bola riadná kosa, tak som sa vrátila do postele 😀 , a bolesti ukrutné, tak som zvedavá čo mi povie teraz 2.12. kde je tá placenta a ako to vyzerá 😒 , malý kope o 106 😵 , ale som zistila, že mi tlačí rebrá, zle sa mi sedí a neviem už normálne dýchať, iba fučím 😉
- prajem vám príjemný víkend 😵

elefe
autor
14. nov 2009

ANDREJOCKA vitaj domka,,,
tak sisi pekelne vytrpela, ale mas to ako byba pisu za seboou co by sme uz poniektore zato dali ze ano????
Gratulujeme ti ku krasne velkej dcerenke a dufam a prajem ti aby vsetko bolo dobre , aby si mala vela vela mliecka a co najskor sa zotavila,,, Mas velke babatko a tak asi aj velku ranu a z vnutra si sa nepotrhala?
ako mala papka? a co Samko? ako sa tvari ja som len na to zvedava ked budu dvaja ako to bude u nas doma,,,

inak dievcence ja teraz spavam hodne dobre som naozaj spokojna so spankom,,, az na tu pravu ruku co trpne a bolavu lonovu kost ale citim sa kusok lepsie,,, mamina tvrdi ze sa jej zda ze mi kusok kleslo brusko tak mozno preto mi je trosku lepsie,,,,

pekny vikendik,,,

icerna
14. nov 2009

jeeeeeeeeeej ANDREJKA GRATULUJEMEEEEEE 😀 a prajeme vela zdravicka a mliecka a hlavne nech je samko tiez dobručky. k tomu porodu :normalne saom mala zimomriavky,chudiatko,ale uz mas po vsetkom konecne 😉
teraz som ja na rade,hadam to bude mat lahsi priebeh 😒

pekny vikend mamule a hlavne sa neprepinajte a oddychujte 🙂

noemi01
14. nov 2009

icerna - som zvedava čo budeš ty pisať o pôrode

andrejka - a prve dieťa malo koľko kil???

efele - ja neviem či my kleslo bruško ja to na sebe neviem rozoznať

elefe
autor
14. nov 2009

Icerna mozno sa tu supne ako nic,,,a bude dobry porod,,,ja som mala od prichodu do porodnice maleho pri sebe o dve hodiny.... snad ak bude vseto ok a maly sa otoci aj druhy bude taky

Noemi ved na sebe y som to ani ja nerozpoznala len mamina mi vravela,,, ale sice kd cumnem do zrkadla kusok nizsie sa mi da byt

pa

kyliefox271
15. nov 2009

gratulujem, Andrejka 😉
nemala si to ĺahké, ale hlavne, že ste už doma!!🙂 a možeš si robiť podĺa seba. Nech sa Vám čo najlepšie darí 🙂

andrea12737
15. nov 2009

ahojte,tak som doma sama s malou manzrl zobral maleho na vylet k babke,tak mam cas napisat sem.Dakujem velmi pekne za gratulacie.Ten syndrom znamena ze sa narodila cela modra, s tym ze na hlavicke ma ako keby krvne podliatinky modrej farby-modra maska. Uz je to omnoho lepsie,nevidno to velmi. Samko mal pri narodeni 3,25kg takze pohodicka, nikto by nebol povedal ze druhe bude mat tolko 😒
inak mala je zatial taka ako v brusku, cize viac-menej spinka a vecer zvykne byt dlhsie hore, sem-tam trosku zaplace, ale inak je zlata..uvidime ako to pojde dalej. Dnes ju budem prvy krat kupat, som velmi zvedava ako mi to pojde 😎 inak v nemocnici som uz prekonala zapal prsnika ☹ urobili sa mi ragady a cez ne infekcia a zapal bol na svete. Dalo sa to dokopy, no som velmi zvedava dokedy. Dufam ze nam kojenie vydrzi co najdlhsie. Mala papa casto asi tak 9x za den a 4x v noci.
Drzte sa tehulky..aj netehulky 🙂 inak dala som foto malej do albumu 😉
pekny vecer prajem

elefe
autor
16. nov 2009

Ahojte mamule,,,

Tak adi mala je zlatunka a naozaj je baculka, ale tak to ma byt,,,som rada ze sa vam dari cicikat a dufam a prajem vam aby vam to aj dlho vydrzalo,,,
ja som dnes jak mechomprasknuta, nejaka som len spat a spat,,,, a tak si asi aj pojdem lahnut... maly ma nejak divoko tlaci na pravej strane pod rebrami a ani sa mi neda dobre soferovat uz,,,, a to musim este niekedy teraz behnut do mesta,,,,
no nic dievcence idem si lahnut,,,maly je v skolke tak mam fraj,,,

kyliefox271
16. nov 2009

Andrejka, tak malú krásavičku máte doma 🙂))) má tmavé oči?
ja som úplne vyšťavená, stres, nejaké rodinné starosti mám, už aj do školy treba robiť veci, písať alebo učiť sa,,, a v sobotu máme krstiny, čo sa mi ani nehodí, lebo nemám vobec na organizáciu. V stredu by som mala ísť s malou na tú plúcnu kliniku kvoli tomu tbc očkovaniu, ale asi ani nepojdem, sa bojím, že tam niečo pochytáme v tomto chrípkovom čase 😠 a asi zmením aj detskú lekárku, keď sa nahnevám ešte raz.
Dnes som bola na kontrole po 600nedelí - ok.